Továbbítva Mini erődharcversenyek

Thomas Lincoln

Well-Known Member
Hali!

Egy ötlethez szerettem volna ezt a témát nyitni, hogy kicsit brainstormingolni is lehessen rajta az ötletek téma offolása nélkül.
Abból szeretnék kiindulni, hogy nemrég speed szerveren ahol kisebb nyereményért lehetett versenyezni top 1 város helyezésért, szerintem élvezetes harcokat vívott a csapatunk, mert volt tétje az erődharcoknak. Szerintem a többi világon is lehet kisebb-nagyobb nyereményekkel növelni a győzelem iránti vágyat és a játékosok motivációját az erősebb csapatok létrehozásáért.

Ehhez nem feltétlen kellene fejlesztői beavatkozás, elég lenne csupán egy adminok által szervezett nyereményjáték, márha erre van kapacitásuk (ezt most kérdezem tőlük is :D ).

Az elképzelés részletei:
Jelentkezés: Mondjuk havonta lehetne akár itt fórumon akár a support rendszerben jelentkezni, lehetőleg 1-1 ember írná össze a résztvevőket mindkét oldalon és így egybe tudnák elküldeni. így, hogy havonta lenne a verseny mindig lehet változtatni a listán az újakat beírni vagy régieket törölni.
Csapatok: 2 csapat lenne (gondolom elég 2, de lehet gondolkodni többen is akár) és a résztvevők arányának lenne egy maximuma, hogy ne álljon mindenki egy oldalra például 11:10 ahogy a harci létszám is van, ha tehát pl az egyik csapatba 50 ember jelentkezik, akkor a másikba csak 55 jelentkezhet.
Verseny: Napi egy erődharc számítana érvényesnek a versenyben és nyílván a győzelemért járna pont (zászlózás esetében lehet más pont).
Jutalom: Amelyik csapat több pontot gyűjt a határidőig az nyeri meg a kisebb-nagyobb jutalmakat (ami lehetne rög, köti vagy buff/prémmedál/pénz mondjuk)

Természetesen mindeközben azok is harcolhatnak akik nem jelentkeztek, csak nekik az adott hónapra nem jár jutalom, majd hátha legközelebb jelentkeznek. Akik pedig neveztek, de nem járnak többnyire a csapatszervezőknek nem lenne érdekük őket újra nevezni, de ha szerintetek szükséges bizonyos kritériumokat is lehetne szabni, hogy mondjuk a harcok 50%-án jelen kell lennie, ha jutalmat akar.

Kérdéseim: Ez persze csak az alap koncepció, mind a pontozás, mind a verseny időtartama, mind a jutalmak vagy a csapatok aránya változtatható, szóval ezekkel kapcsolatban lehetne itt ötletelni :)
Illetve elsősorban az adminokat kérdezném, hogy egyáltalán van e esély ilyen szervezésére?
No meg persze szerintem ezzel egyszerűbb lenne a szövi vezetőknek is harcra buzdítani az embereket, de nem tudok ti hogy gondoljátok? Lenne e erre igény?
 

DeletedUser17653

Vendég
Az ötlet nem lenne rossz, de:
  • Szerintem ezt szövin belül világonként meg lehet csinálni, ahogyan az elmúlt 10 évben is csináltuk. Max ha nem szövin belül, akkor a 2 szövi összefog, 5 kategóriára sorolva ezt, 4 szintfokozatra, értelmes buffokkal szettekkel (rög köti nem játszik), s az egész szerver boldog.
  • Ahogy möszjő mondaná, ott van erre awe
  • Ezek a mini eventek úgy lennének hatásosak, ha bele lenne implementálva a napi harcokba random, egy héten kétszer akár. Senki nem tudja mikor lenne, csak lennének, és kiegészitve a rögöt kötit, lehetne ládákat, buffokat is beletenni ebbe, vagy akár egy új pénz boritékot, mondjuk 10.000 dolcsival.
  • Nem utolsó sorban event lesz, a nagy szerverek fo.. vagyis ömlesztik a rakétát, meg lesz awe is. A halott szervereken meg ha mazoisták lesznek az emberek, akkor majd mennek 20-an összesen 40 rakétáért szenvedni 30-50 percet. Egyedül awe adhat értelmes nyereményt.
Szóval igen. Az ötlet jó, a kivitelezést kellene úgy megcsinálni, hogy a régiónkban egyedülálló módon, kis melóval elérhető legyen. Vagyis házon belül. A többit meg a varázslók elmondják, tetszik-e nekik vagy sem.
 

Kenneth G

Kroki-fan
Az ötlet nem lenne rossz, de:
  • Szerintem ezt szövin belül világonként meg lehet csinálni, ahogyan az elmúlt 10 évben is csináltuk. Max ha nem szövin belül, akkor a 2 szövi összefog, 5 kategóriára sorolva ezt, 4 szintfokozatra, értelmes buffokkal szettekkel (rög köti nem játszik), s az egész szerver boldog.
  • Ahogy möszjő mondaná, ott van erre awe
  • Ezek a mini eventek úgy lennének hatásosak, ha bele lenne implementálva a napi harcokba random, egy héten kétszer akár. Senki nem tudja mikor lenne, csak lennének, és kiegészitve a rögöt kötit, lehetne ládákat, buffokat is beletenni ebbe, vagy akár egy új pénz boritékot, mondjuk 10.000 dolcsival.
  • Nem utolsó sorban event lesz, a nagy szerverek fo.. vagyis ömlesztik a rakétát, meg lesz awe is. A halott szervereken meg ha mazoisták lesznek az emberek, akkor majd mennek 20-an összesen 40 rakétáért szenvedni 30-50 percet. Egyedül awe adhat értelmes nyereményt.
Szóval igen. Az ötlet jó, a kivitelezést kellene úgy megcsinálni, hogy a régiónkban egyedülálló módon, kis melóval elérhető legyen. Vagyis házon belül. A többit meg a varázslók elmondják, tetszik-e nekik vagy sem.
Magyarul ugyanaz lenne, mint ami most van, csak Awe harcoknak hívják.
Országos szinten nincs értelme ilyet szervezni, egyébként is, Floridán gyakorlatilag az összes aktív magyar játékos ott van.
 

Syntex

Veteran Member
Ex-Csapattag
Sziasztok,

Nekem tetszik az ötlet, viszont az a kérdés inkább, hogy ez valóban nagyobb aktivitáshoz vezetne, vagy csak a jelenlegi erődharcosok több jutalmat kapnának a szokásosnál? Az megvalósítható lenne, hogy néha random 1-1 harcon legyenek extra jutalmak, amelyek csak a harc végén derülnek ki.

Ha versenyt akarunk, akkor lehetne esetleg több kisebb csapatot, kis erődökbe. Pl. lenne 4 db. 30-30 fős csapat, és mindenki játszik mindenkivel, és a legtöbb győzelemmel rendelkező csapat nyer a végén. Viszont ez sajnos nem valósítható meg mindegyik világon, csak az aktívabbakon.

A kisebb világokra volt régen egy ötlet, miszerint NPC/GM karakterek lennének az egyik oldalon, míg a másikon játékosok. A probléma az hogy ezek megvalósítása igen sok időt igényelnek, így előbb mindenképp arra lennék kíváncsiak, hogy egyáltalán nektek mi a véleményetek és tetszene-e egy ilyen koncepció.

Nyitottak vagyunk arra, hogy valamivel feldobjuk a harcokat, szóval beszéljük meg, mi is legyen az! :)
 

Thomas Lincoln

Well-Known Member
Sziasztok,

Nekem tetszik az ötlet, viszont az a kérdés inkább, hogy ez valóban nagyobb aktivitáshoz vezetne, vagy csak a jelenlegi erődharcosok több jutalmat kapnának a szokásosnál? Az megvalósítható lenne, hogy néha random 1-1 harcon legyenek extra jutalmak, amelyek csak a harc végén derülnek ki.

Ha versenyt akarunk, akkor lehetne esetleg több kisebb csapatot, kis erődökbe. Pl. lenne 4 db. 30-30 fős csapat, és mindenki játszik mindenkivel, és a legtöbb győzelemmel rendelkező csapat nyer a végén. Viszont ez sajnos nem valósítható meg mindegyik világon, csak az aktívabbakon.

A kisebb világokra volt régen egy ötlet, miszerint NPC/GM karakterek lennének az egyik oldalon, míg a másikon játékosok. A probléma az hogy ezek megvalósítása igen sok időt igényelnek, így előbb mindenképp arra lennék kíváncsiak, hogy egyáltalán nektek mi a véleményetek és tetszene-e egy ilyen koncepció.

Nyitottak vagyunk arra, hogy valamivel feldobjuk a harcokat, szóval beszéljük meg, mi is legyen az! :)

Ha az awe harcokból indulunk ki, mikor eventen plusz virás/tojás/rakéta jár, láthatóan sokkal több embert mozgat meg. Persze nem garantált, hogy tényleg többen jönnének ezekre a harcokra, de ha nem próbáljuk ki talán nem is tudjuk meg :D

Az NPC téma nekem tetszik, például indiános támadásaként bele is illene a sztoriba :)
 

Old Mustáros Kéz

Veteran Member
A kisebb világokra volt régen egy ötlet, miszerint NPC/GM karakterek lennének az egyik oldalon, míg a másikon játékosok. A probléma az hogy ezek megvalósítása igen sok időt igényelnek, így előbb mindenképp arra lennék kíváncsiak, hogy egyáltalán nektek mi a véleményetek és tetszene-e egy ilyen koncepció.
A dán világon ez remekül működik! :)
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Maga az alapötlet jó, bár ezt én is szövetségen belüli vagy megbeszélve azok közti, napi ráadás meccsekkel tartanám járható útnak.
Ismerve a játékosok szervezési képességeit, illetve azt, hogy a társaik élményének fokozása érdekében mennyire hajlandóak még plusz munkát végezni a saját szabadidejükben, vannak súlyos aggályaim, hogy ez mennyire lenne jól megvalósítva. (Félreértés ne essék, én örülnék a legjobban ha sikerülne, mert kiváló ötletnek tartom, csak ezt nehezen tudom elképzelni.)
A Support csapatnak szerintem lehetne ezzel adni egy jó nagy plusz munkát, de szerintem így sem unatkoznak, sőt... Ilyen Support által szervezett versenyekre tökéletes az Awesomia harc, ahogy @Kenneth G is mondta. Nem gondolom, hogy annál nagyobb mértékben megfogná egy ilyen verseny a játékosokat.
A játékosok által szervezett plusz erődharcok népszerűségét jól felmérte például nem is olyan régen Floridán a Retro erődharcok rendezvénye. (Sajnos technikai akadályokba ütköztünk, ami a résztvevők megfelelő ruházatát illette, nem lehetett bizonyos felszerelésekre korlátozni, és hiába volt még plusz jutalom is, akkor is csak egy családias közeg tudott jelen lenni, ami még egy kis erőd megtöltéséhez sem volt elegendő az egyik legaktívabb világon.)
Összességében szimpatizálok ezzel a kezdeményezéssel, hiszen további új élményeket tudna adni az aktív erődharcolók számára.

Az említett NPC/GM karakteres erődharcok alkalmankénti lebonyolítása szerintem üde színfoltot, némi változatosságot tudna adni a harcoknak.
A @Thomas Lincoln -féle indiánok támadása sztori ehhez kiváló ötlet. Ezt még a későbbiekben ehhez épülő kalandsorral, eredményekkel is lehetne bővíteni, nagy potenciált látok benne.

@Syntex verziója miszerint;
Az megvalósítható lenne, hogy néha random 1-1 harcon legyenek extra jutalmak, amelyek csak a harc végén derülnek ki.
szintén egy nagyszerű dolog lenne, ami plusz motivációt adna a játékosoknak a napi szintű (vagy akár még sűrűbb) erődharcokhoz. Megjegyezném, hogy egyébként is elférne valamiféle növelés az erődharcok jutalmazásában, hogy ne csak eventkor tudja mozgósítani a játékosok szélesebb körét. (Itt nem általános jutalomnövelésre kell gondolni, hiszen mindössze az eventek közötti időszakoknál tűnik ez szükségesnek. Ehhez az imént kiemelt alkalmankénti extra jutalmak megfelelőek is tudnak lenni.)
 

Aviendha

Active Member
Az megvalósítható lenne, hogy néha random 1-1 harcon legyenek extra jutalmak, amelyek csak a harc végén derülnek ki.
Na ez nekem nagyon tetszene :)

Az egy világon belüli erődharc bajnokságot én sem támogatom, mivel semmivel sem nyújt többet, mint a mindennapi harc. A világok közti már jobb lenne, úgy értem hogy pl egy következő speed szerveren lehetne ilyet csinálni, csak magyaroknak. Kisebb csapatokba persze, mert közepest sem hiszen hogy megtöltenénk több csapattal, szóval kiserődös mértékben maximum.
 

DeletedUser17653

Vendég
Na ez nekem nagyon tetszene :)

Az egy világon belüli erődharc bajnokságot én sem támogatom, mivel semmivel sem nyújt többet, mint a mindennapi harc. A világok közti már jobb lenne, úgy értem hogy pl egy következő speed szerveren lehetne ilyet csinálni, csak magyaroknak. Kisebb csapatokba persze, mert közepest sem hiszen hogy megtöltenénk több csapattal, szóval kiserődös mértékben maximum.
S igazából itt elő vehetjük újra, hogy kovács + sarlatán vs istállós + szakács mehetne egymás ellen, persze speeden kizárólag. A speedes mini bajnokság nem rossz ötlet, ha összeszedtek 5 olyan embert aki érti is a dolgát, továbbá tudja mi az az erődharc. Viszont, képlet után mindenképp.

Itt szeretném bedobni azt a pompázatos ötletemet amit anno elajándékoztam floridának (milesnek), hogy lehetne csinálni retro harcokat is, kezdve a régi (99 majd 120) bolti ruhákkal, s kronológiai sorrendben haladhatunk szépen apránként a cuccokkal. Egyszerűbb lenne itt megcsinálni, mint rendes szerveren. Ha kell az ötlet majd szóltok, valahol le van mentve részletesen a kidolgozás és a menetrend.

Viszont én azt mondom, hogy az alap harcokban legyenek heti 1-2 alkalommal speciális harcok, amikről egy árva mukkot nem mondtok harc végéig, és csak a végén derülne ki, hogy pluszt kaptak a játékosok. Mindig random időpontban, akár 2-nél többször egy héten, mert a jelenlegi erőlködések mellett a játékosok értelmes jutalom vágya miatt vissza fognak térni a harcokhoz, aktívak lesznek, és figyelnek, mert meg fogja érni. Vagy át kell dolgozni az erőd jutalomrendszerét picit, visszahozni a ládákat + egyéb jutalmakat, stb stb. Viszont, ha az alap harcokban lesz nyereményjáték, akkor több kisebb díj kell, több kategóriára, legalább 5 szint alapú rangsor szerint.
 

Lacx

2x
Speed győztes 2022
Ha az erődharcnál lennének tárgyjutalmak (mint a legelején voltak, amikor bekerült, pl a fényes cuccok ---> ami utóbb a pénzes harcokhoz vezetett). Csak most valamilyen más tárgyakat kellene kitalálni, mert egy Grant szablya már nem hiszem hogy motiválná az embereket.
Valamilyen olyan tárgyakat kellene (persze titkos maradna mik szerezhetőek, idővel derülne csak ki már) amik nem mindennapiak, akár prémkazi is lehetne - acélkazinak már nincs sok haszna, egyedi kazik se annyira vonzók mint régen... nem mondom, hogy adjon ritka terméket, mint a skalp, mert az se jó ha sok van belőle egy világon, mert akkor az se lesz már olyan értékes :) De pl. a mesterségek lehet örülnének a ritka recepteknek... akár lehetne csak onnan megszerzhető recept is.

(Nem erődharcosként írom ezt, de tárgyjutalmak mellett én visszatérnék harcolni, és még lehet sokan mások is :) )
 

DeletedUser17653

Vendég
Perverz ötlet: mpi szerű pontokat lehessen gyűjteni amiből megint lehet venni szemetet.

Amugy még mindig kicsiben gondolkodjatok. Most is elvileg 2 képlethez akartak nyulni feleslegesen, és lassan átírják a komplett erődharc rendszert. Biztos hogy le leszübk tojva sok ideig ezzel.
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Perverz ötlet: mpi szerű pontokat lehessen gyűjteni amiből megint lehet venni szemetet.

Ezt annyiban vinném tovább, hogy ne legyen érdektelen -mivel látjuk, hogy mennyire rosszul működik és elhanyagolt a Veteran Shop az MPI pontokkal-, hogy ezeket a pontokat a következő eventen lehessen felhasználni.
Adhatná konkrétan a tűzijátékot, perecet, szívet, amilyen event éppen jön, vagy lehetne egy univerzális dolog amit ezekre lehet konvertálni, és akár éven keresztül is gyűjteni (akár hasonló plafon értékkel mint a kötvénynél, hogy ne lehessen pár év gyűjtés után túl nagy előnyre szert tenni).
Olyan verzió is eszembe jutott, hogy az ilyen eventeknél a vesztegetés, meg a rögös rész mellé jöjjön be úgy új dolog, ami ez az univerzális cucc. Sőt akár adhatna konkrétan aranyrögöt is, így újabb "fizetőeszközt" sem kell bevezetni. Persze rögnél ne gondoljunk nagy számokra 1-3 aranyrög például szerintem teljesen megfelelő. (Mondjuk ezzel veszítene a játék a "pay to win" jellegéből, és az aktivitás még közelebb tudná vinni a játékosokat azokhoz, akik kevésbé aktívak, bár rögöznek. Ez nem feltétlenül az Inno gazdasági érdeke, hiába lenne szerintem nagy sikere a játékosok körében.)
Amiatt említettem a rögöt, mert egy új univerzális eventes fizetőeszköz bevezetéséig való megtervezése,, habár jó lenne, lehetséges, hogy pár óránál több munkát igényelne a fejlesztőktől. Azt pedig látjuk, hogy a dollár, a tapasztalati pont, és már a kötvény sem jelent új motivációt az ilyen minieventekhez (kivéve az irreálisan magas mértékűnek tűnő formái, ami szerintem nem túl kreatív húzás). Ahogy azt is látjuk, hogy mekkora "sikere" van a modern, naprakész, kiválóan használható, jelentősen játékra motiváló, nagy mértékben hasznos Veteran Shopnak. Amiben legalább akkora potenciált látok, mint az MPI rendszerében, és pont annyira nem is sikerült eddig még csak közelíteni sem az ezekben a területekben rejlő lehetőségek határait. (Ez mondjuk tényleg sok munkával járna, szóval némileg meg tudom érteni, miért is nem haladnak jól vele. Csak hát a játékosok számára nagyon fontos lenne, és sokat jelentene.)
 

DeletedUser17653

Vendég
A fejlesztések elég kiszámíthatatlanok igaz :D Én ezért is támogatnám inkább az adminok által megvalósítható kedvcsinálókat. Persze lehet ötletelni fejlesztésen is, hátha.
Tudok olyan német konkurens céget, akik kiadták a játékosaiknak fejleszteni a játékot. Azóta jó az a játék megint.

További infó fizetős. :)
 
Fent