Továbbítva Tapasztalati pont

Kasza1987

Veteran Member
Sziasztok

Régi szerverekre nem szívesen regisztrál már be senki, mert sose éri utol a nagyobb szintű játékosokat.

Minimum 2 éves vagy régebbi szervereken kezdő karaktereknek extra tapasztalati ponttal kellene segíteni.
Munka, erődharc, párbaj tapasztalat.
1-25 szint 400% extra tp
25-50 szint 300% extra tp
50-100 szint 200% extra tp
100-150 szint 100% extra tp
150- nincs extra tp
Hamarabb zárkózik fel a szerver átlaghoz, nagyobb eséllyel marad aktív játékos, ebből kifolyólag előbb utóbb rögfogyasztás is lesz.
Szerintem már nem az lényeg, hogy 1szintől, hogy legyen valaki 150 hanem hogy 150-250 hogyan.
Kivitelezése pedig egyszerű csak pár beállítást kell módosítani.
Felejtsük már el azt a módszert, hogy én szenvedtem akkor más is szenvedjen. Az ősember is megosztotta tűzet, nem kellett mindenkinek felfedezni a tűzgyújtást.
 

Mr. T.

THE DEVIL
Sziasztok

Régi szerverekre nem szívesen regisztrál már be senki, mert sose éri utol a nagyobb szintű játékosokat.

Minimum 2 éves vagy régebbi szervereken kezdő karaktereknek extra tapasztalati ponttal kellene segíteni.
Munka, erődharc, párbaj tapasztalat.
1-25 szint 400% extra tp
25-50 szint 300% extra tp
50-100 szint 200% extra tp
100-150 szint 100% extra tp
150- nincs extra tp
Hamarabb zárkózik fel a szerver átlaghoz, nagyobb eséllyel marad aktív játékos, ebből kifolyólag előbb utóbb rögfogyasztás is lesz.
Szerintem már nem az lényeg, hogy 1szintől, hogy legyen valaki 150 hanem hogy 150-250 hogyan.
Kivitelezése pedig egyszerű csak pár beállítást kell módosítani.
Felejtsük már el azt a módszert, hogy én szenvedtem akkor más is szenvedjen. Az ősember is megosztotta tűzet, nem kellett mindenkinek felfedezni a tűzgyújtást.

üdv,

- ha én új szerveren kezdek, miért nem kapom meg ugyanezeket az előnyöket? miért kivételezel a régi szervereken kezdő játékosokkal?
- mire elérem a régi szerveren ezt a szintet, a többség már a 180-200-as tartományban van..
- miért csak a 2 évnél régebbi szerverek kaphatnának megint előnyt, az 1-2 évesek miért nem?
- az új szerveren minimális befektetéssel top1 vagyok.. miért gondolod, h megéri nekem elmenni egy régi szerverre játszani, amikor ott csak max top100-dik lehetek?

ne támadásnak vedd, ne is kötözködésnek :) szimplán pár apró kérdés, ami fixen felmerülne pár játékosban.. :)

üdv, T.
 

Harland David Sanders

Kentucky Colonel
Én nagyon támogatom Kasza1987 ötletét. Szerintem teljesen logikus és következetes magatartás lenne és a minimum az Inno Games részéről én még ennél jóval nagyobb bónuszt is adnék.

Mr. T. gondolj csak bele, ha új szerveren kezdesz karaktert akkor a többség veled együtt az első pár napban kezdi a szervert egyenlő esélyekkel, bárki lehet top 1 ha elég aktív. Elenyésző az a játékos aki később kezdi pont azért, mert már nem lehet top 1 és mindenki első akar lenni mindenben ugye.

Főleg azok játékosok kezdenek hónapokkal, évekkel később akik épp akkor találnak rá a Westre és kezdenek el játszani. Ha tetszik neki a játék akkor valószínűleg ő is ki akarja próbálni magát egy régi még aktív szerveren nem csak egy nyitáskor 200 majd pár hónap után csak 30 fős népességű Oregonon.
Már csak V1 és Florida világok stabilan nagyobb népességűek (100+ fő), de akár más szerverek felélesztése miatt is érdekes és következetes döntés, hogy 24 hónappal a szerver nyitása után kezdő játékosok extra előnyt kapnak hiszen így növekedhetne a játékosbázis a kínált előnyök miatt. Ezzel az oda regisztrált személy már valóban nem hozza be a top 100 játékos előnyét se, de sokat ledolgozhat a hátrányából és élvezetes lesz számára is a játék, ezért kell megtalálni a jó arányokat a bónusz tekintetében.

Hiszen egy 20-as és egy 210-es szintű játékos között brutálisak a különbségek valljuk be és nagyon demoralizáló lehet ez egy kezdőnek ha még 4-5 évig kell aktívan játszania, hogy utolérje, de a belépési bónusz miatt valószínűleg sosem fogja már. Viszont ezzel a bónusszal akár néhány hét alatt is elérhető lenne a 150-es szint és ott már sokkal kisebb a különbség és a játék több eleme is használható (150+ munkák, 150+ kalandok, könnyebb erődharc, mpi, stb). Emellett én még a speed szerverekhez hasonlóan bónusz szetteket vagy régi ládákat is kínálnék az újonnan regisztrált játékosoknak (pl. halász szett, g. cortez szett, pék szett, murri szett), hogy a következő eventig is legyen mivel fejlődniük, harcra járniuk stb. Emiatt viszont szigorúbban ellenőrizném és büntetném a multizást és a botok használatát, mert szerintem így is eléggé elsiklanak ezek felett az adminok, és ezután még több ilyen eset lenne véleményem szerint.

Úgy gondolom, hogy Kasza ötletével és az enyémmel a régi világokra is több játékos menne, hiszen aktivizálódna a közösség, regisztrálnának újak a régi világokra is az aktívitás, sok erődharc, világok közti cserelehetőségek elénkülése miatt is.

Ez csak az én véleményem, de ezt az ötletet mindenképpen megfontolnám a fejlesztők helyében.
Üdv,
 

Kanyim

Veteran Member
- ha én új szerveren kezdek, miért nem kapom meg ugyanezeket az előnyöket? miért kivételezel a régi szervereken kezdő játékosokkal?
- mire elérem a régi szerveren ezt a szintet, a többség már a 180-200-as tartományban van..
- miért csak a 2 évnél régebbi szerverek kaphatnának megint előnyt, az 1-2 évesek miért nem?
- az új szerveren minimális befektetéssel top1 vagyok.. miért gondolod, h megéri nekem elmenni egy régi szerverre játszani, amikor ott csak max top100-dik lehetek?
Azért nem kapna ilyen előnyöket valaki új szerveren mert ott mindenki egyenlő esélyekkel indul.. de most ha néhány hónappal később kezded sem vagy olyan hátrányban mintha egy 5 éves karakterrel mérnéd össze magadat.
Persze mire ezzel a segítséggel te 150 leszel addigra az ottaniak 180 fele kóricálnak (sőt mire az innon átmegy ez az ötlet sanszosan 190 fele) de nem is az a cél hogy lenyomhassák a régi karaktereket. Érdekes is lenne ha egy 10 éves karakter munkáját néhány hónap alatt utol lehetne érni. De 150-re gyorsan felrepithetik az újoncokat akik akkor már valamennyire életképesek. Nem az van hogy 60as szinten megunják a játékot.
A legújabb szerverek nem kapnak semmit hisz nincs nagy lemaradásuk, még valamennyire együtt van a mezőny. Meg fölös is sokat törődni azokkal hisz néhány hónapnál nem több a szavatosságuk. Ezalatt az újoncok is rádöbbenenk hogy ebben ennyi volt. Néhányan hagyják a játékot, valaki marad a kihalt világon királyosdit játszani.. de sokan fogják magukat és regelnek aktívabb világokra.
 

Kanyim

Veteran Member
Régi szerverekre nem szívesen regisztrál már be senki, mert sose éri utol a nagyobb szintű játékosokat.
Minimum 2 éves vagy régebbi szervereken kezdő karaktereknek extra tapasztalati ponttal kellene segíteni.
Felejtsük már el azt a módszert, hogy én szenvedtem akkor más is szenvedjen. Az ősember is megosztotta tűzet, nem kellett mindenkinek felfedezni a tűzgyújtást.
Jónak tartom az ötletedet. Itt még azon játékosokkal is kell valamit kezdeni akik már elkezdték a régi világot azt eljutottak pl 90es szintig. Szóval nekik is meg kéne kapniuk a szintjükhöz passzoló bónuszokat különben azt látnák hogy lehagyják őket a később regisztráltak.

A legjobban a 150 környékiek fognak ágálni ellene mert ők megszenvedtek érte azt mások his hus a nyakukra jönnek. Persze megértem hogy lassan a maga tempójában végig szenvedte 150ig azt mások pont utána kapnak könnyítést. De ha ezáltal új emberek regelnének a régi világokra a többség örülni fog ennek is.
 

Mr. T.

THE DEVIL
rendben, még egy kérdés.. azok, akik régi játékosoknak számítanak.. valahol jogosan reklamálhatnak, h ők évek alatt építették fel a karakterüket, ehhez képest az újoncok kapnak ilyen extra lehetőséget.. hogyan kezelnéd ezt a fajta ellenszelet? ( látom, közben írtál, de ettől még él a kérdésem :) )
 

Matuka.

Active Member
rendben, még egy kérdés.. azok, akik régi játékosoknak számítanak.. valahol jogosan reklamálhatnak, h ők évek alatt építették fel a karakterüket, ehhez képest az újoncok kapnak ilyen extra lehetőséget.. hogyan kezelnéd ezt a fajta ellenszelet? ( látom, közben írtál, de ettől még él a kérdésem :) )
Valószínű senki nem haragudna meg, ha több aktív játékos lenne a fő szerverén, mivel (talán) nőne a játékosok száma az 1-150-es szintig való bónuszok miatt. :D Illetve aki annó kihasználta a cirkusz hibát a régi játékosok közül, az újak reklamálhatnának valahol jogosan, hogy ők akkor még nem játszottak :tumbleweed:
 

Etheryon

Veteran Member
Speed győztes 2022
rendben, még egy kérdés.. azok, akik régi játékosoknak számítanak.. valahol jogosan reklamálhatnak, h ők évek alatt építették fel a karakterüket, ehhez képest az újoncok kapnak ilyen extra lehetőséget.. hogyan kezelnéd ezt a fajta ellenszelet? ( látom, közben írtál, de ettől még él a kérdésem :) )
Szerintem van olyan aki nyilván ezt fogja mondani, de a többség örülne hogy több az aktív játékos és ezáltal jobb a piac/erőd/pb vagy csak a kocsma cset, ki miben éli ki magát.
 

Mr. T.

THE DEVIL
újabb kérdések..

ha viszont a fenti gondolatmenet esetleg megvalósul:
- akkor a jelenleg zárva lévő szerverek is megnyitásra kerülnének?
- mi alapján állapítanátok meg, hogy mely világokra lehet regisztrálni és melyekre nem? az időtényezőt elolvastam, de ettől a bónusztól még Kentucky pl lehet, h ugyanolyan halott világ maradna, mint a többi..
- akkor ez szembemegy a világok bezárásával.. vagy legalábbis eltolódna későbbre.. akkor viszont megint ott járunk, hogy van 2149214 szerverünk.. nemde? vagy esetleg előbb egy nagyobb zárási hullámot követhetné a fenti ötlet?
 

Kasza1987

Veteran Member
újabb kérdések..

ha viszont a fenti gondolatmenet esetleg megvalósul:
- akkor a jelenleg zárva lévő szerverek is megnyitásra kerülnének?
- mi alapján állapítanátok meg, hogy mely világokra lehet regisztrálni és melyekre nem? az időtényezőt elolvastam, de ettől a bónusztól még Kentucky pl lehet, h ugyanolyan halott világ maradna, mint a többi..
- akkor ez szembemegy a világok bezárásával.. vagy legalábbis eltolódna későbbre.. akkor viszont megint ott járunk, hogy van 2149214 szerverünk.. nemde? vagy esetleg előbb egy nagyobb zárási hullámot követhetné a fenti ötlet?
Nem kellene megnyitni.
Igazából van egy egyszerű képlet erre. Rögfogyasztás > szerver fenntartás költség akkor marad a szerver.
Ha rögfogyasztás miatt akár 100 fővel is fent marad egy szerver. Ez üzlet.
Annyi lenne a lényeg, hogy legyen esélye felzárkózni. Az éveként ismétehető kalandok miatt úgy is egy lesz szakadék mindig, legalább szintben legyen esélye a játékosnak.
 

Mr. T.

THE DEVIL
Nem kellene megnyitni.
Igazából van egy egyszerű képlet erre. Rögfogyasztás > szerver fenntartás költség akkor marad a szerver.
Ha rögfogyasztás miatt akár 100 fővel is fent marad egy szerver. Ez üzlet.
Annyi lenne a lényeg, hogy legyen esélye felzárkózni. Az éveként ismétehető kalandok miatt úgy is egy lesz szakadék mindig, legalább szintben legyen esélye a játékosnak.

akkor viszont tovább tolódna a szerverek bezárásának az időpontja.. ez is probléma :)

az ötlet alapvetően jó- és támogatom :) csak sok olyan tényezőt látok, ami miatt nem érné meg az Inno-nak..
 

Kanyim

Veteran Member
újabb kérdések..

ha viszont a fenti gondolatmenet esetleg megvalósul:
- akkor a jelenleg zárva lévő szerverek is megnyitásra kerülnének?
- mi alapján állapítanátok meg, hogy mely világokra lehet regisztrálni és melyekre nem? az időtényezőt elolvastam, de ettől a bónusztól még Kentucky pl lehet, h ugyanolyan halott világ maradna, mint a többi..
- akkor ez szembemegy a világok bezárásával.. vagy legalábbis eltolódna későbbre.. akkor viszont megint ott járunk, hogy van 2149214 szerverünk.. nemde? vagy esetleg előbb egy nagyobb zárási hullámot követhetné a fenti ötlet?
Egy régi már lezárt világot nem nyitnának meg azoknak már nyikk. a többi régi világnál lenne ez. Most ez amiatt van hogy lassan zárják be a világokat és az emberek nem akarnak egy haldokló világon lenni. Emiatt sokan inkább újra beregelnek az aktív világokra. Tehát tény Kentu is beleesne ebbe a kitételbe de kétlem hogy lenne olyan ember aki oda akarna így regelni. Lehet de értelmetlen mert egy kihalt világot cserélne fel egy másik kihalt világra.
Itt a lényeg az lenne hogy ne azt csinálják hogy "cáh benne ragadtam egy vacak világban, inkább hagyom is a játékot.." hanem hogy megadjuk a sanszot nekik a gyorsabb felzárkózásra egy aktívabb világon.
 

Mr. T.

THE DEVIL
Egy régi már lezárt világot nem nyitnának meg azoknak már nyikk. a többi régi világnál lenne ez. Most ez amiatt van hogy lassan zárják be a világokat és az emberek nem akarnak egy haldokló világon lenni. Emiatt sokan inkább újra beregelnek az aktív világokra. Tehát tény Kentu is beleesne ebbe a kitételbe de kétlem hogy lenne olyan ember aki oda akarna így regelni. Lehet de értelmetlen mert egy kihalt világot cserélne fel egy másik kihalt világra.
Itt a lényeg az lenne hogy ne azt csinálják hogy "cáh benne ragadtam egy vacak világban, inkább hagyom is a játékot.." hanem hogy megadjuk a sanszot nekik a gyorsabb felzárkózásra egy aktívabb világon.

Egy másik, nem Inno-s játékban ez úgy van megoldva, h az egy évnél régebbi szerverekről bármely olyan szerverre elköltözhetsz, ami szintén legalább egy éves és ahol a top20-ba nem férsz bele. Ezt pl szívesen látnám itt is, max más feltételekkel.

( Hátránya, h 60 napig nem léphetsz be az accountodba, s így egy script egy ún. "temetőbe" rak.. onnan viszont szabadon mozoghatsz.. )
 

Kanyim

Veteran Member
Egy másik, nem Inno-s játékban ez úgy van megoldva, h az egy évnél régebbi szerverekről bármely olyan szerverre elköltözhetsz, ami szintén legalább egy éves és ahol a top20-ba nem férsz bele. Ezt pl szívesen látnám itt is, max más feltételekkel.
Ez is tökéletes megoldás. (bár a top20 a cirkuszos bug miatt képlékeny, mert az Geon volt a legdurvább és még lapulnak embereknél hasonló 600 millió TP-t érő lötyicsomagok.. szóval Geo maradjon csak karanténban :D )
 

Etheryon

Veteran Member
Speed győztes 2022
Ez is tökéletes megoldás. (bár a top20 a cirkuszos bug miatt képlékeny, mert az Geon volt a legdurvább és még lapulnak embereknél hasonló 600 millió TP-t érő lötyicsomagok.. szóval Geo maradjon csak karanténban :D )
Sokat ért vele Nyuszi, egyetlen hely ahol tudná jelenleg érvényesíteni az mpi, ahol az a pár ember is kilép ,ha meglátja ellene van ,aki még játszik
 

senki600

Egy vasútbarát
Ez is tökéletes megoldás. (bár a top20 a cirkuszos bug miatt képlékeny, mert az Geon volt a legdurvább és még lapulnak embereknél hasonló 600 millió TP-t érő lötyicsomagok.. szóval Geo maradjon csak karanténban :D )
engem ne bántatok, én is geós vagyok, de inkább vallom magam már eldósnak, ott picit van élet
 
Fent