Farsang - 2018. - Képek - Receptek

Monó

Game Master
The West Csapat
Game Master
Monó , Florida
1.kép, West Mozi, fekete fehér, (a film szélesvásznú, ezért alsó és felső szélen fekete csík látható) komolyan vettem a csak ceruza rajzot :)

26993600_1606180762796188_4133205276146085604_n.jpg
 

DeletedUser17562

Vendég
Sziasztok!
Resize of P1300086.JPG


A fánkocskák az alábbi - már jól bevált - recept alapján készültek:


Szalagos fánk

Hozzávalók a tésztához:
50 dkg liszt, 2 dl tej, 4 dkg élesztő, 5 dkg porcukor, 6 dkg olvasztott vaj, 5 db tojássárgája, egy csipetnyi só, 0.5 dl rum vagy pálinka

A lisztet egy edénybe tesszük. A langyos tejet, a porcukrot, az élesztőt pedig egy másik edénybe kimérjük, és hagyjuk 15 percig pihenni, hogy felfusson. A lisztre öntsük rá az élesztős tejet, az olvasztott vajat, és a tojások sárgáját. Egy fakanállal keverjük össze a tésztát, majd az asztalra kivéve addig gyúrjuk, míg teljesen sima nem lesz. Az így kapott tésztát tegyük vissza a tálba, takarjuk le, és meleg helyre téve kelesszük duplájára kb. 30 perc alatt.
Ha a tészta megkelt, vékony liszten nyújtsuk ujjnyi vastagságúra, és egy 6 cm átmérőjű kiszúróval szaggassuk ki a fánkokat. A maradék tésztát összegyúrjuk, újra kinyújtjuk, és kiszaggatjuk. A fánkokat kb. 15 percig pihentetjük. A fánkok közepét ujjunkkal elvékonyítjuk. A fánkok első oldalát fedő alatt süssük. Ügyeljünk, hogy az olaj ne legyen túl forró, mert sötét lesz a fánk! Mindig annyi olajban süssük, hogy a fánk lebegjen, ne érjen a serpenyő aljára, mert akkor is könnyen megég. Sütés közben folyamatosan nézzük a fánkokat, hogy szép világosak maradjanak.
 

DeletedUser16806

Vendég
Üdvözlet mindenkinek. Eme fánk receptje: 2 pohár natúr joghurt, 2 csomag sütőpor, 2 evőkanál cukor, 1 csomag vaníliás cukor, csipet só, 30 dkg liszt és olaj a sütéséhez. Minden hozzávalót összekeverünk majd forró olajban kisütjük. Később porcukorral illetve nutellával vagy étcsokimázzal díszítjük illetve ízesítjük. Jó étvágyat mindenkinek ;)
https://prnt.sc/i7sysu
 

DeletedUser17053

Vendég
upload_2018-2-4_18-52-25.png
A Jankele Banda védve a tömeget a Busóktól kihívta őket egy MPI-re. Nehéz csatára számítok, de bízom benne, hogy a Busók leisszák magukat a Kocsmában és nem lesz erejük bevenni Mohács Bankját ;)

*SZÁMOS*
Iowa
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Alkotást, még lehet hatodikán az utolsó napon beküldeni, vagy, már csak ma? :)
 

Monó

Game Master
The West Csapat
Game Master
Henry: Barátaim!
Álmot láttam az éjjel. Megjelent előttem a Nagy Busószellem , és így szólt:
-Hosszúra nyúlik a tél, az emberek rosszkedvűek és erőszakosak.
Csapj nekik egy mulatságot, hívd meg őket egy pohár itókára, és süss nekik fánkot ezen mód:

Rózsafánk

Hozzávalók:
  • 5 dkg vaj
  • 2 tojás + 2 tojássárgája
  • 1 ek. tejföl
  • 2 ek. rum
  • 1 csipet só
  • 30 dkg finomliszt
  • 5 dkg porcukor
  • 1 tojásfehérje (kenéshez)
  • olaj a sütéshez (1,2-1,5 liter)
  • vaníliás porcukor a szóráshoz
  • áfonyalekvár
- A vajat felolvasztjuk, hagyjuk langyosra hűlni. A tojásokat és a tojássárgákat elkeverjük a tejföllel, rummal és sóval.
- A lisztet és a porcukrot tálba szitáljuk, hozzáadjuk a tojásos tejfölt , majd az olvasztott vajat, fakanállal összekeverjük, végül munkalapra szedjük, és lazán összegyúrjuk.
- Pihentetés nélkül, lisztezett munkalapon 3 mm vékonyra kinyújtjuk, és linzerkiszúróval korongokat szúrunk ki belőle.
-A két alsó közepét megkenjük egy-egy pötty tojásfehérjével. Kissé elforgatva, egymásra fektetünk 3-3 korongot, a közepüket pedig fakanál nyéllel le- és benyomjuk .
- Nagyobb lábasban vagy serpenyőben felforrósítunk háromujjnyi zsiradékot. Mérsékeljük a tüzet, a lyukas koronggal lefelé óvatosan beleteszünk 6-8 fánkocskát – ne többet, mert nagyon gyorsan sülnek, és jócskán megnőnek-kinyílnak. Mindkét oldalukon aranybarnára sütjük őket (mindössze 2-2 perc!), papírkendőre emelve felitatjuk róluk az olajat.
- Tetejüket megszórjuk vaníliás porcukorral, a „rózsakelyhekbe” 1-1 kanálka áfonyalekvárt púpozunk. Frissen az igazi, de még másnap is fogyasztható.

-Ha így teszel, meglásd, a tél gyorsan elillan, a lányok termékenyek lesznek, és a kukorica bőségesen fog teremni az idén.

Barátaim ! Munkára fel, és várok szeretettel mindenkit az esti mulatságra!

27459724_1620849944662603_2727701220147747967_n.jpg
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Howdy Cowboyok, Cowgirlök !

Pár képpel készültem én is a farsangra bodzaszörppel, 'kosárkával' és fini~fini baracklekvárral:

852IMG1512.jpg


Na, meg a recept se hanyagolható el:
758IMG1509.jpg


De az adataim sem:
578IMG1510.jpg


Végezetül, még egy kis képecske a teljesség igénye érdekében:
580IMG1507.jpg


A telefonom fényképezőjének minőségéért én kérem szíves elnézését mindenkitől, ígérem jövő évig megpróbálok beszerezni egy jobbat, már, ha lesz akkor is ilyen csudi jó játszma :)!

További színes programokat 'eventeket' kívánva:

Krisztoph :rolleyes: '
 

Monó

Game Master
The West Csapat
Game Master
Csirke, házinak házi, de nem áfonya, hanem cseresznye :) Bármilyen savanykás, pikáns lekvár jó hozzá :) Csak gondoltam, stilusosan, (westesen) áfonya, csak épp nem volt itthon .

(bocsi az offért)
 
Fent