Költözés - kibeszélő

DeletedUser4316

Vendég
A jelenlegi tervek szerint van(nak) olyan világ(ok), AHONNAN nem lesz mód költözni, vagy még a legújabb szerverek is elhagyhatóak lesznek?

A megoldás egyébként talán azok számára a legkevésbé jó alternatíva, akik több régi világon is játszanak.(Különösen, ha ezek egyike alapból a V1..)
Esetükben ez a változás a további játéklehetőségek beszűkülését jelenti,hisz a V1-en kívül az összes szerveren fokozott csökkenés várható, így minden "haldokló" világ tovább veszít majd az amúgy sem acélos vonzerejéből.Fokozottan igaz ez akkor, ha a "krém" a távozás mellett dönt, a megcsappant szövetségek, húzóemberek híján behalnak.Vagyis lehet, hogy nem cél a szerverek megszüntetése, de alighanem elkerülhetetlen okozat.
Mindamellett a döntés kétségkívül jó és időszerű, de lehet racionálisabb lenne eleve pár szervert "halálra ítélni", és a v1 mellett még egyet, esetleg kettőt életben hagyni.


Miért pont v1? mért nem más világ most csak az alapján lesz mondjuk megtartva v1 és lehet majd oda költözni mert ott 900 emberrel több van mint pl v2-őn? Értem én hogy sokaknak fontos a saját világa de az adott létszám nem azt jelenti hogy annyi aktív ember is van a szerveren, sőt sokak aki csak egy világon vannak mert máshol már töröltek nem biztos hogy pont v1 re szeretnének menni hanem inkább v5 re vagy v2 re.
Véleményem szerint az lenne a leg igazságosabb hogy lenne egy új világ vagy v1 et is" lenullázni" erőd város szövetség szinten és úgy lehessen oda költözni....

Válaszod előre is köszönöm
 

DeletedUser

Vendég
Kétlem, hogy ez lenne... tekintve, hogy v3-on v2-n és v1-en is több aktív ember van mint v6-on, tehát kicsit inkorrekt lenne, ha így csinálnák.
Egyébkent semmi keresnivalód itt menj vissza bétára!:p

Ha coloradot írok abba is belekapaszkodsz? V1-től V8-ig írhattam volna azon világokat amiknek nincs értelmük, nameg tovább is... Itt a lényeg az volt hogy lesz bejelentés, világ maradéka kipakol, aztán törlés... Az meg hogy mekkora létszámnál nos sztem ez lehet hogy kezdetben alacsony lesz, de a szerverek számának növekedésével, bizony simán nőhet olyan szintre hogy megy a V1 is a levesbe.
Hát a ratyi wörldöket hanyagolom is, sajnos a béta is elindult ez irányba... bár ahogy nézem te sem keresel arra, mert nem fejlődsz. :P
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem meg teljesen új világ kellene ahova lehet költözni, mert így v1-esek hatalmas előnybe vannak. Kezdjen mindenki tiszta lappal 1 szűz világon és jóval kevesebb vita lesz.

Bingo...
Csak gondolom a V1et azért akarják megmenteni, mert az az első magyar világ.
 

DeletedUser

Vendég
70.000 játékos van a 12 világban, és ha figyelembe vesszük, hogy sokan több világban is játszanak, akkor valahol 20-30 ezer körül lehet a west-tel foglalkozó emberek száma.... ez a fő gond

Sajnos ez szerintem már erős túlzás.Az aktív mag ennél jóval csekélyebb lehet.

Miért pont v1?......
Véleményem szerint az lenne a leg igazságosabb hogy lenne egy új világ vagy v1 et is" lenullázni" erőd város szövetség szinten és úgy lehessen oda költözni....

A V1-et Kankalin vetette fel, mint valószínű útvonalat.Aztán annyiban módosult, hogy vélhetően több lehetőség is lesz, más világok is választhatóak lesznek költözéskor.Amit te megpedzettél, azt fogalmazta meg Szumi is, bizonyos szempontból teljesen érthető és elfogadható módon.
Az Inno nyilván lépni akar, ez már eldöntött.Nem tudom, mennyire lenne életképes az új szerver opció, annak fényében, hogy lényegében a kihasználatlan szervereket szeretnék lassan, biztosan (és valljuk be:jogosan) felszámolni.Ha mind megmarad, és indul egy új, az a fenti tétellel kissé ellentétes üzenetű.Mi van akkor, ha létrejön egy új (üres) szerver, és nem megy át a kutya sem, vagy igen csekély az érdeklődés??Lévén költözni nem kötelező, és ha mindenki szívesebben marad a már ismert tutiban, akkor csak egy újabb néptelen szerver jön létre.Mindezek ellenére valóban ez lenne a legigazságosabb lépés, és játék szempontjából is talán a legtöbb pörgést hozhatná.Valószínű, hogy a mozgások közösségi szinten mennének végbe, és első lépésként létre kell hozni az alap "infrastruktúrát" (városok, erődök) a játékhoz.Itt persze megint lennének anomáliák, a full épés tankok melózhatnának pár napot:)..(Mondjuk ez lehet túlzás, mert a hatalmas hátizsákokkal rendelkező, fullos felszerelésű és nagypénzű játékosok alighanem rekordidő alatt belaknák a világot).
 

DeletedUser4316

Vendég
Ha coloradot írok abba is belekapaszkodsz? V1-től V8-ig írhattam volna azon világokat amiknek nincs értelmük, nameg tovább is... Itt a lényeg az volt hogy lesz bejelentés, világ maradéka kipakol, aztán törlés... Az meg hogy mekkora létszámnál nos sztem ez lehet hogy kezdetben alacsony lesz, de a szerverek számának növekedésével, bizony simán nőhet olyan szintre hogy megy a V1 is a levesbe.
Hát a ratyi wörldöket hanyagolom is, sajnos a béta is elindult ez irányba... bár ahogy nézem te sem keresel arra, mert nem fejlődsz. :P



Khmm egy kérdés a nagy rutinosnak...Voltál te mostanában v1 től arizónáig bármilyen szövetségben és volt bárhol is pl aktív chat erödharcot leszámítva? Gyanítom nem tehát a nincs értelmük kategorizálást át lehetne fogalmazni főleg hogy a 'fizető játékosokat' nem az uj játékosok képzik hanem azok akik már évek óta itt vannak és ahogy hallottam sokak inkább választanának egy régi világot miközben törölnék az újabb
világok bármelyikét...
 

DeletedUser

Vendég
Khmm egy kérdés a nagy rutinosnak...Voltál te mostanában v1 től arizónáig bármilyen szövetségben és volt bárhol is pl aktív chat erödharcot leszámítva? Gyanítom nem tehát a nincs értelmük kategorizálást át lehetne fogalmazni főleg hogy a 'fizető játékosokat' nem az uj játékosok képzik hanem azok akik már évek óta itt vannak és ahogy hallottam sokak inkább választanának egy régi világot miközben törölnék az újabb
világok bármelyikét...

Mivel a világokon sem vagyok már, természetesen nem. :laugh: V1en a végefelé voltam szövetségben, azért túl sok emberrel nem lehetett beszélni ott. V3, V6 szövetségmentes volt. V7en kezdetben ugye nagy volt az élet, majd szépen lecsökkent, így a végén 1 kezeden meg lehetett számolni, hogy hányan válaszolnak egy feltett kérdésre a cseten. Hogy az 1 órás világok mennyire aktívak, nemtom, de ha abból az általánosságból indulok ki, hogy a világ létszámának 40%a inaktív, csak van kari, akkor még azok állnak a legjobban.
Matyi írta hogy ezek a világok milyen rosszak mert már képesség is vehető, termék vehető stb., ezzel a gondolatmenettel csak az a baj, hogy az inno bevétel orientált, így nagyobb az esélye egy olyan szervernek, ahol több az esély a rög költésére...
Az írásod vége értelmetlen, mert ha annyira akarnak régi világba menni akkor simán oda regisztrálnak be... de a létszámok nem ezt tükrözik.
 

DeletedUser

Vendég
Ha a kivégzett világról át lehet vinni nem kivégzendő világra ezeket, akkor szerintem jó lenne. Szerintem ezeket kéne áthelyezhetővé tenni világról másik világra: pénz, cuccok. Cuccokból kivétel az arany fegyverek, a gyűjtő cuccok; mert ugye ezek nagy előnyt jelentenének). Az erődök pedig lerombolódnának, és újra meg kéne őket alapítani. Furcsán hangzik az írásom, de ez lenne szerintem igazságos.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8956

Vendég
Ha a kivégzett világról át lehet vinni nem kivégzendő világra ezeket, akkor szerintem jó lenne. Szerintem ezeket kéne áthelyezhetővé tenni világról másik világra: pénz, cuccok. Cuccokból kivétel az arany fegyverek, a gyűjtő cuccok; mert ugye ezek nagy előnyt jelentenének). Az erődök pedig lerombolódnának, és újra meg kéne őket alapítani. Furcsán hangzik az írásom, de ez lenne szerintem igazságos.


Bocsánat, de ez hatalmas butaság :)
ha egyszer már megdolgoztál, nem kis időt, pénzt esetleg rögöt beleköltve az aranycuccokba, gyűjtőtárgyakba miért keljen kidobnod? :mad:
Inkább szerezd meg te is ;)
 

DeletedUser

Vendég
Tehát ebből következően eltünnek azok a dolgok is amit rögért/forintért szereztem be?

Ha törlődik a karaktered egy világon akkor igen, elvész minden, amit ott addig összegyűjtöttél. Az el nem költött aranyrögeid természetesen megmaradnak, mivel azok globálisak, nem az adott karakterhez tartoznak.

... 2 évvel ezelőtt -úgy rémlik- 160.000 játékos volt az akkori 6-7 világban, és volt olyan világ, ahol 40-50 ezren játszottak....

A csökkenés egyszerre köszönhető a nem mindenki által "kedvelt" frissítéseknek, illetve annak az apróságnak, hogy azért a játék mégis csak évek óta fut, és ennyi idő alatt sokan megunták. A fogyás nem újkeletű dolog, és még csak nem is csak ránk jellemző. Ha megnézed, szinte minden piacon megcsappant a játékosszám, legyen az a német vagy az angol West. Természetesen nem ártana, ártott volna többet költeni reklámra, viszont ennek is megvolt az oka..

Vagyis lehet, hogy nem cél a szerverek megszüntetése, de alighanem elkerülhetetlen okozat.
Mindamellett a döntés kétségkívül jó és időszerű, de lehet racionálisabb lenne eleve pár szervert "halálra ítélni", és a v1 mellett még egyet, esetleg kettőt életben hagyni.

Miért pont v1? ...

Szó sem volt róla, hogy a V1-en kívül minden megszűnne, de tény, hogy V1-től Arizonáig rengeteg világ van, ami mára szinte feleslegessé vált. Ahogy rétisas említette az előző hsz-ben, a "régi szép időkben" majd' 50 ezren is játszottak egy szerveren, most lassan ennyien játszanak 12-n. Gondolom te is látod, hogy ez így nem tartható. Azért pont a V1-et mondtuk, amit Aysakk is írt (lásd következő idézet), és szinte mindenhol ezt tartják meg. Természetesen nem kizárt, hogy a V2 is megmaradjon, mint választható alternatíva ;)

Bingo...
Csak gondolom a V1et azért akarják megmenteni, mert az az első magyar világ.

Szerintem ezeket kéne áthelyezhetővé tenni világról másik világra: pénz, cuccok. Cuccokból kivétel az arany fegyverek, a gyűjtő cuccok; mert ugye ezek nagy előnyt jelentenének).

Költözéskor vagy minden tárgy átkerül, vagy semmi, de elvenni tárgyakat csak mert elköltözik a karakter véleményem szerint butaság lenne. Ahogy SHK mondta, megküzdöttél érte, meg is érdemled, hogy megmaradjon.
 

DeletedUser

Vendég
Ha a kivégzett világról át lehet vinni nem kivégzendő világra ezeket, akkor szerintem jó lenne. Szerintem ezeket kéne áthelyezhetővé tenni világról másik világra: pénz, cuccok. Cuccokból kivétel az arany fegyverek, a gyűjtő cuccok; mert ugye ezek nagy előnyt jelentenének). Az erődök pedig lerombolódnának, és újra meg kéne őket alapítani. Furcsán hangzik az írásom, de ez lenne szerintem igazságos.
Költözéskor vagy minden tárgy átkerül, vagy semmi, de elvenni tárgyakat csak mert elköltözik a karakter véleményem szerint butaság lenne. Ahogy SHK mondta, megküzdöttél érte, meg is érdemled, hogy megmaradjon.

Lehet hogy én értettem félre somogyidani írását, de szerintem ő egy olyan esetre gondol, amikor mindkét világon van karaktere, de nem akarja átköltöztetni a kivégzendő világról a másikra. Ekkor lehetőség lenne a bezárásra ítélt világról ezeket a cuccokat a másik világon lévő karakterének átadni.
 

DeletedUser4316

Vendég
Ha törlődik a karaktered egy világon akkor igen, elvész minden, amit ott addig összegyűjtöttél. Az el nem költött aranyrögeid természetesen megmaradnak, mivel azok globálisak, nem az adott karakterhez tartoznak.


Szó sem volt róla, hogy a V1-en kívül minden megszűnne, de tény, hogy V1-től Arizonáig rengeteg világ van, ami mára szinte feleslegessé vált. Ahogy rétisas említette az előző hsz-ben, a "régi szép időkben" majd' 50 ezren is játszottak egy szerveren, most lassan ennyien játszanak 12-n. Gondolom te is látod, hogy ez így nem tartható. Azért pont a V1-et mondtuk, amit Aysakk is írt (lásd következő idézet), és szinte mindenhol ezt tartják meg. Természetesen nem kizárt, hogy a V2 is megmaradjon, mint választható alternatíva ;)




Félreértés ne essen én telljes mértékig támogatom az összevonás ötletét,igaz az éremnek most is két oldala van de ez egy szükséges rossz (és mégsem olyan rossz).
Továbbá azt is elfogadom hogy legyen megtartva 1 régi az első világ mert több szerintem felesleges, csupán ebben az esetben érthető elvárás hogy amint elindul a projekt ott is megszűnnek a szövetségek ne legyen senki erőd és várrostag sem, mert úgy gondolom így lenne korrekt.

Továbbá még egy saját gondolat (és itt most csak a kétórás világokra asszociálnék, mivel 1órás és 2 órás világok összevonása a prémiumkülönbségek miatt gyanítom nem lesz bevezetve hála istennek)
Telljesen felesleges húzni bármivel is az időt, tehát ha ki lesznek dolgozva a részletek adnék mindenkinek egy hónapot hogy átköltözzön az adott világra. Innentől zárolnám a regisztációkat majd még egy max két hónapig takarékon megőrizném a világokat a vakációsok miatt.
Mert valljuk be 1-2-3 világot megtartani meg az költözzön csak aki szeretne...ugyan ott vagyunk ahol a part szakad, mert 80% ban semmi nem fog változni.
 

DeletedUser8834

Vendég
A fejlesztők részéről nagy öngól a költözés – ezzel csak veszteni fognak. A végeredmény még kevesebb statisztikai létszám és kevesebb bevétel lesz.
Mivel az aktív tagság jó része játszik különböző világokon, amellyel nem költözik, azt megszünteti lassan, de legalábbis biztosan nem költ majd már rá. Aki költözik, messze nem biztos, hogy ugyanolyan sikeres, eredményes tud lenni, mint ahol most van – ez majd generál egy újabb törlési hullámot. Ráadásul egy-két hónapig lesznek izgalmas erődcsaták, de aztán kialakulnak az erőviszonyok és a játék fenntartása érdekében az aktív erődösök ugyanúgy megalkusznak egymással mint más világokon.

És akkor az apróságok, amik azonban döntők is lehetnek a fejlesztés sikerességében.

Igazságtalan lenne, ha bármely világ preferált lenne a feltételekben, tehát bármelyik is lenne kijelölve, az ottlevőknek ugyanúgy meg kell, hogy szűnjön városuk, szövetségük, erődjük. És még így is helyzeti előnyben lennének, hiszen egy költözés mindenképpen veszteséggel jár.

Ha nem lesz kötelező a vándorlás, akkor lehet csak minimális mozgás lesz: 1-2 magát megmérettetni kívánó szövin és unatkozó párbajoson kívül mindenki marad majd ahol van, hisz minek kockáztassa éveken át kivívott pozícióját.
És tisztázandó milyen létszámlimittel maradhatnak meg a világok és lesz e időkorlátja a költözésnek vagy bármikor át lehet lépni.
 

DeletedUser

Vendég
Értem, de arra gondolok, hogy ez például az új világon hatalmas előny lenne. Az arany fegyvereket átvinni furcsának tartom, kivétel az aranypuskát, mert a szablya meg a colt az újakkal szemben igazságtalanság (szerintem). A gyűjtő cuccok pedig szerintem túl nagy előnyt adnának. Lehet hogy én értettem félre, de ha a 120-as karakterek a szintjüket is viszik magukkal az új világra, akkor mi értelme az új világnak? Meg ha a kalandjaik le vannak zárva, akkor az megint nagy előny. A nagy játékosok kapják meg az először teljesített ezt-azt kitüntetéseket. Meg ha az aranypuskát át lehet vinni, akkor aki a portyát lezárja, annak már rég megvan a puskája, megkapta a 2. kulcsot, akkor ez pénzi fellendülést is ad neki, mert valószínűleg eladja a 2. kulcsot, nem vesz másikat (tehát a pénze megmarad), de a GG-je akkor is megvan. Ez szerintem az új világ kezdő játékosival (akik akkor kezdték, és nem is tudtak cuccokat átvinni, mert nem volt mit) óriási kitolás.
 

DeletedUser6368

Vendég
:D
Értem, de arra gondolok, hogy ez például az új világon hatalmas előny lenne. Az arany fegyvereket átvinni furcsának tartom, kivétel az aranypuskát, mert a szablya meg a colt az újakkal szemben igazságtalanság (szerintem). A gyűjtő cuccok pedig szerintem túl nagy előnyt adnának. Lehet hogy én értettem félre, de ha a 120-as karakterek a szintjüket is viszik magukkal az új világra, akkor mi értelme az új világnak? Meg ha a kalandjaik le vannak zárva, akkor az megint nagy előny. A nagy játékosok kapják meg az először teljesített ezt-azt kitüntetéseket. Meg ha az aranypuskát át lehet vinni, akkor aki a portyát lezárja, annak már rég megvan a puskája, megkapta a 2. kulcsot, akkor ez pénzi fellendülést is ad neki, mert valószínűleg eladja a 2. kulcsot, nem vesz másikat (tehát a pénze megmarad), de a GG-je akkor is megvan. Ez szerintem az új világ kezdő játékosival (akik akkor kezdték, és nem is tudtak cuccokat átvinni, mert nem volt mit) óriási kitolás.

Nem olyan világba vinnék át, ahol a teljesen kezdők lennének 30as szinttel. Ha jól értem vagy a V1re viszik át a karaktereket vagy csinálnak egy teljesen új szervert, ahova át lehetne vinni a karaktereket, de nem ez lesz az ajánlott világ pont az előnyök miatt.
 

krcsirke

el pollo diablo
Nem olyan világba vinnék át, ahol a teljesen kezdők lennének 30as szinttel. Ha jól értem vagy a V1re viszik át a karaktereket vagy csinálnak egy teljesen új szervert, ahova át lehetne vinni a karaktereket, de nem ez lesz az ajánlott világ pont az előnyök miatt.

Vagy esetleg mindkettő. Mondjuk ez lenne a logikusabb, kinek megfelel a régi szerver, mehet 2 órás szervere (V1) és gondolom az új szerver már az "új" 1 órás lenne. Így megtarthatnák sokan a 2 órás munkarendet és aki meg új helyre akar menni, az mehet egy teljesen új világra szinte azonos esélyekkel.
 

DeletedUser13790

Vendég
Miért nem v8 lenne a fent tartott világ mivel az volt az utolsó névtelen világ..De ha csak v1-re lehet költözni és a többi megszűnik akkor én itt fogom befejezni a játékot mivel v8-on szinte megvan mindenem és ezt a világot szeretem a legjobban és nem szeretném abbahagyni.Azt meg végképp nem tartom jó ötletnek hogy aki megszerezte az aranycuccokat meg a gyűjtő szett részeit elvegyék így menne tönkre teljesen a játék aki eddig aktívan játszott az is befejezné.Jobb lenne átgondolni hogy miért pont a v1 maradjon meg egyedül!
 

DeletedUser6368

Vendég
A gyűjtőszetted megmarad, a világ a kérdéses. De hidd el, hogy akkor V8 is összeesik...
 

DeletedUser

Vendég
Miért nem v8 lenne a fent tartott világ mivel az volt az utolsó névtelen világ..De ha csak v1-re lehet költözni és a többi megszűnik akkor én itt fogom befejezni a játékot mivel v8-on szinte megvan mindenem és ezt a világot szeretem a legjobban és nem szeretném abbahagyni.Azt meg végképp nem tartom jó ötletnek hogy aki megszerezte az aranycuccokat meg a gyűjtő szett részeit elvegyék így menne tönkre teljesen a játék aki eddig aktívan játszott az is befejezné.Jobb lenne átgondolni hogy miért pont a v1 maradjon meg egyedül!

Öööö..picit félreértelmezed a dolgokat.Senkitől nem vesznek el semmit, ha figyelmesen olvastad (volna:D) a topikot, tudnád, hogy minden, ami lényeges megy a költözővel együtt.A "csak" V1-ről sem volt szó, ellenkezőleg: az lett pedzegetve, több alternatíva is lesz.
A v8 a legutolsó névtelen világ, de ennyire erővel a v7 az utolsó előtti, a v4-v5 az egyetlen dupla startos, a v6 indult erődökkel, stb..stb..
Mindet "megmenteni" nem is lehet, és nem is kell.Ha az, és azok, ami és akiket a V8-on szeretsz, közületileg átvándorolnak máshova, akkor megmarad az a közeged, amit a legjobban kedvelsz, kiegészülve extra társaságokkal, amelyek vélhetően neked is és a társaidnak is élvezetesebbé teszik a játékot.
 

DeletedUser

Vendég
Miért nem v8 lenne a fent tartott világ mivel az volt az utolsó névtelen világ..De ha csak v1-re lehet költözni és a többi megszűnik akkor én itt fogom befejezni a játékot mivel v8-on szinte megvan mindenem és ezt a világot szeretem a legjobban és nem szeretném abbahagyni.Azt meg végképp nem tartom jó ötletnek hogy aki megszerezte az aranycuccokat meg a gyűjtő szett részeit elvegyék így menne tönkre teljesen a játék aki eddig aktívan játszott az is befejezné.Jobb lenne átgondolni hogy miért pont a v1 maradjon meg egyedül!

Mégis kitől hallottad, hogy az arany cuccokat és a gyűjtő tárgyakat elveszik?
Egyedül a jelentések, telegramok és a város/erőd ill. hozzá tartozó dolgok vesznek el.
Azon meg kár vitázni, hogy melyik világ legyen kijelölve, úgyis mindenkinek az tetszik, amelyiken játszik.
 

DeletedUser

Vendég
Én mondtam, hogy szerintem így lenne jobb, de azóta már megtudtatok győzni. Persze nem így lesz, csak én mondtam, hogy szerintem így lenne jobb.
 
Fent