Költözés - kibeszélő

DeletedUser13790

Vendég
Mégis kitől hallottad, hogy az arany cuccokat és a gyűjtő tárgyakat elveszik?
Egyedül a jelentések, telegramok és a város/erőd ill. hozzá tartozó dolgok vesznek el.
Azon meg kár vitázni, hogy melyik világ legyen kijelölve, úgyis mindenkinek az tetszik, amelyiken játszik.

Nem azt mondtam hogy biztosan elveszik de az milyen dolog lenne már hogy beleölsz egy csomó időt meg rögöt és elveszik nem látnám értelmét, a világkérdés meg csak felvetettem:D Akkor már egyszerűbb lenne ha a v betűs világokról azokra a világokra menni amelyiknek van neve pl:arizóna
 

DeletedUser15030

Vendég
Nem azt mondtam hogy biztosan elveszik de az milyen dolog lenne már hogy beleölsz egy csomó időt meg rögöt és elveszik nem látnám értelmét, a világkérdés meg csak felvetettem:D Akkor már egyszerűbb lenne ha a v betűs világokról azokra a világokra menni amelyiknek van neve pl:arizóna

Grat sikerült megint ellent mondanod :D Ha költözöl az erődön, a TG-n és a jelentéseken kívül miden megy veled tehát: cuccok, rög, eredmények, szint, arany felszerelés, gyűjtői cuccok, szóval semmi olyan nem veszik el amibe beleöltél egy csomó időt.

Az, hogy meg melyik világok lesznek kijelölve költözés végállomásául, az függ az aktivitástól, a prémium és a munkai idő beállításoktól, és azért nem v8 mert v8 inaktívabb mint v1 és azért nem neves világok mivel ott gondolom meg a prémium meg a munka idő beállítások ütköznének a költöző szerver beállításaival.
 

DeletedUser

Vendég
Továbbá még egy saját gondolat (és itt most csak a kétórás világokra asszociálnék, mivel 1órás és 2 órás világok összevonása a prémiumkülönbségek miatt gyanítom nem lesz bevezetve hála istennek)
Telljesen felesleges húzni bármivel is az időt, tehát ha ki lesznek dolgozva a részletek adnék mindenkinek egy hónapot hogy átköltözzön az adott világra. Innentől zárolnám a regisztációkat majd még egy max két hónapig takarékon megőrizném a világokat a vakációsok miatt.
Mert valljuk be 1-2-3 világot megtartani meg az költözzön csak aki szeretne...ugyan ott vagyunk ahol a part szakad, mert 80% ban semmi nem fog változni.

Olyan biztosan nem lesz, hogy kötelezővé tesszük a költözést, legalábbis párszáz játékosig nem. A regisztráció letiltása más kérdés, bár nem látom, hogy túlságosan sokan regisztrálnának ezekre a világokra most is ;)

Lesz lehetőség a Világ 2-8-ról feljebb költözni, azaz nincs olyan, hogy 2 órás szerverről nem költözhetsz 1 órás szerverre. Ha kihagytam valamit szólj(atok)!
 

DeletedUser4316

Vendég
Olyan biztosan nem lesz, hogy kötelezővé tesszük a költözést, legalábbis párszáz játékosig nem. A regisztráció letiltása más kérdés, bár nem látom, hogy túlságosan sokan regisztrálnának ezekre a világokra most is ;)

Lesz lehetőség a Világ 2-8-ról feljebb költözni, azaz nincs olyan, hogy 2 órás szerverről nem költözhetsz 1 órás szerverre. Ha kihagytam valamit szólj(atok)!

Nem értem kérlek magyarázd el hogy ennek ebben a formában mi értelme.
mert ha jól értelmezem amit te vázoltál:

Ahogy életbe lép a dolog lehet egy-két másik világra átköltöztetni a karaktereket de ez nem azt jelenti hogy a régi világok megszűnnek hanem addig megmaradnak míg egy bizonyos szintre le nem csökken a regisztrált létszám.(nem az aktív mag)
Ha elér egy x számot amit majd megneveztek a kritikus szintnek akkor fogjátok bezárni addig mindenki maradhat ott ahol van.
Tehát a végeredmény mindenkép az lesz hogy egy vagy két világ marad.
Ennek lefolyása akár egy év is lehet mert amíg csak lehetséges a választás addig a legtöbb ember marad a fenekén...

De nézzünk egy példát.
Itt van v2, létszám, jó-baráti kapcsolat stb.. miatt van olyan 1 órás és 2 órás világ is melynek egy-egy szövetség tagjai szívesen jönnének v2 re hozzánk (és ugyanez hasonló módon más világokon is biztos így van)
Az eredeti világokon marad pár megmarcangolt szövetség, helyenként vezetők nélkül, így azon megmaradt játékosok előbb fognak törölni avagy inkatívvá lenni minthogy a széthullott szövetségüket valahogy összekapargassák, neadjisten ha az ottani ellenfél nem költözik így jól rommá is veri mert itt sokan szeretnek a haldoklókba rúgdosni...aztán majd ha kiélte magát lehet költözik.

Szerintem a legnagyobb gond az hogy megint választási lehetőségedt adtok, olyan embereknek (senkit nem szeretnék megsérteni) akik nincsenek tudatában döntéseiknek kihatásával a játéku(n)kra és ezen réteg sajnos kiteszi a szavazók 60-70 % át.
Nagyon jó példa erre az amikor arról volt szavazás hogy legyen e a kétórás világból egyórás világ.Abból is csak az volt hogy mindenki attól félt hogy majd a prémiumok is ugyanúgy elérhetőek lesznek (képesség/termékvásárlás) és ezzel a csőlátással a szavazás leírásának minden más mondata el is homályosult számukra, mert kétlem hogy lenne egy jó érvelés is ami a kétórás világ mellett szól.

Tehát most ismét ilyen emberek fognak dönteni mert ők vannak többségben.

Azt sem értem hogy a kétórás világról miért lehetne arizónára, colorádóra vagy dakotára költözni v1-től v8 ig másvilág van mint az utóbb említett világokon. Itt megint csak egy szűk réteg lenne boldogabb.

Lehet hogy a kötelező csúnya szó de ettől lehet még "csokítóó" beütése.
Ez a "szükséges rossz" így is úgy is emberveszteséggel fog járni csak az a nem mindegy hogy mennyivel.

Személy szerint az a véleményem hogy ez csak egy felesleges időhúzás mert jobb ötletnek tartanám ha egy adott világra lehetne költözni vagy új vagy "lenullázott" régi világ1 re, egy meghatározott idő lenne a költözésre és csak egy helyre akkor talán a jelenlegi szövetségek (világok szerte) megtudnák őrizni ömmagukat ahelyett hogy szétszakadva (suppot szidva) feledésbe merülnének. (félreértés ne essen itt nem magunkról beszélek mert eme gond talán minket fenyeget legkevésbé, inkább azon szövetségekről akik most kiegyensúlyozttan elharcolgatnak egyes világokon de egy költözés esetén megszűnnének)

Válaszod előre is köszönöm.
 

DeletedUser

Vendég
mert kétlem hogy lenne egy jó érvelés is ami a kétórás világ mellett szól.

Hát régebben a fő érv az volt, hogy kuriózum.
Másik pozitívumnak meg azt hozták fel, hogy reggel elmegy és napközben nem néz rá, akkor nem sokkal azelőtt lesz kész a munkával, hogy hazaérkezik, így a többiektől nem marad le, akik nap közben is rá tudnak nézni. (A bökkenő, hogy a kalandoknál, kraftnál stb. is már az 1 órákkal kalkulálnak, ezért lehetetlenült el a 2 órás...)
 

DeletedUser14145

Vendég
Én nagyon nem támogatom ,hogy 1órás világról is lehessen 2 órásra költözni, ha meg fordítva nézzük ez megint a v1-v8 kárára megy ,mert még kevesebb játékos marad 2 óráson. Sokan vannak azok is akiknek jobban bejönne az 1 órás munkaidő bár nem értem ,hogy ha éveket kibírtak így ,miért kell most ezen változtatni.
Abban az esetben ,ha egy teljesen új világ indulna a költözöknek ,nagyon lassan zajlana le a folyamat. Mindenki várna csak heteket ,hogy kik azok akik átmennek meg ,hogy mennyien vannak senki sem szeretne Tom Hanks Számkivetettet játszani:)
Több nap lenne mire átveszi mindenki a cuccokat piacról és úgy lennének sokan vele ráérek vele úgy is még ,így lenne egy újabb világ ami ugyanolyan hervadt lenne mint a mostaniak
Legyen inkább a legnépesebb világ nem nagy dolog felépíteni egy várost már.

Sok olyan játékos van akik nem erődöznek nem párbajoznak sima kétkezi munkások akiknek az okoz örömöt hogy találjanak vmit vagy fejlödjön a kari és olyan nekik a játék mint valami modernebb tamagocsi. Minden világ 25% szerintem biztos ilyen nekik meg aztán tök mindegy hol szedik a gyapotot
Megnéznék egy felmérést is, hogy ha lenne rá lehetőség hányan választanák a költözést..
 

DeletedUser

Vendég
Ha én játszok:V1,V3,V4,V5,V6,Arizona,Buffalo,Colorado-n.Akkor Például megoldható lenne, hogy kitörlöm a V1-et(később) és V4-et átköltöztetem oda.A többi megmaradhatna?:unsure:
 

DeletedUser2234

Vendég
Ha én játszok:V1,V3,V4,V5,V6,Arizona,Buffalo,Colorado-n.Akkor Például megoldható lenne, hogy kitörlöm a V1-et(később) és V4-et átköltöztetem oda.A többi megmaradhatna?:unsure:

ha egy adott világon nincs már karid, biztos, hogy simán költözni fogsz tudni, de ahhoz előbb kell onnan törölnöd és utána fogsz tudni költözni, különben multi lenne
 

DeletedUser8956

Vendég
Egy kérdésem lenne. Ha több választási lehetőség lesz (pl v1 ás v2) akkor hogyan fogják szabályozni, hogy ne az legyen, hogy mindenki pl v1re menjen, és v2 úgy maradjon ahogy van? (főleg ha ez 3 világgal lesz...)
 

DeletedUser

Vendég
Megmarad(sztem).Ha egy világon már csak pár százan játszanak akkor lesz kötelező költözni.Úgy hogy sztem a világok megmaradnak csak azokról kell költözni, amelyiken, már nem játszanak annyian.:unsure:
 

DeletedUser

Vendég
Ha coloradot írok abba is belekapaszkodsz? V1-től V8-ig írhattam volna azon világokat amiknek nincs értelmük, nameg tovább is... Itt a lényeg az volt hogy lesz bejelentés, világ maradéka kipakol, aztán törlés... Az meg hogy mekkora létszámnál nos sztem ez lehet hogy kezdetben alacsony lesz, de a szerverek számának növekedésével, bizony simán nőhet olyan szintre hogy megy a V1 is a levesbe.
Hát a ratyi wörldöket hanyagolom is, sajnos a béta is elindult ez irányba... bár ahogy nézem te sem keresel arra, mert nem fejlődsz. :P

Nem megy az angol :whistle:

Mivel a világokon sem vagyok már, természetesen nem. :laugh: V1en a végefelé voltam szövetségben, azért túl sok emberrel nem lehetett beszélni ott. V3, V6 szövetségmentes volt. V7en kezdetben ugye nagy volt az élet, majd szépen lecsökkent, így a végén 1 kezeden meg lehetett számolni, hogy hányan válaszolnak egy feltett kérdésre a cseten. Hogy az 1 órás világok mennyire aktívak, nemtom, de ha abból az általánosságból indulok ki, hogy a világ létszámának 40%a inaktív, csak van kari, akkor még azok állnak a legjobban.
Matyi írta hogy ezek a világok milyen rosszak mert már képesség is vehető, termék vehető stb., ezzel a gondolatmenettel csak az a baj, hogy az inno bevétel orientált, így nagyobb az esélye egy olyan szervernek, ahol több az esély a rög költésére...
Az írásod vége értelmetlen, mert ha annyira akarnak régi világba menni akkor simán oda regisztrálnak be... de a létszámok nem ezt tükrözik.

Szerintem nem az Uniót kéne alapul venned a nagy V1-es szövetségnek...

Grat sikerült megint ellent mondanod :D Ha költözöl az erődön, a TG-n és a jelentéseken kívül miden megy veled tehát: cuccok, rög, eredmények, szint, arany felszerelés, gyűjtői cuccok, szóval semmi olyan nem veszik el amibe beleöltél egy csomó időt.

Az, hogy meg melyik világok lesznek kijelölve költözés végállomásául, az függ az aktivitástól, a prémium és a munkai idő beállításoktól, és azért nem v8 mert v8 inaktívabb mint v1 és azért nem neves világok mivel ott gondolom meg a prémium meg a munka idő beállítások ütköznének a költöző szerver beállításaival.

Arra hogy a v1 aktívabb, arra ne fogadjunk...
(v1 a fő szerverem)


Hányan vagytok v2-n? Gondolom egy közepes erődöt megtöltötök... Tehát ha összevonnánk mind a 8 világot betennénk v1-re akkor úgy nézne ki a dolog mint dakota... Szerintem pont az a jó a régi világokba, hogy már megvannak az erőviszonyok. Ha 1 világra tömörülnénk megint egy csomó ember törölne, mert nem kerülne be harcra, a másik lehetőség, hogy lenne 5-6 szövetség és naponta 3 nagy erődös harc... Szóval szerintem a megoldás az lenne ha minimum 3 kijelölt szerver lenn és ezeket aktivitás alapján jelölnénk ki. (A 3 közül már lehetne választani szerintem...)

Egy kérdésem lenne. Ha több választási lehetőség lesz (pl v1 ás v2) akkor hogyan fogják szabályozni, hogy ne az legyen, hogy mindenki pl v1re menjen, és v2 úgy maradjon ahogy van? (főleg ha ez 3 világgal lesz...)

Az 1. x után lezárják :) tehát sietni kell!:D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Szerintem valami olyasmi megoldás lesz ennek a vége, mint Grepolison a Hősök világának. De nem pontosan úgy. Valahogy úgy kéne, hogy csak 100-as szint fölött lehet átmenni a szerverre , de nem elég a szint, el kell érni egy eredményt. Valami nehezen elérhető eredményt. Nem olyan eredményt amit csak akkor lehet megszerezni, HA... Olyat amit el lehet érni olyan előfeltétel nélkül ami eldobható... Tehát nem olyan, mint Hernando kardja vagy az aranypuska

Aztán a világon amire átviszed a karit ott lehetne folytatni: 240-es max. szinthatár a világon. Tehát +120 szint. Ez olyan lenne, mint az előlről kezdés csak 2xannyi tp kéne a szintlépéshez, mint a szintpárjának. Erre példa: 50. szint párja a 170. szint. Ahhoz, hogy normálon szintet lépj kell ?tp. Ahhoz, hogy magason szintet lépj 2xannyi tp kell, mint normálon.

Mint már említettem: Szerintem ez is hasonlóan lesz megoldva, mint Grepolisban a Hősök világa
 

DeletedUser13113

Vendég
Csak abban az esetben érdekel ez a dolog,ha minden karakteremet,minden cuccal együtt vihetem át!!

Mivel szinte minden világomba(ahol vagyok,)nagyon sok órámba és fáradtságomba került!!
V2-n pl:hatalmas gyűjteménnyel,Arizona-n sok pénzzel...,és még sorolhatnám.
Ha nem így lesz akkor én részemről be is fejeztem az egész játékot,mert a vásárolt rögök,ebben az esetben KIDOBOTT PÉNZ lenne,amit nagyon rossz néven vennék!!

Még annyit hogy,ha ez be is következik és úgy lesz,hogy csak ímmel-ámmal vonják össze a karaktereket,akkor szerintem nem kevesen fogják abbahagyni!!

(Magán vélemény,nem tekinthető mérvadónak!
 

DeletedUser

Vendég
kolbynson!

Egy ilyen hozzászólásnak mi értelme van???
Meglehetősen egyértelműen és többször is le van írva, hogy minden, amibe energiát öltél, megmarad.A karaktered teljes egészében átkerül, minden ingó és ingatlan vagyonával.(Ha valakinek esetleg a telegramgyűjteménye volt a legfontosabb, azt megértem, ha abbahagyja, de úgy érzem, ezzel a játék sem veszítene sokat:D).
Szóval fusd át a hozzászólásokat, mielőtt leírsz olyasmit, amivel csak az "imidzsedet" rombolod;)!
 

DeletedUser2234

Vendég
kolbynson!

Egy ilyen hozzászólásnak mi értelme van???
Meglehetősen egyértelműen és többször is le van írva, hogy minden, amibe energiát öltél, megmarad.A karaktered teljes egészében átkerül, minden ingó és ingatlan vagyonával.(Ha valakinek esetleg a telegramgyűjteménye volt a legfontosabb, azt megértem, ha abbahagyja, de úgy érzem, ezzel a játék sem veszítene sokat:D).
Szóval fusd át a hozzászólásokat, mielőtt leírsz olyasmit, amivel csak az "imidzsedet" rombolod;)!

lehet viccesnek hangzik, de igen is hiányozni fognak a jelentések :) azért is ugyan úgy megdolgozott az ember
 

DeletedUser

Vendég
Láttam, Cséj..neked ez a gyengéd :D.De valami azt súgja, emiatt nem törölnél;).
 

DeletedUser

Vendég
kolbynson!
(...)
Meglehetősen egyértelműen és többször is le van írva, hogy minden, amibe energiát öltél, megmarad.A karaktered teljes egészében átkerül, minden ingó és ingatlan vagyonával.
(...)

Arra gondolt, hogy több világon is van olyan karaktere, amibe sok időt ölt. Ezek mindegyikét nem fogja tudni megmenteni, így lesz neki olyan, ami csak idő- és pénzpazarlás volt..
 

DeletedUser

Vendég
Csak abban az esetben érdekel ez a dolog,ha minden karakteremet,minden cuccal együtt vihetem át!!

Mivel szinte minden világomba(ahol vagyok,)nagyon sok órámba és fáradtságomba került!!
V2-n pl:hatalmas gyűjteménnyel,Arizona-n sok pénzzel...,és még sorolhatnám.
Ha nem így lesz akkor én részemről be is fejeztem az egész játékot,mert a vásárolt rögök,ebben az esetben KIDOBOTT PÉNZ lenne,amit nagyon rossz néven vennék!!

Még annyit hogy,ha ez be is következik és úgy lesz,hogy csak ímmel-ámmal vonják össze a karaktereket,akkor szerintem nem kevesen fogják abbahagyni!!

(Magán vélemény,nem tekinthető mérvadónak!

egyetértek!
 
Fent