Mit tennél ha .....?

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Ilyennel még nem találkoztam, talán nem is jellemző. Ha az interjú során szimpatikussá válna a környezet és a cég profilja, akkor lehet, hogy aláírnám annak ellenére is, hogy eredetileg nem mellettük köteleztem volna el magamat.

Mit tennél, ha befolyásolhatnád a tw szerverek sorsát?
 

senki600

Egy vasútbarát
Világok bezárása/összevonása mindenképp, csak a 3 öreg maradna: V1, Eldó, Fló
Mit tennél ha egyik ismerősödnek van egy Ikarus 260-asa, mennél is vele buszozni (nem vezetni, a vonatot kevésbé sajnálom ha összetöröm), de nem tudod hogy tudnád a tudtára juttatni?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Szerintem kerek perec megmondanám neki, nem hiszem, hogy kényes dolog lenne egy ilyen kérés. Nyilván vezetés esetében már jobban kellene nyúzni egy gyűjtőt.

Mit tennél, ha kirúgnának a munkahelyedről?
 

senki600

Egy vasútbarát
ha most vasutas lennék, akkor utána nap tárt karokkal várna a magán, ha más munkakör, akkor természetesen kicsit tanakodnék hova menjek
újra előveszem egy volt kérdésem, módosítva: Mit tennél ha a B terved elbukott, és az A terved is elbukik, és legközelebb csak 1 év múlva tudsz jelentkezni tanulni egyetemre/dolgozni abban a szakmában amiben akarsz? (A terv=egyetem, B=munka)
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Ha indul az áhított egyetemi képzés keresztfélévben, akkor megpróbálnék ismét jelentkezni rá fél év múlva, ha nem, akkor/addig is próbálnék egy olyan munkát találni, amiben tudnám kamatoztatni az eddigi tudásomat, erősségeimet. Nem volna fontos, hogy kimondottan tetszen a munka, csak jól tudjam végezni a feladatomat és legyen elfogadható keresetem.

Ha ennyire foglalkoztat ez a kérdés, akkor én is ezt kérdezném tőled; Mit tennél, ha /milyen terveid lennének, ha nem vesznek fel egyetemre és arra a munkakörre sem, ahova beadtad a pályázatodat?
 

senki600

Egy vasútbarát
Ezaz amit nem tudok, legalább 1 év lenne amíg el kell malmoznom, aztán ami előbb lesz az lesz, csak erre nem sok a munka: gyár, meki, tesco van csak, vasút nem vár ha nincs felvételi
Mit tennél ha utalnál egy ismerősödnek pénzt, mert hoz neked vmit, de nem érkezik meg hozzá a pénz? (nem jártam így, de a bank lassú volt bankon belüli utalásnál is)
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Kérném, hogy várjon még pár napot, hátha megérkezik, ha pedig nem, akkor odaadnám neki kp-ban.

Mit tennél, ha más megyében kapnál álláslehetőséget, de a bejárás nehézkes lenne?
 

senki600

Egy vasútbarát
ha olyan a munkaidő, akkor a bejárást nehezen de megoldjuk, vagy ha jól fizet albérlet is játszhat
Mit tennél ha külföldön nem tudnád megértetni magad se magyarul, se minimális angollal, se az ország nyelvével?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Szerencsére egészen jól megtudom értetni magamat angolul, de ha az adott országban nem beszélnék, akkor valószínűleg valamilyen hangalapú fordítóprogramot hívnék segítségül.

Mit tennél, ha leszeretnél adni pár kilót?
 

senki600

Egy vasútbarát
4 éve sikerült, azóta csak 3kg-val maradtam könnyebb mint akkor, de nekem a nyár és a sok nem otthonlét tesz jót fogyásnál, akkor szinte csak fényevő vagyok
Mit tennél ha egyszer az ország túlvégéről fogadnád egy barátod, de az itthoniak nem fognak lelkesedni érte?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Megbeszélném velük a helyzetet és próbálnék velük közös nevezőre jutni. Ha nagyon ellenükre lenne a dolog, akkor úgy szervezném a találkozót, hogy csak estére menjünk haza, hogy napközben ne zavarja ez a család többi tagját.

Mit tennél, ha rövid időn belül észrevehetően megromlana a rövidtávú emlékezeted?
 

senki600

Egy vasútbarát
Semmit, ennél lejjebb nem tud romlani, ami nincs nem lehet lejjebb
Mit tennél ha valami nem tetszik, de kötelező ott lenned és nem tehetsz ellene panaszt?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Lenyelem a helyzetet, mást nem tudok tenni.

Mit tennél, ha lejárt szavatosságú élelmiszert vennél a boltból, de csak otthon vennéd észre?
 

senki600

Egy vasútbarát
Max megyek egy 2 betűsre, engem nem hat meg, amúgy meg ilyenen élek
Mit tennél ha oda mész ahova nem lehetne, és nem érsz vissza a megbeszélt helyre és időben, de nem szólhatsz hogy hol voltál, mert azzal megütöd a bokád?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Elnézést kérnék és elfogadnám, ha rossz szemmel néznék a késést

Mit tennél, ha a szüleid jeleznék feléd, hogy az elkövetkezendő pár évben még nem szeretnék, hogy elköltözz otthonról tőlük?
 

senki600

Egy vasútbarát
Legalább lesz még ingyen kaja és fedél a fejem felett
Mit tennél ha itt zaklatnának a népek hogy fórumozni akarnak?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Örülnék neki, mert nem tolonganak itt az emberek.

Mit tennél, ha visszahoznák a kötelező sorkatonai szolgálatot?
 

senki600

Egy vasútbarát
Részemről egy hülyeség, és megkeresném a módját hogy ne kelljen mennem (hallottam történetet, meg lehet oldani)
Mit tennél ha külföldi tartózkodásod alatt odamnne hozzád egy koldus, de egyáltalán nem beszéled a nyelvet, és nem is értenéd ezáltal, hogy amúgy a pénzedet akarja?
 

Abigail Knight

"[...] én csak ide feljárok."
Egy koldus esetében elég nagy az esélye, hogy pénzért kuncsorog, ha értem, ha nem, így valószínűleg nagy ívben elkerülném. Itthon néha-néha szoktam adni a többször látott hajléktalanoknak, de külföldre nem ezért megyek.

Mit tennél, ha a rossz névmemóriád ellenére gyorsan megszeretnéd jegyezni az újonnan megismert emberek neveit?
 

senki600

Egy vasútbarát
A név és arcmemóriám rossz, így igazából mindegy mit teszek, talán felírom ki az, de ha nincs lehetőség akkor marad az erős gondolkozás
Mit tennél ha valaki beköp olyan maitt, amit ő is megtesz, de nyíltabban?
 
Fent