Általános beszélgetés a JÁTÉKkal kapcsolatban

kopoltyu

Active Member
[SPOIL][/SPOIL]

Hm, eltévesztetted a fórumot? Ez nem a szövifórum, hanem a külső, ha nem vetted volna észre.
Bár amilyen öntömjénező vagy, gondolom másoktól is várod ezért a hajbókolást. Csak így tovább. :P

remélem azért legalább 1 valaki örül, hogy megszülettél :)
 

DeletedUser

Vendég
Colon full JJ (ruha, fegyó) szetben tolom full ÉP-s pontozással az erödözést, de ugy érzem a kitérésem egy kicsit gyenge. Az ziher hogy a modern péncélzat ezután alap lesz mivel nincs fen a GG-m. Most a szetben 110 kitérésem van a kérdésem az lenne érdemes-e még 20 pontot rákölteni, hogy a játék a 130-as határral számoljon? Esetleg mások milyen módszert használnak rezis összeálításban a kitérés növelésére ?

Jö lenne ha legalább 2 oldalon keresztűl sikerülne megvitatni a dolog problematikáját és külön kérem, hogy 5ß-sek és egyébb erpdharcos szövi tagok is szóljanak hozzá a témához, hogy Aysakk lelki békéje is meglegyen miszerint ezt a kérdéskört nem lehet megvitatni egy mezei város/szövi fórumon. VILÁG ERÖDHARCOSAI GYÜLEKEZZETEk:tiszt::dél::észak:

Ilyen simán belefér, mert pont ilyesmire lenne a téma, nem pedig öndicsőítésre...
Amúgy a másik is jöhetett volna ide a fórumra, természetesen a hozzá tartozó világ részhez, csak kopi pontosan tudja hogy azt nem sokan nézik, így kevesebben tapsoltak volna nekik.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser14678

Vendég
Szóval mindenről lehet beszélni egy általános témában, bármenyire is triviális mert azoknak nincs semmi közük erödözéshez... kivéve erödös dolgokról mert az fúj!

Akkor csak azért is itt kérdezem meg, hadj föjjél egy kicsit a levedben:laugh:

Colon full JJ (ruha, fegyó) szetben tolom full ÉP-s pontozással az erödözést, de ugy érzem a kitérésem egy kicsit gyenge. Az ziher hogy a modern péncélzat ezután alap lesz mivel nincs fen a GG-m. Most a szetben 110 kitérésem van a kérdésem az lenne érdemes-e még 20 pontot rákölteni, hogy a játék a 130-as határral számoljon? Esetleg mások milyen módszert használnak rezis összeálításban a kitérés növelésére ?

Jö lenne ha legalább 2 oldalon keresztűl sikerülne megvitatni a dolog problematikáját és külön kérem, hogy 5ß-sek és egyébb erpdharcos szövi tagok is szóljanak hozzá a témához, hogy Aysakk lelki békéje is meglegyen miszerint ezt a kérdéskört nem lehet megvitatni egy mezei város/szövi fórumon. VILÁG ERÖDHARCOSAI GYÜLEKEZZETEk:tiszt::dél::észak:

üdv!

"A bónuszpontokban nem csak egész értékkel számol" Tehát a te 110 pontod az kb. kicsivel több mint 6.5 pont bónuszt hoz a konyhára. Így állítsd szembe a kettőt, hogy mit változtat az ha esetleg már 7 vagy 7.1 pont bónuszod lesz, látszólag emelkedik de gyakorlatban még egy jó pár dolog közbeszól, szerintem ezért nem érdemes.
 

DeletedUser16101

Vendég
"Ezek után a Support szólítja fel az illetőt hogy adja vissza a felszerelést, amennyiben ez nem történik meg, úgy a tárgyat elveszi az illetőtől és visszajuttatja azt a jogos tulajnak, illetve büntetőpontokkal honorálja a visszaélést."

Mi van akkor ha kölcsön adok pl valakinek egy tárgyat,ő pedig eladja az utazó kereskedőnek? Olyankor ha van Tg lehetséges,hogy vissza kapjam a tárgyat?

Illetve ha kölcsön adok valakinek valamit és az egy tiszta üzleten belül eladja másnak,akkor mi történik?
 

DeletedUser14678

Vendég
"Ezek után a Support szólítja fel az illetőt hogy adja vissza a felszerelést, amennyiben ez nem történik meg, úgy a tárgyat elveszi az illetőtől és visszajuttatja azt a jogos tulajnak, illetve büntetőpontokkal honorálja a visszaélést."

Mi van akkor ha kölcsön adok pl valakinek egy tárgyat,ő pedig eladja az utazó kereskedőnek? Olyankor ha van Tg lehetséges,hogy vissza kapjam a tárgyat?

Illetve ha kölcsön adok valakinek valamit és az egy tiszta üzleten belül eladja másnak,akkor mi történik?

Ha van tg a kölcsönadásról akkor minden további nélkül visszakaphatod attól függetlenül hogy eladta, persze a másik fél elnyeri méltó büntetését.
Elviekben.
 

krcsirke

el pollo diablo
Changes to Premium
Today, we will commence testing our altered premium system. From now on, the “long-timer” premiums will exist in the Union Pacific Shop instead of a separate menu. There, you will have the option of purchasing premium in three, fourteen, nineteen or three hundred and sixty five day increments. For your convenience, it also becomes possible to activate or extend every premium from the combined ‘VIP’ option. Additionally, two new long-timer premiums will be introduced:

Insurance: You will keep 50% of your cash on hand if you are knocked out.
Greenhorn: Your movement speed is increased by 2300%.

Furthermore, several new items will be stocked in the regular section of the UP Shop. These are:

Indian rite necklace: You will be revived after a knockout with no penalty.
Tent: You can sleep anywhere on the map, equivalent to the hotel’s apartment.
Enchanted nugget bag: Produces 30 nuggets every 24 hours for 100 days.
Energy bag: Your energy points are permanently refilled 10% each day.
Motivation bag: Your motivation is permanently refilled 10% each day.

I would like to stress that no premium offer has increased in price. Although the core of this change is not negotiable, we genuinely seek your opinions and feedback on this update. I would particularly seek your feedback on issues relating to game balance and value for money, so we can tweak the changes to minimise any negative impacts on the game. It is understandable that many people will be disappointed, but I hope we can nevertheless have an informed and respectful discussion to secure the best possible outcome for us players.

Aki akarja, lesse meg saját szemmel bétán az új prémiumokat (adblockot nem csípi az új shop, tehát akinek ez lenne ott a gond, hogy semmit se lát, kapcsolja ki addig, hogy azon az oldalon szűrjön).
 

DeletedUser

Vendég
A 2300% sebesség több mint vicc, nagyon remélem azt a bónt alaposan lejjebb teszik. :) Az 50%-os pénz-visszatérítést meg remélem nem gondolják komolyan, 10 rögöt se érne meg a dolog.
 

DeletedUser16101

Vendég
Rögös táskát meg lehet venni 2250 rögért vagy kötvényért,de maximum 2000 kötid lehet,jól van innogémsz nem csalódtam benned! :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Mrs.Dreamer

Active Member
Sziasztok!

A bejelentés, hogy új prémiumokat kapunk klassz. Köszönjük :) Bár felmerült bennem ki az a bátor aki itt 365 napos időtartamra tervez, de biztos lesznek olyanok.

Több dolog miatt gondolom így, egyet emelnék ki: mondjuk ki végre a szabályzat bizonyos pontjai elavultak s a support tagjai jó vagy rossz napján múlik éppen az hogy ki leszünk-e zárva vagy sem. Multi miatt sok játékost kizártak már, azt mondom helyes is, néha megdöbbentő hogy főkari mellé hány multit használnak sokan. (Persze ügyibbek megoldják dinamikus ip címről, de ez egy más történet). A közös netről csatlakozók esetében a szabályzat csak a párbaj konspirációkat zárja ki, banki átadás lehet, piaci átadásokról nem szól a fáma. Tilos persze családtaggal megosztani a jelszót, belépni és helyettesíteni. S itt jön az elavultság amit már úgy gondolom a support nem tud lekövetni, hanem csak sok esetben találgat. (Itt jelzem, hogy láttam olyan support felületet ahol az ellenőrzést végzik).

Az évek alatt sok minden változott, pl egy családban sok olyan eszköz lehet, amit rugalmasan bárki használhat. (Az én 3 fős családomban perpill 2 asztali, 2 laptop és 2 tablet található) Azt kapom elő amelyikhez épp kedvem van vagy az életszitu miatt kényelmesebb (konyhába szakadt laptop jön velem mert nem mindig kompatibilis a gép a főzési alapanyagokkal, így olyat viszek amit nem sajnálok). Végig gondoltam ha játszana a gyermekem, milyen helyzetek jöhetnek elő. Egyszerre érünk haza és lépünk be a játékba, vagy egyszerre állunk fel a vacsi asztaltól és indítjuk a játékot, vagy odajön a gyerkőc mellém és érdeklődik valami játékelem után, és hagyom hogy a már futó játékom mellé azon a gépen indítsa a saját karakterét, ugye lehet ezt úgy is, hogy nem tudom a jelszavát.

Az elmúlt időszakban több olyan kizárással találkoztam (még multiról beszélek), ahol fellebbezés után vissza engedték a játékost. Elgondolkodtató, mi változott meg közben? :) Erre szokták mondani a support tagok hogy mi látjuk amit Ti nem. Na de ha először azt látta hogy bizony ez kőkemény multi és kizárta, utána meg nem akkor sok a bocsi tévedtem sztori csak?

Többször elhangzott már nem tudom mennyire supportos felfogás: azonos netről, ne lépj be pár percen belül két fiókba, ne piacozz vele, s használj másik böngészőt. Ugye ezek mind olyan dolgok amik nem életszerűek, mert bizony ha két ember játszik két karakterrel egymástól függetlenül, akár történhet rendszeresen hogy azonos időben lépnek be, piac nincs tiltva és még a böngi is lehet azonos.

Láttam már olyat, hogy tényleg két fő játszott – na bumm mi van ha olykor segítették egymást, én ezt megteszem a barátaimmal is – és kizárást kaptak. Több év örömét és kikapcsolódást hozó játékét ölte meg egy rossz support döntés. A csökkenő létszám mellett ami már rohamos, úgy gondolom hogy egyértelműbb és rugalmasabb szabályzat kellene, ami nem találgatásokon meg kiugratjuk a nyuszit a bokorból játszadozáson múlik.
 

NeverendingRoad

Well-Known Member
[SPOIL]
Sziasztok!

A bejelentés, hogy új prémiumokat kapunk klassz. Köszönjük :) Bár felmerült bennem ki az a bátor aki itt 365 napos időtartamra tervez, de biztos lesznek olyanok.

Több dolog miatt gondolom így, egyet emelnék ki: mondjuk ki végre a szabályzat bizonyos pontjai elavultak s a support tagjai jó vagy rossz napján múlik éppen az hogy ki leszünk-e zárva vagy sem. Multi miatt sok játékost kizártak már, azt mondom helyes is, néha megdöbbentő hogy főkari mellé hány multit használnak sokan. (Persze ügyibbek megoldják dinamikus ip címről, de ez egy más történet). A közös netről csatlakozók esetében a szabályzat csak a párbaj konspirációkat zárja ki, banki átadás lehet, piaci átadásokról nem szól a fáma. Tilos persze családtaggal megosztani a jelszót, belépni és helyettesíteni. S itt jön az elavultság amit már úgy gondolom a support nem tud lekövetni, hanem csak sok esetben találgat. (Itt jelzem, hogy láttam olyan support felületet ahol az ellenőrzést végzik).

Az évek alatt sok minden változott, pl egy családban sok olyan eszköz lehet, amit rugalmasan bárki használhat. (Az én 3 fős családomban perpill 2 asztali, 2 laptop és 2 tablet található) Azt kapom elő amelyikhez épp kedvem van vagy az életszitu miatt kényelmesebb (konyhába szakadt laptop jön velem mert nem mindig kompatibilis a gép a főzési alapanyagokkal, így olyat viszek amit nem sajnálok). Végig gondoltam ha játszana a gyermekem, milyen helyzetek jöhetnek elő. Egyszerre érünk haza és lépünk be a játékba, vagy egyszerre állunk fel a vacsi asztaltól és indítjuk a játékot, vagy odajön a gyerkőc mellém és érdeklődik valami játékelem után, és hagyom hogy a már futó játékom mellé azon a gépen indítsa a saját karakterét, ugye lehet ezt úgy is, hogy nem tudom a jelszavát.

Az elmúlt időszakban több olyan kizárással találkoztam (még multiról beszélek), ahol fellebbezés után vissza engedték a játékost. Elgondolkodtató, mi változott meg közben? :) Erre szokták mondani a support tagok hogy mi látjuk amit Ti nem. Na de ha először azt látta hogy bizony ez kőkemény multi és kizárta, utána meg nem akkor sok a bocsi tévedtem sztori csak?

Többször elhangzott már nem tudom mennyire supportos felfogás: azonos netről, ne lépj be pár percen belül két fiókba, ne piacozz vele, s használj másik böngészőt. Ugye ezek mind olyan dolgok amik nem életszerűek, mert bizony ha két ember játszik két karakterrel egymástól függetlenül, akár történhet rendszeresen hogy azonos időben lépnek be, piac nincs tiltva és még a böngi is lehet azonos.

Láttam már olyat, hogy tényleg két fő játszott – na bumm mi van ha olykor segítették egymást, én ezt megteszem a barátaimmal is – és kizárást kaptak. Több év örömét és kikapcsolódást hozó játékét ölte meg egy rossz support döntés. A csökkenő létszám mellett ami már rohamos, úgy gondolom hogy egyértelműbb és rugalmasabb szabályzat kellene, ami nem találgatásokon meg kiugratjuk a nyuszit a bokorból játszadozáson múlik.

[/SPOIL]

Szia Mrs. Dreamer,

köszönjük a jelzésed, ellenőriztünk mindent, de nem találtunk szabálysértést.
További jó játékot!
 

DeletedUser

Vendég
[SPOIL]
Sziasztok!

A bejelentés, hogy új prémiumokat kapunk klassz. Köszönjük :) Bár felmerült bennem ki az a bátor aki itt 365 napos időtartamra tervez, de biztos lesznek olyanok.

Több dolog miatt gondolom így, egyet emelnék ki: mondjuk ki végre a szabályzat bizonyos pontjai elavultak s a support tagjai jó vagy rossz napján múlik éppen az hogy ki leszünk-e zárva vagy sem. Multi miatt sok játékost kizártak már, azt mondom helyes is, néha megdöbbentő hogy főkari mellé hány multit használnak sokan. (Persze ügyibbek megoldják dinamikus ip címről, de ez egy más történet). A közös netről csatlakozók esetében a szabályzat csak a párbaj konspirációkat zárja ki, banki átadás lehet, piaci átadásokról nem szól a fáma. Tilos persze családtaggal megosztani a jelszót, belépni és helyettesíteni. S itt jön az elavultság amit már úgy gondolom a support nem tud lekövetni, hanem csak sok esetben találgat. (Itt jelzem, hogy láttam olyan support felületet ahol az ellenőrzést végzik).

Az évek alatt sok minden változott, pl egy családban sok olyan eszköz lehet, amit rugalmasan bárki használhat. (Az én 3 fős családomban perpill 2 asztali, 2 laptop és 2 tablet található) Azt kapom elő amelyikhez épp kedvem van vagy az életszitu miatt kényelmesebb (konyhába szakadt laptop jön velem mert nem mindig kompatibilis a gép a főzési alapanyagokkal, így olyat viszek amit nem sajnálok). Végig gondoltam ha játszana a gyermekem, milyen helyzetek jöhetnek elő. Egyszerre érünk haza és lépünk be a játékba, vagy egyszerre állunk fel a vacsi asztaltól és indítjuk a játékot, vagy odajön a gyerkőc mellém és érdeklődik valami játékelem után, és hagyom hogy a már futó játékom mellé azon a gépen indítsa a saját karakterét, ugye lehet ezt úgy is, hogy nem tudom a jelszavát.

Az elmúlt időszakban több olyan kizárással találkoztam (még multiról beszélek), ahol fellebbezés után vissza engedték a játékost. Elgondolkodtató, mi változott meg közben? :) Erre szokták mondani a support tagok hogy mi látjuk amit Ti nem. Na de ha először azt látta hogy bizony ez kőkemény multi és kizárta, utána meg nem akkor sok a bocsi tévedtem sztori csak?

Többször elhangzott már nem tudom mennyire supportos felfogás: azonos netről, ne lépj be pár percen belül két fiókba, ne piacozz vele, s használj másik böngészőt. Ugye ezek mind olyan dolgok amik nem életszerűek, mert bizony ha két ember játszik két karakterrel egymástól függetlenül, akár történhet rendszeresen hogy azonos időben lépnek be, piac nincs tiltva és még a böngi is lehet azonos.

Láttam már olyat, hogy tényleg két fő játszott – na bumm mi van ha olykor segítették egymást, én ezt megteszem a barátaimmal is – és kizárást kaptak. Több év örömét és kikapcsolódást hozó játékét ölte meg egy rossz support döntés. A csökkenő létszám mellett ami már rohamos, úgy gondolom hogy egyértelműbb és rugalmasabb szabályzat kellene, ami nem találgatásokon meg kiugratjuk a nyuszit a bokorból játszadozáson múlik.
[/SPOIL]

Mrs. ez teljesen igaz amit leírtál, csak az az igazság, hogy ezzel nem nagyon lehet mit csinálni.
Ha szigorítanák, az igazságtalan lenne, mert én ha elmegyek barátnőmhöz akkor nála mondjuk nem is játszhatnék, nem adhatnék neki 1-2 terméket ami kell neki küldihez miközben nekem több száz van.
Ha meg enyhítenének, akkor elszaporodnának a sok kis tizenéves multi karakterei.

Szép és jó amit leírtál, lehet, hogy csak én nem tudom felfogni hirtelen, de mit lenne akkor erre a megoldás? :)
 

NeverendingRoad

Well-Known Member
[SPOIL][/SPOIL]

Mrs. ez teljesen igaz amit leírtál, csak az az igazság, hogy ezzel nem nagyon lehet mit csinálni.
Ha szigorítanák, az igazságtalan lenne, mert én ha elmegyek barátnőmhöz akkor nála mondjuk nem is játszhatnék, nem adhatnék neki 1-2 terméket ami kell neki küldihez miközben nekem több száz van.
Ha meg enyhítenének, akkor elszaporodnának a sok kis tizenéves multi karakterei.

Szép és jó amit leírtál, lehet, hogy csak én nem tudom felfogni hirtelen, de mit lenne akkor erre a megoldás? :)

Nem a szigorításról avagy enyhítésről van itt szó, hanem az egyértelműsítésről.
Ugyanakkor két IP-ről/böngészőről/mindenegyébnél meg teljesen rendben van, hogy van egy/sok kiskari, ami mást sem csinál, csak lófarokszőrt szed és eladásin adja át mindig egy nagykarinak.
 

krcsirke

el pollo diablo
Lehet én vagyok vak, vagy Arizónán nem aktív, de a közleményben említve van egy bizonyos prémium:

Biztosítás: a kezedben levő pénz fele akkor is megmarad, ha véletlenül ko-ba kerülsz

Tudtommal kivették, legalábbis tervezték, de ezek szerint jövőben mégis lesz? Vagy csak mezei módon bennmaradt a közleményben, esetleg legeslegelső állításom.
 

krcsirke

el pollo diablo
[SPOIL]Sziasztok!

A bejelentés, hogy új prémiumokat kapunk klassz. Köszönjük :) Bár felmerült bennem ki az a bátor aki itt 365 napos időtartamra tervez, de biztos lesznek olyanok.

Több dolog miatt gondolom így, egyet emelnék ki: mondjuk ki végre a szabályzat bizonyos pontjai elavultak s a support tagjai jó vagy rossz napján múlik éppen az hogy ki leszünk-e zárva vagy sem. Multi miatt sok játékost kizártak már, azt mondom helyes is, néha megdöbbentő hogy főkari mellé hány multit használnak sokan. (Persze ügyibbek megoldják dinamikus ip címről, de ez egy más történet). A közös netről csatlakozók esetében a szabályzat csak a párbaj konspirációkat zárja ki, banki átadás lehet, piaci átadásokról nem szól a fáma. Tilos persze családtaggal megosztani a jelszót, belépni és helyettesíteni. S itt jön az elavultság amit már úgy gondolom a support nem tud lekövetni, hanem csak sok esetben találgat. (Itt jelzem, hogy láttam olyan support felületet ahol az ellenőrzést végzik).

Az évek alatt sok minden változott, pl egy családban sok olyan eszköz lehet, amit rugalmasan bárki használhat. (Az én 3 fős családomban perpill 2 asztali, 2 laptop és 2 tablet található) Azt kapom elő amelyikhez épp kedvem van vagy az életszitu miatt kényelmesebb (konyhába szakadt laptop jön velem mert nem mindig kompatibilis a gép a főzési alapanyagokkal, így olyat viszek amit nem sajnálok). Végig gondoltam ha játszana a gyermekem, milyen helyzetek jöhetnek elő. Egyszerre érünk haza és lépünk be a játékba, vagy egyszerre állunk fel a vacsi asztaltól és indítjuk a játékot, vagy odajön a gyerkőc mellém és érdeklődik valami játékelem után, és hagyom hogy a már futó játékom mellé azon a gépen indítsa a saját karakterét, ugye lehet ezt úgy is, hogy nem tudom a jelszavát.

Az elmúlt időszakban több olyan kizárással találkoztam (még multiról beszélek), ahol fellebbezés után vissza engedték a játékost. Elgondolkodtató, mi változott meg közben? :) Erre szokták mondani a support tagok hogy mi látjuk amit Ti nem. Na de ha először azt látta hogy bizony ez kőkemény multi és kizárta, utána meg nem akkor sok a bocsi tévedtem sztori csak?

Többször elhangzott már nem tudom mennyire supportos felfogás: azonos netről, ne lépj be pár percen belül két fiókba, ne piacozz vele, s használj másik böngészőt. Ugye ezek mind olyan dolgok amik nem életszerűek, mert bizony ha két ember játszik két karakterrel egymástól függetlenül, akár történhet rendszeresen hogy azonos időben lépnek be, piac nincs tiltva és még a böngi is lehet azonos.

Láttam már olyat, hogy tényleg két fő játszott – na bumm mi van ha olykor segítették egymást, én ezt megteszem a barátaimmal is – és kizárást kaptak. Több év örömét és kikapcsolódást hozó játékét ölte meg egy rossz support döntés. A csökkenő létszám mellett ami már rohamos, úgy gondolom hogy egyértelműbb és rugalmasabb szabályzat kellene, ami nem találgatásokon meg kiugratjuk a nyuszit a bokorból játszadozáson múlik.[/SPOIL]

Hogy mi számít multinak és mi nem, az igen érdekes kérdés.
Lássuk először ami alapján lehet:
-közös ip cím
-egyező, hasonló jelszavak és e-mail címek
-közös böngésző használat, közös géphasználat
-egymás közti piacozás, párbaj
-kisebbik támogassa a nagyobbikat, dohánytól egészen tombolás cuccig, vagy pénzzel

A felsorolt pontok közül az utolsó kettőt "nehezebb" kijátszani, így azok miatt kellene esetleg büntetni. Mai világban a közös ip cím, net, miatti ban marhaság, hisz mindenhol vannak elérhető wifi hálózatok, ezekbe nem is mennék bele. Egyező jelszavak és e-mail cím azoknál akik nem multiznak ott nagy ritkán vagy sosem fordul elő. Közös géphasználat az, ami közös internet használat után leggyakoribb. Egész életszerű helyzetek is vannak, illetve nem igazán életszerűek is. Ennél se tartanám indokoltnak a kizárást. Kijátszási módokat felesleges leírni, mai alapvető informatikai képességgel gyerekjáték ezek. Proxytól egészen Torig és virtuális gépekkel való zárás.
Egymás közti piacozást én részben engedném, persze úgy, hogy a nagyobbiknak "szabad" támogatni a kisebbiket, mondjuk tömés azért ne legyen, valami fixet ki lehetne találni (x terméket kaphat a kisebbik maximum, meg x db ruhát naponta). Amiért büntetni kellene az a nagyobb kari tápolása lenne igazságos egyedül szinte. Más játékoknál viszont vagy nincs multi, vagy westhez hasonló "elavult" szabályok vannak. Mindenkinek jó szabályok sosem lesznek, csak "igazságosak". Valaki a pénzcserés karikat akik más szerveren vannak, szintén multi karakternek tekinti. De az meg egy lefutott meccs, hisz mindig voltak és lesznek akik vagy így, vagy úgy boldogulnak. Ha egy ajtó bezár, nyílik mindig egy másik.
Egész hozzászólásom lényege: Multi szabályokra kellene valami mostani korhoz adott pici frissítés, illetve lehessen bizonyos korlátok közt támogatni a kisebbiket. Viszont fair elvet alkalmazni lehessen kettő egyforma szintű, amíg nem megy át a támogatás, másik tömésébe. Hisz ha nekem mondjuk tombolán lett két egyforma nyakasom az egyik fajtából, neki a másikból, azt csak ellehessen cserélni vele. Igaz, ennek a felügyelete sok időbe telne, de legalább sokkal kevesebb panaszos, illetve több aktív játékos lenne.
 

kopoltyu

Active Member
Hogy mi számít multinak és mi nem, az igen érdekes kérdés.
Lássuk először ami alapján lehet:
-közös ip cím
-egyező, hasonló jelszavak és e-mail címek
-közös böngésző használat, közös géphasználat
-egymás közti piacozás, párbaj
-kisebbik támogassa a nagyobbikat, dohánytól egészen tombolás cuccig, vagy pénzzel

A felsorolt pontok közül az utolsó kettőt "nehezebb" kijátszani, így azok miatt kellene esetleg büntetni. Mai világban a közös ip cím, net, miatti ban marhaság, hisz mindenhol vannak elérhető wifi hálózatok, ezekbe nem is mennék bele. Egyező jelszavak és e-mail cím azoknál akik nem multiznak ott nagy ritkán vagy sosem fordul elő. Közös géphasználat az, ami közös internet használat után leggyakoribb. Egész életszerű helyzetek is vannak, illetve nem igazán életszerűek is. Ennél se tartanám indokoltnak a kizárást. Kijátszási módokat felesleges leírni, mai alapvető informatikai képességgel gyerekjáték ezek. Proxytól egészen Torig és virtuális gépekkel való zárás.
Egymás közti piacozást én részben engedném, persze úgy, hogy a nagyobbiknak "szabad" támogatni a kisebbiket, mondjuk tömés azért ne legyen, valami fixet ki lehetne találni (x terméket kaphat a kisebbik maximum, meg x db ruhát naponta). Amiért büntetni kellene az a nagyobb kari tápolása lenne igazságos egyedül szinte. Más játékoknál viszont vagy nincs multi, vagy westhez hasonló "elavult" szabályok vannak. Mindenkinek jó szabályok sosem lesznek, csak "igazságosak". Valaki a pénzcserés karikat akik más szerveren vannak, szintén multi karakternek tekinti. De az meg egy lefutott meccs, hisz mindig voltak és lesznek akik vagy így, vagy úgy boldogulnak. Ha egy ajtó bezár, nyílik mindig egy másik.
Egész hozzászólásom lényege: Multi szabályokra kellene valami mostani korhoz adott pici frissítés, illetve lehessen bizonyos korlátok közt támogatni a kisebbiket. Viszont fair elvet alkalmazni lehessen kettő egyforma szintű, amíg nem megy át a támogatás, másik tömésébe. Hisz ha nekem mondjuk tombolán lett két egyforma nyakasom az egyik fajtából, neki a másikból, azt csak ellehessen cserélni vele. Igaz, ennek a felügyelete sok időbe telne, de legalább sokkal kevesebb panaszos, illetve több aktív játékos lenne.

Érdekes amit írsz.
Nekem például eszembe se jutott eddig hogy nem segítem a kis karaktereket akik belépnek a szövetségbe és normálisan állnak a dolgokhoz. Nem egy ember kapta meg az összes kalandhoz kellő nyersanyagot eladási áron. Ne legyen már szabályozva hogy én kit támogatok vagy kit nem... Esetleg ha törölnék akkor kire hagyom a kis vagyonom, esetleg kinek adok pontozáshoz pénzt...

A piac és az átutalás bejöttével gyökeresen változott a helyzet a régi időkhöz képest (amikor íródtak a jelenlegi szabályok). Lehet más világokra is cserélni, így szinte lenyomozhatatlanok a pénzmozgások. Multi karikkal is így a legegyszerűbb a nagykarakterek támogatása, hiszen nem fogják lenyomozni ha csere címszóval megy át a pénz hogy más világon megkapja-e. Ugye elvileg lehet az külföldi szerver is, ahol nincs magyar admin...

Aki ügyes az rengeteg multit tud legálisan üzemeltetni, így óriási előnyhöz jut a többiekkel szemben.
Érdekes lenne az ip címeket megnézni bizonyos karaktereknél, ahol minden belépésnél különböző országból érkező ip címet kapnak :whistle:
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser10995

Vendég
Értelme a multizásnak? Szerintem semmi, persze tisztában vagyok azzal, hogy mások csinálják. Miért ne használhatnék VPN -t? Mellesleg nem használok, de pl. most jött be, hogy X szerencsejáték oldalakat blokkolni kell, ha ott fogadnék kénytelen lennék használni, de biztos van más magyarázat is arra aki azt használ. De most jutott eszembe egy másik dolog: X játéknál nem lehet egy IP -ről belépni egyszerre, koleszosok buknák is azt a játékot.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent