Nemzetközi Erődharc Bajnokság kibeszélő

DeletedUser17056

Vendég
"Az összeadódott GG szektorbónok egy "nagy szektorból lövő maxolt toronybónt" adtak a nép alá. Ezért volt hatékony."

Rátapintottál a lényegre. Kb. ezt az állapotot lehet elérni egy prémes munkással megfelelő felszereléssel és buffokkal, pontozással.
Életesen átlagban pedig nem lesz olyan kitérése mint egy katonának. Sebezni sem fog jobban, kiemelkedőbben mint a többi kaszt. Akkor mi előnye származik a csapatnak?
Tehát most kizárólag az életes munkás vs. sebzős munkásról beszélünk. Melyik hatékonyabb?
Azt aláírom hogy kis erődnél sokszor jobb lenne több életerő is a 3k-nál, de amilyen siralmas a helyzet manapság 10k-val se lehetne többet tenni egy-egy harcért.
Azonban egy maxos nagyerődharcon már hatékonyabb az a 10-15 munkás egy sebzős pontozással mint, hogy harmadannyit sebezzen, kérdéses mennyiségű kitérés mellett.

Nem érzem hasonlónak. Ott egy 36 fős szektoron, itt egy 9 fős, tűzvonalban lévő szektorról van szó. Szerintem, a fal és elsősoros cserék miatt, ezek a 3k épés munkások nem maradhatnak tartósan a tornyukban. Ha pedig nincsenek ott, bukják az elmélet alapját, a szektorbónt.

A GG időszakban a rejtő, irány és kitartás hármasnak annyi hatékonysága volt, mint most a célzásnak és kitérésnek. Azaz kb semmi. A toronyszektor vagy a 36*2 GG szektor bónja arányaiban voltak sokkal nagyobbak a képességek adta bónnál. Ezért értek nagyon sokat. Most egy füves támadó épés katona 85 / 70-t képességekből és ruhákból összehoz. Egy 110 / 90 karakter arányaiban nem sokkal jobb az épés katonáénál. Én nem raknék értékes képességpontokat egy 1.3-l nagyobb kitérés / találati értékre és találatonként + 100 sebzésre.
 

DeletedUser17056

Vendég
Troyan, szívemből szóltál :) Nagyerődben az északi tornyokat minimális támadás éri, oda mehetnek a sebző karakterek. Na de a két déli... Jobbos illetve balos felállásnál munkás illetve katona sok ép-re van szükség. És tudjuk, hogy mindenki a saját tornyában az igazi, ráadásul a toronyban a saját karakter a nyerő.

2 szerveren is melós karakterem van, mindkettő ép-s (nem full, az car :D), és harcoltam nagyerődbe is. Csúnya amikor első körben úy sebeznek le 6-8k ÉP-t a sarkon állóról, hogy 3-ből 2 lövés elől kitért :) És elhihetitek, egy 20k ép-s katona se bírja ott tovább, mint a melós, sőt.. :)

Igen :) Nagy erődnél nagyon szépen tudják tartani az ésszerűen, de életre koncentráló munkások a tornyot. Mikor még nagyerődöztünk, ezeket a játékosokat harc előtt odavezényeltük és mindenki mást "kizavartunk" a toronyból. De munkástorony blokknál is nagyon effektív volt ott egy épés melós. Nagyon jó kitérés bónt kap oda a munkás egy katonával szemben. A munkás 2* annyi kört bírt, mint a katona.
Támadásnál ha füveztünk, mindig jobban szerettem ha nem a munkások mennek elől, mert fellépésnél iszonyat jól tértek a toronyban.
 

DeletedUser14678

Vendég
Nem érzem hasonlónak. Ott egy 36 fős szektoron, itt egy 9 fős, tűzvonalban lévő szektorról van szó. Szerintem, a fal és elsősoros cserék miatt, ezek a 3k épés munkások nem maradhatnak tartósan a tornyukban. Ha pedig nincsenek ott, bukják az elmélet alapját, a szektorbónt.

A GG időszakban a rejtő, irány és kitartás hármasnak annyi hatékonysága volt, mint most a célzásnak és kitérésnek. Azaz kb semmi. A toronyszektor vagy a 36*2 GG szektor bónja arányaiban voltak sokkal nagyobbak a képességek adta bónnál. Ezért értek nagyon sokat. Most egy füves támadó épés katona 85 / 70-t képességekből és ruhákból összehoz. Egy 110 / 90 karakter arányaiban nem sokkal jobb az épés katonáénál. Én nem raknék értékes képességpontokat egy 1.3-l nagyobb kitérés / találati értékre és találatonként + 100 sebzésre.

Én kint a füvön harcolva gondoltam leginkább ezt a dolgot. És leszűkítve az általam felvázolt egyénre. Tehát arra a bizonyos munkásra, akinek ezáltal drasztikusan megnő a találati esélye és sebezni szépen tud ezáltal, lásd a 41 sikeres találatot támadóként mindenféle erődbón nélkül. Illetve még egy fontos dologgal kiegészíteném, a füvön ugyebár könyebben tudom azt is szabályozni hogy honnan lőjek, és kire lőjek, a távolság is befolyásoló tényező ugyebár. Védésnél nehezebb ezt megoldani ezért sokszor egy támadásnál jobban talál az ember. Az életes munkás legfeljebb a saját tornyában ér valamicskét, de a saját tapasztalataim alapján mindenhol máshol döntő pillanatokban ezek az életes munkások rendre csődöt jelentettek. Főleg zászlózásnál vagy blokkolásoknál, erre van 2 másik alkalmasabb kaszt akiknek ez a szakmája.

Bár beszélgetve bobojszával, végülis akárhogy csűrjük csavarjuk a dolgokat, ezt a "bajnokságot" szerintem az inno nyeri. ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser16963

Vendég
Deanie, ha a párbajosok után már a munkások sem akarnak tisztességes ÉP-vel jönni, akkor majd a katonák és a kalandorok viszik el a balhét, amíg Ti tapsoltok önnön nagyságotoknak, hogy mekkorákat sebeztetek? :) Oké, legyen, de mi van, ha kifogytunk előletek? Mókás lenne látni egy halom munkást és párbajost, ahogy egymást lökdösve próbálnak egymás háta mögé bújni. :D
És szinte már hallom is, ahogy jön egy katona karis és elkezdi ecsetelni, hogy ő bizony mennyire szuper "irisen", mert a sebzés mellett húúú, mekkora bónt ad a mellette állóknak, és különben is miért pont ő védje mindenki popsiját, védjék inkább az övét is. :D

Drága kalandorok, bennetek van minden reményem! :D
 

DeletedUser16963

Vendég
A sebzés mennyisége ugyanúgy kérdéses, mint a kitérésé... :)


Párszor elhangzott már itt, de sokan nem veszik komolyan, hogy ezek a harcok nem a manapság minden világon megszokott kiserődös zsebzsötemek lesznek sok OFF-al megterhelt 40 fős támadó seregek ellen. Akik még nem láttak ilyet, azok nagyokat fognak majd pislogni, amikor 150 vörös ördög esik neki a falaknak 3 oldalról egyszerre...A tavalyi "csodás" Awe harcokat is felejtse el mindeni, csak az erőd mérete lesz itt ugyanaz, más nem...

És ugyanehhez már csak egy kérdés minden "iriseket" pátyolgatóhoz: védésen hova terveznétek állítani őket? A tornyokban és a falakon ugye limitált a hely, eleve nem fér fel mindenki. Ha jót akarnak, akkor a tornyokat messzire kerüljék, ott komoly ÉP-eknek kell majd cserélődni, a falakra nem mennek majd, mert jaaaj, hát ott lőnek (fognak bizony...), így marad az erőd udvara, onnan meg cseppet nehézkes megcsillantani a sebzőtudományt. Ekkora tömegben a falakon keresztül a fűre kijutni is nehézkesebb, azaz máris körökön keresztül nem látnak senkire, nemhogy rongyosra lőjék az ellent. Így nem marad nekik más, mint amit amúgy is tesznek minden nap, minden harcon (tisztelet a kivételnek!), valahogy megpróbálni helyzetbe kerülni és mások takarásából hősiesen lőni az OFF-okat...Pedig beláthatja mindenki, ők csak a kisebb veszélyt jelentik.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser14678

Vendég
Deanie, ha a párbajosok után már a munkások sem akarnak tisztességes ÉP-vel jönni, akkor majd a katonák és a kalandorok viszik el a balhét, amíg Ti tapsoltok önnön nagyságotoknak, hogy mekkorákat sebeztetek? :) Oké, legyen, de mi van, ha kifogytunk előletek? Mókás lenne látni egy halom munkást és párbajost, ahogy egymást lökdösve próbálnak egymás háta mögé bújni. :D
És szinte már hallom is, ahogy jön egy katona karis és elkezdi ecsetelni, hogy ő bizony mennyire szuper "irisen", mert a sebzés mellett húúú, mekkora bónt ad a mellette állóknak, és különben is miért pont ő védje mindenki popsiját, védjék inkább az övét is. :D

Drága kalandorok, bennetek van minden reményem! :D

Hagyjuk ezt a tisztességes ÉP dumát már! :) Miért akarsz noob-nak tűnni?

Ha nem érted mi a lényege amit mondok, akkor inkább ne fűzz hozzá semmit sem légyszíves, köszi szépen a megértésed, pajtás! :)
 

DeletedUser14678

Vendég
A sebzés mennyisége ugyanúgy kérdéses, mint a kitérésé... :)


Nem éppen ugyanúgy, mert én 90%-os biztonsággal sebzek egy 55körös erődharcon 20k felett, mint hogy te ugyanezt ilyen eséllyel produkáld hasznosan kitérésszámban, amit minden erődharcon le is hozol.
A kitérésszám mennyisége több tényezőtől függ mint a sebzés egy ilyen karakter esetében.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser16963

Vendég
Kedves Játékosok!

Az itt található leírással kapcsolatban a kérdéseiteket kérlek ebben a fórumban írjátok meg.

Köszönöm!

Hagyjuk ezt a tisztességes ÉP dumát már! :) Miért akarsz noob-nak tűnni?

Ha nem érted mi a lényege amit mondok, akkor inkább ne fűzz hozzá semmit sem légyszíves, köszi szépen a megértésed, pajtás! :)

Igazad van, rosszul fogalmaztam...a tisztességes ÉP-et kérem tisztességes pontozással behelyettesíteni. :)
 

DeletedUser14678

Vendég
De azt ki dönti el és milyen jogon mi a "tisztességes pontozás"? :)

Én soha nem szóltam le senkiét sem, de ha megkértek segítettem pontozásban a kasztnak megfelelően a legjobb tudásom szerint. Mindenki döntse el hogy milyet szeretne amivel használ is a csapatának. Erre való a szabad akarat ebben a játékban ami játék ne feledjük, de másnak meg bevételt jelent majd, akárhogy is pontozunk.
 

DeletedUser16963

Vendég
De azt ki dönti el és milyen jogon mi a "tisztességes pontozás"? :)

Én soha nem szóltam le senkiét sem, de ha megkértek segítettem pontozásban a kasztnak megfelelően a legjobb tudásom szerint. Mindenki döntse el hogy milyet szeretne amivel használ is a csapatának. Erre való a szabad akarat ebben a játékban ami játék ne feledjük, de másnak meg bevételt jelent majd, akárhogy is pontozunk.

Deanie, tökéletesen megfogtad az egész "iris" témakör alapját: "...amivel használ is a CSAPATÁNAK"
Ami ma működik a csökkent létszámú kiserődös gyurmázásokon, az itt nem fog. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser14678

Vendég
Deanie, tökéletesen megfogtad az egész "iris" témakör alapját: "...amivel használ is a CSAPATÁNAK"
Ami ma működik a csökkent létszámú kiserődös gyurmázásokon, az itt nem fog. :)

Ki beszél arról itt, hogy mi működik a kiserődös "gyurmázásokon",?? :) Ne beszélj már el mellettem.
Elárulom neked hogy szinte semmi, ha off a csapat nagy része.
Nem tudom hány teltházas nagyerődös erődharcon vettél részt, de én v5-ön, illetve 1 külföldi szerveren jó néhányban annak idején, hidd el, van egy "iciri" tapasztalatom, meg még emlékezni is tudok rá, nem kell bemutasd nekem.
Még egyszer megismétlem röviden a "kedvedért" mert látom valami meggátol téged. Pusztán az életes munkás és egy speciális pontozású 3k életes sebzős munkás összehasonlításában szerettem volna ha felsorakoztatjuk a pro és kontra érveket. Az elhangzott hogy az életes melós a saját tornyában szépen tud teljesíteni ha tud. Mert a csata nagy részében mind támadáson mind védésen, sokat nem fog tudni ott tartózkodni pláne egy nagyerődös harcon, hanem a négyzetrácsos terület sok másik pontján fog szolgálatot teljesíteni, viszont mint írtam feljebb, az életes munkás sajnos a legtöbb esetbe a tornyán kívül sokat nem ér, olyan bizonytalan a helyzete és a teljesítménye mint árva kecskének az éhes oroszlánok között.
Tedd félre a szemellenzős ellenszenvedet és gondold végig.
Egyszerűen erről szólna a történet.
 

DeletedUser10995

Vendég
Olvashatom ezt a legalább pörgős topicot és felvetődött egy kérdés bennem: Miből gondoljátok, hogy lesz egyáltalán 150 komoly ember? Én a kör TG -kben azt látom, nem baj ha gyenge vagy, de legyél on. Egy jól pontozott, de off karinál többet ér egy on. Mondjuk előre nehéz megitélni ki az aki valóban on lesz és ki az aki csak be akar kerülni és mindent megigér, de azért az erődösök ismerik már egymást, nincsenek olyan sokan :-), :-(. Én úgy látom többen már el is költötték a meg sem nyert nyereményt. Ha véletlen tényleg nagy túl jelentkezés lesz, akkor lesz miről beszélni, de addig csak a billentyűzetet koptatjátok.
 

DeletedUser14678

Vendég
Olvashatom ezt a legalább pörgős topicot és felvetődött egy kérdés bennem: Miből gondoljátok, hogy lesz egyáltalán 150 komoly ember? Én a kör TG -kben azt látom, nem baj ha gyenge vagy, de legyél on. Egy jól pontozott, de off karinál többet ér egy on. Mondjuk előre nehéz megitélni ki az aki valóban on lesz és ki az aki csak be akar kerülni és mindent megigér, de azért az erődösök ismerik már egymást, nincsenek olyan sokan :-), :-(. Én úgy látom többen már el is költötték a meg sem nyert nyereményt. Ha véletlen tényleg nagy túl jelentkezés lesz, akkor lesz miről beszélni, de addig csak a billentyűzetet koptatjátok.

Pontosan, én ugyanezt látom, hogy nem igazán van érdeklődés erre az egészre, és a legnagyobb veszélye többek között amellett, hogy nem lesz meg a 150-es keret, hogy mekkora lesz online-ok és offok aránya? Mert életerő ide sebzés oda, az off-okkal nem fogunk nyerni nem hogy egy orosz csapat, de még más ellen sem ha ők lesznek az aktívabbak.
A nyeremény meg: :D
egy kis rög és plecsni, nem ez lenne a lényeg, hanem hogy minél többen vásároljunk rögöt a 10 hét alatt meg előtte a "felkészülési idő" alatt is.
Már ezért is borítékolható az inno valódi győzelme :)
Ha nekünk Magyaroknak nem is, másnak lesz mit a tejbe aprítani ezen a mulatságon.
 

DeletedUser16745

Vendég
Szerintetek akkor ki fog sebezni ha nem jön irányos???

Az ellenél lesz vagy 100db 20k feletti és azokat katonákkal meg munkásokkal lőjük szét? :D

Szerintem meg minden irányítós aki kiválasztja a 14 embert minimum lennie kell irányítósnak mert sokat számít az és aki irányos annak hoznia kell full bart szettet meg Natty-t hogy mi is jól sebezzünk, ha úgy nézzük hogy 150 emberből 10-12 irányos lesz az nem sok.

A geosokról meg annyit hogy ott 3 irányítót is indítanak úgy hogy remélem tudjátok mit beszéltek róluk mert ha onnan 3 irányító megy akkor nem sok siker élményünk lesz.
 

DeletedUser16172

Vendég
Hm...
Azért szerintem a natty szett már nem való 130-140 szint felett.
Ki fog sebezni, ha nem az irányítós?
Nem csak abból áll ám a világ hogy párbajosok meg az irányítós karakterek
sebeznek. Én katonával is egész vállalhatóan sebzek.
Egyébként már kipróbálva mindenféle pontozást, az a véleményem, hogy egyik
szélsőséges pontozás sem jó. Sem a full ÉP, sem a full irányítás.
 

DeletedUser16745

Vendég
Hm...
Azért szerintem a natty szett már nem való 130-140 szint felett.
Ki fog sebezni, ha nem az irányítós?
Nem csak abból áll ám a világ hogy párbajosok meg az irányítós karakterek
sebeznek. Én katonával is egész vállalhatóan sebzek.
Egyébként már kipróbálva mindenféle pontozást, az a véleményem, hogy egyik
szélsőséges pontozás sem jó. Sem a full ÉP, sem a full irányítás.

Szektor bónn miatt kell a Natty.
 

DeletedUser16963

Vendég
Ki beszél arról itt, hogy mi működik a kiserődös "gyurmázásokon",?? :) Ne beszélj már el mellettem.
Elárulom neked hogy szinte semmi, ha off a csapat nagy része.
Nem tudom hány teltházas nagyerődös erődharcon vettél részt, de én v5-ön, illetve 1 külföldi szerveren jó néhányban annak idején, hidd el, van egy "iciri" tapasztalatom, meg még emlékezni is tudok rá, nem kell bemutasd nekem.
Még egyszer megismétlem röviden a "kedvedért" mert látom valami meggátol téged. Pusztán az életes munkás és egy speciális pontozású 3k életes sebzős munkás összehasonlításában szerettem volna ha felsorakoztatjuk a pro és kontra érveket. Az elhangzott hogy az életes melós a saját tornyában szépen tud teljesíteni ha tud. Mert a csata nagy részében mind támadáson mind védésen, sokat nem fog tudni ott tartózkodni pláne egy nagyerődös harcon, hanem a négyzetrácsos terület sok másik pontján fog szolgálatot teljesíteni, viszont mint írtam feljebb, az életes munkás sajnos a legtöbb esetbe a tornyán kívül sokat nem ér, olyan bizonytalan a helyzete és a teljesítménye mint árva kecskének az éhes oroszlánok között.
Tedd félre a szemellenzős ellenszenvedet és gondold végig.
Egyszerűen erről szólna a történet.

Én beszélek itt erről, Te nem értesz engem. :laugh: Az a véleményem, hogy igazán komolynak ígérkező fullos nagyerődös harcoknál nem biztos, hogy előny az, amivel manapság a létszámhiányos kiserődökben lehet gyurmázni. És igen, ezt pont arra alapozom, hogy nekem is van régről nagyerődös tapasztalatom, ha nem is akkora, mint Neked, vagy itt páraknak, de nem Awe-t láttam először.;)

Nincs Veled szemben ellenszenvem, nem ismerlek, sosem beszéltünk, az meg sosem érdekelt, hogy ki mit mondott Rólad, mert nem mások véleménye alapján ítélek meg valakit, hanem a saját benyomásaim alapján. Véleménykülönbségek és viták vannak, ami nem baj, mert ez visz előre, csak úgy tűnik, az a típus vagy, akinél a vita hamar veszekedést jelent, nem szimplán érvek ütköztetését, ha meg az érvek elfogynak, jönnek a felesleges személyeskedések.
Még azért sem haragszom, hogy immár nem először nevezel finom lekezeléssel hülyének, ahogy korábban Hápit is, ezeket egy széles mosollyal egyszerűen ignorálom, nem akadok fenn, ehhez mindössze egy klasszikust idéznék: "...hasonló minősítésgetésekre sincs szükség egy csapatban". Talán rémlik még, ki írta ezt itt néhány oldallal ezelőtt, de ha nem, keresd vissza nyugodtan...;) Figyelmesen olvasok, olvaslak és esküszöm, én nem fogom szégyellni feltenni a kezem és bevallani, ha meggyőztél, vagy bárki meggyőz, de ez egyelőre még nem történt meg.

Kérdeznék. Azt írod, hogy "...az életes melós a saját tornyában szépen tud teljesíteni ha tud. Mert a csata nagy részében mind támadáson mind védésen, sokat nem fog tudni ott tartózkodni pláne egy nagyerődös harcon..." Ez tiszta sor, hisz lőnek majd, mint állat, előbb-utóbb mennie kell. A kérdésem annyi, csak egy pozíció megnevezése, hogy ennek fényében védésen hova terveznéd letenni a 3k-s munkásodat, hogy az a CSAPAT hasznára váljon?

És hogy a topik eredeti témájához is kérdezzek, Macsek, azt lehet tudni, hogy összesen hány ország vesz részt a versenyen?
 

DeletedUser16574

Vendég
Sziasztok!
Látom ,már a vita megy ezerrel. Jó magyar szokáshoz híven. :cool:
Ahogy elnéztem ,meg olvasgattam vissza a legnagyobb probléma a pontozás,ki mennyi éppel akar indulni. Ahogy látom az irányítós karaktereket nagyon lekezelitek,pedig nem kéne. Ha egy nagyerődös csapatban van 6-8 irányítós azt el kell bírni egy csapatnak és az előnyére válik. Mert ha nincs akkor ki sebez? Kitől fog fogyni az ellen. Hát nem a full épes katonától meg a kalandortól . Egy torony tele van full éppel attól még az ellen nem fog fogyni . A full életes katonának a dolga védeni azt aki sebez. Ettől csapat a csapat :D MM te mondod ,hogy egész jól sebzel ? Igen :) Kérdezem mennyi van ruhában irányításon neked? Ja és te katona vagy ami dupla épet generál karibónnal :)
És most lehet támadni :blink:
 

DeletedUser14678

Vendég
Én beszélek itt erről, Te nem értesz engem. :laugh: Az a véleményem, hogy igazán komolynak ígérkező fullos nagyerődös harcoknál nem biztos, hogy előny az, amivel manapság a létszámhiányos kiserődökben lehet gyurmázni. És igen, ezt pont arra alapozom, hogy nekem is van régről nagyerődös tapasztalatom, ha nem is akkora, mint Neked, vagy itt páraknak, de nem Awe-t láttam először.;)

Nincs Veled szemben ellenszenvem, nem ismerlek, sosem beszéltünk, az meg sosem érdekelt, hogy ki mit mondott Rólad, mert nem mások véleménye alapján ítélek meg valakit, hanem a saját benyomásaim alapján. Véleménykülönbségek és viták vannak, ami nem baj, mert ez visz előre, csak úgy tűnik, az a típus vagy, akinél a vita hamar veszekedést jelent, nem szimplán érvek ütköztetését, ha meg az érvek elfogynak, jönnek a felesleges személyeskedések.
Még azért sem haragszom, hogy immár nem először nevezel finom lekezeléssel hülyének, ahogy korábban Hápit is, ezeket egy széles mosollyal egyszerűen ignorálom, nem akadok fenn, ehhez mindössze egy klasszikust idéznék: "...hasonló minősítésgetésekre sincs szükség egy csapatban". Talán rémlik még, ki írta ezt itt néhány oldallal ezelőtt, de ha nem, keresd vissza nyugodtan...;) Figyelmesen olvasok, olvaslak és esküszöm, én nem fogom szégyellni feltenni a kezem és bevallani, ha meggyőztél, vagy bárki meggyőz, de ez egyelőre még nem történt meg.

Kérdeznék. Azt írod, hogy "...az életes melós a saját tornyában szépen tud teljesíteni ha tud. Mert a csata nagy részében mind támadáson mind védésen, sokat nem fog tudni ott tartózkodni pláne egy nagyerődös harcon..." Ez tiszta sor, hisz lőnek majd, mint állat, előbb-utóbb mennie kell. A kérdésem annyi, csak egy pozíció megnevezése, hogy ennek fényében védésen hova terveznéd letenni a 3k-s munkásodat, hogy az a CSAPAT hasznára váljon?

És hogy a topik eredeti témájához is kérdezzek, Macsek, azt lehet tudni, hogy összesen hány ország vesz részt a versenyen?

Te beszélsz, igen, de miért? Miért ne működne, ennél rosszabb feltételek és felszerelések mellett is működött hasonló pontozás teltházas nagyerődös harcokon annak idején, most sem lesz rosszabb a helyzet. Nem jelent semmit sem a beszélgetésünk igazából, szó nincs itt veszekedésről, ezt is most te hoztad fel, legfeljebb egy kis vita van ami nem is lenne vészes, de az is amiatt hogy olyan dolgokat keversz ide olyan stílusban, pl a lekezelő "mi lenne ha elfogynának és egymást taposnák", hogy ez tényleg szükségtelen és értelmetlen trollkodás, akkor természetes hogy én is hasonló stílusban reagálok, mit vársz ilyenkor vállveregetést? :) Konkrétan nem minősítettelek sehogy már bocsánat, ha valamit magadra vettél, te dolgod. Téged pedig meggyőzni nem akarlak, isten őrizz, senkit sem, pusztán felvázoltam a lehetséges érveket és elgondolkodtatásra adtam lehetőséget ezáltal, mindenki maga dönti el hogyan tovább. Te szólítottál meg nem én téged elsőnek, azonban te mindjárt olyan stílusban indítottál, hogy szerintem ne lepődj meg semmin. Ez van.
Kérdésedre válaszolva védésen az északi falra, aztán a helyzettől és a mozgásoktól függően oda megy a kari ahol a szükség és az irányító megkívánja és ilyenkor mindenhol keresztül-kasul mozogva jól jö a speciálisan kialakított sebzős és sikeresen találós, munkás pontozás.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

kopoltyu

Active Member
ha meglesz a szavazás, és lehet tudni kik mennek akkor inkább kéne egy számítás hogy milyen nyersanyagból mennyi kell, hogy az első harcra meglegyen a 140 nyugati..
arra kell figyelni hogy 1 kovács legyen aki fejlődik arra a szintre és hordani neki a nyersanyagot...


kariprémre meg minden beválasztottnak kell áldozni...

ezeken kéne rágódni nem a pontozáson :) persze az is fontos :)
 
Fent