Mit tennél ha .....?

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Valószínűleg bosszankodnék, de igyekeznék a lehető leggyorsabban elintézni a közbejött, halaszthatatlan dolgot és sietnék tovább az eredeti programomra.

Mit tennél, ha megnyernéd a lottó fődíját?
 

senki600

Egy vasútbarát
Vennék egy lakást Miskolcon (mint későbbi kiszemelt lakóhely), vennék egy lakást Győrben (ha felvesznek az egyetemre, jó lenne lakni valahol), a többivel meg lesz vmi (de amelyik lakás nem kell éppen, az kiadásra kerül)
Mit tennél ha lenne egy egyén, aki folyton irogat neked és nem érdekel mit akar, de nem tudod lerázni?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Volt ilyenre példa és bevált az, hogy kerek perec leirtam az illetőnek, hogy nem szeretnék vele vagy az adott témáról beszélgetni. Persze vannak rámenősek, de előbb-utóbb mindenki belefárad az ilyesmibe.

Mit tennél, ha felvennének egyetemre?
 

senki600

Egy vasútbarát
Akkor nincs mese, végig kell járni, csak vegyen fel a duális, ingyen akarok utazni, ha már minden ismerősöm ingyen utazik csak én nem
Mit tennél ha mozdonyvezető lennél, és 2 hülye fel akar kéretőzni a gépre, és az utazó felvigyázótól való félelem nem játszik, mert az az egyik kéretőző rokona? (a felszálló én vagyok, de nem ismersz, mert nem arrafelé jársz)
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Mivel olyan vonalon lakom, ahol az is csoda, hogy még napi párszor jár vonat, ezért nem vagyok naprakész a vonatos utazással kapcsolatban, de elsőre az ugrott be, hogy ez inkább a kalauzok problémája lenne és nem a mozdonyvezetőé (javíts ki nyugodtan). No de, ha volna érvényes jegyük vagy a vonaton hajlandóak megváltani azt, akkor felengedném őket. Ha pedig a rokonukra hivatkozva akarnának kibújni minden alól, akkor az is befolyásolná a döntésemet, hogy milyen kapcsolatban vagyok a rokon kollégával.

Mit tennél, ha nem jönnél ki jól az anyósoddal/apósoddal?
 

senki600

Egy vasútbarát
Off: a kalauz nem mindig problémázik, de jegy az kell, ahogyan hivatalosan engedély is kell vezetőállásra. A rokonság is ellenőrizhető, de az ritka, meg nem árt jóba lenni az ellenőrző közeggel
On: minél távolabb lennék tőle
Mit tennél ha lenne egy utad, amit kiegészítenél még olyan szakasszal ahol nem voltál, de a gép nem úgy dobja ki a programod, hogy a kötelezőre odaérj időben?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Akkor valószínűleg nem élnék a kiegészítés lehetőségével vagy egy jóval rövidebb szakaszt választanék az úticél elérése előtt.

Mit tennél, ha kívánhatnál egyet?
 

senki600

Egy vasútbarát
Kívánnák még néhámy kívánságot
Mit tennél ha nézegetnél úticélokat, aznapos megfordulást terveznél, viszont nem jön ki úgy, és nem tudsz es nem akarsz szállást keresni, még ismerőshöz sem?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Ha lenne rá lehetőség, akkor hálókocsis vonattal tenném meg a visszautat, így valamennyit lehetne kényelmesen pihenni, ha ez nem játszik, akkor próbálnék a reggeli első járatig valamilyen éjszakai programot (bár, szórakozóhely stb) találni magamnak.

Mit tennél, ha akaratlanul minden gondolatodat kimondanád hangosan?
 

senki600

Egy vasútbarát
Kimondom, max valakinek nem tetszik,de az így járt
Mit tennél ha kimennél a határon túli első városba, viszont nem tudod mit akarsz ott, a bevásárláson kívül, amit azt se tudsz hogy hol kéne véghezvinni?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Megnézném mobilon, hogy milyen helyi látványosságok vannak és merre, majd az idő függvényében megnézném őket.

Mit tennél, ha számodra idegen emberekkel kellene eltöltened egy hetet?
 

senki600

Egy vasútbarát
Párszor megtettem, nem volt olyan bőven szar, de nem akarok többet
Mit tennél ha kineveznének adminnak?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Oregonon lecsapna a "banhammer"

Mit tennél, ha koholt vádakkal letartóztatnának és nem tudnád magadat tisztázni a kihallgatás során?
 

senki600

Egy vasútbarát
Csak lenne olyan aki segíteni kirántani a bajból, ha nem akkor ha szabadulok elégtételt veszek
Mit tennél ha csak olyantól tudnál segítséget kérni, akivel közösen és nagyon utáljátok egymást?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Eleve nem szeretek segítséget/szívességet kérni másoktól, ezt pedig nem könnyítené meg az, hogy egy unszimpatikus emberhez kellene fordulnom emiatt, de ha szükség van rá, akkor félre tudom tenni a nézeteltéréseket és együtt tudok működni másokkal.

Mit tennél, ha rád bíznák egy 3 éves gyermek felügyeletét egy napra?
 

senki600

Egy vasútbarát
Valahogy megoldanám, hogy ne, de ha muszáj, és tud beszélni (el tudja mondani mit akar), akkor megpróbálnám teljesíteni
Mit tennél ha egy állásinterjú, illetve ahhoz hasonló elbeszélgetésre hívnak?
 

senki600

Egy vasútbarát
Kipihenném magam, utána anyáznék
Mit tennél ha mindenki kényszerít, hogy csinálj olyat, amit nem akarsz, mert van más amivel jobban ki lehet jönni, akár anyagilag is?
 
Fent