Mr. & Mrs. (Kibeszélő)

  • Témaindító DeletedUser17478
  • Kezdés ideje

LDuck

Veteran Member
Akiknél 20.000< elvégzett munka van, ott az eredményesség jelentős része nem a felhasznált aranyrögök következménye, hanem inkább a szorgalomé. A Martha szett első héten igen, kicsit felborította a rangsort, de a további játékokban szintén az aktivitás volt a lényeg. Ehhez hozzátenném, hogy a báránygyapjú gyűjtögetéssel elért 50 pont több ezer darab eredménye, a pontozás nem a Forma1 alapján van, így aki jóformán be sem lépett a játékba, az is jutalmazva van. Ennél jobban kilapítani a diagramot nem nagyon van lehetőség.
Nana, azért aki képes szombat estétől vasárnap délutánig 4 szintet lépni ezüst kaszinón 15mp-ezéssel, az azért nem egyenlőség :p Nem arról beszélt senki, hogy olyan is kapja meg ugyan azt az esélyt, aki napi 2x lép csak be és még a VIP-et sem nyomja be. Ahogy le is írtam. Egyértelmű hogy egy kb folyamatos részvétel és VIP alap. Meg némi rög sámánra és pár energiatöltés (ez már kötiből megoldható). De ez akkorsem ugyan az, mint aki képes és akar napi 2-500 rögöt elk..ni moti és energiatöltésre pl :)
 

Joeworld

Well-Known Member
A rögözők és a nem rögözők között mindig is lesznek nézet különbségek mert mind a két fél mondja a saját véleményét és mindkét félnek részben igaza van de teljesen igaza egyik félnek sem lesz soha.
Azt nem nagyon értem hogy aki mondjuk a 80. helyen áll és eddig mondjuk 2x ha belepett mivel lett jutalmazva?
 

LDuck

Veteran Member
A rögözők és a nem rögözők között mindig is lesznek nézet különbségek mert mind a két fél mondja a saját véleményét és mindkét félnek részben igaza van de teljesen igaza egyik félnek sem lesz soha.
Azt nem nagyon értem hogy aki mondjuk a 80. helyen áll és eddig mondjuk 2x ha belepett mivel lett jutalmazva?

Én nem azért mondom, mivel használok rögöt. Csak nem tartom játéknak, amikor valaki (mindegy hogy én vagy más) képes megvásárolni az első helyezést. Az akkor már nem játék.

Hogy érted, hogy mivel lett jutalmazva?
 

Joeworld

Well-Known Member
Ehhez hozzátenném, hogy a báránygyapjú gyűjtögetéssel elért 50 pont több ezer darab eredménye, a pontozás nem a Forma1 alapján van, így aki jóformán be sem lépett a játékba, az is jutalmazva van. Ennél
Erre reagálva írtam hogy nem tudom mivel van jutalmazva aki kb a 80. helyen áll. Mert az biztos hogy csak egyszer kétszer lép be :)
 

Joeworld

Well-Known Member
Csak egy pár kérdés:

Mi lett a kreatív játékokkal? Több nem lesz már a játék során?
Abban nekünk kicsiknek is lehet esélyünk nyerni :)
 

Joeworld

Well-Known Member
Kedves Support!

Köszönöm (nem akarok többes számban fogalmazni - pedig lehetne - mert más nevében nem szeretnék szólni) szépen a végjáték 2. részében meghatározott összegyűjtendő termékek listáját és azok számát :D
10-12 párosnál több biztosan nem tudja majd teljesíteni azt :D Az első 4-5 párosnak kell hozzá kb 2-3 nap a következő 5-6 párosnak kicsivel több lehet hogy 4-5 nap :D
A többi kb 30 páros igazán nem nagyon számít majd sok sikerre ebben a feladatrészben. :D
Mégegyszer nagyon köszönöm :D
Annak azért örülök hogy utolsók nem leszünk mert kb 15 páros már hetekkel ezelőtt feladta az értelmetlen küzdelmet :D
Én hülye viszont még nem mert bíztam benne hátha sikerül valamit elérnem :D
De max a kilincs lesz az amit el fogok érni :D
 
Utoljára szerkesztve:

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Kedves Support!

Köszönöm (nem akarok többes számban fogalmazni - pedig lehetne - mert más nevében nem szeretnék szólni) szépen a végjáték 2. részében meghatározott összegyűjtendő termékek listáját és azok számát :D
10-12 párosnál több biztosan nem tudja majd teljesíteni azt :D Az első 4-5 párosnak kell hozzá kb 2-3 nap a következő 5-6 párosnak kicsivel több lehet hogy 4-5 nap :D
A többi kb 30 páros igazán nem nagyon számít majd sok sikerre ebben a feladatrészben. :D
Mégegyszer nagyon köszönöm :D
Annak azért örülök hogy utolsók nem leszünk mert kb 15 páros már hetekkel ezelőtt feladta az értelmetlen küzdelmet :D
Én hülye viszont még nem mert bíztam benne hátha sikerül valamit elérnem :D
De max a kilincs lesz az amit el fogok érni :D

Fel a fejjel Joe barátom! :( Talán ezekre a leírtakra a többiek is rájönnek idővel....... Már, ha szorult beléjük kis empátia. :)
 

Joeworld

Well-Known Member
Az első páros már meg is van! :D

Igen láttam ma reggel én is .:)
Nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani mert a support megint leveszi a fejem :D De milyen érdekes hogy van aki pont azokat a termékeket szedte ezt megelőzően amikre most szükség van :D Jó igaz van olyan termék is ami napi feladat elvégzésével is kapott az aki csinálta de hát ugye az max 9 db lehet mert eddig 9x ismétlődött a napi kaland.
És milyen érdekes, pl. hogy a kalandor karakterrel bónuszokkal ruhákkal max kb 35% találati esélyes gyűrűből is a 25 db pikk-pakk meglett. Jó biztos volt a zsákban mert már előzőleg gyűjtötték :D A zsebóráról meg a női ékszerről nem is beszélve :D
Tudom megint kapni fogok a fejemre de én akkor is megtartom magamnak a gyanú jogát hogy itt valami nagyon nagyon nincs rendben. De hát ez van :D
Ja és ha ezért meg az előző véleményemért büntetést kapok akkor azt is elfogadom bár én csak a véleményemet írtam le. (Amivel szerintem nem vagyok egyedül, de ugye nekem más nevében nincs jogom nyilatkozni így ez az Én saját véleményem. :)
Ui.: Még mielőtt azt is megkapnám, hogy minek jelentkeztem akkor a speed szerveren induló játékra. Nos azért amiért kb 50 sorstársam akik régi játékosként szerettek volna egyenlőként egyenlő feltételek mellett jót játszani esetleg nyerni "valamit". (Nem elsőnek lenni mert azt tudtam, hogy nem lesz meg mert ahhoz én nem vagyok elég aktív) Nos a játék megvolt (egyenlő feltételek 84 játékosnak na azt nem sikerült megvalósítani :D) A kezdés jó volt de aztán ahogy fogyott az aktív résztvevők száma látszott hogy ez a szerver kb 20-22 ember szórakoztatására indult a többi naiv meg csak betévedt erre a világra :D
Azért köszönöm a lehetőséget hogy 12 hétig játszhattam ezen a szerveren, és ha legközelebb is lesz hasonló akkor ott is elindulok - persze ha addig nem zárnak ki a pofám miatt :D - hátha egyszer sikerül egy olyan "beállítást" kitalálni egy szerverre ahol végre nem csak a gazdag pénzes játékosoknak van esélye elérni sikereket. :D
 

Joeworld

Well-Known Member
Ez igaz, de 15 sec-es munkánál csökken a találati esély rengeteg energia kell hozzá tehát kell energiatöltő. Energiatöltőt pedig amíg van kötvény kötvényért vesztek utána jön a rög (esetleg elenyésző számban kraftolt termék). Rögöst itt ebben a játékban a másik nem rögöző tábor igazáról meggyőzni L.E.H.E.T.E.T.E.L.E.N.
Az a baj egyébként hogy a rögös nem rögös csoport állításai állnak egymással szemben és míg a nem rögös tábor részben osztja a rögös csoport véleményét addig az aki rögözik el sem tudja képzelni hogy annak aki nem rögözik igaza is lehet (Illetve azt nézetet osztja "mit keres a játékban olyan aki nem vesz rögöt")
Na ezért megint kapni fogok :D
Idézetben várom a kioktatásokat :D
 

DeletedUser13602

Vendég
Már kezd az agyam kiborulni komolyan. Erre a feladatra egy db rögöt nem költöttem. Energiatöltés ment a húsvéti buffokból és még maradt is. Elégedett vagy a válasszal? Ja és Joe dohányzol?
 

Joeworld

Well-Known Member
Én kérek elnézést mindenkitől senkit nem akartam felidegesíteni én csak elmondtam hogy mit gondolok a játék ezen szakaszáról. Háát a büdös életben nem dohányoztam káros szenvedély tüdőrákot okoz meg sok alattomos betegséget.
Elégedett vagyok e a válasszal? Köszönöm szépen a válaszod és el hiszem hogy nem költöttél, miért ne hinném ezért gratulálok a jelenlegi eredményedhez mert akkor azt rög nélkül érted el :)
Megjegyzem konkrétan senkit nem neveztem meg senkinek sem mentem neki személyesen, senkit sem vádoltam csak néhány dolgot tartok/tartottam furcsának.
A régi közmondás azt tartja akinek nem inge ne vegye magára de akinek az inge az végre öltözködjön már fel végre :D
 

DeletedUser13602

Vendég
Semmi gond, csak érted a lényeget ... én sem dohányzom, de aki egy nap elszív egy egész dobozt, akkor az olyan kb. 120 eurót költ cigire egy hónapban. Tehát egy évre kijön 1440 euró. Megkérdezed az ilyen személyektől, hogy miért bagóznak, azt a pénzt másra is költhetnének meg káros az egészségükre? Nem, mert ez az ő dolguk. Ők tudják hová teszik a pénzüket. Én egy havi bagódíjat adtam az eventre, hogy élvezhessem a játékot, ez is egy fajta kikapcsolódás ugye, mint másnak a videójátékok, társasjátékok, amik szintén pénzbe kerülnek. Másik dolog, hogy ügyesnek is kell lenni, sokan írtátok hogy milyen hamar lett meg a Martha szett (én nem adtam 11k rögöt a szettre), hmm rögösök stb. Megmondom őszintén, hogy amennyi rögöt adtam a Marthára annyi vissza jött kötibe, tehát tulajdonképpen ingyen lett meg nekem hamarabb a szett. Meg ennél a feladatnál is honnan tudhattuk volna mit kell szedni? A gólya megsúgta volna nekünk? Persze volt valamiből pár db kalandok miatt, de semmi több :D. És a húsvéti event alatt sok buffot, kötit össze lehet szedni rög nélkül, csak ügyesnek kell lenni. Ja meg az aktivitás is fontos, ami úgy látom neked nem jelent gondot, hiszen máris válaszolsz a hozzászólásokra.
 

LDuck

Veteran Member
Amikor múlt vasárnap kihirdetésre került, hogy lagzit kell majd szervezni, mi már akkor elkezdtünk gondolkozni, vajon mi is kellhet egy lagzihoz. Van pár dolog, ami simán a listára kerülhet. És már elkezdtük szedni. Csupán józan paraszti észre támaszkodva, senki nem súgott :) Aztán hétfőn kijöttek az alapok, hogy kellékek, étel, ital. Szintén némi gondolkodással az első rész, kellékeket pl a zsebóra kivételével mind kitaláltam. Még párral többet is, de ezek is a listán voltak :) Mondjuk én gyűrűre csak 1-1db-ra számítottam :D Tehát kedd este 8 előtt már több darab is megvolt, ami aztán a begyűjtendők közé került.

A mostani eventen meg már annyi energia (és egyéb) töltőt összeszedtünk, hogy számolni sem tudjuk. Kizárólag tojásokból. 1db rögöt nem nyomtam el rá. Ebből jön ki a 15mp ezés, mivel ékszert meg főleg gyűrűt másképp igencsak lassú folyamat összeszedni még prémmel is.

És nem, nincs gondom se a rögösökkel sem a nem rögösökkel. Senkit nem fogok se rábeszélni h vegyen, se lebeszélni róla. Évek óta nem vettem csak VB-n meg itt. De egyértelmű, hogy aki tud és akar egy keveset rákölteni, már csak a VIP-el is óriási előnyre tesz szert. Aki e mellett még aktív is tud lenni, az meg aztán végképp.
 

Joeworld

Well-Known Member
Megkérdezed az ilyen személyektől, hogy miért bagóznak, azt a pénzt másra is költhetnének meg káros az egészségükre? Nem, mert ez az ő dolguk. Ők tudják hová teszik a pénzüket.
Én soha nem azért emeltem fel a hangom mert valaki rögöt vesz és költi a saját pénzét. Egészségére :) Mindenki a saját pénzét arra költi amire akarja abba beleszólni senkinek nincs joga. De az is játékos aki nem költ pénzt (igaz lassabban halad előre) legalábbis én biztos :D, meg az is játékos aki szórja a pénzt a fejlődés érdekében.
Csak mikor ilyen hangzik el chaten "Mit akar az itt aki 3 hét alatt nem tudja összeszedni a Martha szettet??" elgondolkozik az ember, hogy egyesek magas lóról lenézik a másikat mert nincs itt 0-24-ben meg nem költ a játékra pénzt egyszóval az ő olvasatukban egy senki minden olyan játékos akinek nincs meg az aktuális "új szettje" 2 hét alatt.
Bocsánat ha valakit ezzel megsértettem mert biztosan nem mindenki ilyen de én most éppen ilyen nekem címzett hozzászólásba futottam bele.
 

LDuck

Veteran Member
Azt hiszem kicsit félreértetted a mondatomat :) Egyrészt, ez egy 12 hetes versenyszeró. Azt hiszem egyértelmű, hogy csak azt tud érvényesülni, aki itt van. Te kezdted, hogy bezzeg a rögösöknek megvan a szett, azzal össze lehet szedni könnyen a cuccokat, míg a nem rögösnek meg nincs lehetősége megszerezni. Erre írtam, hogy aki igenis aktív, az rög nélkül is megszerezhette a mártát. A mostani edisont meg 1 hét alatt lazán. Csupán aktívsággal. De aki se nem aktív, se nem költ rögre, az ne gondolja már hogy neki ugyan akkora esélyeket kell adni, mint az aktív és esetleg még költősöknek is. Akkor mit kellett volna ezen a szerón? Szedj heti 3 dohánylevelet, hogy az is teljesíteni tudja akinek csak 2 naponta van ideje fellépni?

Szóval nem, nem azt mondtam hogy mit keres itt aki nem tudta 3 hét alatt megszerezni a mártát. Csak hogy ne akarjon egy versenyszerón ugyan olyan lehetőségeket, mint aki odatette magát és összeszedte.

Igen. Én is több dolgot másképp csináltam volna. De még így is kiszedtek majdnem minden rögös lehetőséget. Igen, az első 2 hely eldöntött, ők olyan mennyiségű pénzt áldoznak erre, amennyit más nem akar. De a 3. helyért folyó küzdelem már aktívság és taktika kérdése.
 
Fent