The West Chat indítása!

Szeretnél alábbikban vázolt chat-et a The West című játékhoz?

  • Igen

    Szavazatok: 330 90,2%
  • Nem

    Szavazatok: 36 9,8%

  • Összes szavazó
    366

DeletedUser

Vendég
Nem tudom pontosan milyen chat-re gondolsz, de épp valami hasonlót írtam le. Tervezzük külön világonként szobákat, illetve privát szobákat városoknak erődöknek is. A teljesen közös chat-et én személy szerint nem favorizálom, mert így akár félreértések is adódhatnak (az egyik erről a szerverről beszél a másik meg a másikról). De elvileg ha nagyon kell, technikai akadálya nem lesz.
Egyébként a kolléga egy IRC alapú chat-e dolgozik (sikerült szervert szereznünk!) Persze még semmi nem végleges!

Épp egy chatbot-on dolgozik, mely többek közt GYIK funkciót is ellátna (reméljük sikerül!)

Addig is szavazzatok bátran tovább, illetve a javaslatokat is várjuk!

sziasztok.

én javasolnék egy egyszerű és jól bevált dolgot. használjatok skypet. szerintem annál jobb nincs is! én mindig azt használok (the-westen meg a travianon is! ja meg ha bemegyek valami játékba akkor ott is)
egyszerű de nagyszerű a skype. ha valaki nem tudja hogy honnan töltse le, de szeretné használni - vagy letudja tölteni de nemért valamit az nyugodtan írhat nekem.
megtaláltok a v6-on. de most még a v5-ön is :)
 

DeletedUser

Vendég
sziasztok.

én javasolnék egy egyszerű és jól bevált dolgot. használjatok skypet. szerintem annál jobb nincs is! én mindig azt használok (the-westen meg a travianon is! ja meg ha bemegyek valami játékba akkor ott is)
egyszerű de nagyszerű a skype. ha valaki nem tudja hogy honnan töltse le, de szeretné használni - vagy letudja tölteni de nemért valamit az nyugodtan írhat nekem.
megtaláltok a v6-on. de most még a v5-ön is :)

Magáncélra pár embernek lehet, de ott nincs moderálásra lehetőség.
 

DeletedUser

Vendég
Mi bajotok a cicis reklámokkal???Mostanában sokan vásárolnának cicit...:D

Eddig a következőképp állunk:

Szerver van, bár technikai problémák (leállások) előfordulhatnak.
IRC alapú lesz a chat és lesz némi west-es dizájn is :)
Most jön a szomorú hír..nem, nem lesznek cicik semmilyen formában.
 

DeletedUser

Vendég
Szervusztok! (én még új vagyok a fórumon, ezt légyszives nézzétek el nekem)

Csak egy olyan javaslatom volna, hogy a chat-be ,,bemenni'' (ez csak városokhoz talál, de kívülállók is használhatnák, gondolom) a városba, a kocsmára kattintva lehessen (SALOON), és ott legyen egy olyan menüpont, hogy ,, chat szoba '' (vagy hasonló), s arra kattintva, előjönne egy lista, asztalokról, s az egeret egy adott asztalra víve, legördülne egy lista, melyen az ott ülők nevét tartalmazná (abból a célból, hogy tudd, kit hol kaphatsz meg).

Tehát a kocsmában, asztalok legyenek a chatszobák, szerintem ez kicsit logikus is, és szerintem adna még egy kis vadnyugati hangulatot, DE nem szeretném túlbonyolítani a játékot! Ha ez nem lehetséges, az eddig felsorolt feltételekkel, vagy egyéb okokból, akkor ne is törődjetek tovább vele.
 

DeletedUser

Vendég
Szervusztok! (én még új vagyok a fórumon, ezt légyszives nézzétek el nekem)

Csak egy olyan javaslatom volna, hogy a chat-be ,,bemenni'' (ez csak városokhoz talál, de kívülállók is használhatnák, gondolom) a városba, a kocsmára kattintva lehessen (SALOON), és ott legyen egy olyan menüpont, hogy ,, chat szoba '' (vagy hasonló), s arra kattintva, előjönne egy lista, asztalokról, s az egeret egy adott asztalra víve, legördülne egy lista, melyen az ott ülők nevét tartalmazná (abból a célból, hogy tudd, kit hol kaphatsz meg).

Tehát a kocsmában, asztalok legyenek a chatszobák, szerintem ez kicsit logikus is, és szerintem adna még egy kis vadnyugati hangulatot, DE nem szeretném túlbonyolítani a játékot! Ha ez nem lehetséges, az eddig felsorolt feltételekkel, vagy egyéb okokból, akkor ne is törődjetek tovább vele.

Szerintem ez egeszen jo otlet, igy tenyleg logikus lenne! :)
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem ez egeszen jo otlet, igy tenyleg logikus lenne! :)

Lehet, de ez nem a játékban lévő chat,, ez különállóan fog futni, függetlenül a west-től. Valamikor lesz a játékban is, de ki tudja mikor. Sebaj, ezzel is ráverünk a többi szeróra :) (S nem csak ezzel fogunk :p)
 

DeletedUser

Vendég
Nekem tetszik az ötlet! Ha lehet valósítsátok meg...egy-egy város-erődharcnál valóban jó ha ilyen van!!!Nem kell privát üzenetekkel játszani. A fórum se rossz,de azért az nem igazán erre való!!!
 

DeletedUser

Vendég
Helló

mi a v2-es városunkban használunk külső chatet és sokat gondolkoztunk rajta milyen jó lenne ha a játékban is lenne, ezért sok-sok 5let felmerült ezzel kapcsolatban remélem tudtok belőle néhány dolgot hasznosítani:

Minden városnak kellene 2 chat szoba:
- 1 amire csak a városlakók léphetnek be
- 2 amire bárki beléphet (tárgyalni, meghívót kérni, stb…)

Minden erődnek szintén 2 szoba a fentiekhez hasonlóan
- 1 erőd városainak
- 2 külsősöknek

Ezen kívül az IRC-ben van lehetőség meghívásra (invite) ezzel az operátor meghívhat a belső chatre is külsősöket.

Lehessen még szobákat regisztrálni/létrehozni amiben több város lakói is lehetnek egyszerre, a szövetségi rendszerek, testvérvárosok stb… miatt
(ez amúgy az ingame fórumnál is jó lenne ha a városoknak lehetne közös topic-juk ami több város fórumán is megjelenik)

A chat jogok városoknál:
- fekete kalaposak: operátorok
- szürke kalaposak: half-operatorok
- városlakók: voice (ez a külső chaten lenne érdekes ahova bárki benézhet, mivel bealítható a chatszobán hogy minimum voice kelljen a chateléshez (tájékoztatás esetén megbeszéléseknél stb…)

A chat jogok erődöknél:
- alapító város fekete kalaposai: operátor
- más városok fekete kalaposai: half-operátor

Erődharcban chat:
- itt felmerülhet az probléma, hogy 100 kiskorú/fiatal stb… nem biztos, hogy nyugodtan tudna chatelni és kialakulna egy káosz amiben lehetetlen taktikát vagy más dolgot megbeszélni
-> lehetséges megoldás: támadó város/alapíró város fekete kalaposai: operátorok, akik át tudják kapcsolni a chatet hogy csak operátorok beszélhessenek így az utasítások könnyebben átmennének

Nah ennyi röviden :P többre hirtelen nem emlékszem, ha amúgy ez a vonal érdekel titeket akkor írok majd még

Üdv
errata

UI: és a legfontosabb lehessen mIRC-el csatlakozni ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
jézusom hogy tudsz ennyit írni?? :D szerintem is jó ötletek ha meg lehet valósítani akkor tőlem mehet :D
 

DeletedUser6392

Vendég
Erődharcban chat:
- itt felmerülhet az probléma, hogy 100 kiskorú/fiatal stb… nem biztos, hogy nyugodtan tudna chatelni és kialakulna egy káosz amiben lehetetlen taktikát vagy más dolgot megbeszélni
-> lehetséges megoldás: támadó város/alapíró város fekete kalaposai: operátorok, akik át tudják kapcsolni a chatet hogy csak operátorok beszélhessenek így az utasítások könnyebben átmennének

mind jóötlet :) de ezt emelném ki csak, sztem alapból nemkéne h mindenki tudjon erőd cseten beszélni, csak kalaposok... ők mondják mi a taktika azt kész :P bár ha ezt meglehet oldani h áttudják majd kapcsolni, akk úgyis jó
 

DeletedUser

Vendég
Mindenképpen javasolnám, mert tán aki nem szereti a fórumokat, (hanem inkább msnes típus) az biztos sokkal szíveseben chatelne, minthogy 1 ideig várja a választ a fórumon:D
Csatlakozok a többiekhez!!!
IGEN!!!!
Üdv:
raceman

A kettő az én olvasatomban nem ugyanaz. éppen a miatt, hogy az egyik fórum, ahol fórumoznak a játékosok éppen az időbeli kötöttség nélkül. A másik chat, ahogy a nevében is benne van az azonnaliság a döntő. mind a kettőre szükség van, de más célból. Igen, legyen chat.
Az nagyon jó meglátás, hogy külön szoba erődöknek, ebben az esetben aki jelentkezik erődharcra, de sem a kihívó, sem a védő városába nem tag jó lenne, ha ebbe a szobába kaphatna belépőt. Talán amikor csatlkozik a harchoz, automatikusan feldobhatná neki a system. És lehetne az erődnek egy állandó szobája, valamint egy ideiglenes annak, aki éppen kihívta. mi többnyire skypot használunk és tényleg, elég gyakori kérdés: "melyik világ?" :eek: Ezért azt is jó 5letnek tartom, hogy ne legyen egy nagy közös chat.
 

DeletedUser

Vendég
Mindenképpen javasolnám, mert tán aki nem szereti a fórumokat, (hanem inkább msnes típus) az biztos sokkal szíveseben chatelne, minthogy 1 ideig várja a választ a fórumon:D
Csatlakozok a többiekhez!!!
IGEN!!!!
Üdv:
raceman

Hoppá,hoppá...
"mert tán aki nem szereti a fórumokat, (hanem inkább msnes típus) az biztos sokkal szíveseben chatelne, minthogy 1 ideig várja a választ a fórumon:D"
A fórum is jó szerintem.Nekem mondjuk az tetszik jobban,de nem ellenzem a chat-et,ezért is válaszoltam igen-el a szavazásra:)De te hogy érted a "nem kell sokáig várni" szöveget?!Ahhoz,hogy a chat-en beszélj is valakivel arra ugyanúgy várni kell,hogy csatlakozzanak a beszélgetéshez mintha fórumoznál.És én még nem hallottam olyan chat-ről ami azokat a szövegeket is rögzítené amik nem férnek el a chat-en.Mindig ha valaki ír valamit akkor a legutóbbi bejegyzés törtlődik.Ennyi.A fórum legalább rögzít minden hsz-t...Én szerintem még mindig jobb a fórum mert ahhoz,hogy tudd mit mondtak előtted egész nap a gép előtt kéne lenni.Igen,kell a chat!Nem létfontosságú dolog,de kényelmesebbek lesznek tőle a játék egyes funkciói.De a legfőbb kommunikációs eszköz még mindig a fórum marad;)
 

DeletedUser6392

Vendég
másra használható mindkettő...
fórumon ha csak napi 3x nézel fel 10 percre, akkor is tudsz reágálni minden új hsz-re, szal pl. senki nevárja el egy fórumon, h azonnal választ kap a kérdésére stb.
chat-et meg ugye alkalmanként lehet használni, mikor mindenki gép előtt van, pl. ezért lenne jó erődharcokhoz, plusz ugye nemkell frissítgetni stb. h lásd új beírást, dinamikusabb...
 

DeletedUser

Vendég
másra használható mindkettő...
fórumon ha csak napi 3x nézel fel 10 percre, akkor is tudsz reágálni minden új hsz-re, szal pl. senki nevárja el egy fórumon, h azonnal választ kap a kérdésére stb.
chat-et meg ugye alkalmanként lehet használni, mikor mindenki gép előtt van, pl. ezért lenne jó erődharcokhoz, plusz ugye nemkell frissítgetni stb. h lásd új beírást, dinamikusabb...

De ha nem vagy gépnél akkor nem fogod tudni,hogy miről beszéltek amikor nem voltál ott...Erődharcra jó,de más alkalmakra nem.Van aki msn-hez hasonlítja a chat-et pedig a kettő teljesen különbözik egymástól...:rolleyes:
 
Fent