Költözés - kibeszélő

DeletedUser

Vendég
Ez a játék amennyire én látom alapvetően közösségi. Offline jóval jobbak vannak ha valaki egyedül akar játszani az jobb. Egy online játékban viszont elsődlegesnek kéne lennie a közösségnek. Több ember=>élvezetesebb játék => még több ember => mindenkinek jobb (kerisnek is, munkásnak is, ki veszi meg a talált tárgyakat ha nincsenek párbajosok-erődösek? Kerisek cserélgetik egymás között a számukra értéktelen cuccokat?)



Colón az utosó tombola kizárólag 25 rögös pörgetésekkel lett megnyerve, ezzel számoljatok ;)
 

NeverendingRoad

Well-Known Member
[SPOIL]
Mit is várhatnék egy olyan embertől, aki csak itt tud személyeskedni, de ha problémája van velem, akkor nem ám privátban írja le... Neem :) Legyek is blockolva továbbra is Coloradon, és még véletlenül se próbáld meg megbeszélni velem a bajaidat :) Mondjuk vannak olyanok, akiknek csak itt megy, viszont amíg én egy rossz szót nem mondok rólad, addig nem is várom vissza. Nem rólam van szó, nem magamról beszéltem, hanem általánosságban a költözésről.

Figyu, nem gáz, én látom, hogy meg sem próbáltál cáfolni, ez elég így itt mindenkinek (na jó, a supportnak nem, de ezen már rég nem akadok fenn)... No de képzelj egy tízes, illatosított papírzsepit tőlem magad elé, hogy tudd hová itatni a könnyeidet a blokk miatt...
Tulajdonképpen nekem nincs bajom nincs veled, csak mókás, mi több, mulatságos volt ezen sorokat olvasni, nah. Viszont nem vagyok köteles a privát "életbölcsességeidet" hallgatni a negyedik (amit mindenki tud, az aktív, felvállalt) 120+ multidról, no de azért ezt remélem a Jóisten is elnézi nekem valahol. De azért részemről nincs harag, ha neked így jó, akkor én örülök aaaa, izé, karrierednek, sikerednek, de tényleg!





[/SPOIL]
Egyébként tomboláról, rögköltésről : mindenütt megvan a toprögös, viszont ezek az emberek nincsenek jelen minden szerveren... Illetve voltak (jugre, frago, shark nevek ha még talán mondanak valamit egyeseknek), viszont erre a játékstílusra már jórégen nemet mondtak és inkább máshová költik a pénzüket (és akkor tényleg szigorúan lábjegyzetben megemlítenék olyanokat, hogy 50-es szintű zoknistoppolás és társai, flon pedig titan meg top 1-2 volt echte 0 rögből, mert ügyes matekos)... Szóval lényeg, aki tényleg sokat költ, azt nem szerverenként költi el, hanem egy, igazán fontos karakterre, amivel egy ilyen nagyonsokvilágos, "zsákutcás" világokon csak annyit lehet elérni, hogy nincsen versenyhelyzet. És ez már bizony nem jó az inno.maltaiszeretetszolgalat.de-nek és a legrosszabb az, hogy ezt nem is veszik észre, csak azt látják, hogy minden karácsonyi-valentinnapos-apáknapjás-szentvilhelminanapos tombolán megugrik egy kicsit (nagyon?) a bevétel minden világon, pedig egy tömörített, versenyhelyzetet teremtő világon ennél hatványozottabban több rög fogyna (ami lehetne egy költözéses új világon, vagy a v1-en, esetleg szabad oda-vissza költözésen bárhol máshol).

Az meg már csak matek (azaz lokális minimumkeresés, jonas : D ), hogy hogyan lehet egy tombolás csodaszettet megszerezni a lehető legkevesebb anyagi ráfordítással.


Az biztos, nekem már sok célom nincs a westen, egyrészt szeretnék egy kicsit puffogtatni v1-en, az igazi párbajos legendák ellen, másrészt pedig kíváncsi vagyok, hogy kellő háttérrel (azaz energia, moti meg mindenféle buffal) mennyi ideig tart egy 40-80-100-120-as szintű karaktert megcsinálni minimális rögköltés mellett. De sajnos ez a jelenlegi költözési útvonalak mellett lehetetlen.

És egy félmondatot hadd mondjak még, párbajos szemszögből, coloról:
3 hónapja nem párbajoztam egyáltalán, mégis, egy darab helyet nem sikerült lecsúsznom (és gaszpertól függően akár még idén se veszítenék pozíciót)... A V1-es TP-rangsor szerint ott 15. lennék (a 7. hely helyett), a párbajrangsor szerint pedig csak az 52. (a 4. hely helyett!). Szerintem ez vígan megmutatja azt, hogy miért is kéne helyet adni a költözésnek, hiszen a párbajos ág v1 és florida kivételével csak sorvad.
 
Utoljára szerkesztve:

kopoltyu

Active Member
Azt is fel kéne fogni, hogy nem pár tucat ember fogja eldönteni mi legyen, mert ami van rossz, lehet hogy nekünk rossz, de lehet hogy a többségnek így is jó, nézőpont kérdése az egész. Lehet itt bármeddig vergődni, most még nem lesz változtatás ilyen szinten mint amit szeretnétek, összevonnák, ideig-óráig jó lenne, aztán megint elkezdődne a siránkozás.

Mindenkinek jó megoldás nincs és nem is lesz...
Üzleti szempontok alapján fognak dönteni.. Nyílván ha 2000hez közelít a játékosok száma egyszerveren akkor az nem biztos hogy kifizetődő nekik fenntartani..
 

DeletedUser

Vendég
Mindenkinek jó megoldás nincs és nem is lesz...
Üzleti szempontok alapján fognak dönteni.. Nyílván ha 2000hez közelít a játékosok száma egyszerveren akkor az nem biztos hogy kifizetődő nekik fenntartani..

Ha meg ott stagnál a pénzcserélők/ruhacserélők miatt az hamis képet ad, ha csak a lakosságot nézik (de nem hinném hogy ez lenne nekik a döntő), és persze az aktív lakosság ugyanúgy unni fogja a dolgokat mint eddig. Szóval aki alkalmazta ez a dolgot, biza ütötte a szöget a west koporsójába...
 

DeletedUser14678

Vendég
Én ezeket is kérdezném az innótól, ha lehet kérdést intézni feléjük, hogy van e valamilyen koncepciójuk arra, hogy meddig éri meg fenntartani egy szervert, ha nem éri meg akkor miért nem, mik azok az okok, ha létszámtól is függ mennyi az kb, mikor zárnának be egy szervert jelenleg, ha minden ok adott hozzá?
Az egyes szervereken sem tudjuk pontosan mennyi az éves átlag rögfogyasztás és az eléri e azt a szintet ami az innónak jó, már ha van ilyen, de ezt nem is fogjuk megtudni.
De lehet hogy bőven jól állnak ezek a szerverek éves rögfogyasztás terén, nem tudom.
Remélhetőleg hamarosan válaszolnak cherrugnak és akkor megtudjuk kinek hol lesz a helye a következő hónapokban esetleg években.
 

krcsirke

el pollo diablo
Colorádón egyáltalán nem volt messze, figyeltem két bétás világot is közben.

Lehet az utóbbin volt valami bétás állapothoz közeledés, de előtte nem igazán. Pontos adatok úgyse fognak nyilvánosságra kerülni, üzleti titok. Hisz lehet bétáshoz közel álló szám volt Colon, de lehet ott többen hajtottak rá.
De pont ilyen szempontból lenne érdekes egy összevonás, hisz máris többen versenyeznének a főnyereményért.
 

DeletedUser14678

Vendég
Lehet az utóbbin volt valami bétás állapothoz közeledés, de előtte nem igazán. Pontos adatok úgyse fognak nyilvánosságra kerülni, üzleti titok. Hisz lehet bétáshoz közel álló szám volt Colon, de lehet ott többen hajtottak rá.
De pont ilyen szempontból lenne érdekes egy összevonás, hisz máris többen versenyeznének a főnyereményért.

Lehetséges, de én csak arra írtam, hogy nem maradt el egyáltalán, sőt , mert mindkettő 1000 felett volt végül. A többi dolgot nem vitatom.
 

DeletedUser16101

Vendég
A a legutóbbi tombolán minden nyitás ugyan annyit ért,tehát ha a nyereményre mentél egyértelmű,hogy 25öst vagy ingyenest nyitogattál. Ebből kifolyólag teljesen felesleges megítélni,hogy mennyivel nyertek az adott szerveren.Nem tudhatjuk,hogy egy másikon a nyertes nem-e 150-eseket nyitogatott. :)
 

DeletedUser16101

Vendég
Azért arról majd kapunk információmorzsákat,hogy a Német kollégák mit válaszoltak?
 

DeletedUser14678

Vendég
A a legutóbbi tombolán minden nyitás ugyan annyit ért,tehát ha a nyereményre mentél egyértelmű,hogy 25öst vagy ingyenest nyitogattál. Ebből kifolyólag teljesen felesleges megítélni,hogy mennyivel nyertek az adott szerveren.Nem tudhatjuk,hogy egy másikon a nyertes nem-e 150-eseket nyitogatott. :)

Ez így is van, ezt senki nem vitatja. Meg nem sok köze van ahhoz hogyan fognak dönteni a németek, mert lehet hogy megfontolásra sem érdemes nekik a felvetésünk.
 

krcsirke

el pollo diablo
Ez így is van, ezt senki nem vitatja. Meg nem sok köze van ahhoz hogyan fognak dönteni a németek, mert lehet hogy megfontolásra sem érdemes nekik a felvetésünk.

Ezt teljes mértékben kétlem, mert max az állandó "panaszainkkal" lehet valami pozitív, vagy negatív dolgot fognak tenni, tehát hogy valami eredmény lesz, az biztos.
 

Cherrug

Well-Known Member
Sajnos rossz hírt kell átadnom: a németek szerint se a játékosszám, se a rögfogyasztás nem indokolja költözési útvonal megnyitását, illetve világok összevonását sem.
 

DeletedUser14678

Vendég
Sajnos rossz hírt kell átadnom: a németek szerint se a játékosszám, se a rögfogyasztás nem indokolja költözési útvonal megnyitását, illetve világok összevonását sem.

Azt a választ kaptuk amire reálisan számítani lehetett. Nem lett volna nagyon rossz dolog egy összevonás, de szinte biztosra vettem hogy ez lesz.
Senki ne lepődjön meg, hogy a szava nem ér egy petákot sem ez esetben, hisz ugye minden adott a németek szerint a szerverek működéséhez és csak ez az ami számít.
 
Fent