Mit tennél ha .....?

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Jelenleg is sokat hallgatom ezt, bár nem az anyagi vonzata miatt. Meghallgatnám az érveiket, majd továbbra is úgy csinálnám, ahogy eddig tettem.

Mit tennél, ha választhatnál, hogy idősebb vagy fiatalabb testvéred legyen?
 

senki600

Egy vasútbarát
nem kell, épp eleget szenvedek egy idősebbel
mit tennél ha szabadulnál az otthoniaktól, de nem tudsz sehogy sem?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Túlórát vállalnék/elmennék dolgozni, hogy minél hamarabb összegyűjön a pénz egy kisebb garzonra. Esetleg nagyszülőkhöz/rokonhoz költöznék vagy társulnék baráttal/ismerőssel egy lakás bérléshez.

Mit tennél, ha elveszítenéd egy közeli hozzátartozódat?
 

senki600

Egy vasútbarát
elég érzéketlen vagyok, szóval nagy eséllyel nem hatna meg
Mit tennél ha valaki eléd áll egy alom cicával és nem tudsz róla?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Ha van rá lehetőség, akkor nem fogadnám el. Egy macskával még nem lenne gond, de 3-4, esetleg 6 kölyök vállalása már túl nagy felelősség.

Mit tennél, ha elkezdenél őszülni?
 

senki600

Egy vasútbarát
Nem fenyeget a veszély, kopaszodok
Mit tennél ha csak Pesten indulna olyan tanfolyam, amire mennél. de vidéki vagy és nincs miből 1+ évig albérletet fizetni, kollégium meg ilyenkorra már nincs?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Egyetemnél pont ezért maradtam le, arról a szakirányról, amit szerettem volna elvégezni, mert országosan is csak BP-n lehetett erre specializálódni. Alapvetően nem élnék vele, csak akkor, ha lehetne távoktatásban/levelezős képzésként is elvégezni. Ha csak vizsgázni kell elutazni az sem árban, sem időben nem vészes.

Mit tennél, ha választanod kellene kollégium vagy albérlet között?
 

senki600

Egy vasútbarát
Ha lenne elég $, akkor albérlet, szabadabb az ember

Mit tennél ha egyszerre van 2 fontos dolog, de csak az egyikre tudsz elmenni?
 

senki600

Egy vasútbarát
Ha ír ki számot, akkor felvenném, hátha fontos (amennyiben magyar szám!), ha nem ír számot akkor meg ott rohad meg
Mit tennél ha mész valahova, de nem olyan dolog lesz ott, amit szeretsz, de már mondtad hogy mész?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Ha jó a közösség, akkor elmennék és próbálnék inkább társalogni, mint sem a kellemetlen dologgal foglalkozni.

Mit tennél, ha "megkopnának" az eddig kialakított barátságaid?
 

senki600

Egy vasútbarát
Ha megkopnak körülöttem a mostani népek, akkor nyitnék a régiekhez (akik elkoptak de még tudom hogy kik voltak anno) vagy hagynám az egészet
Mit tennél ha megígérted valakinek hogy mész, de közbejön egy fontosabb dolog, és ez azt eredményezi, hogy nem, vagy csak nagyon későn érnél fel hozzá, de aznap még vissza kéne térned haza? (Haza=jó messze, és 20.40 megy az utolsó átszállásod)
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Néha megesik az ilyesmi, hiszen a barátaim egy része viszonylag messze lakik tőlem, ezért hozzájuk délután már csak autóval indulok el vagy úgy készülök, hogy ott alszok. Az utolsó buszos hazautat csak akkor vállalnám be, ha egy fontosabb dolog miatt látogatnám meg az illetőt.

Mit tennél, ha megnyernéd a fődíjat a lottón?
 

senki600

Egy vasútbarát
Ami biztos: 3 lakást vennék (Győr, Bp, Miskolc) amelyikre nincs szükségem azt kiadom, a többi pénzzel nem tudom mit kezdek
Mit tennél ha elöző este későn (22.30) érsz haza, és másnap nagyon korán (2.40) kelnél?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Aludnék, amennyit csak tudnék és próbálnám a másnapot kávéval túlélni.

Mit tennél, ha elküldenének két nap szabadságra, de ezt az időt csak otthon tölthetnéd el?
 

senki600

Egy vasútbarát
Most őszintén örülnék, tulajdonképpen egyik nap se vagyok itthon 24 órát egyhuzamban, igaz magamnak osztok be ennyire feszes programokat, ahol a bukás lehetősége ott van (pl a keddi napom reggel dupla bukás volt (de ha érdekel elmesélem, erre a legjobb topic a Ki lesz a következő hozzászóló? nevű hely).
Mit tennél ha az eredeti terveddel ellentétben, hogy te hazamész x órakor, de akivel találkoztál ,mindenképp azt akarja, hogy menj hozzá aludni (hozzátéve, hogy egyébként tetemes késéssel értél oda, önhibán kívül)?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
off: leírhatod, ha még így pár nappal később is releváns
Ez most nagyon emlékeztet néhány korábbi első randis/találkozós élményemre..nos, a személytől és a másnap délelőtti elfoglaltságomtól függene, hogy ott tölteném-e nála az estét.

Mit tennél, ha az első randevú alkalmával a nő szeretné állni az egész számlát (étkezés, program esetében)?
 

senki600

Egy vasútbarát
én nem vitatkozok, 2 perc győzködés után beleunnák
Mit tennél ha lenne vmi munkád, de nem tudnál róla semmit, még az ember számát se, aki adja a munkát?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Biztosan nem vállalnék ilyen munkát, de ha valamilyen oknál fogva előzetesen bele is mennék, végül nem vennék részt az első munkanapon.

Mit tennél, ha internet nélkül kellen eltöltened egy hetet?
 

senki600

Egy vasútbarát
Nem tudom, de ha telefon van, akkor meglátogatnám ismerőseimet, akikkel minden nap írok egy bizonyos csoportban (de ilyen Szeged, Győr, Pest stb helyszínekkel)
Mit tennél ha elmész állásinterjúra (nem ott és abban a munkakörben dolgoznál, meg van egy A terved), de ott azt mondják, hogy írj alá vagy egyáltalán nem vesznek fel, abban az esetben sem, ha az A terved valahol elbukik?
 
Fent