Általános beszélgetés a JÁTÉKkal kapcsolatban

DeletedUser17843

Vendég
Sziasztok!

Az elmúlt időben azon dolgoztam, hogy a Súgó naprakész legyen, minden elmaradt dolog felkerüljön. Elmondhatjuk, hogy olyan 90%-osan kész vagyunk, a kalandsorok és a tárgyak, szettek felkerültek az oldalra, lehet nézegetni. A legújabb, 2018-as Oktoberfest szettek is fent vannak már, bár ajánlanám mindenki figyelmébe a szettek tetején levő figyelmeztetést - nincs 2500% Tp bónusz :P

A következő időszakban még a maradék lap frissítése, átdolgozása, hibajavítása van soron, de amint kész lesz, hivatalosan is átadjuk a Súgót. (Addigra talán a hibákért járó rögre is érkezik válasz)

Addig is, ne felejtsétek el, ma van az utolsó nap a Henry szabadságon kalandsor befejezésére, úgyhogy hajrá! :)
 

krcsirke

el pollo diablo
Sziasztok!

Az elmúlt időben azon dolgoztam, hogy a Súgó naprakész legyen, minden elmaradt dolog felkerüljön. Elmondhatjuk, hogy olyan 90%-osan kész vagyunk, a kalandsorok és a tárgyak, szettek felkerültek az oldalra, lehet nézegetni. A legújabb, 2018-as Oktoberfest szettek is fent vannak már, bár ajánlanám mindenki figyelmébe a szettek tetején levő figyelmeztetést - nincs 2500% Tp bónusz :p

Előredolgozás remek hír, valószínű az 25% tp bónusz akart lenni, majd javítsák időben.

A következő időszakban még a maradék lap frissítése, átdolgozása, hibajavítása van soron, de amint kész lesz, hivatalosan is átadjuk a Súgót. (Addigra talán a hibákért járó rögre is érkezik válasz)

Reméljük is, erről eszembe jutott, hogy ránk férne valami bővített és javított MPI rész a wikin, gondolok itt egy kezdőknek szánt útmutatóra, mivel egyre több kaland kéri az MPI-t, legalább bátrabban vágjanak bele. Rögös részre remélem pozitív válasz jön.

Addig is, ne felejtsétek el, ma van az utolsó nap a Henry szabadságon kalandsor befejezésére, úgyhogy hajrá! :)

Mármint a kezdőkaland befejezése, nem? Többinél nem rémlik dátumos időhatár, csak napszakos.
 

DeletedUser17843

Vendég
Előredolgozás remek hír, valószínű az 25% tp bónusz akart lenni, majd javítsák időben.



Reméljük is, erről eszembe jutott, hogy ránk férne valami bővített és javított MPI rész a wikin, gondolok itt egy kezdőknek szánt útmutatóra, mivel egyre több kaland kéri az MPI-t, legalább bátrabban vágjanak bele. Rögös részre remélem pozitív válasz jön.



Mármint a kezdőkaland befejezése, nem? Többinél nem rémlik dátumos időhatár, csak napszakos.
Igen csak a kezdő kaland befejezésére van ma a határidő. Ma éjfélkor kikerül a kalandsor a játékból, hivatalosan azonban aki elkezdte, annak be kellene tudnia fejezni még. De ugyebár bármi előfordulhat :D

Az MPI-s ötlet tetszik, átdolgozom a lapot :)
 

DeletedUser17753

Vendég
Sziasztok!

Mára az MPI olyan szintet ért el, ahol már-már élvezhetetlen a játék.
Nem hiszem el,hogy nem lehet megoldani, egységessé tenni valahogy. Nagy nehezen elindul egy játék, a 6ból (8-10 játékos már alig van egyszerre) 1 kilép amint elindult, 2 kezdő-kicsi-ostoba vagy egyszerre mindhárom jelző igaz rá, a többi játékos meg kínlódhat.
Sokan mondták, ne letámadjuk a kicsiket-kezdőket hanem segítsük őket-tiszta sor, de hasztalan!
Ki élvezi akkor a játékot, ahova szórakozni jár az ember?
- a kicsik akiket kilövünk ahogy élednek?
- az ostoba akit ócsárolnak minden meccsen?
- a jó játékos aki csak puffogtat végig?

Napjára nem emlékszem, mikor játszottam csak olyanokkal akik értik, és tudják a játék lényegét.
Mi alapján sorsol a rendszer? Ugyanis az is katasztrófa :D
Valami szintlimitet nem lehetne beiktatni? Pl 1-50,50-100,100-120,120-150? (Persze tudom,tapasztaltam sokszor,hogy a magas szintű is lehet ostoba,kezdő stb, de mégiscsak jobbnak tűnne.
Manapság többen vagyunk akik körönként 3-4k között is lövünk, már élvezhetőbb lenne a játék, ha nem hullana a 80% 2 lövésből.

Mindenre van már megoldás a játékban, gondolok itt építőre,kereskedőre,kalandorra aki óvni tudja többféleképp magát a párbajostól meg mit tudom én kiktől, akkor valami legyen már,hogy az MPI-s is óvja valahogy magát az idiótáktól,és élvezhesse a játékát amibe sok-sok pénzt beleölt.
(Játékpénzből is veretes karaktereket össze lehet rakni MPI-re, ezen ne akadjon fent senki :D )


Rengeteg játékostársam bízik valami normális megoldásban.


Köszönettel, Krisztian90
 

DeletedUser17614

Vendég
Úgy érzem megpróbálták feldobni az aktivitást a kalandokkal, amikhez kalandok/győztes kalandok kellettek. Én nem szeretem az MPI-t, kerülök is, s ezért nem örültem, hogy ilyen módon lehetett megszerezni az új arany coltot. Ezt nem tudom ti hogy éltétek meg, két opciót látok:
1. örültetek, hogy több ember van
2. idegeskedtetek a sok "új" ember miatt, aki most játszik 20x max, mint én, mert nem szereti a játéknak ezt az elemét.

Sajna erődharcon se lehet szűrni az embereket a létszám miatt, szerintem itt se lesz megoldható :(
 

Old Mustáros Kéz

Veteran Member
Nem is értem mi a problémád! :D van 2 perc az elején, nyilván kihasználva mind a 120 másodpercet, elmagyarázom neki, hogy tud mennyit lépni, merre van a bank, aztán elindul 3 lépést keletre/délre. Az idegsejtjeimet meg ne veszítsem el.. :D 1 szó, mint 100, én hosszú ideje már csak a napi kaland miatt léptem be, veteránpontból eszemet nem tudom mikor vettem utoljára bármit is. Az élvezhetetlen szó tökéletesen megteszi :) Én elég sokszor kerestem meg ilyesfajta problémákkal supportosokat, eddig nem nyert, remélem ha többen hisztiznek, fog érni valamit! :)
Kedvenc köröm az volt, amikor pimpa 5500 élete a 2. körrel eltűnt. (3as hentesbárd, meg ilyenolyan ruha)
(1. körben meg ugye a világ 2 szélén kezdünk, anno szerintem el se lőttek odáig a karakterek, most meg már 20-30+% épé le tud menni :D
Na mindegy, szurkolok, hogy legyen valami megoldás, mert nekem anno nagyon bejött ez a játékosdi! :)

old
 

Kenneth G

Kroki-fan
Azért a játékosok többsége már csak azért sem játszik, mert a legtöbb mpis már csak hentes bárddal jön, aki meg wrightos is, annak meg 2x annyi előnye van. Én pl. a wrightosok miatt már nem igazán játszom mpit, pedig nekem is 2-es fegyverem van.
 

DeletedUser17753

Vendég
Úgy érzem megpróbálták feldobni az aktivitást a kalandokkal, amikhez kalandok/győztes kalandok kellettek. Én nem szeretem az MPI-t, kerülök is, s ezért nem örültem, hogy ilyen módon lehetett megszerezni az új arany coltot. Ezt nem tudom ti hogy éltétek meg, két opciót látok:
1. örültetek, hogy több ember van
2. idegeskedtetek a sok "új" ember miatt, aki most játszik 20x max, mint én, mert nem szereti a játéknak ezt az elemét.

Sajna erődharcon se lehet szűrni az embereket a létszám miatt, szerintem itt se lesz megoldható :(

Az aktivitással nem volt,nincs gond.Mint a játék minden részén itt is van egy alap brigád aki nap mint nap sokat játszott, ez kezd elkopni a jelen helyzet miatt.
Mindenkinek ugyan annyi joga van játszani! Játszani,nem elrontani másik 5-9 ember játékát.
Nagyon örült mindenki az 'újaknak' :D
 

DeletedUser10813

Vendég
Sziasztok!

Néhány gondolat az MPI-hez.
A kezdetektől játszom a játékot, időnként eredményesebben azután kevesebb sikerrel, de többnyire ott vagyok! A bárdok megjelenése óta elég sokszor kapom azt, hogy cseréljem le, ...igen ....elég ütős a 3-as bárd, de azért fejlesztettem, mert azt akartam, hogy az legyen. Elhiszem, hogy elveszi a kedvét azoknak akik eddig az eventes fényes fegyókkal hasonlóan eredményesen játszották az MPI-t amikor csak 3-as legyezővel tudtam odaállni. Elviseltem, hogy nekem nincs és igyekeztem ügyesebben mozogni, akkor egyiküknek sem jutott eszébe, hogy lecseréli, mert túl durva, ...akkor én most miért tenném!
Ennek a beszerzésére bárkinek volt lehetősége!

A másik amihez szólnék az új, vagy kezdő, vagy gyakorlatlan, (nevezd ahogy akarod) MPI játékosok nagyszámú részvétele 1-1 játékban.
Mindenkinek egyformán joga van játszani, nekik is, de azért ne vegyék magukat ugyanarra a szintre amin a 4-5-6 ezer játék után lévők vannak, ugyanis azoknak is joga van játszani akik gyakorlottabbak!A jogokról még tudnék beszélni, de ezt most hagyjuk.
Ami igazán idegesítő, hogy belépnek, nem is tudják 10-12 játék után sem, hogy tegyék le magukat, hogy lépjenek, hogy lőjenek, nem is beszélve arról, hogy a lépést és lövést egyszerre is lehet. Amikor szól neki valaki, hogy így vagy úgy csinálja, reklamál, hogy ne szóljon bele az ő játékába senki és megsértődik.
Sokaknak segíteni sem lehet, mert induláskor az az első, hogy a chatet kinyomja és elkezd szédelegni, ha sikerült elindulnia.

Az MPI nem erődharc, ha itt elkezdődik a birkózás, nincs arra idő, hogy valami nagyon kezdőt pátyolgassunk, itt nem lehet kisregényeket írogatni 2 akció között.

Azzal egyetértek, hogy a kalandokban nem kellene az MPI-hez kötni a továbblépési lehetőséget, Több kalandban is van választás, legyen itt is, de akkor legyen olyan is amikor párbajt kér, választható legyen az MPI, vagy munka, vagy megtett távolság stb.
Ami biztosan hasznos lenne, ha a kocsmai kalandoknál az MPI csak jóval magasabb, mondjuk 50-es szinten kerülne be és mindenképpen feltételnek szabnám, hogy olvassa el a kaland leírását mielőtt beléphet, addig meg sem nyílna az ablak. Az új regisztráltak időt kapnának arra, hogy fejlődjenek, megszokják magát a játékot és kicsit tájékozódjanak mik vannak itt az első ránézésen kívül.

Ez kicsit hosszabbra sikerült mint szerettem volna, de így gondolom.

Gussy
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

krcsirke

el pollo diablo
Részemről az lenne a legjobb, amit az aktuális TW-Timesben olvastam, némelyik ötletet anno én is feldobtam. Lehetőség legyen 2vs2 játékmódra, illetve NPC alkalmazása. Ugye NPC nem lenne tökéletes (amolyan töltelék lenne), de érdekesebbé tenné valamilyen módon az MPI-t, legalábbis a várakozási idő csökkenne tőle.

Szerk: Bétán elindult az Oktoberfest és egy hozzá kapcsolódó kalandsor:
5arFGSj.png
 
Utoljára szerkesztve:

krcsirke

el pollo diablo
Béta világokon megérkezett a 2.85ös frissítés, vele együtt a változások:https://forum.beta.the-west.net/index.php?threads/update-2-85.3356/

Újdonságok

Karácsonyi kalandsor "Mágikus világ"

Mostantól a "Mágikus világ" kalandsornak időlimitje lesz. A kalandsor Decemberben lesz elérhető.


Képességek leírásának kiegészítése párbajra vonatkozó résszel

Mivel a fellépés/taktika befolyásolja a játékos célzási értékét a párbajban negatív értékben (csökkenti a célzás értékét) így megváltoztattuk a képességek leírását ennek megfelelően. (Játékon belüli leírás alapján ha támadáskor neked van több fellépésed mint az ellenfelednek taktikája, akkor célzási értékeidet növeli, ha kevesebb a fellépésed, akkor csökkenti)


Hibajavítások

"Az Oktoberfest közeleg"


"Az Oktoberfest közeleg" kalandsornál hiányzott egy fontos követelmény ami néhány játékosnál problémát okozhatott volna.

Pár új tárgy, ami az új kalanddal kapcsolatos:

EoNwPqn.png
 

pistike18

Ai gonplei ste odon.
Sziasztok!

Néhány gondolat az MPI-hez.
A kezdetektől játszom a játékot, időnként eredményesebben azután kevesebb sikerrel, de többnyire ott vagyok! A bárdok megjelenése óta elég sokszor kapom azt, hogy cseréljem le, ...igen ....elég ütős a 3-as bárd, de azért fejlesztettem, mert azt akartam, hogy az legyen. Elhiszem, hogy elveszi a kedvét azoknak akik eddig az eventes fényes fegyókkal hasonlóan eredményesen játszották az MPI-t amikor csak 3-as legyezővel tudtam odaállni. Elviseltem, hogy nekem nincs és igyekeztem ügyesebben mozogni, akkor egyiküknek sem jutott eszébe, hogy lecseréli, mert túl durva, ...akkor én most miért tenném!
Ennek a beszerzésére bárkinek volt lehetősége!

A másik amihez szólnék az új, vagy kezdő, vagy gyakorlatlan, (nevezd ahogy akarod) MPI játékosok nagyszámú részvétele 1-1 játékban.
Mindenkinek egyformán joga van játszani, nekik is, de azért ne vegyék magukat ugyanarra a szintre amin a 4-5-6 ezer játék után lévők vannak, ugyanis azoknak is joga van játszani akik gyakorlottabbak!A jogokról még tudnék beszélni, de ezt most hagyjuk.
Ami igazán idegesítő, hogy belépnek, nem is tudják 10-12 játék után sem, hogy tegyék le magukat, hogy lépjenek, hogy lőjenek, nem is beszélve arról, hogy a lépést és lövést egyszerre is lehet. Amikor szól neki valaki, hogy így vagy úgy csinálja, reklamál, hogy ne szóljon bele az ő játékába senki és megsértődik.
Sokaknak segíteni sem lehet, mert induláskor az az első, hogy a chatet kinyomja és elkezd szédelegni, ha sikerült elindulnia.

Az MPI nem erődharc, ha itt elkezdődik a birkózás, nincs arra idő, hogy valami nagyon kezdőt pátyolgassunk, itt nem lehet kisregényeket írogatni 2 akció között.

Azzal egyetértek, hogy a kalandokban nem kellene az MPI-hez kötni a továbblépési lehetőséget, Több kalandban is van választás, legyen itt is, de akkor legyen olyan is amikor párbajt kér, választható legyen az MPI, vagy munka, vagy megtett távolság stb.
Ami biztosan hasznos lenne, ha a kocsmai kalandoknál az MPI csak jóval magasabb, mondjuk 50-es szinten kerülne be és mindenképpen feltételnek szabnám, hogy olvassa el a kaland leírását mielőtt beléphet, addig meg sem nyílna az ablak. Az új regisztráltak időt kapnának arra, hogy fejlődjenek, megszokják magát a játékot és kicsit tájékozódjanak mik vannak itt az első ránézésen kívül.

Ez kicsit hosszabbra sikerült mint szerettem volna, de így gondolom.

Gussy


az Mpinek jót tenne az, ha a fejlesztők folytatnák a sztorit, és kapnának az emberek több mapot (és ha több map lenne akkor lenne lehetőség a map bannolásra is), valamint a barátaidat meg tudd hívni akár más szerverekről, hogy egy meccsben tudjatok játszani, valamint az sem lenne rossz dolog, hogy más országok csapatai ellen tudjatok játszani saját szerverről. Személy szerint én még javasolnák egy ranked rendszert pl egytől tízig így nem kerülhetne össze a pro player sok kezdő playerrel kiálló team ellen, mert azok a meccsek kicsit egyoldalúak.
 

Kenneth G

Kroki-fan
Meg hogy ne a rög számítson főként mpinél. (most tudásról nem beszélek, mert aki rögözik, és alapvető dolgokat tudja, mint a lövés és a lépés, annak nem nagy cucc az mpi)
 
Fent