Kérdések és válaszok

Monó

Game Master
The West Csapat
Game Master
Én is kaptam Floridán 25 % os lötyit a cirkuszból, ott is van még mindig a zsákban. Meg a többi is , ami évek óta gyült azóta, hogy elértem a 150 szintet.
Hogy miért ? Mert a legkevésbé sem érdekel, hogy hányadik vagyok a ranglistában. De most kiváncsivá tettetek , hány embert előznék meg, ha meginnám mindet :D
Nyilván egy kisebb szintü , aki fejlődni szeretne mindenáron, másképp van ezzel, ahogy én is, másik szerveren, örültem volna neki, ha ingyenesből bepottyan egy olyan.Nem a ranglista miatt, csak a fejlődés miatt.
Ha vkinek nagyobb szerencséje volt ezzel, vagy sokat költött rá ;) pénzben, én nem sajnálom tőle.:rolleyes:
 

krcsirke

el pollo diablo
Németeknél megjött az első helyreállítási munka, az új világra vonatkozóan:
Náluk a játékosok 98% játszott 5ször vagy kevesebbszer a cirkusszal, 60 játékos pörgetett sokat, elérve bizonyos előnyöket.
Hogy valahogy ellensúlyozzák ami történt, speciális bónuszokat aktiválnak január 22. hajnal 2-ig:
Azok akik keveset játszottak:
  • + 100% több tapasztalat
  • + 30% gyorsabb regeneráció
Azok akik kicsivel többet játszottak, de nem vitték túlzásba:
  • + 50% több tapasztalat
  • + 15% gyorsabb regeneráció
Akik többet játszottak (gondolom itt arra a 60 főre gondolnak) nem kapnak semmit.
Jelenleg aktív ez, így lehetősége van a játékosoknak ledolgozni a hátrányukat azokkal szemben, akik túl sokat pörgettek.

Véleményem szerint nem rossz első lépés, igaz nem vitték túlzásba. Valami munkamotivációs buffot hozzádobhattak volna, illetve legalább egy-két kötis levelet, hogy azt is ellensúlyozzák.
 

DeletedUser17614

Vendég
Nekem ez a megoldás egyáltalán nem tetszik, mivel ha itt nem lesz ekkora különbség, akkor egyszerűen mi alapján húzunk egy vonalat és sorolunk be valakit egy kategóriába? Vagyis, ha valaki 58x játszott az kapjon 100%-os tp-bónt, aki pedig 57x forgatott, az pedig csak 50%-os bónt? Vannak kétségeim :D
Én mondjuk elfogadok bármilyen megoldást, csakhogy Kanyim végre elégedett legyen a témával kapcsolatban :P
 

DeletedUser16397

Vendég
Újból megkérdezném, hogy mi lesz az Iowás kötikkel, mivel sikerült felépíteni a cirkuszt viszont el nem indult. Ettől függetlenül az építésért meg a termékekért járna jogosan a köti. :)
nem értem a felháborodást . Gondolod ,hogy csak az a pár top játékos cseszhet rá akit érdekelt a sorrend ? Most velünk csesztek ki,Múltkor a városépítőkkel. Lehetnétek ti is a következőek, aztán pár hét múlva meg az erődösök :D Ilyen a *** roller előbb utóbb mindenkit felültet rá az ino
 

Sithcaptain

Member
Ruhát, pontozást, karibónt, "vért, verítéket és könnyeket", nyomattam el, hogy legyen egy 12.000 Tp-s erődharc jelentésem. o_O:D erre -sza...- semmit se fog érni? :( Most alapból mindenkinek több lehet... én abba is hagyom a játékot ha ez így lesz
ohmy.png
:D

-sarcasm-
 

Kanyim

Veteran Member
Én is valami hasonló kompenzációra számítottam az inno részéről miután olvastam a német fő admin nagyon hosszú magyarázó bejegyzését. Ebben leírja hogy bizonyos értelemben bug volt, mert nem ilyen módon tervezték a cirkusz cuccait, de mivel nem egyértelműen felismerhető hiba volt (mint pl egy kaland ami beakad és 100x átveheted a jutalom pontot a végén) ezért a játékosokat nem büntethetik miatta. Ilyen formában a cirkusz nem fog visszatérni, hiszen most sem így tervezték, ők hibáztak és nagyon sajnálják. Egyesével ennyi embert nem lehet átvizsgálni mivel nem csak a legnagyobbakat kéne akkor hanem azt is aki még nem használta fel, vagy pl élt vele csak éppenséggel nem az élmezőnyhöz tartozik, használta csak nem olyan mértékben..stb. Valamint olyanokra is gondolni kéne ekkor hogy pl valaki egy cirkuszban kapott cuccot eladott a piacon valakinek, így azt is vissza kéne venni..stb. Túlzottan szerteágazó lenne és túl sok embert érintene. Fullos visszaállítással lehetne csak, de azt nem fogják, mert akkor rengeteg ember minden munkája, tevékenysége elveszne a cirkusz kezdete óta. (ezt ők ott a néhány napos cirkusz működésre írták, szóval ahol pl 10napot működött ott pláne sansztalan).
 

Kanyim

Veteran Member
Nekem ez a megoldás egyáltalán nem tetszik, mivel ha itt nem lesz ekkora különbség, akkor egyszerűen mi alapján húzunk egy vonalat és sorolunk be valakit egy kategóriába? Vagyis, ha valaki 58x játszott az kapjon 100%-os tp-bónt, aki pedig 57x forgatott, az pedig csak 50%-os bónt? Vannak kétségeim :D

Nekem se tetszik annyira. De nem a határvonal meghúzása miatt. A való életben is mindig meg kell húzni egy vonalat pl egy felvételi ponthatároknál... ezzel nincs problémám. Inkább azzal hogy ez a nesze semmi fogd meg jól. 10 nap alatt úgyse lehet akkora különbségeket behozni. (bár engem nem érint mert én úgyis a legtöbbet pörgetett kategóriába esek :D )

Én mondjuk elfogadok bármilyen megoldást, csakhogy Kanyim végre elégedett legyen a témával kapcsolatban :p

Már elértük hogy kivegyék amit kiakartunk, szóval már elégedett vagyok :D A kármentésnél egyedül az a lényeges hogy egyenlően járjanak el. Azaz vagy mindenkivel vagy senkivel. Mindenkivel egyesével úgyse foglalkozhatnak, fullos visszaállítás meg ennyi nappal a cirkusz indulása után sansztalan. (minden elveszne mindenkinél az elmúlt közel 2 hétből. A tombola utolsó napjai, pénzcserék..stb)

Valaki megköszönte a tevékenységünket, valaki átkozott miatta, valaki fullosan közömbös de csak azért is fikázott. Szóval különösebben nem érdekel egy szűk réteget kivéve mások véleménye ilyen téren :D
 

Kanyim

Veteran Member
Ruhát, pontozást, karibónt, "vért, verítéket és könnyeket", nyomattam el, hogy legyen egy 12.000 Tp-s erődharc jelentésem. o_O:D erre -sza...- semmit se fog érni? :( Most alapból mindenkinek több lehet... én abba is hagyom a játékot ha ez így lesz
ohmy.png
:D

-sarcasm-

Ez egy ideiglenes időszak lesz. Ezalatti eredmények természetesen nem fognak beszámítani a rekord kategóriákba.
 

DeletedUser17053

Vendég
nem értem a felháborodást . Gondolod ,hogy csak az a pár top játékos cseszhet rá akit érdekelt a sorrend ? Most velünk csesztek ki,Múltkor a városépítőkkel. Lehetnétek ti is a következőek, aztán pár hét múlva meg az erődösök :D Ilyen a *** roller előbb utóbb mindenkit felültet rá az ino

Milyen ti, meg milyen mi? Egyszerűen megkérdeztem hogy megkapjuk-e valaha a kötiket, amit jogosan megérdemlünk. Én pl 2 teljes napot termékeztem, építettem a cirkuszért, belenyomva mpi-n szerzett lötyiket, prémiumot stb. Komolyan mondom már vicc amit egyesek csinálnak csak mert lecsúsztak 1. helyről 2.-ra. Nevetséges...
 

Kanyim

Veteran Member
Angol, nemet forumon esetleg valami?

angol + beta : érdektelenség, nem is foglalkoznak vele

német: nagy balhé volt és rengeteg ideig volt téma sok sok hozzászólással. Ugyebár a cirkuszok bezárását is az itteni folyamatok okozták. Viszont a német fő admin hozzászólásaiból az jön le hogy nagyon sajnálják, de megtörtént, ez van, visszaállítást nem fognak (3 héttel az első cirkusz után ez már 100%), egyesével meg nem lehet átnézni az összes cirkuszos világ összes játékosát. Meg ugyebár akkor nem csak a %-os lötyiket hanem pl a kötis borítékokat is kéne nézni (megemlítették hogy sokan sok ezret összeszedtek és az is előny pl a következő kötis tombolára), cuccokat amiket eladtak..stb.
A többi világ problémáját nem tikintik annyira súlyosnak, a legújabb világjukkal foglakoznak ahol 12-n felugrottak 150es szintre és eltorzultak az erődharcok. Itt különösen sajnálják, ezért ezen az 1 világon bevezették a 10 napos TP jutalmakat (100%, 50%) azoknak akik keveset pörgettek a cirkuszból. (napi 5 pörgetés alatt tekintették nagyon kevés használatnak, ők kaptak 100%-os bónuszt ahogy kivettem)
 

Kanyim

Veteran Member
A kérdésem továbbra is adott Kanyim. :D


Alapból nem akartam már rá válaszolni mert kezdett elmenni a téma. (meg már elértük amit elakartunk :) )

Amint megtörtént az esemény speeden elsők között mondtam hogy nem szabad behozni rendes világokra. Amikor bekerült egyből mondtam hogy ki kell venni. Itt, bétán, angol és német fórumon is kampányoltunk érte. Viszont (megdöbbenve) tapasztaltuk hogy a játékosok egy része üdvözli ezt. Sokan itt is mondták hogy szokjunk hozzá, ez lesz mostantól. Hivatalosan inno sem reagált semmit a német incidensig.

Reálisan 3 lehetőség volt várható. Benne hagyják, kiveszik és visszacsinálják, kiveszik de nem csinálnak vissza semmit.
Az első két verziónál lényegtelen, de ha a harmadik eset valósul meg (és úgy tűnik tényleg az következik be) aki nem él vele az lemarad. Nem vásároltunk külön miatta, csak ellőttük amink volt és aki csak kérdezte tőlem neki is ezt javasoltam. Ellenezzük, a legjobb lenne ha az egészet mindenkit érintően visszacsinálnák (sansztalan most már), de nem ülünk ölbetett kézzel várva hogy hátrányos helyzetbe kerüljünk.

Remélem kielégítő volt a válaszom :D
 

DeletedUser15763

Vendég
Nem igazán érkezett kielégítő válasz. Azóta büfög bennem, amit lenyomtál itt, csak lestem, hogy egy ember mennyire képes egy játék iránt így kifakadni, mintha az életed függőt volna tőle. Mellé dumálást pedig nem szeretem. Úgyhogy a válaszodat nem fogadom el.
Nem érzed, hogy furcsa volt a hisztid? Azok után, hogy betáraztál 10-30-50m TP-t vagy kitudja mennyit?
De most komolyan, minek kellett ennyire kifakadnod, és utána közlőd szépen a bajszod alatt, hogy kihasználtad az egészet? :)
Azóta, hogy tudod, hogy kivették rögtön más hangnemben nyomod a sódert, és beállítod a szitut, mintha természetes lenne minden cselekvés, amit lenyomtál itt. Nem értem, hogy minek kellett 2 héten át írogatnod, ha az elsők között kihasználtad a lehetőséget...
Egyébként nem érdekel, hogy kihasználtad, jól tetted, de az a körítés, amit itt lenyomtál nem kellett volna... az nagyon nem tetszett... első szóra mindenki megértette, hogy vmi nem stimmel a cirkusszal.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser7534

Vendég
Üdv.

IFBC jutalmakról még mindig semmit nem lehet tudni? Lehet kicsit türelmetlennek tűnök, de kíváncsi is vagyok legalább annyira....
Addigis elmentem vakációzni a karaktereimmel, mostanában "kicsit" sok a furcsaság (piac, tp löttyök miatti sírás, frissítések hiánya/késése-pl új kaland, meg ilyesmi....), rosszat sejtek. ;)
 
Fent