Kibeszélő Első Magyar Erődharc Bajnokság

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Nem a nagyobb világok miatt javasoltam a pár nap plusz időt, hanem a kisebbek miatt.
Geotól-Iowán át egészen Mexivel bezárólag vannak harcosok akik csak az adott szerveren játszanak.
Szerintem számtalan remek játékos van közöttük akiknek meg kellene adni az időt arra, hogy ugyan több szerverről, de megszervezhessék önmagukat.
Ami pont ezen okok miatt több időt vesz igénybe.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

baldo

West piñataja
Egy kérdést is szeretnék intézni a SUPP csapathoz olyan tekintetben hogy az alap ruhadarabok megvásárolhatóak lesznek-e illetve fejlesztésre lesz-e lehetőségünk a bajnokság alatt
szerk: (elnézést a kérdésért újra olvastam a beállításokat és megkaptam a válaszomat)
b
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Mr. T.

THE DEVIL
Kicsit eltérve a témától egy kérdést is szeretnék intézni a SUPP csapathoz olyan tekintetben hogy az alap ruhadarabok megvásárolhatóak lesznek-e illetve fejlesztésre lesz-e lehetőségünk a bajnokság alatt

"A városok boltjaiból eltávolításra kerül MINDEN, ez alól kivételt képeznek az alapító vásárok, ahol ez technikailag nem megoldható."

kieg: az alapító városból mondjuk jó kérdés, h vehetsz-e bármit is.. elméletileg nem korlátozott.. de miért akarnál onnan vásárolni? illetve, ha már itt tartunk, ha valaki az alapító városokból vásárol, akkor az használhatja az ottani ruhákat erődharcokra pl? vagy csak abban lehet harcolni, amit a support ad?
 

baldo

West piñataja
Supphoz fordulnék egy ötlettel bár nem tudom mennyire valósítható meg vagy mennyi értelme lenne
Munkák során a szettdarabok találását esetlegesen ki lehetne venni a játékból ugyanis ha nem megvásárolhatóak és amúgy is csak városon belül engedett a kereskedelem így nem nagyon látom értelmét a dolognak
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Robert117

Legendary player (Retired)
Supphoz fordulnék egy ötlettel bár nem tudom mennyire valósítható meg vagy mennyi értelme lenne
Munkák sorát a szettdarabok találását esetlegesen ki lehetne venni a játékból ugyanis ha nem megvásárolhatóak és amúgy is csak városon belül engedett a kereskedelem így nem nagyon látom értelmét a dolognak



Ennek ötletnek van értelme, azt támogatom.
Szerintem jó ötlet, ha a boltokból kivett dolgokat munkák során sem lehetne megszerezni. Bár nem tudom bárki használná-e őket, az alapból megkapott szerelések helyett vagy azokat kiegészítve, de jobb lenne, ha nem kavarnának be, és minél inkább egyenlőbb feltételekkel indulnának a csapatok, úgy, hogy nem befolyásol semmit az, hogy a munka éppen most kinek mit dobott.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Mr. T.

THE DEVIL
Munkák sorát a szettdarabok találását esetlegesen ki lehetne venni a játékból ugyanis ha nem megvásárolhatóak és amúgy is csak városon belül engedett a kereskedelem így nem nagyon látom értelmét a dolognak

Viszont el tudod adni, abból pedig tudsz városon belül kereskedni. Így látnám értelmét maximum. De az is támogatható, h vegyék ki.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

baldo

West piñataja
Viszont el tudod adni, abból pedig tudsz városon belül kereskedni. Így látnám értelmét maximum. De az is támogatható, h vegyék ki.
De mégis mit kellene kereskedni? minden szett megvan pontozásra nem kell költeni buffokat adott a szerver
nincs miért kereskedni
Kalandokat sem hiszem hogy bárki csinálna egy erődbajnokság event alatt dehát ki tudja lehet én gondolkozom csak így
 

Mr. T.

THE DEVIL
De mégis mit kellene kereskedni? minden szett megvan pontozásra nem kell költeni buffokat adott a szerver
nincs miért kereskedni
Kalandokat sem hiszem hogy bárki csinálna egy erődbajnokság event alatt dehát ki tudja lehet én gondolkozom csak így

Rendben, s miből építed fel az erődöket? :)

"Minden csapat rendelkezni fog egy kiépítetlen kis erőddel, amelyben a védések fognak zajlani.
Ezen erődök szabadon kiépíthetők."

valamint nincs kiírva, h ne lehetne mesterséget csinálni, így ahhoz is kelleni fog termék, valamint a termékhez pedig pénz.. nemde? :)
 

baldo

West piñataja
Rendben, s miből építed fel az erődöket? :)

"Minden csapat rendelkezni fog egy kiépítetlen kis erőddel, amelyben a védések fognak zajlani.
Ezen erődök szabadon kiépíthetők."

valamint nincs kiírva, h ne lehetne mesterséget csinálni, így ahhoz is kelleni fog termék, valamint a termékhez pedig pénz.. nemde? :)
az erődök építéséhez nincs szükség csak alapanyagokra amelyeket a városból mindenki be tud tenni az erőd raktárjába így ehhez nem kell kereskedni csak a kapott halász szett

A mesterségre nem tudom mennyi szükség van mivel kaptunk alap buffokat bár ebben azért van igazság hogy kellhet egy kis sebesség vagy valami hasonló "exrta buff"
A mesterséges részbe nem tudok belekötni az kell szerintem is :D
 

Mr. T.

THE DEVIL
az erődök építéséhez nincs szükség csak alapanyagokra amelyeket a városból mindenki be tud tenni az erőd raktárjába így ehhez nem kell kereskedni csak a kapott halász szett
https://wiki.the-west.hu/wiki/Erőd_nyersanyagszükséglet

bocs, ezt félreérthetően írtam le.. arra gondoltam, h a termékek szedésével lehet pénzt keresni, azt pedig beforgatni az építésbe :) tehát nem csak- és kizárólag az erődharcon lesz a hangsúly :)
 

baldo

West piñataja
bocs, ezt félreérthetően írtam le.. arra gondoltam, h a termékek szedésével lehet pénzt keresni, azt pedig beforgatni az építésbe :) tehát nem csak- és kizárólag az erődharcon lesz a hangsúly :)
persze ez egyértelmű
messzire vezet ám ez a nagy "fair play" szerver mert valahol tényleg értékelni kell azt is ha valaki "hamarabb" ki tudja húzni az erődjét így jobban tudja védeni azt
 

Robert117

Legendary player (Retired)

Nem mondom, hogy minden rendben, és rendeződött a helyzet, de hatalmas gesztus a Support csapattól, hogy hajlandóak voltak a saját álláspontjukból engedi a játékosok visszajelzései alapján! A komolyabb csapatok és vezetőik ezt biztosan nagy örömmel fogadják, hiszen tőlük egyöntetűen azt az információt kaptam, hogy szükség lenne rá.
Nem a világ legnagyobb megoldása született, de magát a gesztust mindenképpen kell értékelni, mert szerintem ez óriási dolog! (Meglátjuk majd, hogy mennyi és milyen felkészültségű csapatok fognak majd érkezni. Talán ez a +3 nap valamelyest javít a helyzeten.)
Külön köszönet az extra információkért is!
 
Utoljára szerkesztve:

Klar

Community Manager
Ex-Csapattag
A jutalom akkor csak az indulás előtt lesz kihirdetve... Pedig néhány embert motiválhatna ha pl a végső győztes nem 200 kötit vagy 100 rögöt hanem valami igen ritka cuccot is kaphatna.. Persze a buli és a közösség miatt megyünk de hát na ;)
Engem nem nagyon érdekel az erődharc. Ha valami jó nyeremény lenne talán elmennék.
Engem is a garantált nyeremény és az elsőnek járó nyeremény érdekel, hogy tudjam van-e értelme végigülnöm 14 erődharcot onként, vagy elég ha offként elküldöm a karit.
A nyereményekkel kapcsolatban kapunk majd valami információt?
Akikkel beszéltem eddig, azok közül minden második személy megkérdezte, hogy mire lehet számítani.
A jutalom kihirdetése nagy vonalakban megtörtént. :) Én különlegesnek gondolom, remélem tetszik nektek is, mivel tudomásom szerint ilyet még nem adtunk egyik esemény után sem.

A határidőt én más okból módosítanám.
Necces 1 hétre időzíteni a regisztrációt. Mi van ha valaki amúgy aktív de pont ezen a héten ment el nyaralni vagy beteg vagy behavazódott a munkába ? És offolta a játékot erre a hétre. Itt a 4 napos ünnep, sok ismerősöm kivette ezt a hetet és eltűnt a világ elöl.
Szóval én ez az ok miatt néhány nappal a következő hétre átcsúsztatnám a jelentkezési határidőt. (de semmiféleképpen sem az ilyen röhejes 30-50 napokkal toldanám meg)
Nem gondoltam volna, hogy mostanában fogok ilyet írni, de Robertnek igaza van, a jelentkezési határidő valóban rövid. A VB-re ennél sokkal több idő állt rendelkezésre, ami egy könnyebb történet volt, mert nem fragmentált csapatokról beszéltünk.
Ha lenne rá mód, hogy kitoljuk pár nappal, az nagyon nagy segítséget jelentene minden szervezkedő csapat számára.
A szóban forgó kérés megtörtént, három nappal meghosszabbítottuk a határidőt.

Ezt cáfolnám, tisztelettel. Csak a chat megnyitásakor jelenik meg beállított témaként egy link, ami maga az invitálás.
Egyszerűen nem értem miért nem jelenik meg pár játékosnál a bejelentő, minden világ be lett pipálva, több karakterről több világot is ellenőrizve nálam mindenhol elérhető. Mindenképpen utánajárok.

Szerintem a deadline ösztönző. A rövidebb határidő nagyobb aktivitást követel majd a szervezőktől, de szerintem a határidőig gond nélkül meg lehet szervezni. Nemhiszem, hogy a deadline szorosan korrelálna az esemény minőségi lebonyolitásával.
Mi is így gondoljuk, a legjobb motiváló tényező a határidő vészes közelsége. :D Nem egyszer születnek meg a The West Times cikkeim az újság publikálása napján.

Remélhetőleg nem csak 1 ember kedvéért lesz hosszabbítás. :) Miért nem dönthetünk akkor mi játékosok, 99% úgy is elfogadná az eredeti időpontot hiszen már bőven alakulóban vannak a csapatok :)
Nem egy játékos kedvéért lett meghosszabbítva, többen is jelezték itt fórumon, ticket is érkezett ilyen kéréssel illetve, ahogyan a bejelentőbe közzétettem, mi is megosztottak voltunk.

"Az esemény kezdete előtt sorsolásos alapon besorolunk benneteket a már meglévő csapatokhoz."

egy kérdés.. azokat, akik csapat nélkül regisztrálnak, előzetesen tájékoztathatjátok, h kikkel kerülhetnek össze? pl ha Móriczka bekerülne egy olyan csapatba, ahol Bélával és Jóskával utálja egymást, akkor Móriczka biztos, h nem fog aktívkodni, így pedig az egész csapat "kárt" szenvedhet..
Nem, hiszen ha mondjuk 13 játékost kellene szétosztanunk négy felé és ebből hatan ugyanabba a csapatba mennének, akkor mi alapján mondjuk meg, hogy Te mehetsz, Te viszont nem?

"A városok boltjaiból eltávolításra kerül MINDEN, ez alól kivételt képeznek az alapító vásárok, ahol ez technikailag nem megoldható."

kieg: az alapító városból mondjuk jó kérdés, h vehetsz-e bármit is.. elméletileg nem korlátozott.. de miért akarnál onnan vásárolni? illetve, ha már itt tartunk, ha valaki az alapító városokból vásárol, akkor az használhatja az ottani ruhákat erődharcokra pl? vagy csak abban lehet harcolni, amit a support ad?
Szerencsére ezen városok nincsenek kiépítve, szakadt kék nadrág illetve társai még nem tartanak azon szinten, hogy leváltsák valamelyik eseményszettet.

Supphoz fordulnék egy ötlettel bár nem tudom mennyire valósítható meg vagy mennyi értelme lenne
Munkák során a szettdarabok találását esetlegesen ki lehetne venni a játékból ugyanis ha nem megvásárolhatóak és amúgy is csak városon belül engedett a kereskedelem így nem nagyon látom értelmét a dolognak
Nem tudunk erre befolyással lenni, nem tudjuk korlátozni az eseményeket, kalandokat vagy éppen a megtalálható tárgyakat a szerveren.

A mesterségre nem tudom mennyi szükség van mivel kaptunk alap buffokat bár ebben azért van igazság hogy kellhet egy kis sebesség vagy valami hasonló "exrta buff"
A mesterséges részbe nem tudok belekötni az kell szerintem is :D
A szerveren megtalálható lesz 1000% sebességbónusz, illetve a kezdőcsomagokban 10 darab kereső, rejtett bomba, amulett és zöldséges táska. Ha valaki szeretne MPI-ni (ezt sem tudjuk kikapcsolni) és itt használja fel a buffjait, akkor szíve joga. :D

Ha van még kérdésetek, akkor bátran tegyétek fel! :lovetw:
 
Utoljára szerkesztve:

Robert117

Legendary player (Retired)
Egyszerűen nem értem miért nem jelenik meg pár játékosnál a bejelentő, minden világ be lett pipálva, több karakterről több világot is ellenőrizve nálam mindenhol elérhető. Mindenképpen utánajárok.

Nem lehet, hogy már korábban megjelent, és mint az aktuális rögvételi ajánlatokat csak "automatikusan" egyből leokézta(olvasottnak jelölte), hogy eltűnjön?
Simán el tudom képzelni, hogy nem mindenki olvassa el ezeket mindig, én is egyből be szoktam zárni a reklámokat, 2 perccel később meg már nem is emlékszem mi volt, sokszor még egy szót sem olvasok el belőle. Nem lehet, hogy ez történt? Az elmondottak alapján én erre gondolnék...
 

Klar

Community Manager
Ex-Csapattag
Nem lehet, hogy már korábban megjelent, és mint az aktuális rögvételi ajánlatokat csak "automatikusan" egyből leokézta(olvasottnak jelölte), hogy eltűnjön?
Simán el tudom képzelni, hogy nem mindenki olvassa el ezeket mindig, én is egyből be szoktam zárni a reklámokat, 2 perccel később meg már nem is emlékszem mi volt, sokszor még egy szót sem olvasok el belőle. Nem lehet, hogy ez történt? Az elmondottak alapján én erre gondolnék...
Elképzelhető, csak furcsa hogy többen is jelezték itt a fórumon. Meg kell néznem a rendelkezésemre álló naplófájlokat. Persze az is lehet, hogy csupán ez nem működik jól. :D
 

Tekergő

Member
Nem lehet, hogy már korábban megjelent, és mint az aktuális rögvételi ajánlatokat csak "automatikusan" egyből leokézta(olvasottnak jelölte), hogy eltűnjön?
Simán el tudom képzelni, hogy nem mindenki olvassa el ezeket mindig, én is egyből be szoktam zárni a reklámokat, 2 perccel később meg már nem is emlékszem mi volt, sokszor még egy szót sem olvasok el belőle. Nem lehet, hogy ez történt? Az elmondottak alapján én erre gondolnék...

Nem erről van szó, párom délután 6-kor ért haza, ő akkor lépett be először a karakterével és neki se jött fel a közlemény.
De amúgy ennek, annyira nincs jelentősége. Csak jeleztem, hogy tényleg nem volt felugró ablak közleménnyel.

Nem várom el, hogy erre további figyelmet fordítsanak. A közleménytől függetlenül, aki tudomást akar szerezni az eseményről, az tudni fog róla, akit meg nem érdekel, annak teljesen mindegy hányszor és milyen formában teszed közzé.
 
Fent