Kibeszélő Első Magyar Erődharc Bajnokság

Vállalom az egyik csapat vezetését, kiképzését. Készüljetek.
forrest-gump-soldier.gif
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Maga a kezdeményezés egész jó, és még az event is egész korrekt kialakítást kapott. DE:
Egy probléma van, ami elcseszheti az egészet:

  • Jelentkezési határidő: 2022. március 13. 20:00 (ezt követően már nem lesz lehetőség a jelentkezésre!)
Nem egész 5 napot kaptak a játékosok arra, hogy leszervezzék a csapatokat, visszajelzéseket kérjenek, és lefixálják magukat 14 napra.
Ez az 5 nap talán arra még elég, hogy mindenkitől be legyen gyűjtve csak annyi, hogy részt vesz-e vagy sem, de hogy még csapatok is meg legyenek szervezve, minden meg legyen beszélve, ki melyik csapatba megy, milyen karakterrel jönne, mire van még szükség...

A határidők össze lettek csapva, és ezért a silány munkáért most kivételesen nem a fejlesztők, hanem a magyar Support csapat a felelős.
Könnyen lehet, hogy nem akarták más eventtel, hogy egybeessen, de akkor előbb kellett volna kihirdetni. Az is lehet, hogy annyira sűrű lesz innentől az év, hogy csak ide férne bele. De az ég szerelmére, az Első(!) Magyar Erődharc bajnokságról beszélünk, több mint 10 évet kellett rá várni, hogy létrejöjjön. Most tényleg van itt olyan, aki azt hiszi, hogy ha ennyi várakozás el lett tűrve, akkor ne tudnánk még várni 1 vagy két évet is akár?
Be fogja árazni a szervezést és az egész esemény színvonalát a résztvevő csapatok száma és a felkészültségeik, és ezért nem a játékosok lesznek majd okolhatók.

Sokkal többet ér, ha minőségi szervezés van, ami csak akkor lehetséges, ha bőven van rá idő. TW Times-ban nem véletlenül kaptam interjú lehetőséget anno, hiszen a mai napig egyedülálló siker volt a Cats Ville Építő verseny. A siker egyik kulcsa az volt, hogy a gondos szervezés mellett bőven volt idő a játékosoknak átgondolni és megtervezni a dolgokat, hogy a verseny elejére már valóban rajtra készek legyenek.

De nem volt senki a Support csapatban aki ezt a problémát észrevette volna? Vagy nem volt egy játékos sem aki ezt jelezte volna korábban?
Az láttam, hogy mindenféle előzetes kibeszélő fórumtémák nyílnak, már azt se lehetett érteni, minek ennyi, de a legnagyobb gondot senki nem szúrta ki?
Ne vicceljünk már! Ezeken az időpontokon módosítani kell, mert csúnya lebőgés lesz a vége. (Előre szólok, hogy az a kifogás nem fog működni, hogy már ki lett hirdetve nem lehet változtatni, hiszen az esemény speciális szabályzatának 2. pontja pont lehetőséget ad erre. Ja igen, az a kifogás is semmis, hogy majd a második jobb lesz, mert ki fog menni másodikra ha már az első is pocsék volt?)

Ettől magasabb minőséget érdemelnek a játékosok. Azok akik évekig várnak egy-egy fejlesztésre vagy folyamatra, és még lehet, hogy a mai napig nincs meg, most meg kiszúrják a szemüket azzal, hogy 5 nap alatt teljesen menetre készen kell lenni 50 fős csapatoknak. Ez abszurd!


Szerk.: Átírtam pirosra, hogy véletlenül se kerülje el az illetékesek figyelmét.

support-eseményszervezés.jpg

@Klar , @Djghost @Rizling , ha minden igaz ti vagytok a fő illetékesek, de javítsatok ki ha tévedek.
Szeretnék érdemi választ kapni a korábban írt, itt idézetben kiemelt hozzászólásra, mert jelen állás szerint úgy tűnik, hogy a Support nem vesz tudomást az aktuális esemény jó dolgai között meglévő egyetlen, ugyanakkor hatalmas mértékű hibáról, aminek javítása kulcsfontosságú a játékosok számára, és persze azért is, hogy ne ássuk alá teljesen a magyar West, és a magyar erődharcos réteg talán még meglévő tekintélyét.
A kifogások, és mentegetőzések igazából nem érdekelnek, a probléma megoldását szeretném, ha megtalálnánk.
 

Klar

Community Manager
Ex-Csapattag
3036 bővítmény megtekintése

@Klar , @Djghost @Rizling , ha minden igaz ti vagytok a fő illetékesek, de javítsatok ki ha tévedek.
Szeretnék érdemi választ kapni a korábban írt, itt idézetben kiemelt hozzászólásra, mert jelen állás szerint úgy tűnik, hogy a Support nem vesz tudomást az aktuális esemény jó dolgai között meglévő egyetlen, ugyanakkor hatalmas mértékű hibáról, aminek javítása kulcsfontosságú a játékosok számára, és persze azért is, hogy ne ássuk alá teljesen a magyar West, és a magyar erődharcos réteg talán még meglévő tekintélyét.
A kifogások, és mentegetőzések igazából nem érdekelnek, a probléma megoldását szeretném, ha megtalálnánk.
Attól függetlenül hogy nem reagálunk rá egy órán belül nem jelenti hogy nem veszünk tudomást róla. ;)

Én a véleményemet leírtam a fórumra, de megértem azon játékosokat is akik úgy gondolják hogy ez túl korai.

A demokrácia eszközét használva, szavazással döntünk erről melynek az eredményét majd este közzéteszem.
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Attól függetlenül hogy nem reagálunk rá egy órán belül nem jelenti hogy nem veszünk tudomást róla. ;)

Én a véleményemet leírtam a fórumra, de megértem azon játékosokat is akik úgy gondolják hogy ez túl korai.

A demokrácia eszközét használva, szavazással döntünk erről melynek az eredményét majd este közzéteszem.

Csak furcsa volt, hogy pont a legégetőbb dologra nem volt Support reakció, amikor másra igen.
Az álláspontodat olvastam, és már cáfoltam is, gyakorlati példát, tapasztalatot is írtam hozzá. De még egyszer jelzem, hogy itt nem az a fontos, hogy kinek az álláspontja érvényesül, hanem az, hogy a lehető legjobb szervezést kapja az esemény, hogy a kihozhassuk belőle a legtöbbet és a játékosok elégedettek lehessenek.
Az én álláspontom az, hogy legalább 30, de inkább 40 vagy 50 nap lenne ideális egy ekkora mértékű eseményre, ha minőségire szeretnénk megszervezni, minél több csapat részvételével. Ugyanakkor szinte semmi esélyt nem látok, hogy végül ez megvalósuljon -bár most ne legyen igazam.
Klar, valószínűleg a kettőnk véleménye között lesz valahol a megoldás, aztán majd meglátjuk, hogy mennyi csapat fog indulni, és mennyire lesznek felkészültek, mert valójában akkor fog kiderülni, hogy volt-e elegendő idő.

A magam részéről köszönöm ezt a visszajelzést, bízom a Support csapatban, hogy javít a helyzeten, így örülök, hogy a demokrácia eszköze kerül alkalmazásra. (Igaz ott is lehet az, hogy pl. két variáció- A: ne változtassunk, B: toljuk ki 3 nappal. Itt az A és B változat a gyakorlati folyamatokban ugyanaz, de ha más nincs, akkor ezek közül kell választani, és valójában nem vagyunk kisegítve. Ezt csak azért írom, hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy még ezzel a mechanizmussal is alaposan félre lehet csúszni, és inkább írok miatta előre, hogy elkerüljünk egy esetleges utólagos plusz kört vagy kellemetlenséget, mert azt tudjuk, hogy a látszatmegoldás nem megoldás. -és azért remélem ezt a Support Csapat most nem sértésnek veszi tőlem, csak ha egy ekkora hiba át tud menni a szűrőn, akkor utána szeretne biztosra menni az ember, vagy legalábbis még biztosabbra.)
 

Rickie Ross

Active Member
Szerintem a deadline ösztönző. A rövidebb határidő nagyobb aktivitást követel majd a szervezőktől, de szerintem a határidőig gond nélkül meg lehet szervezni. Nemhiszem, hogy a deadline szorosan korrelálna az esemény minőségi lebonyolitásával.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
A nyereményekkel kapcsolatban kapunk majd valami információt?
Akikkel beszéltem eddig, azok közül minden második személy megkérdezte, hogy mire lehet számítani.
 

Kanyim

Veteran Member
A rövid határidő sokakra ösztönzően hathat.. hiszen ha azt közölnék hogy még 3 hét van akkor jó magyar mentalitással majd jövő héten kezdenének csinálni valamit a legtöbben :D
Emlékszem hogy az első és második erődharc VB-re mennyi idő alatt lett összetéve a magyar csapat.

Most elméletileg összeszokott, naponta együtt harcoló csapatok fognak megmérkőzni. Elméletileg a legjobb csapatot keressük szóval aktív profikról van szó. Milyen kiképzés és gyorstalpalóról van szó ?
Nehogy már ilyen 30-50 napos határidőkről beszéljünk mert szétröhögöm magam.
Nem most fogja valaki kitalálni a tuti taktikát, eljárni másik világokra és elemezni az ottani csapatokat :D

Meg milyen több csapat lenne ? Nézzük meg már milyen állapotokban vannak a világok. Van 3 aktívnak mondható világ. Ezeken mennek rendszeresen a harcok így elméletileg a harcoló 2 pólus képes kiállítani 1-1 csapatot. Ez lenne 6 csapat. Ezenkívül a legújabb világon összejöhet egy egész szerveres csapat. Emellett a többi világon lévő játékosok ide-oda becsatlakozhatnak. Persze lehet valahol inkább 1 közös csapatban gondolkoznak... de szerintem 5 csapat simán kijön. Ennél több normális csapat akkor se fog kijönni ha adunk most 100 napot a noszogatásra.

50 ember kell. Aki profi azzal úgyis meglehet beszélni hogy tank vagy sebzős legyen. Mindenki kap mindenféle felszerelést.
Most a csapat legyen meg és aztán a vezetők megbeszélik az emberekkel hogy milyen kasztot válasszanak majd a világon.
Eleve az 50 emberből pl 20 mindig is iris volt, 20 mindig is tank..szóval a maradék 10 emberrel kell csak kb lebeszélni a dolgokat.


A határidőt én más okból módosítanám.
Necces 1 hétre időzíteni a regisztrációt. Mi van ha valaki amúgy aktív de pont ezen a héten ment el nyaralni vagy beteg vagy behavazódott a munkába ? És offolta a játékot erre a hétre. Itt a 4 napos ünnep, sok ismerősöm kivette ezt a hetet és eltűnt a világ elöl.
Szóval én ez az ok miatt néhány nappal a következő hétre átcsúsztatnám a jelentkezési határidőt. (de semmiféleképpen sem az ilyen röhejes 30-50 napokkal toldanám meg)
 

Deleted User - 779988

Vendég
A határidőt én más okból módosítanám.
Necces 1 hétre időzíteni a regisztrációt. Mi van ha valaki amúgy aktív de pont ezen a héten ment el nyaralni vagy beteg vagy behavazódott a munkába ? És offolta a játékot erre a hétre. Itt a 4 napos ünnep, sok ismerősöm kivette ezt a hetet és eltűnt a világ elöl.
Szóval én ez az ok miatt néhány nappal a következő hétre átcsúsztatnám a jelentkezési határidőt. (de semmiféleképpen sem az ilyen röhejes 30-50 napokkal toldanám meg)
Erről van szó.
 

baldo

West piñataja
és most hányan félreértik ezt az írásod...pedig van benne igazság
pont azok értik félre, akik az enyémet
ezen a SPEED SZERVEREN MINDENT MEGADNAK semmit nem kell csinálnod ha nem szeretnéd csak harcolni
nem kell ide semmi atomfizika meg ilyenek irányító kell meg on emberek aztán jónapot nem egy féléves projekt
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Trawers

Well-Known Member
Remélhetőleg nem csak 1 ember kedvéért lesz hosszabbítás. :) Miért nem dönthetünk akkor mi játékosok, 99% úgy is elfogadná az eredeti időpontot hiszen már bőven alakulóban vannak a csapatok :)
Gondolom, hogy jó sok csapat vesz rész rajta :) Itt a fórumon is, csak úgy tolonganak a kommentek, alig bírtam "közbe" írni. Egyébként az 1 védős-1 támadós erődharcokat preferálnám. Pl.: Enzo mint mindegyvilág VS Robert mint mindenvilág. Nyereményt meg az kapná aki nézné.
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Gondolom, hogy jó sok csapat vesz rész rajta :) Itt a fórumon is, csak úgy tolonganak a kommentek, alig bírtam "közbe" írni. Egyébként az 1 védős-1 támadós erődharcokat preferálnám. Pl.: Enzo mint mindegyvilág VS Robert mint mindenvilág. Nyereményt meg az kapná aki nézné.

V1-en szervezkednek, TG is ment m3 szöviben róla :)
 

Mr. T.

THE DEVIL
"Az esemény kezdete előtt sorsolásos alapon besorolunk benneteket a már meglévő csapatokhoz."

egy kérdés.. azokat, akik csapat nélkül regisztrálnak, előzetesen tájékoztathatjátok, h kikkel kerülhetnek össze? pl ha Móriczka bekerülne egy olyan csapatba, ahol Bélával és Jóskával utálja egymást, akkor Móriczka biztos, h nem fog aktívkodni, így pedig az egész csapat "kárt" szenvedhet..
 

baldo

West piñataja
Figyelj Robert
a lényeg az momentán hogy van egy feltevés vagyis több idő kell a szervezésre
3 vélemény van sokak részéről amik alapot képzik

az egyik a tiéd 30-50 nappal több idő kell

a másik nem kell plusz idő

a harmadik legyen plusz idő de elég erre akár csak 2-3-4-5 nappal megtoldott határidő

szeretném ha eljutna oda a dolog hogy nem csak azt szajkózod ami a te véleményed hanem reflektálsz másokéra is esetleg cáfolod azokat vagy alátámasztod az érvedet vagy az ellenkezőjét

Tisztelettel
b
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Mr. T.

THE DEVIL
Klar, adminok: a csevegőben elhelyezett "téma" helyett nem lehetne egy felugró üzenet? sokan nem nézik az adott kocsmák "témáját"..
( másrészről azt gondolom, h a the-west nagy vezetői közül a többség jár a fórumra, így a megfelelő tájékoztatást is meg tudják adni a szervereken lévő játékosok többségének.. )
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent