Kérdések és válaszok

Syntex

Veteran Member
Ex-Csapattag
Nem tudom tudsz-e róla, de beszélgetéseket megosztani a résztvevő felek hozzájárulása nélkül szabálytalan. A büntetést pedig nem fogjuk tudni kibeszélni, mivel csak az érintett játékosokkal közöljük ezen információkat. Ha jelentetted, akkor kivizsgáljuk. Ha esetleg valamiért úgy gondolnád nem lett még eljárva, vagy rosszul lett eljárva, akkor kérlek a supporton keress fel minket.
 

Biersack

Well-Known Member
Köszönöm Syntex, és most tényleg semmi rosszindulat nincs bennem, de csupa rizsát írtál most nekem. Tisztában vagyok mindennel, amit írtál. Éppen ezért kérdeztelek, hogy valami elfogadhatóbb véleményt/magyarázatot adj.
Példának okáért én régen egyszer levettem a piacról egy Jesse Schofield fegyót, ami eladási áron volt, NÉV NÉLKÜL, majd az akkori CM vagy support tag írt nekem levelet, hogy szolgáltassam vissza a fegyvert, különben baj lesz. (Nyilván kulturáltabb formában)

Itt miért nem lehet erélyesebben fellépni? Neked kéne példát statuálni és fellépni a játékosok védelmére.
Ismétlem, szapeti undorító, szánalmas módon még ki is fejtette, hogy ő hogyan/miért lop, ami természetesen állítása szerint legális. Engem csekély mértékben lopott meg, hidd el nem az izgat. Rengeteg játékos panaszkodott már miatta, több platformon is.
Csak gondolj bele, hogy a tisztességesen játszó, kikapcsolódni feljáró játékosok kedvét mennyire elrontja egy-egy ilyen manőver.

Az életben/vadnyugaton is megbüntetik azt az embert, akit lopáson kapnak, nemde?

Maradok tisztelettel,

Bier
 

DeletedUser17653

Vendég
Köszönöm Syntex, és most tényleg semmi rosszindulat nincs bennem, de csupa rizsát írtál most nekem. Tisztában vagyok mindennel, amit írtál. Éppen ezért kérdeztelek, hogy valami elfogadhatóbb véleményt/magyarázatot adj.
Példának okáért én régen egyszer levettem a piacról egy Jesse Schofield fegyót, ami eladási áron volt, NÉV NÉLKÜL, majd az akkori CM vagy support tag írt nekem levelet, hogy szolgáltassam vissza a fegyvert, különben baj lesz. (Nyilván kulturáltabb formában)

Itt miért nem lehet erélyesebben fellépni? Neked kéne példát statuálni és fellépni a játékosok védelmére.
Ismétlem, szapeti undorító, szánalmas módon még ki is fejtette, hogy ő hogyan/miért lop, ami természetesen állítása szerint legális. Engem csekély mértékben lopott meg, hidd el nem az izgat. Rengeteg játékos panaszkodott már miatta, több platformon is.
Csak gondolj bele, hogy a tisztességesen játszó, kikapcsolódni feljáró játékosok kedvét mennyire elrontja egy-egy ilyen manőver.

Az életben/vadnyugaton is megbüntetik azt az embert, akit lopáson kapnak, nemde?

Maradok tisztelettel,

Bier
Ez a lopás/nem lopás, bűntethető/nem bűntethető mizéria azóta létező dolog, amióta van piac, és el lehet adni dolgokat. A játék különböző időszakaiban kaptunk mindenféle visszajelzéseket, de mindegyik eltért a másiktól. Egyik cm azonnal kivágta, a másik csak x mennyiségű report után, a harmadik megint szankcionált, zéró toleranciával, a negyedik nem csinált semmit, és ezt folytathatnám a jelenlegi állapotokig. Sosem volt egységes megállapodás.

Minden egyes régióban ez egy olyan méretű probléma ami napi szinten felüti a fejét. Millió meg egy alkalommal szólt már mindenki erről, megoldásokat javasoltak, nyavajogtak, toporzékoltak, sőt, még ennél kacifántosabbak is. Jelenleg ez egy súlyosan demoralizáló jelenség, és szakadék (abbahagyás) szélére sodor olyan labilis aktivitású játékosokat, akik amugy se tudnak élvezettel itt lenni, mert nyűg az egész. Mi lesz belőle? Elmegy 10-15 játékos egy szerverről rövid idő alatt, 1 miatt. Shikerrrr.

Több kárt tud okozni egy-egy ilyen személy, mintha én teletolnáma fórumot és a játékot mindenféle kifigurázott, agyon retusált, néhol sötét humoros baromsággal, mert az én dolgaimon legalább a többség röhög. Egy nagyobb értékű lopás esetén meg senki nem fog röhögni, főleg nem az akitől loptak. Azt fogja gondolni a károsult, hogy itt mindent lehet: csalni, hazudni, becsapni játékosokat, ő meg kapja az ívet ha káromkodik egyet. Előbbiért nem lehet semmit sem csinálni, utóbbiért meg vedd elő a pontgyűjtő kártyádat... és ezt azért írom le, mert több volt játékostársam ezért is hagyta abba a játékot, hónapokkal vagy évekkel ezelőtt. Én tudom a mai napig, hogy ezen személyek mit gondolnak az egész "rendszerről", annyit mondok hogy nincs róla sok jó véleményük, s a lehető legkonszolidáltabban írtam ezt le.

Nem fogok az lenni aki megmondja mit csináljatok vagy mit ne, mielőtt a publikum túlgondolná ezt. Viszont azt mondom, hogy valami nem jó. Minden évben elmondom valahol, valamilyen formában eztba kis monológot, majd egyszer talán lesz pozitív foganatja is.

Viszont: még mindig azt csinál mindenki amit akar. Én ezeket a dolgokat magamnak lerendezem a saját szabályaim szerint, ami működőképes.
 

t.p.p.

A megmondó ember
Nem tudom tudsz-e róla, de beszélgetéseket megosztani a résztvevő felek hozzájárulása nélkül szabálytalan. A büntetést pedig nem fogjuk tudni kibeszélni, mivel csak az érintett játékosokkal közöljük ezen információkat. Ha jelentetted, akkor kivizsgáljuk. Ha esetleg valamiért úgy gondolnád nem lett még eljárva, vagy rosszul lett eljárva, akkor kérlek a supporton keress fel minket.
Tudtommal ez kocsma chat ahova bárki írhat és bárki láthatja, szóval mi a gond? :) Vissza jelzés alapján a játékos nem kapott büntetést, amit nem érzek elfogadhatónak. :)
 

Syntex

Veteran Member
Ex-Csapattag
Köszönöm Syntex, és most tényleg semmi rosszindulat nincs bennem, de csupa rizsát írtál most nekem. Tisztában vagyok mindennel, amit írtál. Éppen ezért kérdeztelek, hogy valami elfogadhatóbb véleményt/magyarázatot adj.
Példának okáért én régen egyszer levettem a piacról egy Jesse Schofield fegyót, ami eladási áron volt, NÉV NÉLKÜL, majd az akkori CM vagy support tag írt nekem levelet, hogy szolgáltassam vissza a fegyvert, különben baj lesz. (Nyilván kulturáltabb formában)

Itt miért nem lehet erélyesebben fellépni? Neked kéne példát statuálni és fellépni a játékosok védelmére.
Ismétlem, szapeti undorító, szánalmas módon még ki is fejtette, hogy ő hogyan/miért lop, ami természetesen állítása szerint legális. Engem csekély mértékben lopott meg, hidd el nem az izgat. Rengeteg játékos panaszkodott már miatta, több platformon is.
Csak gondolj bele, hogy a tisztességesen játszó, kikapcsolódni feljáró játékosok kedvét mennyire elrontja egy-egy ilyen manőver.

Az életben/vadnyugaton is megbüntetik azt az embert, akit lopáson kapnak, nemde?

Maradok tisztelettel,

Bier
Nem zárhatunk ki senkit, ha nem sértette meg a szabályokat. Ha megtennénk, mi sértenénk szabályt. Mi nem statuálunk példát, mi a játékot felügyeljük és a szabályokat betartatjuk, a szabálysértőket büntetjük és nem példát statuálunk velük. Ezért is vesszük komolyan az erre vonatkozó adatvédelmi szabályokat és nem adunk ki információt más játékos büntetéséről, kivizsgálásáról.

Én akkor tudok segíteni, ha az üzenetek tőle jelentitek, és mi kivizsgáljuk. Lehet, hogy mond valami más szabálysértő tartalmat, amit ti nem vesztek észre, és mi eltudunk járni akkor. Ezenkívül a supporton is érdemes lehet jelezni, hogy az egész fiókot vizsgáljuk át.

Ezenkívül, ha ilyen sokan tudnak erről az esetről, akkor az a kérdés, hogy van aki még nem, és megbízna benne?

Tudtommal ez kocsma chat ahova bárki írhat és bárki láthatja, szóval mi a gond? :) Vissza jelzés alapján a játékos nem kapott büntetést, amit nem érzek elfogadhatónak. :)
Annyira nem nyilvános, hogy bárki láthassa és kitedd egy fórumra. Amit írtam az továbbra is vonatkozik, erre a support a megfelelő felület, hogy jelezd és megbeszéljük.
 

Mr. T.

THE DEVIL
Syntex.. Te ezt most vagy direkt érted félre vagy ennyire nem érted a lényeget..

szapeti BÁRKI NEVÉRE kirakott tárgyakat, felszerelési cikkeket, stb ELLOPJA, azaz megvásárolja a piacon. Ha X- és Y fent van és a kirakástól számított 1 másodperc telik el, akkor is. Ez a felháborító, ez a dühítő és ez ellen nem fogsz tenni semmit sem, mert makacsul ragaszkodsz a szabályokhoz. Volt, aki tett és addig nyugalom volt..

Tehát, hiába van jelentve bármelyik üzenete, a tettei a szabályokat nem sérti. Az elveinket igen, de az meg senkit se érdekel :)

Röviden- és tömören kb ez a lényeg.
 

Syntex

Veteran Member
Ex-Csapattag
Syntex.. Te ezt most vagy direkt érted félre vagy ennyire nem érted a lényeget..

szapeti BÁRKI NEVÉRE kirakott tárgyakat, felszerelési cikkeket, stb ELLOPJA, azaz megvásárolja a piacon. Ha X- és Y fent van és a kirakástól számított 1 másodperc telik el, akkor is. Ez a felháborító, ez a dühítő és ez ellen nem fogsz tenni semmit sem, mert makacsul ragaszkodsz a szabályokhoz. Volt, aki tett és addig nyugalom volt..

Tehát, hiába van jelentve bármelyik üzenete, a tettei a szabályokat nem sérti. Az elveinket igen, de az meg senkit se érdekel :)

Röviden- és tömören kb ez a lényeg.
Teljes mértékben megértem, hogy ez kellemetlen számotokra, és őszintén sajnálom. A piacon kirakott termékekben a leírás még nem garantálja, hogy az a személy fogja megvenni akinek kiraktátok, a piacon bárki megveheti a kirakott termékeket. A következőket tudom erre javasolni:
  • Olyan módon rakjatok fel másnak tárgyat, hogy más ne férjen hozza (pl. csak várostagoknak, szövetségeseknek legyen elérhető a csere - lépjetek addig egy városba az illetővel).
  • Az árat oly módon határozzátok meg, hogy ez megérje akkor is, ha valaki más vásárolja meg - így valószínű másnak nem lesz érdeke erre, és ezt követően bankon vissza tudjátok küldeni az illetőnek az összeget, ha olcsóbban szerettétek volna adni.
  • Olyankor tegyétek fel az ajánlatot, ha mindketten elérhetőek vagytok.
Ugyanakkor szeretném jelezni, hogy ismételten továbbítottam a visszajelzést, és átfogjuk gondolni, hogy milyen megoldással tudunk erre a problémára szolgálni a jövőben. Nem tudok ígérni semmit, de remélem, hogy létre tudunk hozni majd egy olyan opciót, amellyel meg lehet határozni ki számára rakod fel az ajánlatot, vagy esetlegesen módosítunk a szabályzatunkon. Fontos számunkra is, hogy ezen kellemetlen helyzetre megoldást tudjunk találni, de kérlek legyetek türelemmel addig is. Köszönjük a megértésetek!
 

Kasza1987

Veteran Member
Már akkor ellene voltam a piacnak mikor bejött, épp ezekért.
Változik a világ, bent van együtt kell vele élni.
Piac szabad kereskedelem.
Mindig lesz olyan játékos aki megpróbál nem becsületes cuccot szerezni.
A szerverek közötti csere meg inkább megtűrt dolog, mintsem engedélyezett.

Költözzetek külön városba édes kettesbe akiben megbízol és akkor városi piac senki nem fog elvinni senki semmit.
Akkor kell kitenni vmit mikor online a másik.

Tegyük fel büntethető lesz a piacon a tárgy becstelen megszerzése. Megvan módja annak is kijátszásnak.
Csak egy módszer.
Szolok ismerősömnek regeljen be vegye meg ezt a dolgot adok pénzt rá. Nevezzük A-nak
A megveszi egy B játékos pedig átveszi.
A játékos töröl.
B játékos elcraftolja eladja C játékosnak és D játékos megkapja pénzt érte egy másik szerveren

Ilyenkor kit büntetnél?
A játékost nem lehet mivel törölve van
B játékos nem tudja hogy lopott csak ígértek neki 5000 kávét
C játékos szétosztja a buffot a város lakok között, el is használják
D játékos aki egy másik világon kapott 1 kávéért kapott egy milliót.
Poén kedvéért A játékos E néven játszok hivatalosan egy 3 adik szerveren.

ip cím, mac cim alapján, ellenőrizni mintha nem lehetne mobil net

Szóval mindenki vigyázzon a dolgára.

Ui: aki ismer tudja, hogy én ehhez már túl lusta vagyok.
 
Utoljára szerkesztve:
Van megoldás a lopás dolog ellen:
Első: Fejleszteni kell a piac mellé egy olyan dolgot ahol csak privátban lehet kereskedni. Pl.: Mindkét személynek szükséges Windstorm városhoz sétálni, ahol megeshet a csere, vagy bármilyen más üzlet. (Nem írok részletes ötletet, annyira már nem érdekel a dolog.)

Második: Minden létező játékos elkezdi lopni a másik cuccát piacról, és akkora lesz a felháborodás, hogy muszáj lesz lépniük a fejeseknek és megvalósítani az első pontot.

A második pont csak azért nem lépett még érvénybe, mert sok jobb indulatú ember is játszik, de nekik is van türelmük. Előbb utóbb megunják és törölnek, vagy ők is elkezdik visszalopkodni a vagyonuk.
---

Tudtommal ez kocsma chat ahova bárki írhat és bárki láthatja, szóval mi a gond? :) Vissza jelzés alapján a játékos nem kapott büntetést, amit nem érzek elfogadhatónak. :)
Majd beszélgetünk discordon, aztán kihal az eldós kocsmachat, mit számít. :D
 

DeletedUser17653

Vendég
Ahhoz azért kell egy szint, hogy valaki lopjon :D

Egyébként még egy trükk: ha rakjátok ki valakinek sose 6 napra rakjátok, mert azt a legkönnyebb észrevenni... legyen pl. 3
Kapásbol 3 scriptet tudnék mondani, ami megvesz mindet a piacról egy bizonyos érték/darabszámig. Hiába raknád ki 3 naposra, amint kikerül, azonnal meg lenne véve. :)
 

Old Mustáros Kéz

Veteran Member
Az árat oly módon határozzátok meg, hogy ez megérje akkor is, ha valaki más vásárolja meg - így valószínű másnak nem lesz érdeke erre, és ezt követően bankon vissza tudjátok küldeni az illetőnek az összeget, ha olcsóbban szerettétek volna adni.

ez a legértelmesebb!
Kirakod 100-200-500k-ért, megveszi, kirak egy térképet és visszakapja a pénzt is, meg ott a cucc is.
Bár ekkor megjelennének, akik nem adják vissza, ellopja a pénzt, világokon keresztül lopcsalhazudik stb :D
Kedvencem, amikor termékeket rakok ki, mert kaland kér valami más mesterségű terméket. Van akinek 2 fa nagyon hiányzik :DD
 

Lacx

2x
Speed győztes 2022
Igen, lehetnek scriptek, nem vagyok informatikus, de az admini felületen biztos van valami log amire ms-re pontosan megtudják nézni, hogy mi hogyan is történt :)
Az meg ha már valamit úgy lopnak el, és többször is, hogy másodpercek se telnek el, gyanítható, hogy scripttel történik :)


Esetleg bevezethetnék azt, hogy ha névre rakjuk ki, akkor csak az az illető lássa.
 
Fent