Ki lesz a következő hozzászóló ?

senki600

Egy vasútbarát
A jó időt hajnalba élvezem, amikor megyek a vonatra fél 7-kor (elszoktam, ezért hajnal nekem a 6:30)
Jöjjön aki múlt héten hulla fáradt volt velem együtt
 

senki600

Egy vasútbarát
A hetes eltáv alatt is napi 1-szer itt leszek veletek, de ha már szólítottak, hozok képet a júliusból.
4 napja tartott ekkor a gyakorlatom, és a deles vonatot nem értem el, így hosszabb úton gyalogoltam a vonathoz. Kifelé menet látom a kvári "roncsmenetet", amin egy V43-as meg egy Bz volt. Ezt ugye az állomásra be kellett vinni, mivel a fűtőházból nem mehetett. Én már javában gyalogolok a pálya mellett a kövesúton, erre azt látom, hogy az a piciny Bz húzza magával a Szilit, ami elég fájdalmas dolog úgy is, hogy nem segélyezés volt, hanem csak tolatás, amit az elől lévő vezetőállásból kell megtenni. Viszonyításképp: a Bz motor üresen 20 tonna a Szili meg 80, és a Bz-nek is csak egy Ikarus motorja van, ami mint ismeretes, nem arra való, hogy mozdonyokat húzzunk, vagy tehervonatot segélyezzünk (gugliban keressetek rá, volt példa rá). Szóval ez megtörtént, ha mondanák, nem hittem volna el, de az a vicc, hogy a kis almásláda ebbe bele se izzadt, míg a fűtőházi tologató meg szenved ha vinni kell valamit.
Nektek mi a véleményetek erről az esetről? Jöjjön aki tud hozzászólni ehhez, ha nem tudsz, akkor gyere más témában is
 

Csatolmányok

  • 20210708_122922.jpg
    20210708_122922.jpg
    2,9 MB · Megtekintések: 1

krcsirke

el pollo diablo
Vicces az fix :D Lehet valami rejtett erőforrása a MÁV-nak ha netalán Bz-k nyugdíjazásra kerülnének, mint tologató.

Remélem majd pihensz eleget és új vonatokat is megismersz!

Jöjjön aki szintén nyaralni készül!
 

senki600

Egy vasútbarát
Egerbe megyek, újat nem látok ott, pláne nem vasutat, sajnos sose arról szól a kényszerszabadság, de ha igen, akkor meg kibeszélem a világot
Gyere bárki, akinek melege volt az elmúlt időbe
 

krcsirke

el pollo diablo
Még van, kár érte, mondjuk Eger annyira nem rossz hely, strand csak akad, legrosszabb esetben ami legjobb lenne az borospincében hűsölés.

Gyere és mesélj!
 

senki600

Egy vasútbarát
Örömmel mesélek még gyakorlatot.
Most egy, a Dunántúlon nem gyakran (a tavalyig létező Szolnok-Fonyód gyors, a Siófoki nyári mentesítő meg egy Szolnok-Kaposvár különvonat kivételével nem nagyon volt) közlekedő mozdonyt hoztam. Alakjára meg típusára ez is V43, de ez a Szolnok környékén őshonos 2000-res sorozat. 1999-2007 között 56-db V43 1xxx sorozatú gépet alakítottak át 2000-esre. Ennek az 56 mozdonynak nem ez az eredeti festése, ezt csak az esedékes V4 jelű nagyjavítás alatt kapják meg. De most beszéljünk erről a mozdonyról: ezt a gépet tavaly augusztusban hozták le Szolnokról, állítólag fecskésítésre. Ám szeptemberben egyszer otthonról mentem a suliba, mivel előtte nap dolgom volt otthon, meg örültem, hogy 21 óra ébrenlét után végre aludtam. Reggel megyek suliba, látom az állomáson még régi kinézetében ott van a 432 311 hidegen húzva, Nagykanizsára mentek típusismeretre. Ez azt jelenti, hogy az ottani mozdonyvezetők megismerik az adott mozdonytípust. Nagykanizsán tavaszig volt, utána visszahúzták Dombóvárra, de már ténylegesen festésre. Kedden délelőtt már napozott, van róla képem de messze volt, a futópróba meg tegnap volt. Azon gondolkodunk, hogy ebből most itt is típusismeret lesz vagy megy majd haza, mert Dombóvár csak fest, de szedőt nem szokott rátenni, azt Szolnok csinálja rá, illetve gyakrabban a motorikus felújítást is. Nem tudom van-e régi kép itt megosztva a 311-ről, de ha nincs, akkor lesz.
Ha szeretitek a gyakorlati élményeket, akkor lesz még ezen és a jövő hét utáni héten, utána a gyakorlatpótló majd augusztus végén.
Gyere aki akarsz
 

Csatolmányok

  • 20210714_115335.jpg
    20210714_115335.jpg
    3,4 MB · Megtekintések: 2

krcsirke

el pollo diablo
Nem rémlik hogy volt-e róla kép, szóval jó volt látni. Remélem ma végre lesz egy kis eső, eléggé fullasztó itt a levegő, nem beszélve szőlőnek se kedvez az idő.

Jöjjön akinél már esett!
 

krcsirke

el pollo diablo
Sajnos itt volt, nem is kicsi :D Majdnem 1 napos áramszünet társaságában, szóval most már vagyogatok ismét rendesen.
Jöjjön aki szerencsésebb volt!
 

senki600

Egy vasútbarát
Itt ma volt egy nagyon kevés eső, de a föld már kiszáradt, a kezelt gazunk is már elporladt majdnem, de a méhlegelő nem nől már, cserébe ma is 33 fok volt minimum.
Gyere bárki
 

krcsirke

el pollo diablo
Jöttem, ma egész kellemes időnk volt, kint a szabadban töltöttem időm nagy részét, remélem más is élvezte a kellemes 26-28 fokokat.

Jöjjön bárki!
 

senki600

Egy vasútbarát
Tegnap leszakadt az ég, ma csőtörés, de egy hétre elhagyom Somogyot, de napi 1-2 alkalommal megnézlek titeket.
Gyere akinél tegnap esett
 

krcsirke

el pollo diablo
Itt nem volt semmi, szóval jövök eső nélkül. Csőtörés eléggé drága mulatság, remélem semmi komoly, kellemes utazást és jó kikapcsolódást kívánok!

Jöjjön valaki reggeli órákból.
 

senki600

Egy vasútbarát
A csőtörés utcában, de engem már nem izgatott, mert leléptem, a pihenést köszi, de sok nem lesz, egyébként elég reggel van nekem, hiába keltem eddig 5:30
Gyere akinél tegnap esett az eső
 

krcsirke

el pollo diablo
Itt reggel csapott le az ítéletidő, pont mikor úton voltam, szóval kicsit eláztam.

Majd mesélj milyen a nyaralásod, jöjjön olyan aki szintén mostanában nyaralt!
 

senki600

Egy vasútbarát
Szerintem nem lesz itt más, de ez se nyaralás, kényszerpihenőnek csúfolt nem pihenés és éhezés
Gyere Csirke
 
Fent