Speed Visszajelzések és javaslatok

Lazapepus

Member
AZ UTOLSÓ SPEED
kicsit nagyon unalmasra sikerült ezért kellene egy kis fejlesztés !
1. speed indulásnál első 25 szintig ne legyen akkora tp hozam 15mpihez legyen 3-5 tp küzdjünk meg azért a játékért!
2.ne legyen benne EVENT semilyen eventes cuccot ne használhasson senki csak azt használja ami a városban kapható!
3. legalább 4 emberes legyen egy város.
4.szövetség mentes!
5.Feladatok gyűjtés 2 napos elég ne tartson egy hétig!
6.erődharc legyen minden nap ne kelljen könyörögni hogy valaki hívja ki!
7.Az ingyenes rög segítség tartson 1 hétig mindegyik haszon tartó utána vegye meg minden játékos ha szeretne haladni!
8.Piaci kereskedelem receptek és termékeket lehessen vásárolni minden más tiltott legyen!
9.speed lehetne egyik párbajos másik speed erődharcos
10. MOZI lehetne 12 óránként hosszu idő a 24 óra

egyenlőre ennyi jutott az eszembe ! lehet hozzá írni bármit bárkinek van ötlete!
 

jaklee

Veteran Member
Javaslat jövőbeni speed szerverre, vázlat:

Városok versenye

Idő: 2 hét, ennél tovább úgyis csak azok maradnának, akiknek 2 hét után még van esélyük az első helyek valamelyikére, így szerintem sokkal izgalmasabb mint az 1 hónapos vagy hosszabb speedek.
bónuszok kb mint a mostaniak (esetleg kicsit jobbak)
Prémium: minden aktív
Város limit: 5

Nyertes: legtöbb pontot gyűjtő város
Nyeremény, ha lehetséges:
1. hely:
gringo szettdarab + rög + szerencsesüti
2. hely: hely gringo szettdarab + kicsivel kevesebb rög + szerencsesüti
3. hely: szokásos 2020-ig választható eventes szettdarab * 2 + rög + szerencsesüti
4. hely: szokásos 2020-ig választható eventes szettdarab * 2 + köti + szerencsesüti
5. hely: köti + szerencsesüti

Fix jutalom feltétele: Kiépített város 30-as templommal illetve 50-es játékosszint

Több kategóriában versenyeznek a városok. Minden kategória ad X pontot, a kategórián belüli helyezés alapján. A pontozás alapja minden kategóriában:
1. hely: 15
2. hely: 12
3. hely: 10
4-12. hely: 9 ... 1 pont

Ezen lehet változtatni, hogy több város kapjon pontot, de szerintem reálisan max 10 város lenne jelen kompetitíven

Kategóriák (3 párbaj, 3 erőd, 2 eredmény/kaland, 1 építés, 1 szakma):
  • Párbaj (2-szeres pont)- összes várostag ranglista szerinti párbaj tp-je (összeadva)
  • Párbaj - Legnagyobb nyert párbajkülönbséggel rendelkező város (összeadva)
  • Párbaj - Legtöbb kiütött ellenfél város szinten (összeadva)
  • Eredménypont (2-szeres pont) - összes várostag eredménypontjainak a száma (összeadva)
  • Befejezett kalandok - összes várostag befejezett kalandjainak a száma (összeadva)
  • Erődharc ranglista (2-szeres pont)- összes várostag erőd-ranglista pontszáma (összeadva)
  • Erődharc - legtöbb kitérés (összeadva)
  • Erődharc - legtöbb sebzés (összeadva)
  • Építés - összes várostag építési ranglista helyezése összeadva (legkisebb érték a legjobb)
  • Szakma - Szakma ranglista szerinti legjobb 2 várostag pontja összeadva

Egyéb:
  • Kereskedelem - Csak várostagok között, megkötés teljesen szabadon
  • Városi boltok - Egységes, mindenhova berakni bármit amit kér a "lakosság"? (Őszintén szólva nem tudom ez hogy szokott megoldva lenni kereskedés nélküli speedeken)


Megjegyzések:
  • Tapasztalatot direkt kivettem a kateriákból, szerintem ott az első ~10 és a többiek között túl nagy tud lenni a különbség ahhoz, hogy csapatversenynek lehessen nevezni: elsőnek van 20milla tp-je, a 15.-nek meg "csak" 5 milla
  • A kalandokat esetleg ki lehet venni a kategóriákból, mert csak 2 hét a speed (bár szerintem érdekes lenne, kicsit át kell gondolni melyik kalanddal kell sietni :))
  • Esetleg lehet azt is, hogy minden kategóriában az első 3 legjobb várostag számít csak (így 3 fővel is lehet indulni, csak az nyilván kis hátrány :))
  • Egyéb szabályok nyilván szükségesek lehetnek mint minden speeden, hogy minél kevesebb olyan dolog jöjjön elő, amit kihasználhatunk mi, játékosok *khm* angus ∞ köti *khm*
  • MPI-t kihagytam, speeden nem látom realitását, mert sokszor órákat kell várni egy játékra, így kicsit a szerencsén is múlik a dolog, illetve nagyon szűk az a réteg, aki tud is játszani. Egy egyenlő felszereléssel megszervezett bajnokság ettől függetlenül elég érdekes lenne, és az azt megelőző napok/hetekben az mpi-n is sokkal többen játszanának :)
 
Fent