Nemzetközi Erődharc Bajnokság kibeszélő

DeletedUser11264

Vendég
Következő kérdések piszkálják az orromat:

1. Hogyan fogjátok megoldani, hogy egy összetartó csapat legyen ebből, és ne legyen már az első nap vita? Kijelöltök egy "ügyeletest", aki figyeli a dolgokat, és noszogatja az embereket?

Hát erre se vállalás nincs, se garancia. A csapat vagy képes együtt dolgozni és nyerni, vagy bemutatkozhat a többi ország játékosainak, hogy milyenek :)

2. Tegyük fel, egyik játékost beválogatták ebbe a csapatba, de idő közben neki fontos dolga akad, és nem tud igazán aktív lenni. Abban a helyzetben ő ott marad, vagy lecserélik?

Elméletileg ezért van 10 'tartalék' játékos, hogy ha valakinek nem jó az időpont, akkor legyen aki beugrik a helyére. De ha időközben ez a tartalék elfogyott, akkor cserére nincs lehetőség, ha elindult a bajnokság, akkor az elejétől a végéig azokkal a játékosokkal fognak a csaták lezajlani, akiket átmásoltak oda.

3. Az erődharc buffokat hogyan kapják meg a játékosok? Vagy lesz egyáltalán olyan hely, ahol ki tudják egymást segíteni?

Köszönöm előre is a választ, és elnézést, ha kérdéseim egyikét már az előttem lévők feltették.

Piacozni lehet, gyártani lehet (sajna 0 pontról induló mesterséggel).
 

DeletedUser

Vendég
Ja,megint rögösök előnyben,tudnak buffokat venni,király...
 

DeletedUser13117

Vendég
Bekerülési szintlimit nincs?
Van pró és kontra oldala is...Sajnos a kontra ami nagyon durva. Egy kis átlagszintű részcsapat nagyot tud rontani a fő csapat teljesítményén. Ha előre meg lenne határozva egy minimum szint, sok konfliktust megoldana, így viszont előreláthatóan hatalmas balhék lesznek, ha rádöbben élesben a csapat, hogy 30-45 db 100 alatti játékosa van. Úgy gondolom ezt nem lehet sem leegyezni sem megértetni a kisebb játékosokkal, hogy itt ők sajnos csak lehúzni fogják a teljesítményt. Ha felsőbb utasítás lenne a teszem azt minimum 140-es szint, akkor meg jönne a polgárháború, hogy nem csak a nagyoké a világ, ami igaz is...De a Bajnokok Ligájába sem szokott feljutni a nicsaröcsöge FC lelkes amatőr csapata.
 

DeletedUser

Vendég
Az irányító csapat -gondolom- nem amatőrökből fog állni.
És talán ki tudnak 14 fő tapasztalt játékost hozni,akik mind szintben,mint ruházatban megütik a lécet.
 

Kanyim

Veteran Member
"Az irányító csapat -gondolom- nem amatőrökből fog állni.
És talán ki tudnak 14 fő tapasztalt játékost hozni,akik mind szintben,mint ruházatban megütik a lécet."

Geo..khm..khhhmmmm... ;) (mi 1 napja ezzel ugratjuk egymást florin :D )

De hogy rendes kérdés is legyen :

Leszünk ugyebár 150-n.. pl védésnél ki dönti el ki marad ki ? Lesznek kijelölt rangozók ?
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser14678

Vendég
Üdv!

Előreláthatólag mikor kezdődik a bajnokság?
 

DeletedUser13117

Vendég
Az irányító csapat -gondolom- nem amatőrökből fog állni.
És talán ki tudnak 14 fő tapasztalt játékost hozni,akik mind szintben,mint ruházatban megütik a lécet.

No offense, de mutass 14 Geost, akik nemzetközileg ütik a lécet...Vannak, de nem 14-en és főként nem olyan irányítók vannak jelölve onnan, akik ebben a körben mozognának... :D
 

DeletedUser16659

Vendég
A legnagyobb probléma a kiválasztás lesz. Lesznek akik nem fogják tudni félre rakni a konfliktusukat más játékosokkal,szövetséggel. Vmint úgy gondolom a 14kiválasztott irányító lehet előbb választ egy barátot,havert stb,mint egy "profi" erődharcost. :( (Persze ez csak az én meglátásom.)

Továbbá a 14irányító közül ki lesz a fő-fő irányító aki viszi a harcokat?!(Az is választva lesz vagy vmi más úton módon dől el?) Vagy összevisszaság lesz és majd nem tudnak megegyezni? :)

Én 130alatt csak "kivetélés" esetben hívnák játékost. :rolleyes:
 

DeletedUser17067

Vendég
Sziasztok. Tehát például ha van nálam két dalton lószett egy natty és mondjuk egy jj fegyószett. Akkor ezeket én mind magammal vihetem és piacon át is adhatok mondjuk egy Geósnak ott belőlük? :unsure:
 

DeletedUser17053

Vendég
Ez így van,amit magaddal viszel,azt a piacon eladhatod,ugyanúgy mint a rendes világon. Amúgy nem értem mi a bajotok a Geosokkal...ott is vannak igen jó harcosok. :cool:
 

DeletedUser16745

Vendég
Sziasztok. Tehát például ha van nálam két dalton lószett egy natty és mondjuk egy jj fegyószett. Akkor ezeket én mind magammal vihetem és piacon át is adhatok mondjuk egy Geósnak ott belőlük? :unsure:

Igen, de magadnak is vigyél. ;)
 

DeletedUser16745

Vendég
több embert be lehet neveztetni irányítónak? vagy csak egy engedélyezett?
illetve csak saját szerverről vihet-e embert az irányító?

Már sokan neveztek több embert akkor gondolom igen, és nem hiszem hogy csak saját szerverről vihet embert az irányító.
 

Kanyim

Veteran Member
Amúgy nem értem mi a bajotok a Geosokkal...ott is vannak igen jó harcosok. :cool:

Nekem amúgy semmi bajom Geoval.. csak annyi hogy másik ligában játszik. Nem bántás meg ilyenek, csak ez a tény sajna. Persze kevesebb idejük volt + egy szűk réteget leszámítva nem is nyomják annyira a fejlődést + rendes erődharcos tombolájuk sem volt még. Van kb egy felderítő ruhaszettjük azt csókolom. (és ez kombinálva a jóval alacsonyabb szintjükkel...)

Ha a számokat nézzük:
Geon tegnap este a harcon 42 VS 42-nél.. ha az összesített emberanyagot nézzük a 14. embernek 6950 épéje volt... (és a top 14-ből én kapásból 5-6-ról tudom hogy más világokon is bejutna és ott erősebb és jobban felszerelt karija van.. szóval ha még 5 helyet lenézünk.. máris 6000 épénél járunk.... 28 embernél meg már 5000 fele)

Florin 42 VS 50-nél az összesített emberanyagot nézve a 47. embernek is még 7000 épéje volt. (úgy hogy nem élesek a harcok, sokan nem töltenek, kariprémeznek)

Amikor nálunk belelkesült mindenki, én megmondtam hogy tegyék a szívükre a kezüket és úgy mondják hogy benne vannak a top 150-ben..
(reálisan nézve katonák 15-20K, kalandor-munkás 8-10K alatt nem juthatna be)

Persze ha a geósok az igen szűk top réteg mellé csak olyanokat válogatnak akik másik villágos erős karijukkal indulnak akkor nincs 1 szavunk se !
 

Monó

Game Master
The West Csapat
Game Master
sziasztok


vajon az 5 napos ajándék rög/ kötvény ott is jár ? És ha igen, melyik ?
 

DeletedUser17053

Vendég
Ha a számokat nézzük:
Geon tegnap este a harcon 42 VS 42-nél.. ha az összesített emberanyagot nézzük a 14. embernek 6950 épéje volt... (és a top 14-ből én kapásból 5-6-ról tudom hogy más világokon is bejutna és ott erősebb és jobban felszerelt karija van.. szóval ha még 5 helyet lenézünk.. máris 6000 épénél járunk.... 28 embernél meg már 5000 fele)

Aki Georól menne az szerintem teljesen erődre pakolna és a karibón meg a balos megütné a mércét. Egy párbajosnak igaz, hogy nem a legjobb egy Felderítők szett, de ezt szerintem meg lehetne úgy oldani, hogy a nem párbajos játékosok a régebbi világokról hoznának Black bart szettet meg egy olyat ami nekik kell és el lehetne piacolni vagy a párbajos vinne Georól cserébe Felderítők szettet a katona/kalandor/munkás karaktereknek. Így eredményesebb lehetne a leendő csapat.
Remélem érthető lett. :) De ez csak az én ötletem.
 

Kenneth G

Kroki-fan
Aki Georól menne az szerintem teljesen erődre pakolna és a karibón meg a balos megütné a mércét. Egy párbajosnak igaz, hogy nem a legjobb egy Felderítők szett, de ezt szerintem meg lehetne úgy oldani, hogy a nem párbajos játékosok a régebbi világokról hoznának Black bart szettet meg egy olyat ami nekik kell és el lehetne piacolni vagy a párbajos vinne Georól cserébe Felderítők szettet a katona/kalandor/munkás karaktereknek. Így eredményesebb lehetne a leendő csapat.
Remélem érthető lett. :) De ez csak az én ötletem.

arra való téli tombola
 

DeletedUser

Vendég
Na ne már. Geon a szint nem üti meg a mércét. Geos irányító más világról kéne hozzon embereket.
 

DeletedUser16963

Vendég
A legnagyobb probléma a kiválasztás lesz. Lesznek akik nem fogják tudni félre rakni a konfliktusukat más játékosokkal,szövetséggel. Vmint úgy gondolom a 14kiválasztott irányító lehet előbb választ egy barátot,havert stb,mint egy "profi" erődharcost. :( (Persze ez csak az én meglátásom.)

Továbbá a 14irányító közül ki lesz a fő-fő irányító aki viszi a harcokat?!(Az is választva lesz vagy vmi más úton módon dől el?) Vagy összevisszaság lesz és majd nem tudnak megegyezni? :)

Én 130alatt csak "kivetélés" esetben hívnák játékost. :rolleyes:

Egyetértenék Pes felvetéseivel, csak félek, hogy már ott okafogyottá válnának, ha tudnánk, hány harcos is van összesen a magyar szervereken? Tudvalevő, hogy szinte minden világ kisebb-nagyobb létszámgondokkal küzd. Bár nincs teljes rálátásom, mert én 'csak' 3 szerveren harcolok aktívan, de már ezeken is hatalmas az átfedés, nagy százalékban vannak ugyanazok itt, ott és amott, valamint sokakról tudom, hogy harcolnak még olyan szerókon, ahol én nem. Szóval nem is tudom, van-e 150 aktív harcos összesen.
Arról már nem is beszélve, hogy említett 3 szerveremről összesen nem tudnék 30 olyan arcot felsorolni, aki egyszerre kellően aktív (5 harcból legalább 3× ON), kellően tökös, ha kell, önfeláldozó csapatjátékos és a pontozása is megfelelő (az irányítós bohóc nem az...)
Mindehhez jöhet még a haver szemléletű válogatás, bár ha az irányítóknak lesz ideje összeülni és átbeszélni a kiválasztást, végül minden "profi" harcos bekerülhet, hisz az általuk kiválasztottak között is nyilván lesz átfedés, azaz ugyanazt jelölik a csapatukba többen is, így felszabadul a helye más számára.

Röviden: talán össze fog valahogy jönni 150 név, de az tuti, hogy tele lesz a csapat ritkábban ráérőkkel (akik persze ettől még ugyanúgy kellenek majd OFF-ként is), rosszul pontozottakkal, kummantókkal és alacsony szintűekkel. :laugh:

Azt már csak halkan teszem hozzá, hogy jó lenne, ha konkrétan irányításra csak olyan vállalkozna majd, akinek legalább lila fogalma van arról, milyen egy nagyerődös harc, ugyanis azt össze sem lehet hasonlítani a mai létszámok miatt kiserődökbe szorult búgócsigázások levezénylésével.:no:
 
Fent