Ötletek/javaslatok (új)

Törölt tag 18865

Vendég
Ezért a pár gondolatodért 3 naponta foglak kiütni minden szerveren egyszerre !!!!!

Komolyra fordítva a szót nettó butaságokat írtál le. Bőven elférne a rework, a kasztok sincsenek balanszolva, de pont a párbajban "játszol" igazán... - pontozás, öltözés, taktika fülben a térés/célzás, megfelelő buffok kiválasztása. Logika és relatíve gyors reakció kell. Tudom, munkásveréshez nem kell semmi - támadó ruciban, támadó pontozásban fejre célzol aztán ennyi. Azonban ha találsz egy ügyes ellenfelet, akkor kimondottan izgalmas tud lenni. Csak hát abból meg alig van.

Azonban megnyugodhatsz, ha nem dobnak komoly tp-s cuccot a piacra, akkor 2040-ig nemigen fog párbajozni senki, mert még 215. szinten sem lesznek.
Nyugodtan kiuthetsz minden vilagon csak az a baj nem talaltalak egyiken se egyedul eldon ott is kalandor vagy en meg katona szoval ettol nem ijedtem meg. Irtad hogy jo a parbaj ha vannak jo ellenfelek, de abbol nincs valami sok (nem veletlen). A taktika bonusz miatt csak katonaval lehetsz kiemelkedo akiknek a tobbsege az erodharc miatt valasztotta a karakterosztalyt amihez tenyleg kell logika es relativ gyors reakcio.
 

Rickie Ross

Active Member
Nyugodtan kiuthetsz minden vilagon csak az a baj nem talaltalak egyiken se egyedul eldon ott is kalandor vagy en meg katona szoval ettol nem ijedtem meg. Irtad hogy jo a parbaj ha vannak jo ellenfelek, de abbol nincs valami sok (nem veletlen). A taktika bonusz miatt csak katonaval lehetsz kiemelkedo akiknek a tobbsege az erodharc miatt valasztotta a karakterosztalyt amihez tenyleg kell logika es relativ gyors reakcio.
Gondolom az eszedbe sem jutott, hogy más névvel is játszhatok.

Katona bónuszt is felkenheted a falra, lehet annyi lépőt pakolni, hogy átüss akármennyi taktikát. Személy szerint párbajhőssel sokkal jobban élvezem a párbajokat, mint katonával. (Nagyon kényelmes, hogy nem kell sétálni, továbbá nem is tudják, hogy mész :up: )

A jó ellenfél azért ritka, mert szerverenként van maximum 5-10 ember aki valamilyen szinten ért is a párbajokhoz. Abból talán 1-2, aki aktívan párbajozik. Leívelőben van az egész szakág, ezért nem is akarják újrakezdeni a párbajozást. Pedig egy apró változás által is brutálisan divatba lehetne hozni.

Szerintem teljesen feleslegesen ecsetelem neked, hogy miért jó a PB, miért logikus stb., lerí, hogy totálisan laikus vagy a témában.

Az erődharcnál meg kb. csak az irányítónál vélhetünk felfedezni logikus (vagy nem logikus) döntéseket, gondolkozást. Nem mondom, hogy az erődharcnál nem kell gondolkodni, de rettentően egyszerű a képlet, valamint az irányító többnyire a szádba rágja, hogy mit csinálj. :)
 

jaklee

Veteran Member
Lehetne egy új zsákbamacska munka, ami random ládát ad (vagy valamelyik új munka termékének a módosítása is elég).

Órás melóra pl 150% a terméktalálás esélye (5 aranycsákány, prém és egyéb bónusz nélkül).
Minél értékesebb a láda, annál kisebb az esély hogy azt dobja a munka:
Pl.
1% Szerencsesüti
1% Fényes prémium
2% Prémium
6% Egyedi értékes
6% Egyedi
10% Igen nemes
10% Elegáns
14% acél
14% vasveretes
18% fakazetta
18% egy láda kacat
 

Lacx

Gold Rush Winner 2023 & 2x
Speed győztes 2022
Lehetne egy új zsákbamacska munka, ami random ládát ad (vagy valamelyik új munka termékének a módosítása is elég).

Órás melóra pl 150% a terméktalálás esélye (5 aranycsákány, prém és egyéb bónusz nélkül).
Minél értékesebb a láda, annál kisebb az esély hogy azt dobja a munka:
Pl.
1% Szerencsesüti
1% Fényes prémium
2% Prémium
6% Egyedi értékes
6% Egyedi
10% Igen nemes
10% Elegáns
14% acél
14% vasveretes
18% fakazetta
18% egy láda kacat
Jó lenne egy ilyen, de innot ismerve láda kacatnál jobbat nem raknának bele.
 
Napi belépéseknél az utolsó nap meglehetne változtatni a jutalmat, mint grepolison. Ott is lehetett/lehet választani. Pl ahol az aranyörög helyet dönthetnél 10% tapasztalat mellett vagy 10% tapasztalat ital mellett. Nem gyorsítaná túlzottan a fejlődést, de több embert motiválna, hogy naponta belépjen mert mégis jól jönne ez a segítség fejlődő embereknek.
Továbbá: Minden százalékot megnövelhetnénk
+1% > +2%
+2% > +3%
+3% > +4%
+4% > +5%
15 rög > 15 rög vagy +10% exp
f0z48A0.png


Emellett minden vasárnapra berakni Globális exp eventet +25% vagy +10%-ot normál munkákra. Pl ünnepeken is lehetne ezt alkalmazni nagyob szorzókkal Pl: Karácsonykor 2-3 napig 40% exp normál munkákra. + Ez a szorzó mehetne ugyanúgy párbajokra erődharcokra ezen napokon.
Biztosan megnövelné a játékosok számát, mivel az emberek szeretnek kihasználni ilyen alkalmakat.
 

Lacx

Gold Rush Winner 2023 & 2x
Speed győztes 2022
Lehetne egy két munka amihez adhatnának egy Csodaszer alapanyagai ládát... az mondjuk tartalmazna 2-3at random az anyagokból, vagy akár:

Gabona
4​
8%​
Cukor
2​
4%​
Gyapot
1​
2%​
Bolondok aranya
1​
2%​
Bőr
2​
4%​
Anyaghenger
1​
2%​
Kövek
1​
2%​
Kancsó
1​
2%​
Fűrész
1​
2%​
Lasszó
2​
4%​
Olaj
1​
2%​
Hollótoll
1​
2%​
Sarló
2​
4%​
Pohár víz
3​
6%​
Szögek
3​
6%​
Karó
3​
6%​
Burgonya
3​
6%​
Széna
2​
4%​
Lótuszszirom
1​
2%​
Kávé
10​
20%​
Egy üveg tej
2​
4%​
Nyers tojás
2​
4%​


De lehetne változtatni, hogy mind egyenlő százalékú legyen, mert így legtöbbször kávé jönne
 

Dór férfi

Active Member
Napi belépéseknél az utolsó nap meglehetne változtatni a jutalmat, mint grepolison. Ott is lehetett/lehet választani. Pl ahol az aranyörög helyet dönthetnél 10% tapasztalat mellett vagy 10% tapasztalat ital mellett. Nem gyorsítaná túlzottan a fejlődést, de több embert motiválna, hogy naponta belépjen mert mégis jól jönne ez a segítség fejlődő embereknek.
Továbbá: Minden százalékot megnövelhetnénk
+1% > +2%
+2% > +3%
+3% > +4%
+4% > +5%
15 rög > 15 rög vagy +10% exp
f0z48A0.png


Emellett minden vasárnapra berakni Globális exp eventet +25% vagy +10%-ot normál munkákra. Pl ünnepeken is lehetne ezt alkalmazni nagyob szorzókkal Pl: Karácsonykor 2-3 napig 40% exp normál munkákra. + Ez a szorzó mehetne ugyanúgy párbajokra erődharcokra ezen napokon.
Biztosan megnövelné a játékosok számát, mivel az emberek szeretnek kihasználni ilyen alkalmakat.
Én is ennek az átdolgozásán gondolkodtam.
Ez a megoldás nekem nagyon tetszik :)
Amire én gondoltam még esetleg, hogy 10 napos ciklusok legyenek és így menjen 1-9%-ig és a 10. nap pedig 30 rög.
Egy kicsit meggyorsítana valószínűleg a szintlépést és az aktivitás is nagyobb lenne.
A hétvégén állandóan adjunk 25% tp-bónt is jó ötletnek tartom!
 

Kanyim

Veteran Member
Amire én gondoltam még esetleg, hogy 10 napos ciklusok legyenek és így menjen 1-9%-ig és a 10. nap pedig 30 rög.
Több rögöt nem hiszem hogy osztogatni fognak.

az aranyrög helyet dönthetnél 10% tapasztalat mellett vagy 10% tapasztalat ital mellett.
Karácsonykor 2-3 napig 40% exp normál munkákra. + Ez a szorzó mehetne ugyanúgy párbajokra erődharcokra ezen napokon.
a választással az a gond hogy a pénzes játékosoknak kedvez akiknek nincs szükségük a rögre mert megveszik ha kell így tudják a TP-t választani. A csóribbak meg mérlegelhetnek.
A karácsonyi és ünnepnapi bónuszos napokat ellenzem. Nem hiába nincsenek erődharcok és párbajok karácsonynál. Akkor hagy lehessünk a családdal és ne kelljen kattogtatni a játékot. mert különben lemaradunk.

Én úgy variálnám át a belépésit hogy maradna ez az 5 napos szisztéma, de én alatta bevezetnék egy másik sávot is. Ami nem 5 hanem 25 napig számlál és ha 10 napot belépétél egyhuzamban 10%-t kapsz, ha meg 25 napot egyhuzamban akkor 25%.
A két dolog egymástól függetlenül menne. Tehát így 25 nap alatt a régi 5 napos rendszerből kapott 50% mellé kapnál még 35%. Így az 50 napos szintlépés helyett 1,7 szintet haladnánk ennyi idő alatt.
 

Bogyó

Game Master
The West Csapat
Game Master
Fórum Moderátor
Akkor én is beszállok az ötletelésbe.
Én se a belépési bonuszon változtatnék, hanem a napi feladatoknál, a sikeres hét esetén adnék 5-10% tp löttyöt. De csak ha az összes feladatot abszolváltuk, vagy ellenkező esetben kevesebbet. Ezzel az mpi-t is pörgetné kicsit és a pb-t is.
 

Etheryon

Veteran Member
Speed győztes 2022
Akkor én is beszállok az ötletelésbe.
Én se a belépési bonuszon változtatnék, hanem a napi feladatoknál, a sikeres hét esetén adnék 5-10% tp löttyöt. De csak ha az összes feladatot abszolváltuk, vagy ellenkező esetben kevesebbet. Ezzel az mpi-t is pörgetné kicsit és a pb-t is.
Ha jól tudom mpi nem kell a napi feladatokhoz, ez mondjuk nagyon jó lenne ha így is maradna.
 

.RandomHero.

Veteran Member
Szerintem a parbajt meg kene szuntetni ugy ahogy van, elavult regi "jatekmod" amiben manapsag semmi jatek nincs, csak hogy melyik katonanak van a legjobb parbajos cucca, a tobbi kaszt eselytelen ellene, es amig ok orulnek a tobbi jatekos abbahagyja a jatekot illetve elhagyja a varost. A jatekosok is erzik hogy ez a jatek leggyengebb pontja probalnak segiteni mindenfele parbajos versenyeket hirdetve, de az igazsag az, hogy jobb lenne a jatek nelkule ha nem vezetnek be komolyabb valtoztatasokat ezzel kapcsolatban.
erődharcot kéne inkább, unalmas sablon retek
 
Fent