Perec recept verseny - receptek

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Linzer Perec. /Édesen is az igazi/ :)

Hozzávalók:

- 30 dkg. búzalisztet gyűjtesz a karaktered zsákjából, ha nincs elkezdesz gabonát őrölni, emellett...
- 20 dkg. vaj köpülésre várakozik
- 10 dkg cukor, hogy megédesítse az életet
- 1 citrom héja reszelve, nem madárra gondolok levágva :P
- 1 tojást, viszont el lehet csenni alóla. :}

Elkészítési mód:

Összegyúrjuk és karika alakok helyett: kisodorjuk és perec formákat készítünk belőle. Megsütjük 180 Celsius fokon vagy rátesszük egy lapított kőre a prérin, megvárjuk, míg eléri a kívánt hőfokot (célszerű hőmérőt vinni egy vadnyugati orvostól kérve) és vaníliás cukorral meghintjük a tetejét, ha megsült. [item=2356000]-rel is jó a [item=2353000].

Ropogósan tálaljuk! Hogy legyen, mit ropogtassanak a barátok... :)

Üdvözlettel: Krisztoph Snow -ként szóltam !

Linzer_Perec_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

DeletedUser17552

Vendég
A tésztához
  • 500 g búzaliszt
  • 260 ml 2,8%-os tej
  • 7 g élesztő
  • 1 teáskanál kristálycukor
  • 2 teáskanál só
  • 3 evőkanál étolaj
A főzéshez
  • 1.5 evőkanál szódabikarbóna
  • 1.5 víz
A kenéshez
  • 1 db tojás
A díszítéshez
  • napraforgómag
  • szezánmag
  • reszelt trapista sajt
A sós öntethez
  • 4 evőkanál búzaliszt
  • 2 csapott evőkanál só
  • víz






1.A tészta hozzávalóit mérd a dagasztógép üstjébe, és gyúrj viszonylag kemény, rugalmas tésztát.
2.Az asztalra kivéve oszd annyi részre a tésztát, ahány perecet készítesz. Sodorj belőlük kb. 55 cm hosszú rudakat, majd hajtsd perec formára őket.
3.Egy nagyobb lábasban, a vizet forrald fel a szódabikarbónával. A pereceket egy szűrőkanál segítségével a forrásban lévő vízbe tedd bele, és mindkét oldalát 10-15 másodpercig főzd, majd emeld ki és tedd a sütőlemezre őket. 15 percen át pihentesd őket.
4.Közben elkészítheted a sós öntetet: a lisztet, sót és annyi vizet keverj össze, hogy tejföl sűrűségű legyen a keverék.
5.A pereceket ecseteld le a felvert tojással.
6.Előmelegített, 210 C-os sütőben 12 percig süsd őket légkeverés nélkül, vagy míg elkezd pirulni a perecek felülete. A kb. 12 perc után a félig megsült pereceket locsold meg a sós-lisztes öntettel, majd tedd vissza őket a sütőbe még 4-5 percre. Ügyelj arra, hogy a sós öntet ne piruljon meg a kifliken, hanem maradjon szép fehér.
762-d7121b6ad152edd0a32d44aa654d4aa5.jpg


Nagyon Finom :)

Üdvözlettel: Captain Destiny
 

Csatolmányok

  • _mbm1498.jpg
    _mbm1498.jpg
    46,4 KB · Megtekintések: 5

DeletedUser1539

Vendég
Sziasztok.

Pereceket megcsináltam, képet mellékelem..- sajnos a név, dátum lemaradt..- de még egyszer nem tudom lefényképezni, mert nagyon gyorsan elfogyott. (A kép tulajdonságát mellé raktam-azon látszik hogy ma délben készült a kép s este raktam fel a gépre a telóról a fényképet). Mivel a hétvégén szüretelünk, így a receptet hétfőn írom meg. További szép hétvégét! Brownie
 

DeletedUser8504

Vendég
Roníta üzenete:

Maria kedves barátnőm nemcsak a táncoslányok ékköve, de a konyhában is megállja a helyét. Tőle kaptam ezt a jól bevált bajor receptkülönlegességet.

Hozzávalók: 1 fél zsák kukoricaliszt (50 dkg)
5 dkg élesztő
10 dkg vaj
1 db tojás
3 dl tej
1 tk cukor
1 tk só

A sós masszához:

30 g liszt, 30 g só, 50 ml víz


Ezek beszerzése legegyszerűbben az egy napi járóföldnyire lévő kis tanyáról oldható meg. Henry biztosan segítségedre lesz a szükséges termékek előkerítésében. Henry nem utolsó sorban tábori szakácsként dolgozott korábban, így hasznos tanácsokkal és eszközökkel is el tud látni a sütés közben.

Elkészítés:

Fogunk egy kancsót - amiben a tejet kicsit felmelegítjük a tűz közelében - majd beletesszük a cukrot, hozzámorzsoljuk az élesztőt, és 10 perc alatt felfuttatjuk.

Fazékba tesszük a lisztet. A vajat eközben egy serpenyőben felolvasztjuk, majd a liszthez öntjük a többi hozzávalóval együtt. Jól összegyúrjuk, letakarva meleg helyre tesszük 6 fertály órára.


Időközben egy tűzgyújtó szett segítségével tüzet rakunk a kemencében, hogy jól átmelegedjen.

A sós masszához a lisztet, sót és a vizet egy kis tálban összekeverjük.
Ha megkelt a tészta 12 db-ra vágjuk. Kisodorjuk és perecet formázunk belőle.

10 perc elteltével meglocsoljuk a sós masszával.
A jó meleg kemencében mindössze egy fertály óra alatt szép rózsaszínűre sülnek a pereceink.

Egy korsó bajor sörrel tehetjük még élvezetesebbé a perec fogyasztását.
Resize of PA010007.JPG
 

DeletedUser8504

Vendég
tomolino üzenete:

Jómagam az apacs törzsből származó 650-es szintű szakács volnék. Minden évben én készítem a törzsnek a pereceket. Mérlegünk sosem volt, sok éves tapasztalatomra támaszkodva a szememre hagyatkozok. Erre mifelénk nincs túl sok konkurencia perecesekből, tehát társaim elégedettek. Furcsa hangzással mondogatják e szokatlan eleség nevét, mihelyst a fák leveleiket kezdik hullatni. Ősz beálltával már több éves hagyomány, eleget teszek kérésüknek, és elkészítem eme egyszerű ételt, a perecet.

A tészta hamar elkészül a mesterségemnek hála, hiszen csak egy kancsó víz, és egy kis liszt kell hozzá. Még a perecet nem is ismertük, már 100-as szinten gyakorlott tésztakészítő voltam.

Van egy istállómester a csapatban, a vágódeszkát már kérnem sem kell. Megfelelő méretre gyúrom, ezután a gyerekek kedvükre formálják.

Kovács társaim segítségére is hagyatkoznom, hiszen a kovácstűz elengedhetetlen az egyenletes átsütéshez. Ugyanakkor a serpenyő is jól jön.

A kedvesem sarlatán, a fűszereket ő készíti elő. Ehhez nem értek, de megbízom benne. Ezután learatom a babérokat, nem volt még panasz az ételre. Most nemsokára a méz és a fahéj amit be kell szereznem, úgyhogy sietek is.

Ufffff ............

Resize of PA010010.JPG
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Monó

Game Master
The West Csapat
Game Master
A vadnyugati burgonyás perec története:

A BORG tagok elhatározták, event alkalmából csapnak egy perecezős, sörözős estet a prérin.
A nap még alig bukkant fel a láthatáron, találkoztak Henry kocsmájában. Egy pohár wishkey mellett elosztották a feladatokat.
Lóra pattantak , és elindultak beszerezni a hozzávalókat.

Óriásfej-gabonát őrölni / 50 dkg finomliszt
Monó-burgonyaszedés / 4 db közepes burgonya
ajjé-disznókat őrízni / 4 dkg sertészsír
Disque-zöldfülüeket kalauzolni/ 3 dl tej
Cecily-a salétrombányába/ 2 teáskanál só
Egyeske -cukornádat vágni / 2 teáskanál cukor
Inkognita-Wendigo szatócsboltjába sörért és a / 3 dkg élesztőért-

Marion Morrison-szkanderezni / 1 tojás a tetejére, kenéshez

Kora délutánra minden ott volt Inkognita , a város legjobb mesterszakácsának konyhájában.
A nagy vastűzhelyben már lobogott a tűz, sütője előmelegítve.
Miközben készítette a tésztát, a derék cowboyok figyelemmel kísérhették a perec elkészültét lépésről lépésre:

1. A krumplit héjában megfőzzük, megpucoljuk és áttörjük.
2. A tejbe belekeverjük a cukrot, meglangyosítjuk, és felfuttatjuk benne az élesztőt.
3. A lisztbe elkeverjük a sót, belemorzsoljuk a zsírt , hozzátesszük az áttört krumplit, és az élesztős tejjel együtt nem túl puha tésztát dagasztunk.
4. Kb. 40 percig kelesztjük, majd deszkára borítva kicsit átgyúrjuk.
Félbe vágjuk, majd a fél tésztát nyolc részre, és a kis gombócokból kb. másfél centi vastag rudakat sodrunk, Perec formára hajlítjuk, tetejét tojással lekenjük, durva szemű sóval meghintjük.
5. Zsírral kikent pléhlemezre tesszük, 30 perc pihentetés után az előmelegített sütőben szép pirosra sütjük.


Mivel ez a perec frissen sülve a legfinomabb, a BORG kivonult, és a tábortűz fényénél , egy egy korsó sörrel leöblítve , jóízüen elfogyasztotta.


( Magam is elkészítettem, kép is van, csak vmi miatt hibát ír ki a fájl feltöltése közben, de próbálkozom... )
 

DeletedUser16349

Vendég
Sziasztok Vadnyugat Kutyái!

Ezennel a Dalton fivérek is a pályára lépnek.A testvérem és én ezt a receptet egy neves bankrablás során tulajdonítottuk el. És eljött lészen az idő, hogy felhasználjuk.

Dalton fivérek Csokoládéval borított perecritkasága:

Hozzávalók
  • 50-60 dkg liszt (gabonaőrlés 1 óra)
  • 20 dkg margarin (csempészet,a csempészáru mindenre jó)
  • 10 dkg porcukor (cukornádvágás,hídépítés értitek mire gondolok ;) )
  • 2 tojássárga (Ezt Maria drágától kaptuk)
  • csipet só ( A terméketlen föld kalandsorból)
  • vaníliás cukor (csempészet,a csempészáru mindenre jó)
  • narancshéj (narancsszedés,és egy éles jobbkezes ;) )
  • 5 dkg darált dió (a szerencsétlenül járt sheriff adománya)
  • Illetve 15 dkg csokoládé, amit egy szakács szakmában jártas játékostársunktól kaptunk.

Elkészítés

Mielőtt neki kezdenénk, felhívnánk a figyelmet, a Kereskedelem, Szívósság, Kézügyességre való átpontozásra :D

  1. Egy tálba (de a fazék is jó a telepes karaván védelméből) beletesszük, a lisztet és a morzsolt margarint.
  2. Belegyúrjuk a tojássárgát.a sót, a cukrot és a vaníliás cukrot,és persze a narancshéjat, majd betesszük a hűtőbe pihenni (elküldjük a hotelba aludni :D )
  3. Pihentetés után, a gyúródeszkát belisztezzük, majd 3-4 mm vastagságúra nyújtjuk a tésztát.Kiszaggatjuk, majd a sütőpapírral kibélelt tepsibe helyezzük.
  4. 180-190 fokra elősütött sütőben kisütjük, amíg nem kezd szépen pirulni a teteje.
  5. Közben a csokoládét kockákra daraboljuk és vízgőz fölött megolvasztjuk
  6. Ha ez is kész van, a pereceket rácsra helyezzük, és óvatosan rácsorgatjuk a csokoládét.
  7. Miután a csokoládé megszilárdult, fogyaszthatjuk is ezt a finomságot. Jó étvágyat hozzá :)

De csak óvatosan ezzel a finomsággal, mert nem kíméli az ember vonalait. És ne feledd, az sosem jó, ha párbaj során nagy felületen ér a golyó. Hidd el tapasztalat ;)

Üdvözlettel: JoséRodriguez és Villám Medve (Mindketten Hawaii világról)

IMG_20161002_185625[1].jpg
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Fú,hát a support a megmondhatója, min mentem keresztül,hogy itt lehessek :P:D
Először is a recept,amihez lóhalálában kellett vágtassak,hogy szinte postazárásra ideérjek. :)

Kezdjük a legelején:

Hozzávalók: 1kg liszt
negyed liter tej
7g élesztő
1 teáskanál kristálycukor
1 teáskanál só
3 evőkanál étolaj
1 db tojás

a díszítéshez :


4 evőkanál búzaliszt
víz



Legfőbb alkotóelem a GABONA,amihez először is el kell végezned 2 óra MADARAK ELKERGETÉSÉT A FÖLDEKRŐL,3 óra GABONABETAKARÍTÁS-t,amit meg is kell őrölnöd,tehát még 1 óra GABONAŐRLÉS is vár reád!

Utána áss kutat a víznyeréshez(2 óra KÚTÁSÁS), a cukor előállításához végezz el 2 óra CUKORNÁDVÁGÁST. 1 óra ZÖLDFÜLŰEK KALAUZOLÁSA vár rád a tej megszerzéséhez, élesztőt,olajat,sót és tojást kénytelen vagy aranyporért venni,amit 5 óra ARANYMOSÁSSAL kerítesz elő.

A sütéshez szükséges tüzelőhöz 3 óra FAVÁGÁS fent a havasokban,aztán MEGTÁMADNAK,szóval 2 óra ÚTONÁLLÓ ELKERGETÉSE a következő meló.. Eleged van már? Pedig még hol a dolog vége! :P

A díszítéshez kell sastoll,ezzel fogod a perecet tojással lekenni,mielőtt ráöntöd a sós öntetet. 2 óra SASTOLLGYŰJTÉS!



A tészta összetevőit tedd egy nagy edénybe és gyúrd össze!! Ha a tészta kemény,de rugalmas lesz végre,akkor osszad el annyi fele,ahány perecet szeretnél!
Ezekből a darabokból gyúrj kis rudakat és hajtogassad őket kedved szerinti perec formára! :) (ez a művészi része a dolognak;)

Egy nagyobb lábasban, a vizet forrald fel a szódabikarbónával. A pereceket szűrőkanál segítségével a forrásban lévő vízbe tedd bele, és mindkét oldalát 10-15 másodpercig főzd, majd emeld ki és tedd a sütőlemezre őket. 15 percen át pihentesd őket.

Aztán jön az öntetkészítés: keverd össze a sót, a vizet és a 4 kanál lisztet,hogy folyós,de ne túl híg lé legyen belőlük.

A pereceket kend le a sastoll segítségével a felvert tojással(előtte felverted,ne légy már szőrszálhasogató! :P)

Lassú tűzön (igen,ezt is begyújtottad már az összeszedett tüzelővel) 12 percig sütöd,aztán meglocsolod őket az öntettel,és még rásütsz egy 5 percet. De ne süssed túl!

JÓ ÉTVÁGYAT! :D ( a pisztolyodat viszont mindig tartsad a kezed ügyében.ne feledd A VADNYUGATON VAGY!!!)


Tehát a perecek :D

perec.jpg
 

DeletedUser1539

Vendég
Sziasztok.

Pereceket megcsináltam, képet mellékelem..- sajnos a név, dátum lemaradt..- de még egyszer nem tudom lefényképezni, mert nagyon gyorsan elfogyott. (A kép tulajdonságát mellé raktam-azon látszik hogy ma délben készült a kép s este raktam fel a gépre a telóról a fényképet). Mivel a hétvégén szüretelünk, így a receptet hétfőn írom meg. További szép hétvégét! Brownie

Sziasztok. Ígéretemhez képest kicsit később..- de még időben írom akkor a receptet is.

Sajtós-sós perec

Hozzávalók:
60 dkg liszt (item ID 745000)
30+10 dkg sajt
40 gramm szalalkáli
3dl tej /1 üveg tej: (Item ID2432000)/
2 kávéskanál és egy csipetnyi só
1 egész nyers tojás (item ID 2450000)
30 dkg vaj
2 csipet cukor (item ID703000)

Henry Walker: Szia, szükségem lenne az Októberfeszthez sós perecekre, amit a vendégeknek kínálhatok sörkorcsolyának. Tudsz csinálni?
Összeszedjük a hozzávalókat: 2 üveg tejet szerzünk zöldfülü kalauzolásával, ezt elvisszük a Tejüzemhez (county 9), az egyik üveg tejért kapunk vajat, sajtot. Gabonával gabonaörléssel lisztet szerzünk be, Saltwaterban (county 9) sót kapunk, cukornádvágással cukrot. Elszigetelt farmon kapjuk a szalalkálit.
Tekintélyes udvarházban(county 8) tudjuk megsütni a pereceket.

60 dkg lisztet, lereszelt 30 dkg sajtot összekeverjük, majd belemorzsoljuk a 30 dkg vajat, hozzátesszük a sót.
Kis fazékban (ID 778000) langyosítjuk a tejet a 2 csipetnyi cukorral, s hozzáadjuk a 40 gramm szalalkálit. Hagyjuk, hogy a szalalkáli felfusson, de vigyázzunk, nehogy kifusson! Míg várunk, megihatunk egy kávét. Összekeverjük a felfutott szalalkális tejet a lisztes keverékkel , s jól összedolgozzuk, hogy egy jó kis tésztát (ID 1866000) kapjunk. Letakarva, hűvös helyen 2 órán át pihentetjük. Ezalatt scanderezünk egyet a nyers tojásért.

El kell dönteni, hogy szeretnénk sütni:
Ősi módszerrel- keresd meg Waupee-t tanácsért.
Modern módszerrel- keresd meg Maria Roalstad-ot.

Ősi módszer: (azoknak ajánlott, akik a 720 órás munka-kalandot is be merték vállalni).
Faszénnel (ID 855000) és 1 tűzgyújtó szettel (ID 1861000) begyújtjuk a kemencét.
1 nagy vágódeszkát (ID86000) liszttel meghintünk, a tésztát kinyújtjuk kb.5 mm vastagra. Késsel (ID1858000) a tésztából 12x0,8 cm-es csíkokat vágunk. A tésztacsíkokat egyenként kicsit megsodorjuk a tenyerünkön- hengeresre, majd pereceket formálunk belőlük. Habosra felvert és csipetnyi sóval ízesített tojással megkenjük a pereceket- figyelve, hogy a perecek két felső szára jól rögzüljön, majd a maradék 10 dkg lereszelt sajtból hintünk a perecekre. Ha elfogyott a sajt, köménymaggal, szezámmaggal, tök-szotyimaggal de akár mákkal is meghinthető. Zsírozott-lisztezett tepsiben, előre bemelegített sütőben - kemencében 200-220 fokon kb. 10-15 perc alatt halvány sárgára sütjük.

Modern módszer:
Maria a kovácsüzemhez irányít, ahol 1 vasért megcsinálják a pereckiszúró szerszámot. Ha akarod, a keleti végponton a piacnál is megveheted ezt. A tésztát belisztezett gyúrótáblán 0,5 cm vastagra kinyújtjuk, majd a pereckiszúró eszközzel a pereceket kiszúrkáljuk. Sütőpapírral borított tepsire tesszük. Habosra felvert, csipetnyi sóval ízesített egész nyers tojással megkenjük a pereceket, meghintjük a maradék 10 dkg lereszelt sajttal, s 180 fokra bemelegített légkeveréses sütőben (akár 2 tepsi is süthető így egyszerre) 8-10 perc alatt szép világossárgára sütjük. Kicsit megemelve, az alja sárga, megsült..- akkor már jó.

Sütés közben ammónia szabadul ki, míg a tészta emelkedik és sül- ezért kell magas hőmérsékleten sütni. Nem kell félni, a kész süteményben nem marad benne, de ezzel lesz magasabb és finom. Több napig is ehető, finom- bár nálunk nem szokott maradni. Családi ünnepre kétszeres mennyiséget szoktam sütni, ez a leírt adag kb. 4-5 tepsire elég.

A fényképen a jobb oldali perecek (a kisebb tálban) az ősi módszerrel készült (csak 1 tepsivel csináltam így, nem vagyok mazochista), a nagyobbik tálban, bal oldal felé a modern módszerrel készültek, most nekem 5 tepsivel lett- 2 még sült a fénykép készítésekor).

Ha az otthon lévő barátok, család megkóstolják, lehet palánkfalat építeni vagy az útonállók elkergetésével megóvni, hogy ne egyék meg mind az éppen kisült pereceket, maradjon a vendégeknek is. Úri vacsora után, jó, hideg sör de akár bor és üdítő mellett finom rágcsálnivaló.

Érdemes kipróbálni, megsütni. Brownie
 

Kanyim

Veteran Member
Kanyim + Melami (Floridáról)

A kegyetlen vadnyugaton könnyen ellehet tévedni, ezért sosem árt ha van nálunk valami kis elemózsia. Mi Melamival természetesen a perecre esküszünk. 2 receptet küldünk be, de mivel csak az ízesítésben különböznek, gondolom nem kell kétszer beírnunk a receptet.


· 2 dl tej (Zöldfülűek kalauzolása közben is lehet lelni eme nemes nedűt, de az igazi ínyencek a marhák megjelölése során próbálnak hozzájutni)

· 1 dl víz (sínfektetés során szokták osztogatni, de mi kemények vagyunk és a kocsmában is merünk ilyet kérni)

· 2 kockacukor (cukornádvágás munkák mellett szokták árulni vándorkereskedők)

· 2 dkg élesztő (sajna itt nagyon ritkán lelni, javaslom hogy idegen kinézetű egyéneket párbajozzatok le, hátha a felszerelésük között akad ilyen)

· 30 dkg búzaliszt (Gabonabetakarítást kell végezni, én este javaslom, mert akkor nem vesznek észre miközben lopod a termést)

· 30 dkg teljes kiőrlésű búzaliszt (Gabonaőrlés melók mellett a malmoknál lelni)

· 10 dkg vaj (erődharcoknál lehet a legkönnyebben hozzájutni, mert néhányan zsír helyett vajjal kenik be a felszerelésüket)

· só (a salétrom és az ezüst bányák között vannak a sóbányák, ha frisset akarunk, mi mindig oda megyünk)

· tojás a kenéshez (a húsvéti tombola során kapott tojások ekkor különösen jól jönnek)

· sajt/ lenmag & szezámmag (ezekhez tombolák során lehet hozzájutni a 800 rögös csomagból)


Elkészítés


1. A langyos tejet és vizet összekutyuljuk, beledobáljuk a kockacukrokat és az élesztőt. A liszteket összekeverjük, majd a felét az előző löttyel összeöntjük, aztán nekiesünk gyúrni. (nem árt előtte erőre pontozni, mert ez nem könnyű meló) Utána 20-30 percig pihentetjük. (ezalatt pont lenyomhatunk 1 mpi-t, vagy néhány párbajt )

2. Közben a liszt másik felét, a vajat, és a sót egymásba keverjük ( Melami csak kávéskanálnyit, de én sósan szeretem, ezért evőkanálnyit szoktam )

3. A 2 trutyit összeöntjük és mehet ismét a gyúrás. Ekkora már sokan elfáradnak, szóval ezért kell néhány pont a kitartásra is ! (ha kész vagyunk 5 percig állni hagyjuk)

4. Ezután maréknyi darabokat tépdesünk le belőle, amikből csíkokat sodrunk és pereceket hajtogatunk. (akkor jól jön a magas kézügyesség… akinek kevés a pontja annak rusnya lesz a perece)

5. A tetejüket megkenjük tojással, hogy majd csinin csillogjanak.

6./A Én (kanyim) sajttal szeretem megszórni őket.

6./B Melami ellenben a magvakra esküszik.

7. A kocsmában sajnos nem engedik megsütni, de a nagyobb városokban lévő hotelek, már jól felszerelt konyhákkal rendelkeznek. (200 fokon 10 percig sütjük alul-felül sütéssel, majd 5 percet légkeveréssel. )
 

Csatolmányok

  • IMG_20161005_133222.jpg
    IMG_20161005_133222.jpg
    891,4 KB · Megtekintések: 7

DeletedUser17478

Vendég
Köszöntelek hát jó cowboy, ki betértél hozzánk, hogy megfeledkezz véres párbajaid zajáról és taktikás erődharcaidról, s pereced sütése közben elmerengj a dicső múltban.
Kardod s puskád magad mellé téve, kényelembe helyezkedve, korsód a szádhoz emelve, jó sörnek ízét élvezve,megízlelhetted a perecek koronázatlan királyát. Melyet dagasztva kínoztál, mérnökien formáztál majd forró kemencében hagytad, hogy a sors beteljesedjen fölötte.

Mindenkinek köszönjük a részvételt, igazán fantasztikusak vagytok s biztos finom pereceket alkottatok. Az eredmény október 9. után kihirdetésre kerül. :)
 
Fent