Mr. & Mrs. (Kibeszélő)

  • Témaindító DeletedUser17478
  • Kezdés ideje

LDuck

Veteran Member
Lenne egy javaslatom. Lehessen a ritka tárgyakat (amik most is nyeremények) megvenni rögért. Na nem 1-2-ért, hanem sokért, de lehessen. Ebben az esetben az a pár ember, akik csak erre mennek rá mindenáron, és megéri egy játékba beleölni 50-100k rögöt, csak hogy megkaphasson 1-2 ilyen cuccot, azok megveszik biztosra, és a többi, csak halványan rögöző játékosnak van esélye az ilyen és ehhez hasonló a versenyeken helyezést elérni :)
 

Joeworld

Well-Known Member
Kérdezném, hogy lesz a 12 hét alatt olyan heti feladat is amiben nem azok lesznek előnyben akik egy tonna rögöt elköltöttek már? Mert így sajna kicsit elmegy a kedve az embernek a játéktól mikor úgy kell elkezdeni hogy esély a jó helyezésre 0,000000%. Ez így minden csak nem tiszta verseny szerintem. (Igaz az én véleményem csak egy és nem sokan törődnek vele).
Ennyi erővel lehetettet volna a heti feladat, hogy gyűjtsön mindenki mondjuk "ünnepi botot" és akkor legalább csak tényleg az elit kb 10 ember tudná szedni. :D
 

DeletedUser12540

Vendég
Mit értesz egy tonna rög alatt? Az első két hét tényleg azoknak kedvezett akik elköltöttek több ezret, de a múlt hetin és ebben is simán van esélye pár prémfunkcióval másnak is.
 

Joeworld

Well-Known Member
Ez igaz :) csak minő véletlen a prémfunkció is rögbe kerül :D
Igaz nem több tonnába csak néhány kilóba meg nem kevés pénzbe :D
Amúgy meg akinek nincs meg a Martha szettje az úgyse megy sokra ebben a gyűjtögető versenyben. :D
 

DeletedUser12540

Vendég
Nem nagyon lehet olyan feladatot kitalálni aminél egyáltalán nem segítenek semmit a prémfunkciók.
Aki pedig meg akarta szerezni a Marthát, az meg is szerezte.
 

Joeworld

Well-Known Member
Az egész páros versenyt speed világon úgy lett volna jó megszervezni, hogy az összes rögözési funkciót ki kellett volna kapcsolni, hogy mind a 84 ember a 0-ról egyenlő feltételek mellett kezdjen fejlődni. Akkor ha valaki 0-24-ben itt van és tolja a feladatokat és fejlődik akkor azt lehetne mondani igen egyenlő feltételek mellett xy párosa nyerte a feladatot. De így ahogy mondtam az egyenlő feltételek melletti verseny nem valósult meg.
Félreértések elkerülése végett nekem nem a rögözéssel van bajom, mindenki annyi rögöt vesz amennyit csak akar - erre van megszámlálhatatlan világon lehetősége - de ezt a speed szervert úgy kellett volna indítani, hogy rögözés lehetősége nulla. Nagy valószínűséggel akkor is azok lennének elöl a versenyben akik most vannak csak mondjuk nem biztos hogy ekkora különbség lenne az elit és a "többiek" között.
Ezt sokan elmondták - többek között én is - a chaten az elmúlt 3,5 hétben amivel egyet lehet érteni meg nem is, mert szerintem aki nem rögözik az osztja ezt az álláspontot. (Ha esetlegesen nem akkor azoktól elnézésemet kérem).
És továbbra is tartom hogy ez így ebben a formában nem 84 ember 42 páros egyenlő küzdelméről szól, hanem arról, hogy kinek mekkora a pénztárcája.
De hát ezt el kell/kellene fogadni, hogy ha ezen a játékon el akarsz érni valamit vagy nyerni is akarsz valamit akkor bizony költeni kell rá - nem is keveset - és 0-24-ben itt kell lenni :D
Igaz naivan - több pároshoz hasonlóan - mi is azért jelentkeztünk a játékra hogy hátha nyerünk "valamit". Hát tévedtem/tévedtünk :D
 

Mr. T.

THE DEVIL
Igaz naivan - több pároshoz hasonlóan - mi is azért jelentkeztünk a játékra hogy hátha nyerünk "valamit". Hát tévedtem/tévedtünk :D

Tapasztalatot nyertetek, nem?

Nézd a másik oldalát. Valahogy meg kell teremteni a fenntartási költségeket és nagy valószínűség szerint pont arra utaztak az ötlet végrehajtói, h lesznek olyanok, akik nem is keveset fognak rá költeni. Üzletpolitika, semmi több.
 

Kenneth G

Kroki-fan
Tapasztalatot nyertetek, nem?

Nézd a másik oldalát. Valahogy meg kell teremteni a fenntartási költségeket és nagy valószínűség szerint pont arra utaztak az ötlet végrehajtói, h lesznek olyanok, akik nem is keveset fognak rá költeni. Üzletpolitika, semmi több.

Tapasztalattal kitörlöm a fenekemet is. :D

Az eventekből meg behozzák a költséget, illetve amikor jönnek a rögös szettek is. Emellett nem is mondtam az egyéb prémium funkciókat.
 

Joeworld

Well-Known Member
Igen :) megtapasztaltam, hogy ebben a játékban:
- a csúcson lévő (és itt a versenyben elől álló) játékosoknak nem számít a pénz;
- a support szemében ők a jó emberek hiszen ők fizetnek;
- a nem fizető vendég haszontalan mert nem termel profitot :D
- ha el akarsz érni valamit kőkeményen fizetned kell (Önerőből bármit is elérni lehetetlen) :);
- a különböző eventek nyertesei, az "egyedi" szerveren/szervereken futó "külön" versenyek nyertesei ugyanazon 5-6 ember közül kerülnek ki (Csak a regelt név változik a mögötte lévő személy ugyanaz)
Itt se lesz másképp mert ha jól megnézzük kb 5-6 embernek (3 párosnak) van potenciális esélye arra hogy megnyerje a versenyt :D
De hát ugye nem lehet mindenki nyertes ;)
Remélem jövő héten az lesz a heti feladat ki tud egyfolytában a legtöbbet a városában a hotelben aludni mert ott talán még a most 84. helyezettnek is lenne esélye :D :D
 

Joeworld

Well-Known Member
Hát ha ez a játék üzleti alapon működik - márpedig úgy működik - akkor a szerkesztőknek legyenek azok az aktuális országban vagy a központban az a lényeg hogy minél több olyan játékos játssza ezt a játékot aki nem sajnál "valós" pénzt is áldozni a játékra.
És lehet hogy adott ország supportjai dicséretben részesülnek ha "felhajtanak" minél több "fizető vendéget" :D :D
 

DeletedUser17843

Vendég
Hát ha ez a játék üzleti alapon működik - márpedig úgy működik - akkor a szerkesztőknek legyenek azok az aktuális országban vagy a központban az a lényeg hogy minél több olyan játékos játssza ezt a játékot aki nem sajnál "valós" pénzt is áldozni a játékra.
És lehet hogy adott ország supportjai dicséretben részesülnek ha "felhajtanak" minél több "fizető vendéget" :D :D
Jó estét!

Egész idáig olvasgattam ezeket a butaságokat, de most már úgy gondolom, hogy ideje lenne helyretenni pár dolgot.

1.) A Supportnak nem érdeke, hogy csak az ún. "rögös" játékosok nyerjenek, vagy akár csak ők játszanak. A Support és az InnoGames - bármilyen meglepő - nem tesz különbséget fizető, nem fizető, hobby és komoly játékosok között. Talán ezt nehéz elhinni és elfogadni, de ez az igazság. Amikor egy eseményt, vagy játékot kitalálunk mindig gondolunk azokra is, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy prémiumot vásároljanak. Továbbá, nekünk semmi jutalékunk és jutalmunk nincsen abból, ha pl a mi világainkon vásárolják a legtöbb aranyrögöt

2.) Ha valami nem tetszik a játékkal kapcsolatban, természetesen érdekel minket, továbbá megfelelő hangvételű és építő jellegű kritikákat szívesen fogadunk. Azonban nem kötelező az eseményeken részt venni, tehát aki azokon nyerni szeretne, az tegyen is érte nem gondolod/gondoljátok? Pl. a mostani esemény készítésekor úgy gondoltuk, hogy az a 200 rög, amiből 2 hétre elegendő VIP-t tud venni magának egy játékos, nem egy hatalmas összeg. Tehát ne kövezzük már meg azokat akik költeni mernek a játékra, mert nyerni szeretnének.

3.) "ha el akarsz érni valamit kőkeményen fizetned kell (Önerőből bármit is elérni lehetetlen) :);" - Ez butaság. Én például admin létemre - aki akarja elhiszi, aki nem az nem - nem költök aranyrögöt semmire szinte, VIP-n kívül nem vásárolok. És mindenem megvan amit szeretnék, élvezni tudom a játékot. Vannak csapattársaim és barátaim akik segítenek, ha szükségem van rájuk, ezért találták ki a szövetségeket :)

Nagyon könnyű kritizálni a meglévő dolgokat, de annál nehezebb - lehetetlen - mindenki kedvére tenni, akár egy játékban, akár a való életben. Néha el kellene gondolkodni azon, hogy vajon mi miért történik és mi miért van úgy, ahogy. Nem kell gondolatolvasónak lenni, de józan paraszti ésszel is át lehet látni a dolgokat. Azt pedig tudom, hogy nem láttok bele a rendszerbe, mi hogyan működik, de épp ezért nem kéne a butaságokat terjeszteni. (A nem fizető játékos nem számít, a Support tagjai jutalékot kapnak a rögökért és hasonlók)

Remélem minden kérdésre válasz tudtam adni, amennyiben kihagytam valamit nyugodtan kérdezzetek. Én tényleg szeretném, ha a folyton, mindent kritizáló emberek elgondolkodnának, sokkal nyugisabb hely lenne a fórum is, a játék is és a Support-InnoGames és a játékosok közötti viszony is.

Mert igenis számítasz TE is!
 

Joeworld

Well-Known Member
Köszönöm kimerítő válaszod és utólag kérek elnézést ha valakit megbántottam azzal amiket leírtam de úgy gondolom én nem köveztem meg azokat akik rögöt vásárolnak ahogy ezt még az elején leírtam semmi bajom azzal, hogy valaki rögözik, én amiket leírtam kizárólag a mostani szerveren folyó páros versenyre gondolva írtam le. Igaz az utolsó hozzászólásaim egyikében általánosítottam de az pusztán csak példaként soroltam fel.(Az áthallásért elnézést)
Nekem a játék tetszik semmi bajom vele és ha amiket leírtam nem megfelelő hangvételű volt akkor azért is elnézést kérek.
Én már kb 12 éve játszom a fórumon a hozzászólásaim száma elenyésző én nem tartom magam folyton, mindent kritizáló embernek soha nem kritizáltam a játékot a mostani hozzászólásaimat sem kritikának szántam én csak leírtam, hogy lett volna nagyobb az esélyegyenlőség ezen a versenyen. (Ha ez kritikának gondolja valaki akkor az volt).
Lassan azt kezdem érezni hogy én vagyok a rossz mert le mertem írni valamit :/
Zárásként pedig csak annyit ha bármelyik hozzászólásommal megbántottam valakit legyen az support, rögöző, nem rögöző játékos akkor elnézést kérek nem ez volt a szándékom.
 

LDuck

Veteran Member
Lucifer, a heti 100 rögös VIP-vel nincs is gond. Én is úgy gondolom, hogy egy versenyhez ez és egy folyamatos jelenlét szükséges. Viszont ami a problémája sok játékostársamnak, hogy sajnos 1-2 dolog nem lett kiiktatva erről a szerverről, mint a valentin event, vagy inkább úgy mondom, hogy a valentin eventkor a ruha megvásárlása rögért :) Az sajnos nagyon sokat dobott 1-2 játékoson. E mellett a folyamatos energia és moti töltés rögért, amit az emberek 98%-a nem engedhet meg magának, ezzel a maradék 2% hihetetlen előnyben részesül.

Pontosan emiatt javasoltam, hogy a különleges tárgyakat meg lehessen vásárolni rögért. Így az a 2%, akik hajlandóak és tudnak beleölni egy 12 hetes játékszerverre 50-80k rögöt (bocsi ha megbántok valakit hogy alulbecsülöm :D ) csupán azért, hogy a végén megkaphassanak 1-2 még hiányzó darabot a gyűjteményükbe, ezek a játékosok megvásárolhatnék a ritkaságokat pl 10k rögért, és nem kéne végignyomniuk emiatt az eseményt. Nekik is jobb lenne, mert kevesebb rögből és tutira bejön amit akarnak, és a többi játékosnak is jó, mert utána már csak a hasonló kvalitásúak vennének részt az ez, és ehhez hasonló szervereken.

Jelenleg ugyanis úgy áll a dolog, hogy az első 2 helyére esélyünk sincs. Az ott lévő 2 páros sorrendje változhat, de a maradék 40-nek nincs lehetősége elsőnek lenni. Jó esetben a 3. helyért folyik a küzdelem. Tehát az átlag játékosok nem kaphatnak címet, nem kaphatnak pólót, és avatárt is csak 1 párosnak van esélye megszerezni. Pedig a többiek nagyátlagban ezekre mennek, nem a ritka tárgyakra :) Hiszen a többi ritkaság úgysem lehet az övék. Pláne most, hogy már átrakni is tilos.
 

Joeworld

Well-Known Member
Köszönöm :)
Ezt én sem tudtam volna jobban leírni :)
Lucifer, a heti 100 rögös VIP-vel nincs is gond. Én is úgy gondolom, hogy egy versenyhez ez és egy folyamatos jelenlét szükséges. Viszont ami a problémája sok játékostársamnak, hogy sajnos 1-2 dolog nem lett kiiktatva erről a szerverről, mint a valentin event, vagy inkább úgy mondom, hogy a valentin eventkor a ruha megvásárlása rögért :) Az sajnos nagyon sokat dobott 1-2 játékoson. E mellett a folyamatos energia és moti töltés rögért, amit az emberek 98%-a nem engedhet meg magának, ezzel a maradék 2% hihetetlen előnyben részesül.

Köszönöm szépen :)

Azt hiszem ennél szebben én sem tudtam volna megfogalmazni :)
 

DeletedUser17843

Vendég
Lucifer, a heti 100 rögös VIP-vel nincs is gond. Én is úgy gondolom, hogy egy versenyhez ez és egy folyamatos jelenlét szükséges. Viszont ami a problémája sok játékostársamnak, hogy sajnos 1-2 dolog nem lett kiiktatva erről a szerverről, mint a valentin event, vagy inkább úgy mondom, hogy a valentin eventkor a ruha megvásárlása rögért :) Az sajnos nagyon sokat dobott 1-2 játékoson. E mellett a folyamatos energia és moti töltés rögért, amit az emberek 98%-a nem engedhet meg magának, ezzel a maradék 2% hihetetlen előnyben részesül.

Pontosan emiatt javasoltam, hogy a különleges tárgyakat meg lehessen vásárolni rögért. Így az a 2%, akik hajlandóak és tudnak beleölni egy 12 hetes játékszerverre 50-80k rögöt (bocsi ha megbántok valakit hogy alulbecsülöm :D ) csupán azért, hogy a végén megkaphassanak 1-2 még hiányzó darabot a gyűjteményükbe, ezek a játékosok megvásárolhatnék a ritkaságokat pl 10k rögért, és nem kéne végignyomniuk emiatt az eseményt. Nekik is jobb lenne, mert kevesebb rögből és tutira bejön amit akarnak, és a többi játékosnak is jó, mert utána már csak a hasonló kvalitásúak vennének részt az ez, és ehhez hasonló szervereken.

Jelenleg ugyanis úgy áll a dolog, hogy az első 2 helyére esélyünk sincs. Az ott lévő 2 páros sorrendje változhat, de a maradék 40-nek nincs lehetősége elsőnek lenni. Jó esetben a 3. helyért folyik a küzdelem. Tehát az átlag játékosok nem kaphatnak címet, nem kaphatnak pólót, és avatárt is csak 1 párosnak van esélye megszerezni. Pedig a többiek nagyátlagban ezekre mennek, nem a ritka tárgyakra :) Hiszen a többi ritkaság úgysem lehet az övék. Pláne most, hogy már átrakni is tilos.
Kedves LDuck!

Valóban igazad van, a Valentin napi esemény és az UP Bolt teljes meghagyása kissé felborította az egyensúlyt, sajnálatos módon az eventet nem tudjuk kivenni, viszont a későbbiekre tanultunk ebből. :)
 

krcsirke

el pollo diablo
Legközelebb alkotunk egy saját classic szervert, ott ingyen lenne minden prém (plusz esetleg hozzá egy ingyenes sámán visszaállítás) akkor tényleg mindenki egyenlő eséllyel indulna :D
Viccet félretéve, UP boltot láttam már kipucolva teljesen üresre, prém kérdést meglehet oldani hogy mindenki kapna egy x napos VIP medált, akkor már tényleg nem sok tényező maradna (sámán maximum). Cirkuszt kellene akkor kiszedni már csak és az eventet megoldani, hogy ne lehessen rajta játszani (mint anno nemzetközin).
 

Joeworld

Well-Known Member
Ahogy olvasom lehet korábban sok hülyeséget írtam a hozzászólásaimban de azért azzal. hogy megemlítettem az esélyegyenlőség teljes hiányát speed szerveren annyira nem lőttem mellé. :D :P
 

DeletedUser8504

Vendég
Akiknél 20.000< elvégzett munka van, ott az eredményesség jelentős része nem a felhasznált aranyrögök következménye, hanem inkább a szorgalomé. A Martha szett első héten igen, kicsit felborította a rangsort, de a további játékokban szintén az aktivitás volt a lényeg. Ehhez hozzátenném, hogy a báránygyapjú gyűjtögetéssel elért 50 pont több ezer darab eredménye, a pontozás nem a Forma1 alapján van, így aki jóformán be sem lépett a játékba, az is jutalmazva van. Ennél jobban kilapítani a diagramot nem nagyon van lehetőség.
 
Fent