The West Chat indítása!

Szeretnél alábbikban vázolt chat-et a The West című játékhoz?

  • Igen

    Szavazatok: 330 90,2%
  • Nem

    Szavazatok: 36 9,8%

  • Összes szavazó
    366

DeletedUser

Vendég
ja!jól jönne egy chat a westhez! de szerintem elég ha csak a városoknak van saját szobájuk!
 

DeletedUser

Vendég
Nem elég.
Erődharc során egy kupac városból jönnek össze a résztvevők, ha csak a városoknak lenne külön chatroom, akkor még a szövetséges harcosokat sem tudja a vezér instrukciókkal ellátni, nemhogy a teljesen idegen szerencsevadászokat...
És még írhatnék egy oldalt...
 

DeletedUser8092

Vendég
Üdv mindenkinek!

Nos. Igyekeztem beszélni a németekkel a chattel kapcsolatosan.. Utolsó infóként azt mondták, hogy kb. 2-3 hét kell még a fejlesztésre, utána kb 1 hét mire a magyar világokon megjelenhet.
Így mi arra jutottunk, hogy már csak arra a 2-3 hétre is megérheti valami maszek chatet alkotni, hogy legalább egy kicsit megismerjük egymást, satöbbi.
Előre bocsátom, hogy mi a játék adatbázisához nem férünk hozzá, így itt-ott tényleg elég "maszek" megoldásra számíthattok.. :D

A korábbi kérdésekre, amiket most így észrevettem:
1) mIRCen természetesen be lehet lépni
2) a szűrésről szerintem elég annyit mondani, hogy a chaten elkövetett szabályszegések (értsd káromkodás, szélsőséges-, rasszista nézetek terjesztése stb) esetén a játékbeli karakter fog bűnhődni, így érdemes kétszer is meggondolni, megéri-e ezért beírni hogy k*cs*gök, ha utána pár napig nem léphetsz be életed játékba.. ;)
3) Erőd harc. Sok ötlet jutott eszünkbe a harc alatti chat-szoba megvalósításra, a legutolsó a következő volt:
Mind a védők, mind a támadók vezére kap egy jelszavas szobát. Ezt a jelszót ő szépen kiírja városa fórumára, elküldi a szövetséges városvezetőnek, ő is kirakja a városfórumra.
Ha mindez kész, bogarászhattok még a chaten embereket, akik esetleg alkalmasak harcolni, őket jelszó nélkül is berángathatjátok. Ezek után már nincs is más hátra, mint jó alaposan elkenni az ellenfél száját.. :D

Üdv,
kankalin
 

DeletedUser

Vendég
Tehát a nem szövetséges városok lakói nem tudnak csak úgy belépni a chatszobába. Mert felmerül a kémkedés lehetősége. Mert ha a támadó város elküldi egyik gyenge tagját a védők oldalára és ha ő is látja a védők megbeszélését azt jelentheti a városának.
 

DeletedUser8092

Vendég
Pontosan, az lenne a cél, hogy a kémkedést a minimálisra csökkentsük. Remélhetőleg ez a jelszavas megoldás két legyet üt egy csapásra: a szövetségesek könnyen be tudnak lépni, az illetéktelenek meg sehogyse. :)
Persze ez sem garancia, de a visszaéléseket lehet jelenteni, amit pedig majd igyekszünk kinyomozni.
 

DeletedUser

Vendég
Tehát a nem szövetséges városok lakói nem tudnak csak úgy belépni a chatszobába. Mert felmerül a kémkedés lehetősége. Mert ha a támadó város elküldi egyik gyenge tagját a védők oldalára és ha ő is látja a védők megbeszélését azt jelentheti a városának.

De várostag csak a városa oldalán harcolhat(kivétel ha kilép ideiglenesen a városból)De a jelszó tényleg jó ötlet,viszont kicsit bonyolultabb lesz tőle dolog.Viszont még ezzel is megéri :)
 

DeletedUser

Vendég
De várostag csak a városa oldalán harcolhat(kivétel ha kilép ideiglenesen a városból)De a jelszó tényleg jó ötlet,viszont kicsit bonyolultabb lesz tőle dolog.Viszont még ezzel is megéri :)

Igaz, de én is erre a kilépéses esetre gondoltam vagy ami valószínűbb egy olyan ember aki egy az ellenséges várossal szimpatizál, de hivatalos kapcsolatban nem áll vele.
 

DeletedUser8092

Vendég
Lehet ez egy fraudi elszólás volt ;)

Halálcowboy,
igen, így minden bizonnyal egy kicsit bonyolódik majd a dolog, de valahogy meg kell oldjuk a dolgot.. Kitartás! :)
 

DeletedUser

Vendég
Lehet ez egy fraudi elszólás volt ;)

Halálcowboy,
igen, így minden bizonnyal egy kicsit bonyolódik majd a dolog, de valahogy meg kell oldjuk a dolgot.. Kitartás! :)

Szerintem túl sok értelme nincs ennek:DKitartásom az van.Pontosabban bármeddig tudok várni olyasmire ami nem érdekel:rolleyes:
 

DeletedUser

Vendég
Abszzolúte támogatom! nem a játékban, fórumban folynának a viták, hanem a chaten ^^
Egyébként én az irc.quakenet.org (6667) szerverre gondoltam, de jobbnak látom, ha új lesz :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
javaslat

nekem lene egy olyan javaslatom hogy:

ha ezt beírod: /create <szoba neve>=létrehoz egy szobát
ha ezt írodbe: /close=bezár egy szobát
ha ezt írodbe: /leave=Szoba elhagyása
ha ezt írodbe: /invite <játékos>=meghív egy felhasználót az aktuális szobába
ha ezt írodbe: /w <játékos>=egy felhasználónak súgni valamit
ha ezt írodbe: /ignore <játékos>=letiltott egy felhasználót
ha ezt írodbe: /allow <játékos>=letiltott felhasználó visszaengedése
és a ezt írodbe: /users=minden felhasználó felsorolása az aktuális szobában

és ha meghívnak 1 szobába akkor amelyik szobában van a jáékos megjeleniti aki meghívta játékos nevét és a szoba nevét.:)
 

DeletedUser

Vendég
nekem lene egy olyan javaslatom hogy:

ha ezt beírod: /create <szoba neve>=létrehoz egy szobát
ha ezt írodbe: /close=bezár egy szobát
ha ezt írodbe: /leave=Szoba elhagyása
ha ezt írodbe: /invite <játékos>=meghív egy felhasználót az aktuális szobába
ha ezt írodbe: /w <játékos>=egy felhasználónak súgni valamit
ha ezt írodbe: /ignore <játékos>=letiltott egy felhasználót
ha ezt írodbe: /allow <játékos>=letiltott felhasználó visszaengedése
és a ezt írodbe: /users=minden felhasználó felsorolása az aktuális szobában

és ha meghívnak 1 szobába akkor amelyik szobában van a jáékos megjeleniti aki meghívta játékos nevét és a szoba nevét.:)

ircben

/join #szoba-neve = belép a szobába ha nincs akkor meg létrehozza
/part #szoba-neve = elhagyja szobát ha nincs más rajtad kívül automatice megszűnik
/INVITE nicknév #szoba-neve = meghívás egy adott szobába
/notice = súgás (igazabból pm csak nem jelenik meg új ablakban)
/ignore = letiltás az IRC-ben van 6 beállítás nem írom most le de lehet szinte mindent tiltani mindenhogyan és bárkit; és ugyan ezzel a paranccsal szeded le az ignore-t
/names #szoba-neve = szobában tartózkodók neve

amit le írtál azok egy szép kliens parancsai ami az IRC elé van húzva, én javaslom az eredeti parancsok megtartását hiszen:
1: aki ismeri őket kapásból tudja használni
2: aki nem ismeri megtanulja és máshol is hasznos
3: jól kivannak ezek a parancsok találva nem kell feltalálni a spanyol viaszt... ;)
 

DeletedUser7274

Vendég
remélem hamar meglesz a Chat ,de mind 1 mert a városom tagjaival skypon szoktunk beszélni és tök jó,mivel sokkal egyszerübb.Minden városnak külön kellene Chat mert máskép kavarodás lessz ,mivel páran hülyeségeket irnának és kérdeznének ,mert unom hogy mindenki kérdez alapvető dolgokat amit ha van egy kis eszed tudod.:p na jó játékot mindenkinek és várom a Chat-et.
:rolleyes:
 

DeletedUser

Vendég
Nekem is jó lenne a chat. Nem tum pont milyet szeretnék de lehetnének benne hangulatjelek.Pl. :) , :eek: ,....
 
Fent