Nemzetközi Erődharc Bajnokság kibeszélő

Pimpa1977

Active Member
Szép napot kívánok!
(Előre is elnézést kérek, lehet hosszúra fog sikerülni :D )

Végigolvasgattam a hozzászólásaitokat többször is, de valahogy a viták és egyebek között úgy nem igazán sikerült magamat komment írásra ösztönöznöm... :)
Mindannyian nagyon szépen egymásnak tudtok vágni mindent, amit csak lehet, és az se okoz számotokra problémát, ha 1 nyílt / régi gondra csak úgy hasra ütés szerűen hirtelen megtaláljátok a megoldást (természetesen a kevés sebzést azzal lehet ellensúlyozni, hogy még több életet viszünk... :) ).
--Tisztelet a kivételnek

A sebzős témába vágóan: Tegnap este volt szerencsém végignézni egy buffalós közepes erődharcot kis erődnyi emberrel. A harc alatt kb meg tudtam volna írni ezt a bejegyzésemet, sőt még ennél is terjedelmesebbet, mivel teljesen átlagos épmennyiséggel, és 0 mozgással 56 körös harcot csináltak úgy, hogy folyamatosan egymás képében állt a két csapat.
Erre lehet mondani azt, hogy "Jajj látod? Azért húzták ilyen sokáig, mert ennyi életük volt!", vagy "Jajj látod? Ha még ekkora erődben se tudják egymást 55 kör alatt kinyírni az emberek, akkor nagyerődben hogy a pékbe ölünk meg bárkit is?"
Természetesen a harcról még annyit, hogy mindkét csapatban 1 azaz 1-1 darab fúl irányítós párbajos volt akik sebeztek ugyan, de lássuk be nem is lehettek valami túl hatásosak már csak puszta számukból fakadóan se...

Az én személyes véleményem, hogy 10-nél se több se kevesebb 100%-ban irányításra pontozott !!Párbajhős!! karakter kell.(Azért párbajhős, mert hiába a munkás képes arra, hogy fúl úszáson is 56-ból 50x találjon, ám tanknak minőségibb mint bármilyen párbajos.)
Valamint itt azt is számításba kell venni, hogy nem lesz mindenkinek karakterprémre lehetősége a bajnokságon, így azok a 12.000 életes bitang nagy párbajosok aligha lesznek használhatóak tankoláson kívül bármire (sőt még arra se hatékonyan). Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha irányításra pakol az ember megnő a találatok száma nyilvánvaló jelleggel... így a kritek is jobban jöhetnek tőlük.VALAMINT amit MINDENKI elfelejt szerintem: A prémiumos blockoló kalandort ki kell lője? A 20k-s katona, vagy egy olyan ember aki 700-1100-ig belelő alaphangon? :)

Visszatérve a fórumra és az irányítókra. Sokan gondoltak sok félét, ám eddig még senki se jutott el oda, hogy a potenciális irányítójelöltekkel valamiféle párbeszédet alakítson ki...(Gondolok itt olyanra, mint pl.: az egyszem eldós jelölt, az egyszem v1-es jelölt[itt lehet tévedek], az egyszem buffalós jelölt-RE aki-k mivel a szerveren majd egyedül gyűjtik a szavazatokat nagy valószínűséggel bekerülnek a 10 irányító közé.

Gondoltam teszek egy próbát max elküldenek a fenébe... Felkerestem párat, hogy nem-e látnák jónak egy KÖZÖS lista felállítását amely TÉNYLEGESEN a legjobb magyar harcos karaktereket sorakoztatja fel szerverfüggetlenül. Akit eddig elértem / kerestem mindnyájuk beleegyezett, és jó ötletnek tartja ezt a kezdeményezést.
Eddig, ha jól számolok 2+1+1+1+1(neveket kihagynám most), tehát eddig 6 "potenciális irányító" van benne a dologban.

Persze ez az égvilágon semmit se jelent, mivel lehet mondjuk colorado-ról felbukkan 7 jelölt a semmiből, és szereznek 4millió szavazatot... :D

A lényeg a lényeg, hogy szerintem néha többet kéne cselekedni mint hőbörögni, és egymás vérét szívni... :) Lehet szidni Georgiát egy az egyben, de onnan ha minden jól megy az ottani 3 jelöltből 2 mindenképpen részt vesz a közös listás megoldásában.
(Valamint még annyi a végére, hogy 130-135-ös szint fölött fog kezdődni a lista, valamint befejeződni is reményeink szerint :) )


Nos ennyi a személyes véleményem / próbálkozásomról akinek tetszik tetszik, akinek nem nem, úgy is azért van az egyéni vélemény, hogy esetenként ne mindenki értsen velünk egyet... :)

(Hehe, annyira nézegettem a fórumot, hogy sikerült elsőnek a másik hasonló témájú topikba betenni ezt... hát igen a nemalvás hátrányai...)

Tuchie

Vegigolvastam...

Viszont annyi meglatasom lenne a dologrol, hogy buffalon kozepes erodben 50 tamado es 50 vedo mellett tobb iranyitos parbajossal sem lehet kiloni a vedoket, foleg mert EP tobblet van a vedoknel... es kozepes erod 100 tamadora es 84 vedore van kitalalva, igy az a 50 puska hianyzik nem az iranyitos parbajosok magasabb szama :) Aharcok mindossze az elvezetesebb harcok es a bejelentkezok bekerulese miatt folynak kozepesben... Igy is eleg keves a harcos, nem kell meg tobbet veszteni azzal, hogy nem fernek be...

Egyebkent a problema ott kezdodik, hogy honapok (evek) ota nem lattam nagyerodben harcot... foleg nem a legujabb pontrendszer bevezetese ota... Aki ilyesmi informacioval rendelkezik, az ossza mar meg velem :) a legtobb tapasztalatot ugyanis lengyel es orosz szervereken folytatott harcok fortstatson levo visszanezesebol tudtam gyujteni :)
 

DeletedUser16172

Vendég
Megnéztem az oroszokat...
14 szervereük van
1-es szerveren mindig tele vannak a kiserődök, ott van néha 1-1 közepes vagy nagy erődharc
9-11-12 szervereken vannak még harcok, kis erőd sosincs tele (35-40 karakter/oldal max)
A többi szerverük halott

Ami viszont érdekes: 1-es szerón 50 vs 42 harcon az első 42 játékosnak 20k felett volt az élete és egy azaz egy szem irányítós (kiséletes) párbajos volt. Ez a párbajos harconként 25-30k körül sebez.

Több full irányítós black bartos kisépes harcost én nem találtam.
Elgondokodtató...
 

DeletedUser16745

Vendég
Macsek még mindig nem kaptunk választ arra hogy napi belépésért kapunk rögöt vagy esetleg kötit?
 

hofitomi

Nemcsak harmonikázik,lőni is tud.
Magas szint,minden este on,és rög használat. Alap elvárás,vagy ki se kell állni. Nincs értelme.
 

Kenneth G

Kroki-fan
No és ez miért lenne baj ?
Nehogy már azt mond hogy egy rögös nem ér sokkalta többet mint egy nem rögös ? Vagy egy jóval magasabb szintű játékos ? (pláne a %-os rendszerek óta)

Magas szint,minden este on,és rög használat. Alap elvárás,vagy ki se kell állni. Nincs értelme.

Ha nem akarunk világháború-szintű vitát mindenhol, mert mindenki kiszorított, akkor a legjobb a selejtezős megoldás...

Ebben a rendszerben, igen, a rögösök és a magas szintűek a legfontosabbak. Bár ahogy elnézem, így sem fogunk nyerni, mert senkinek semmi nem jó... :D
 

Kanyim

Veteran Member
Miért nem lehet csoportokat/szövetségeket benevezni....
Az országos versenyt úgy képzelném, mint az olimpiában a csoportot...
...ebben a mostani rendszerben azoknak van előnyük, akik nagy szintűek, tonnaszámra veszik a rögöt, illetve bennfenntesi kapcsolatuk van.

Nem jó gondolat..
Szövetségek harcoljanak egymással? No és mégis hogy lehetne pl egy Aris 15 fős harcos csapatot összemérni egy floris 50 főssel ?
Magam ellen beszélek mert egy ilyen versengésből sanszosan flori jönne ki győztesen. (itt is sokan vannak, de magasabbak és jobban felszereltek mint geon)

Ezzel a megoldással a régi világok szövijei csak még jobban kiszorulnának.

Vagy miattuk korlátozzuk le még jobban és csak 20 fős csapatokkal induljunk ? :D

Mivel azt akarják hogy minél több ember kijusson ezért nagy erődben lesznek a harcok, szóval mindenhol sokféle szövinek kell majd összeszoknia..


A rögösöket meg fölös szapulni. Ez a válogatott megmérettetés, az olimpiára sem a másodosztályból válogatnak játékosokat.... (sőt a %-os rendszerben egy 100as szintű prém nélkül, és egy 150es prémmel.. hát ott nem 1 osztály a különbség..)
 

hofitomi

Nemcsak harmonikázik,lőni is tud.
Igen a Portugál válogatott se a C.Ronaldot hívja soraiba, mert a a kis falu focistája mit fog szólni. Nyerni megyünk vagy nyerni megyünk?
 

Kenneth G

Kroki-fan
Nem jó gondolat..
Szövetségek harcoljanak egymással? No és mégis hogy lehetne pl egy Aris 15 fős harcos csapatot összemérni egy floris 50 főssel ?
Magam ellen beszélek mert egy ilyen versengésből sanszosan flori jönne ki győztesen. (itt is sokan vannak, de magasabbak és jobban felszereltek mint geon)

Ezzel a megoldással a régi világok szövijei csak még jobban kiszorulnának.

Vagy miattuk korlátozzuk le még jobban és csak 20 fős csapatokkal induljunk ? :D

Mivel azt akarják hogy minél több ember kijusson ezért nagy erődben lesznek a harcok, szóval mindenhol sokféle szövinek kell majd összeszoknia..


A rögösöket meg fölös szapulni. Ez a válogatott megmérettetés, az olimpiára sem a másodosztályból válogatnak játékosokat.... (sőt a %-os rendszerben egy 100as szintű prém nélkül, és egy 150es prémmel.. hát ott nem 1 osztály a különbség..)

Elolvastad egyáltalán amit 2-3 oldal ezelőtt írtam? :D

Meg lenne határozva, hogy mennyi a minimum és mennyi a maxinum. És nem muszáj részt vennie, aki nem szeretne...

A létszámbeli különbségek meg most is meglesznek, emiatt szerintem nem kell aggódni.

Igen a Portugál válogatott se a C.Ronaldot hívja soraiba, mert a a kis falu focistája mit fog szólni. Nyerni megyünk vagy nyerni megyünk?

Van annál jobb válogatott. :P
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser13096

Vendég
A rögösöket meg fölös szapulni. Ez a válogatott megmérettetés, az olimpiára sem a másodosztályból válogatnak játékosokat.... (sőt a %-os rendszerben egy 100as szintű prém nélkül, és egy 150es prémmel.. hát ott nem 1 osztály a különbség..)

Az olimpiára a tehetségesek jutnak ki szerintem nem a gazdagok. :)
 

hofitomi

Nemcsak harmonikázik,lőni is tud.
West világában. Tehetség=sok rög. Kérdezd innot ki a legjobb. Kylejames benne lesz tuti a 10-be.
 

DeletedUser13096

Vendég
De nem biztos hogy erre a versenyre ez igaz. Lehet többet ér egy tapasztalt nem rögös mint egy kariprémes kezdő.
 

Kanyim

Veteran Member
Tény hogy a tehetség pénzzel nem helyettesíthető, de azért ez nem 100méteres gátfutás.. Most az alap hogy az irányító tapasztalt legyen.. de a normál embereknek most alapjáraton nincs kimondottan bonyolult dolguk... ha 40-50 harcon részt vett és nem fogyatékos azért tud a parancsnak megfelelően lépni-cserélni...

Tény hogy jobb aki 1000+ harcot látott, de ha a másik is tud lépegetni akkor már a szint-felszerelés és bizony a rögözés számottevőbb...
 

DeletedUser

Vendég
Nehogy már 40-50 harccal a háta mögött valaki világbajnokságra menjen.
Kanyim,ezt te sem gondolod komolyan,még jó,hogy nem jelentkeztél irányítónak ezzel a hozzáállással,már bocs...
 

Kanyim

Veteran Member
Nem azt mondtam hogy most valaki 40-50 harccal menjen.. csak arra céloztam hogy azért egy közkatonánál nincs akkora előnye a rengeteg harcnak mint a jobb felszerelés-prém párosnak. (irányítónál persze hogy a rengeteg tapasztalat elengedhetetlen)

Jaja nem jelentkeztem mert több dolgom is volt, de attól még hogy valaki irányítónak van jelölve.. nem biztos hogy ő hozza a döntéseket ;)
 

DeletedUser13096

Vendég
Jó felszerelést ma már bárki össze tud szedni, maximum a prémium lehet a különbség.
 
Fent