Ötletek/javaslatok (új)

Harland David Sanders

Kentucky Colonel
A szeptemberi ötletlistám:

0. Először is köszönöm a lehetőséget a fórumnak, hogy elmondhassam az ötleteimet. Öröm látni, hogy a januárban leírt ötleteim nagyobbrészt már megvalósultak. :cool:

1. Biztosan mindenki tudja már, hogy holnaptól megnyílik a költözés Hawaiiról! Egy a bökkenő, hogy 4 világra is lehet költözni, ráadásul V1-re nem, ami sokakat felháborított! Szerintem ezekután célszerű lenne, ha csak a 2 legnépesebb világra (V1 és Florida) lehetne költözni, mert ezzel oda kerülnének újabb játékosok. Jelen esetben El Dorado, Georgia és Kentucky valószínűleg semmit sem fog profitálni a lehetőségből, mert 99%-ban mindenki Floridára fog költözni. Viszont az irány jó, és célszerű lenne folytatni Lousianával, Kentuckyval, stb. amíg csak a két legnépesebb világ, illetve a legutóbb nyílt marad meg. Továbbá az sem lenne hátrány, ha ez nem 112 év múlva valósulna meg, hanem mondjuk 10-12 hónapon belül ha meg akarjuk menteni az aktív világokon a létszámot, és a kihalt világon vegetáló játékosokat!

2. Jó lenne, ha több rögös szett lenne elérhető az union pacific shopban, akár retro szettek is például: az Uniós Tiszt szettje rögért, Vadnyugati Péntek szett rögért, vagy új, erősebb tp-zős és termékszedős szettek is jöhetnének a 150-es szint felettieknek akár új láda vagy kalandok formájában!

3. A jelenlegi magyar admin csapat szerintem jól végzi a munkáját, de jó lenne, ha lehetőség volna másoknak is kipróbálni a közösség szolgálatának ezt a módját, és lennének meghirdetve új pozíciók csatlakozni a csapatba. Továbbá a legügyesebb, rutinosabb, programozó képzettségű adminok a nemzetközi fejlesztőcsapatba is csatlakozhatnának és ott személyesen is "lobbizhatnának" az általunk követelt fejlesztés irányával kapcsolatban, valamint fejleszthetnék is a játékot.

4. A mesterségeket átgondolnám olyan formában, hogy mind a négy mesterségnek lehetősége legyen 750-es mesterségpont felett új receptek megtanulására. Ezeket a recepteket új eventeken, 150+ szint feletti új kalandokban vagy rengeteg és nehéz munka során lehessen megszerezni. A receptekkel pedig lehessen a kevés bölcsesség italához hasonlóan 2%-os tapasztalatot szerezni a következő szintig. Ez mindenképpen növelné az aktivitást a termékezés, kalandok teljesítése irányába, valamint segítene a játékosoknak az egyre nehezebb és lassabb fejlődésben.

5. Az MPI-ben új térképet is behoznék a jelenlegi mellé (pl. préri, aranybánya, kikötő) új játékmóddal. Azaz 2vs2 is lehetne az egyik pályán, a másikon 3vs3, de lehetne 4vs4-es pálya is, nem csak mindig a 3vs3 amire sokszor nincs meg a létszám. Továbbá az MPI-hez kapcsolódó bónuszokat is átgondolnám, hogy ne számítson annyira a balos fegyver értéke, hanem más faktorokat is nagyobb súllyal számítsanak be, ezzel is népszerűbbé válhatna a játékmód.

6. A hamarosan oktoberfesthez mindenkinek jó játékot kívánok és szerencsés sör-virsli versenyt a világnyereményre hajtóknak.

Most ennyi jutott hirtelen eszembe, de már régen írtam le az ötleteimet, szóval remélem mindenki elolvassa és reagál rá. Őszintén remélem, hogy sikerült új ötleteket is megosztanom a játékosközösséggel, az adminokkal és mindenkinek tetszenek az ötleteim! :lovetw:

Mindenkinek szép napot kívánok:
 

Etheryon

Veteran Member
Speed győztes 2022
2. Jó lenne, ha több rögös szett lenne elérhető az union pacific shopban, akár retro szettek is például: az Uniós Tiszt szettje rögért, Vadnyugati Péntek szett rögért,
Vadnyugati péntek elérhető szokott lenni, általában black friday alkalmával, unióst pedig nem támogatom. Teljesen tönkretenné az amúgy is fosch erődöket ha 3-4es uniós balosok szaladgálnának.


növelné az aktivitást a termékezés
Naiv vagy ha úgy gondolod nincs több ezer termék a 10 éves aktív kariknál. Nem hagynák abba a templomozást csak szedetnének valakivel. Egyébként sem látom a különbséget a templom és termékezés között.


Ezt a toxikus közösség, szintemelés és 4es rögös balosok végképp megölték.
 

Mr. T.

THE DEVIL
1. Biztosan mindenki tudja már, hogy holnaptól megnyílik a költözés Hawaiiról! Egy a bökkenő, hogy 4 világra is lehet költözni, ráadásul V1-re nem, ami sokakat felháborított! Szerintem ezekután célszerű lenne, ha csak a 2 legnépesebb világra (V1 és Florida) lehetne költözni, mert ezzel oda kerülnének újabb játékosok. Jelen esetben El Dorado, Georgia és Kentucky valószínűleg semmit sem fog profitálni a lehetőségből, mert 99%-ban mindenki Floridára fog költözni. Viszont az irány jó, és célszerű lenne folytatni Lousianával, Kentuckyval, stb. amíg csak a két legnépesebb világ, illetve a legutóbb nyílt marad meg. Továbbá az sem lenne hátrány, ha ez nem 112 év múlva valósulna meg, hanem mondjuk 10-12 hónapon belül ha meg akarjuk menteni az aktív világokon a létszámot, és a kihalt világon vegetáló játékosokat!

El Dorado népe nem lájkolja ezt. Maradhatna a 3 világ -> v1, ElDo és Flo.. meg esetleg SZABAD ( és akár rögös ) átjárás a világok között lenne az ideálisabb.. bár erről már korábban is volt szó..

2. Jó lenne, ha több rögös szett lenne elérhető az union pacific shopban, akár retro szettek is például: az Uniós Tiszt szettje rögért, Vadnyugati Péntek szett rögért, vagy új, erősebb tp-zős és termékszedős szettek is jöhetnének a 150-es szint felettieknek akár új láda vagy kalandok formájában!

minden eventkor új szettek vannak.. amivel általában gyorsan leértékelődnek a régiek.. de biztos nem egy játékot játszunk :)

3. A jelenlegi magyar admin csapat szerintem jól végzi a munkáját, de

Ha jól végzik, akkor miért de..?

valamint fejleszthetnék is a játékot.

még mindig nem az adminok a fejlesztők..

( amúgy értem, h be akarsz kerülni hozzájuk, csak legalább ne csinálnád ennyire nyíltan.. szegény takker néni nem győz felmosni.. )


üdv, T.
 

Mr. T.

THE DEVIL
Szóval mégiscsak tetszik több embernek a szeptemberi ötleteim. Akinek nem kérem ne tessék kritizálni, hanem itt a lehetőség leírni jobb ötleteket akkor. :lovetw:

Az ötleteket az emberek véleményezhetik szabadon, legalábbis még nem lett betiltva a szólásszabadság.

A kritika is egyfajta ösztönzés arra, hogy az adott ötlet/javaslat fejlesztésre szorul.
 

Pedro José Donoso

Veteran Member
Én a tp növeléssel egyetértenék egyébként.
150ig haladós a játék,de szerintem nem normális,hogy emberek ,300-400-500 ezer elvégzett 15mp munkával állnak 170-180 szinten.
Balanszolni kellene ezen,mert amikor 3 hét egy szintet 15mp-vel kigrindolni,az durva,szerintem.

De ez csak az én buta meglátásom,vannak akik ezt okosabban átlátják,így nem biztos hogy igazam van
De személy szerint úgy gondolom,nem okés hogy 2 mód van fejlődni,vagy templomozással,vagy 15mp-vel,de azzal is könnyebben csak 150-ig.

A kalandok tp jutalom emelését már többen is írták,de a párbajt is átdolgoznám,mert ugyan nem rossz 1200 tp 10 percért,csak amikor egy kisebb szerveren mint az új oregon,mindenkitől nagyobb vagy pb szintben,akkor ez inkább csak 400tp egy párbajért,ami lássuk be rohadtul nem éri meg.

Erődharc tp-n emeltek,az szerintem totál vállalható jelen formában.


De ezeket leírta mindenki 1000+1x ,de hátha az ismételgetés a kulcs :)

Nem reménykedek semmi fejlődésben ilyen téren,de szeretem a játékot,így ennyit megér ha leírom én is sokadjára.
 

Pedro José Donoso

Veteran Member
Egy dolgot elfelejtettem.
Az a kisebbik gond,hogy mennyi idő egy szintet kigrindolni,de talán ha jobban lehetne fejlődni,több új játékost vonzana be V1--E-F,ahol elég régi karakterek vannak,és a szintkülönbség miatt a játék pvp módjaiban nagy hátrányban van egy új.
Erődharcon egy 100-as szintű,a 180-190-es szintűek ellen,vagy párbajban ugyan így.

Persze nyilván,aki évek alatt ért oda ahol van,megérdemli hogy pici előnye legyen,csak tényleg így nem túl vonzó újak számára egy egy régi szeró.
Én így látom.
 

Lacx

Gold Rush Winner 2023 & 2x
Speed győztes 2022
Szerintem az erődharc tp is nevetséges. Jó, kis szinten nem tűnik annak, de most ha 170esen 1 óráért kapsz 15k tpt, ahol jó esetben 1 órán át figyelned kell és onlinenak kell lenned, nem épp megérős. 5% tp löttyöt kellene adni, a mostani max tp helyett, akkor lenne értelme, és max 1x lehetne 24ó alatt a tp löttyöt megszerezni, hogy nehogy az legyen, hogy 20 óra alatt lép valaki egy szintet. Így is 20 nap lenne egy szint (na jó, 15 nap a belépésivel).
 

Etheryon

Veteran Member
Speed győztes 2022
Pb tp növelvelése remek ötlet. Pedro addig örülj még nem 1 számjegyű tpt kapsz XD

De személy szerint úgy gondolom,nem okés hogy 2 mód van fejlődni,vagy templomozással,vagy 15mp-vel,de azzal is könnyebben csak 150-ig.
Igazából mindig ezzel a 2 lehetőséggel lehetett fejlődni, csak nem kellett ilyen horribilis tp egy szinthez.
Szerintem az kéne hogy az "új melók" amik nemrég kerültek bevezetésre sokkal több tpt adjanak.

Persze nyilván,aki évek alatt ért oda ahol van,megérdemli hogy pici előnye legyen
Részemről ez kimerülhetne abban hogy 200-400 több képesség/tulajdonság pontja van, nem kéne még 50 extra szinttel is tetézni ezt.

Szerintem az erődharc tp is nevetséges.
Igen, jelenlegi erődharcokon sokszor meg se kapom a 15kt, mikor templom 9-13kt ad... Esetleg még a kötvényekért megérheti de az meg egy év alatt kijön napi feladatokból is. Arról nem beszélve, hogy sok esetben a sok off és nyomi miatt csak kínzás az egész.
 
Fent