The West Chat indítása!

Szeretnél alábbikban vázolt chat-et a The West című játékhoz?

  • Igen

    Szavazatok: 330 90,2%
  • Nem

    Szavazatok: 36 9,8%

  • Összes szavazó
    366

DeletedUser

Vendég
Üdv! Szerintem is marhajó lenne. Sokan nem szeretik fórumot, mert átláthatatlan, meg ilyenek, és ez sokmindent megoldalana:)
 

DeletedUser

Vendég
Egyértelműen igennel szavaztam még tegnap.Azt értem, hogy Ti fel szeretnétek mérni, hogy mekkora az igény a chat-re, és ennek függvényében feccöltök bele energiát.(Gondolom ha mindenkit hidegen hagyott volna a dolog, akkor hamvába hol..szerencsére nem így áll..)

Viszont azokat nem értem, akik nemmel szavaztak..Egy plusz opció.Kára ugye nincs, mert akit nem érdekel, vagy nem szereti, az hagyja a fenébe.A többiek meg jól járnak vele ..

Egyedül a Supp-nak plusz teher, de ha Ők meg vállalják, akkor nincs gáz, ugye...
 

DeletedUser

Vendég
Egyértelműen igennel szavaztam még tegnap.Azt értem, hogy Ti fel szeretnétek mérni, hogy mekkora az igény a chat-re, és ennek függvényében feccöltök bele energiát.(Gondolom ha mindenkit hidegen hagyott volna a dolog, akkor hamvába hol..szerencsére nem így áll..)

Viszont azokat nem értem, akik nemmel szavaztak..Egy plusz opció.Kára ugye nincs, mert akit nem érdekel, vagy nem szereti, az hagyja a fenébe.A többiek meg jól járnak vele ..

Egyedül a Supp-nak plusz teher, de ha Ők meg vállalják, akkor nincs gáz, ugye...

Ja... ezt én is néztem... 8-an NEMmel szavaztak nem értem Őket, na mindegy. Titok amar. :-) De senki sem vitatta meg közülük, hogy miért is döntött így... :-) Na mindegy, szerintem holnap, vagyis már ma, mégtöbben fognak szavazni, sé akkor már eldöl. Én már szinte biztos vagyok az eredményben, de léteznek csodák. :-)
 

DeletedUser6392

Vendég
http://devblog.the-west.net/?p=177

ez nemtudom milesz... vagy lesz-e
de ez gondolom csak világ cset, bár ha már addig eljutnának, h lenne cset akk több opciót is beletudnak tenni
csak gondoltam beteszem tudjatok róla, h lehet készül játékon belüli is
 

DeletedUser

Vendég
Egyértelműen igennel szavaztam még tegnap.Azt értem, hogy Ti fel szeretnétek mérni, hogy mekkora az igény a chat-re, és ennek függvényében feccöltök bele energiát.(Gondolom ha mindenkit hidegen hagyott volna a dolog, akkor hamvába hol..szerencsére nem így áll..)

Viszont azokat nem értem, akik nemmel szavaztak..Egy plusz opció.Kára ugye nincs, mert akit nem érdekel, vagy nem szereti, az hagyja a fenébe.A többiek meg jól járnak vele ..

Egyedül a Supp-nak plusz teher, de ha Ők meg vállalják, akkor nincs gáz, ugye...

Hát... én igennel szavazok, de sejtem, hogy akik nemmel szavaztak, azokat mi riaszthatja el a chat-től.

Többek közt pont Te szoktad mondani, hogy a játék egyik nagy előnye más hasonló játékokkal szemben, hogy nem kell állandóan monitor előtt gubbasztani, kis odafigyeléssel (esetleg prémiummal) meg lehet oldani, hogy naponta csak néhányszor lépsz be, percek alatt eligazítod a karakteredet, és kész is.

Én attól tartok, hogy a chat bevezetésével sok olyan megbeszélés is átkerülne a chatre, ami igazából fórumon jobb lenne. Emiatt sokan lemaradnának lényeges információkról, az igazi függők meg simán odaragadnának órákra is. Ezt komoly veszélynek érzem

Régebben sokat amőbáztam, néha honfoglalózok... Ott természetes dolog a chat. Mindkét esetben botlottam már bele pedofilokba, drogfutárokba, és biztos vagyok abban, hogy voltak ott még durvább alakok is. Ez egyébként a városfórumok/levelezések kapcsán is felmerült már. Lehet, hogy pesszimista vagyok, de szerintem ez túl nagy falat lenne az adminoknak, és ha kibukna valami rondaság, akkor rögtön lehetne támadni, hogy engem moderáltak/bannoltak egy kis vacak miatt, bezzeg xxx3456-ot békén hagyták, pedig Ő aztán tényleg durva volt (biztosan admin a haverja;))
Ez még komolyabb veszély.

Ennek ellenére jó ötletnek tartom, ugyanis az első hiba, az sima emberi gyarlóság... mindenki tanulja meg használni a telegrammot, a fórumot, és a chatet úgy ahogy kell... és kerülje azok társaságát, akik nem képesek erre...

A második hiba meg lehet, hogy nem is hiba... lehet, hogy a west csapat többet bír, mint hiszem, és lehet, hogy a chatbe sikerül a készítőnek beépíteni valami okos szűrőt, ami bizonyos kifejezéseket azonnal tilt, illetve jelent...
 

DeletedUser

Vendég
Hát... én igennel szavazok, de sejtem, hogy akik nemmel szavaztak, azokat mi riaszthatja el a chat-től.

Többek közt pont Te szoktad mondani, hogy a játék egyik nagy előnye más hasonló játékokkal szemben, hogy nem kell állandóan monitor előtt gubbasztani, kis odafigyeléssel (esetleg prémiummal) meg lehet oldani, hogy naponta csak néhányszor lépsz be, percek alatt eligazítod a karakteredet, és kész is.

Én attól tartok, hogy a chat bevezetésével sok olyan megbeszélés is átkerülne a chatre, ami igazából fórumon jobb lenne. Emiatt sokan lemaradnának lényeges információkról, az igazi függők meg simán odaragadnának órákra is. Ezt komoly veszélynek érzem

Régebben sokat amőbáztam, néha honfoglalózok... Ott természetes dolog a chat. Mindkét esetben botlottam már bele pedofilokba, drogfutárokba, és biztos vagyok abban, hogy voltak ott még durvább alakok is. Ez egyébként a városfórumok/levelezések kapcsán is felmerült már. Lehet, hogy pesszimista vagyok, de szerintem ez túl nagy falat lenne az adminoknak, és ha kibukna valami rondaság, akkor rögtön lehetne támadni, hogy engem moderáltak/bannoltak egy kis vacak miatt, bezzeg xxx3456-ot békén hagyták, pedig Ő aztán tényleg durva volt (biztosan admin a haverja;))
Ez még komolyabb veszély.

Ennek ellenére jó ötletnek tartom, ugyanis az első hiba, az sima emberi gyarlóság... mindenki tanulja meg használni a telegrammot, a fórumot, és a chatet úgy ahogy kell... és kerülje azok társaságát, akik nem képesek erre...

A második hiba meg lehet, hogy nem is hiba... lehet, hogy a west csapat többet bír, mint hiszem, és lehet, hogy a chatbe sikerül a készítőnek beépíteni valami okos szűrőt, ami bizonyos kifejezéseket azonnal tilt, illetve jelent...

Nos már teszt fázisban vagyunk, úgy néz ki lesznek botok is, amik reméljük elég intelligensek lesznek :)
 

DeletedUser

Vendég
Ja, és lehet, hogy akinek semmi baja sincs a chattel, csak egyszerüen nem érdekli, az is nemmel szavazott. "Nekem nem kell, nem használnám, ha sokan szavaznak igennel, akkor úgyis megcsinálják... de ha megcsinálják, én akkor se használom... hajukra is kenhetik... bakker ekkora hülyeséget... Chat... az kell a dolgozónak..."
Vagy vannak zsigerből ellendrukkerek. "úgyis mindenki igennel szavaz... de ÉN nem vagyok mindenki... elfér ott pár ellenvélemény is... Málta-Magyarország focimeccsen is milyen jó volt Máltának szurkolni... különben is ma rossz napom van (22 éve rossz napom van) érted, ne szójjá be, akkor se kell chat!"
 

DeletedUser

Vendég
Nos már teszt fázisban vagyunk, úgy néz ki lesznek botok is, amik reméljük elég intelligensek lesznek :)

Bocs a pesszimizmusért!
Programozáshoz nem értek... biztosan meg lehet oldani, de láttam már néhány félresikerült megoldást más helyeken...

Hülyeségtől védő renszert is nehéz csinálni
rosszindulattól védő rendszert is nehéz csinálni
a kettőt együtt megoldani....

szóval csináljátok, mert több lesz a haszna, mint a veszélye...
 

DeletedUser

Vendég
Bocs a pesszimizmusért!
Programozáshoz nem értek... biztosan meg lehet oldani, de láttam már néhány félresikerült megoldást más helyeken...

Hülyeségtől védő renszert is nehéz csinálni
rosszindulattól védő rendszert is nehéz csinálni
a kettőt együtt megoldani....

szóval csináljátok, mert több lesz a haszna, mint a veszélye...

Hát, hogy több haszna lesz, mint veszélye nem tudom, az majd kiderül. Az biztos, hogy előrébb leszünk a tapasztalatokkal a többi külföldi szerókkal szemben, ahol ugye még várat magára a chat, mivel úgy néz ki, hogy a játékban is lesz csak nem tudni mikor, hogyan, milyen formában. Lehet, hogy addigra már külön op-jaink lesznek és kidolgozott szabályrendszer (bár szerintem ugyanazok a szabályok és büntetések lesznek érvényben, mint a játékban és a fórumon). Mindenesetre, a chatbot már eljutott abba a fázisba, hogy azonnal kivág bizonyos szavak esetében :)
Még hátra van a regisztrációs rendszer kiépítése, valamint a kezelőfelület kialakítása, egyébként a teljes projektért kankalin nevű kollégánkat illeti meg a dicséret (én csak mondom az ötleteket, Ő meg próbál lépést tartani :)) Gyakorlatilag a nulláról 1-2 nap alatt eljutottunk egy béta fázisba (külön kiemelném, hogy saját szerverünk lesz/van), persze még sok teendő akad, de annyit bizton állíthatok, hogy jóval gyorsabban dolgozik, mint német kollégáink ;)

Remélem nem kiabáltam el, s pár nap múlva már megkezdődhet a kipróbálása!
 

DeletedUser

Vendég
Ja, és a "sötét paraszt" effektusról ne feledkezzetek el!

Nem mindegy, hogy:

Bölény egy igazi sötét paraszt, amolyan szánalmas zalai bunkó

Vagy

Sötét paraszt E6-D5 után kinyilt a védelme, és világos királynő E1-E7 sakk, és már csak a lassú morzsolódás maradt számára...
 

DeletedUser

Vendég
Ja... ezt én is néztem... 8-an NEMmel szavaztak nem értem Őket, na mindegy. Titok amar. :-)

én is arra szavaztam...nem igazán akarom látni a sok tizenéves siránkozásait, szánalmas írásait, káromkodásokat, és egyéb értelmetlen dolgait.

Az erőd harc során ok lenne a dolog, de ott is csak szobák kellenének (erődnév-támadó ; erődnév-védő) és az adott város (mind a támadó mind a védő) vezetői engedhetnének be embereket....ne tobzódjon ott akinek nem kell
 

DeletedUser

Vendég
Hát én már vártam nyagyon régen a csetet szerintem nagyon jó volna a chat a játékhoz.
 

DeletedUser

Vendég
Alapjában véve igazad van, de ha lesz egy összetett chat szerver, akkor megteheted, hogy a számodra érdektelen esetekben nem használod, erődharcnál meg igen...

Ja, és ha a nagyon szinvonal alatti chatelőket a moderátorok leselejtezik, akkor azért nem lesz olyan gáz a dolog...

Mivel ez nem"sima" chat, hanem mindenki a saját karakternevével fog tudni bejelentkezni (mi végezzük el a regisztrációt, és küldjük el a belépési adatokat). Tehát nem érdemes nagyon májerkedni, mert a karaktert is kivágjuk a játékból, nem csak a chat-előt. Ezt azért vegye figyelembe mindenki. És ha xyz szóért akár napokra is kizárhatunk valakit a játékból (1 azaz egy ilyen szóért) akkor 2-3-ért akár véglegest is lehet kapni.. tényleg azt szeretnénk, hogy normálisan dumáljatok egymás közt (és ha csak az erődharcra használjátok, akkor csak arra lesz..)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Mivel ez nem"sima" chat, hanem mindenki a saját karakternevével fog tudni bejelentkezni (mi végezzük el a regisztrációt, és küldjük el a belépési adatokat). Tehát nem érdemes nagyon májerkedni, mert a karaktert is kivágjuk a játékból, nem csak a chat-előt. Ezt azért vegye figyelembe mindenki. És ha xyz szóért akár napokra is kizárhatunk valakit a játékból (1 azaz egy ilyen szóért) akkor 2-3-ért akár véglegest is lehet kapni.. tényleg azt szeretnénk, hogy normálisan dumáljatok egymás közt (és ha csak az erődharcra használjátok, akkor csak arra lesz..)

Én szerintem is jó ötlet a chat, de azokat az xyz szavakat suerintem fel lehetne tüntetni, mert vannak olyanok akik alapból nagyon mocskosul beszélnek és ez azért jó lenne, hogy azért tudja mindenki hogy mit szabad és mit nem... ;)
De ez csak egy ötlet. Ja és nekem is nagyon tetszik az a chat ami az evony-ban van, praktikus! :D
 

DeletedUser

Vendég
Én szerintem is jó ötlet a chat, de azokat az xyz szavakat suerintem fel lehetne tüntetni, mert vannak olyanok akik alapból nagyon mocskosul beszélnek és ez azért jó lenne, hogy azért tudja mindenki hogy mit szabad és mit nem... ;)
De ez csak egy ötlet. Ja és nekem is nagyon tetszik az a chat ami az evony-ban van, praktikus! :D

Ha valaki alapból mocskosan beszélsz azt "elvileg" ki fogja dobni a bot. Aki meg trükközik csillaggal pontokkal stb, azt büntetjük, plusz elvileg megtanítható rá a bot, így legközelebb már azt is automatikusan kivágja.
 

DeletedUser

Vendég
Nem tudom, hogy felvetették-e már (nem olvastam vissza), de szerintem chat mellett igen hasznos lenne egy "erődfórum" is, amit az erőd minden városának minden tagja lát, mert elég nehéz mindenkivel levelezve leszervezni a termékek beszerzését, illetve támadás esetén meg lehetne ott beszélni a védelmi stratégiát is.
 
Fent