Kibeszélő TWT Szeptemberi nyereményjáték

MrBlyk

Member
Legutoljára júniusban lehetett megvásárolni a kalapot, a szandált pedig bármikor az árverezhetősége miatt.


A versenyt szerintem jobban átgondoltuk, mint általában egy egyszerűbbet, ezért is van a szokásosnál több szabálypont és kitétel.

Nem akartam ellőni, de ha eddig szorgosan gyűjtötted a kókusz vagy cukorpálca buffot (plusz 75% találati esélyt biztosít), akkor igenis fel tudod venni a versenyt egy eseménygyőztes fegyverszettel rendelkező játékos ellen is.

Próbálunk újfajta nyereményjátékokat megrendezni, lásd a mostani rövid Speed szervert vagy ezen játékot. Egy darab tárgyról van szó minden szerveren, nem pedig egy egész szettről. Idén lesz még lehetőség Speed szerverek alkalmával El Gringó szettdarabot nyerni.
Már megint a hetyetye megy. Igen, meg lehetett pont AZT vásárolni, meg a virágszandált ha éppen valaki elég szerencsés és talál eladót, de a többi tárggyal mi van? Gringó övet nem lehet minden nap szerezni, és nem mindenki nyer speedet vagy eventes fegyvert. És igen vannak buffok, de azt nem csak a halász szettesek tudnak használni hanem a 300% találatival rendelkezők is.

Én megértem, hogy új eventet akartok behozni, és ez nagyon jó. De nem így kell csinálni. Ez nem verseny, még mindig, mert kizárjátok a játékosok zömét. Éppen fent írtad, hogy azért rendezitek meg minden világon, hogy több résztvevő legyen. Oké, de ezekből mennyi az esélyes? 2-3 szerverenként?
 

Etheryon

Veteran Member
Speed győztes 2022
Egy helyettes kalap 150 aranyrögbe került a legutóbbi alkalommal, annyit belépési bónuszból is bőven össze lehet szedni szerintem ebbe megegyezhetünk. Hawaii szandálja árverezhető, így arra is lehetőség van, hogy valaki játékbeli pénzért vásárolja meg a tárgyat a piacról. Maga a gringó öv már nehezebb kérdés, viszont Speed szerverek alkalmával bárkinek adott volt az opció, hogy győzelem esetén kérjen magának egyet. Így azért nem került ezen tárgy kizárásra, mivel aki egy-két-három évvel ezelőtt jogosan megnyerte, igazságtalannak érezném megvonni tőle a jutalmát, valamit lehetetlen lenne leellenőrizni, hogy minden egyes munkavégzés befejezésekor milyen tárgyat viselt.
Ez elméletben nagyon jól hangzik, pár kérdés felvetődött bennem:
2020óta játszom , szerintem elég aktívan, 1db hawaii szandált nem láttam piacon, milyen gyakorisággal kerülnek piacra van-e aki nem röggel jutott hozzá?
Mikor volt a hawaii szett utoljára megvásárolható?
Hány gringo szett darab került megnyerésre rög felhasználása nélkül?
Hány hét bejelentkezési bónusz kellene pl. az utolsó eldorádós event megnyeréséhez?
Számít-e hogy hatalmasan befolyásolja az esélyeket egy új szerveren pl.: Nevada egy-egy eventgyőztes fegyver?
Miért lett kizárva mindenki aki a, nem költ rögöt,vagy csak minimálisat és b, nem régen regisztrált játékos?

Mindezzel arra szeretnék kilyukadni, hogy most nyerettek a legtöbbet költő játékosokkal egy-egy gringo darabot?
 
Utoljára szerkesztve:

MrBlyk

Member
  • Csak azon munkák számítanak bele a versenybe, melyet a játékoskaraktereddel 30. szint felett végeztél el.

Még arra sem adtok esélyt, hogy 30 szint alatt tudjunk beküldeni jelentést. Az okos játékosok regisztráltak volna új karaktert és kihasználták volna a kezdő találati esély bónuszt ami 10-es szintig elég magas. Nem... azt is el kellett venni. Csodálatos ötlet volt.
 

Klar

Community Manager
Ex-Csapattag
Már megint a hetyetye megy. Igen, meg lehetett pont AZT vásárolni, meg a virágszandált ha éppen valaki elég szerencsés és talál eladót, de a többi tárggyal mi van? Gringó övet nem lehet minden nap szerezni, és nem mindenki nyer speedet vagy eventes fegyvert. És igen vannak buffok, de azt nem csak a halász szettesek tudnak használni hanem a 300% találatival rendelkezők is.

Én megértem, hogy új eventet akartok behozni, és ez nagyon jó. De nem így kell csinálni. Ez nem verseny, még mindig, mert kizárjátok a játékosok zömét. Éppen fent írtad, hogy azért rendezitek meg minden világon, hogy több résztvevő legyen. Oké, de ezekből mennyi az esélyes? 2-3 szerverenként?
A hetyetye alatt az általad felhozott tárgyakra hoztam fel a megszerzésüknek módját. Lehet tévedek, de úgy gondolom, hogy eseménygyőztes fegyverszett nélkül is meg lehet nyerni egy világon a jutalmat.

Ez elméletben nagyon jól hangzik, pár kérdés felvetődött bennem:
2020óta játszom , szerintem elég aktívan, 1db hawaii szandált nem láttam piacon, milyen gyakorisággal kerülnek piacra van-e aki nem röggel jutott hozzá?
Mikor volt a hawaii szett utoljára megvásárolható?
Hány gringo szett darab került megnyerésre rög felhasználása nélkül?
Hány hét bejelentkezési bónusz kellene pl. az utolsó eldorádós event megnyeréséhez?
Számít-e hogy hatalmasan befolyásolja az esélyeket egy új szerveren pl.: Nevada egy-egy eventgyőztes fegyver?
Miért lett kizárva mindenki aki a, nem költ rögöt,vagy csak minimálisat és b, nem régen regisztrált játékos?

Mindezzel arra szeretnék kilyukadni, hogy most nyerettek a legtöbbet költő játékosokkal egy-egy gringo darabot?
Ezen kérdések mindegyikére már csak azért sem tudok válaszolni, mivel a naplófájlok eltávolításra kerülnek bizonyos idő eltelte után. Biztosan van olyan játékos, aki úgy rendelkezik vele, hogy nem aranyrögért vásárolta meg, ismerek ilyet. A játékosokkal kapcsolatos adatok az eseményszerveren egy-egy verseny végeztével törlésre kerülnek. Eseménygyőztes fegyverszettet megnyerni bejelentkezési bónuszból biztosan nem lehet. Viszont más módja is van az aranyrögök megszerzéséhez vásárláson kívül, pár évnyi nyereményjátékokon való részvétellel, spórolással és fekete pénteki kiárusítás alkalmával rögös táska vásárlásával (jelentős pluszt biztosít). Az új szerveren biztosan jelentősen befolyásolja az esélyeket. Ezen és az előző hozzászólásaim alapján nem gondolom, hogy kizárva lettek volna azon játékosok, akik nem költenek jelentősen a játékra.

A legtöbbet költő játékosoknak már van Gringó szettdarabjuk, mivel a barátmeghívó rendszerében lehetőségük volt hozzájutni. Költeni nem, de aktívan játszani egészen biztosan, hogy kell - pont ahogyan egy Speed szerveren is - a nyeréshez. Valamint, azon játékosok jelentős többsége, akik eddig nagyon akartak nyerni Gringó szettdarabot, azok már megtették. Sőt, már olyan játékosnál is van, aki nem a meghívó rendszerből vagy Speed szerver győzelemből szerezte meg.

  • Csak azon munkák számítanak bele a versenybe, melyet a játékoskaraktereddel 30. szint felett végeztél el.

Még arra sem adtok esélyt, hogy 30 szint alatt tudjunk beküldeni jelentést. Az okos játékosok regisztráltak volna új karaktert és kihasználták volna a kezdő találati esély bónuszt ami 10-es szintig elég magas. Nem... azt is el kellett venni. Csodálatos ötlet volt.
Az egyik játékosunk jelezte számunkra ezen kiskaput, melynek megtartása az eredeti szándéktól eltérő eredményt okozhatott volna.


Ezektől függetlenül szeretném megvárni a másnapot, amíg több játékos elolvassa a bejelentést és kifejezi véleményét, valamint én is újra átgondolom az eddigi visszajelzésetek alapján. ;)
 

Ghost of Red James

Well-Known Member
Találkozik a róka meg a farkas az erdőben.
- Te farkas, verjük meg a nyulat!
- Na és miért?
- Ha van rajta sapka, akkor azért, ha nincs, akkor meg azért!
Így is tesznek, jól elverik a nyulat. Egy hét múlva megint találkoznak.
- Te farkas, verjük már meg megint a nyulat!
- Na és most miért?
- Kérünk tőle cigarettát. Ha füstszűrőset ad, akkor azért, ha füstszűrő nélkülit, akkor meg azért.
Így is tesznek, megkeresik a nyulat és eléállnak.
- Te nyúl, aggyál már egy cigit nekünk.
- Na és milyet kértek, füstszűrőset, vagy füstszűrő nélkülit?
- Hmm... Nézd már farkas... ezen már megint nincs sapka!


Ha nincs Gringó az a baj, ha van Gringó, akkor meg az. A szóban forgó szett összes darabja eladható piacon, más kérdés, hogy a Gringó tulajok megválnak-e és ha igen, mennyire magas áron ezektől a tárgyaktól. Így elméletben beszerezhetőek ezek az itemek.
Ellenkező esetben egyetértenék az általatok felhozott érvekkel.
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Találkozik a róka meg a farkas az erdőben.
- Te farkas, verjük meg a nyulat!
- Na és miért?
- Ha van rajta sapka, akkor azért, ha nincs, akkor meg azért!
Így is tesznek, jól elverik a nyulat. Egy hét múlva megint találkoznak.
- Te farkas, verjük már meg megint a nyulat!
- Na és most miért?
- Kérünk tőle cigarettát. Ha füstszűrőset ad, akkor azért, ha füstszűrő nélkülit, akkor meg azért.
Így is tesznek, megkeresik a nyulat és eléállnak.
- Te nyúl, aggyál már egy cigit nekünk.
- Na és milyet kértek, füstszűrőset, vagy füstszűrő nélkülit?
- Hmm... Nézd már farkas... ezen már megint nincs sapka!


Ha nincs Gringó az a baj, ha van Gringó, akkor meg az. A szóban forgó szett összes darabja eladható piacon, más kérdés, hogy a Gringó tulajok megválnak-e és ha igen, mennyire magas áron ezektől a tárgyaktól. Így elméletben beszerezhetőek ezek az itemek.
Ellenkező esetben egyetértenék az általatok felhozott érvekkel.
Amúgy neked itt az a munkád, hogy egyetérts Klarral?

Továbbra is nyitott a kérdés:
Ha nem rögözik a user, és csak egy halász szettje van, hogyan rúg labdába?
Mert az bullshit, hogy "kitartással".
Ahogy az is, hogy az "elméleti lehetőség adott" ilyen tárgyak beszerzésére.
Igazából, ha jobban belegondolok, ennél cinikusabb választ nem is nagyon adhattatok volna :D

Egyébként:
A németeknél pont ezért kellett északi államok zászlózni, kevésbé érvényesültek ezek a bónuszok.
Itt meg lehetne mondjuk lótuszt szedni ennyi erővel, ott már csak tényleg a szorgalom számítana.

Vagy, esetleg még be lehetne rakni egy olyan szerverbónuszt, amely csak az adott munkára adna mondjuk 1000% találati esélyt.
Úgy egyenlőbb esélyekről beszélhetnénk.

Sajnos látszik, hogy Blyknek igaza van, nem gondoltátok át a dolgot.
Kapkodás van, és utólagos "hetyetye".
 

Bogyó

Game Master
The West Csapat
Game Master
Fórum Moderátor
Mindezzel arra szeretnék kilyukadni, hogy most nyerettek a legtöbbet költő játékosokkal egy-egy gringo darabot?

Múltkor beszélgettem egy kő rögös játékossal, aki azt sérelmezte, hogy a Gringo azért nem fair, mert nem lehet rögért megszerezni, neki nincs ideje speed szerverekre.

Nos most ő is lehetőséget kap ilyen formán.

Nem neked címezve hanem a teljes közösségnek:

Roppant elszomorító, amikor egy ilyen lehetőség van, hogy több gringót osztunk ki, mint 2-3 év alatt összesen, akkor már előre zúgolódtok. Ha prémmel lehet érvényesülni jobban az a baj, ha rögért nem megszerezhető egy item, az sem jó. Ha neked nincs esélyed megszerezni, örülj neki hogy más örülni fog. Majd lesz olyan is amikor te fogsz nyerni és a többiek nehezményezik, hogy nem volt fair.

Ha egy gringo öves nyeri, könnyen lehet hogy neki teljes a szettje, vagy jó pár milla ingame valutáért eladja lehet pont neked, amit most fog nyerni.

 

szölőcukor

Well-Known Member
Milyen büntetést várhat az, aki túllépi az 1080 munkát? Ezt nyomontartani szerintem nem a legegyszerűbb, és ha netalán 5tel többet csinálok egy nap?
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Múltkor beszélgettem egy kő rögös játékossal, aki azt sérelmezte, hogy a Gringo azért nem fair, mert nem lehet rögért megszerezni, neki nincs ideje speed szerverekre.

Nos most ő is lehetőséget kap ilyen formán.

Nem neked címezve hanem a teljes közösségnek:

Roppant elszomorító, amikor egy ilyen lehetőség van, hogy több gringót osztunk ki, mint 2-3 év alatt összesen, akkor már előre zúgolódtok. Ha prémmel lehet érvényesülni jobban az a baj, ha rögért nem megszerezhető egy item, az sem jó. Ha neked nincs esélyed megszerezni, örülj neki hogy más örülni fog. Majd lesz olyan is amikor te fogsz nyerni és a többiek nehezményezik, hogy nem volt fair.

Ha egy gringo öves nyeri, könnyen lehet hogy neki teljes a szettje, vagy jó pár milla ingame valutáért eladja lehet pont neked, amit most fog nyerni.

Ahamm.. Tehát örüljünk annak, hogy van ilyen, és fogjuk be a pofánkat.
Köszi Bogyó! :)
 

Labello 007

Kroki Kém
Múltkor beszélgettem egy kő rögös játékossal, aki azt sérelmezte, hogy a Gringo azért nem fair, mert nem lehet rögért megszerezni, neki nincs ideje speed szerverekre.

Nos most ő is lehetőséget kap ilyen formán.

Nem neked címezve hanem a teljes közösségnek:

Roppant elszomorító, amikor egy ilyen lehetőség van, hogy több gringót osztunk ki, mint 2-3 év alatt összesen, akkor már előre zúgolódtok. Ha prémmel lehet érvényesülni jobban az a baj, ha rögért nem megszerezhető egy item, az sem jó. Ha neked nincs esélyed megszerezni, örülj neki hogy más örülni fog. Majd lesz olyan is amikor te fogsz nyerni és a többiek nehezményezik, hogy nem volt fair.

Ha egy gringo öves nyeri, könnyen lehet hogy neki teljes a szettje, vagy jó pár milla ingame valutáért eladja lehet pont neked, amit most fog nyerni.
Magyarul a rögösök sírtak, hogy nem tudnak gringót szerezni, most meg adtok nekik ingyen egyet, akinek ez meg nem tetszik az fogja be a száját, s örvendjen mert talán a teljes gringos ember pont neked eladja majd a tárgyat. Akinek teljes gringója van és ezt az eventet megnyeri tudod mit fog csinálni? Eladja egy haverjának, nem neked. Ki lehetett volna úgy is osztani, hogy mindenkinek egyenlő esélye legyen, de a rögösök sírtak, szóval nekik kell adni. Haldoklik a játék, az ilyen megnyilvánulások meg eventek pedig egyáltalán nem segítenek és egyre inkább rájövök, hogy jól teszem, hogy nem járok fel csak pár naponta.
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Magyarul a rögösök sírtak, hogy nem tudnak gringót szerezni, most meg adtok nekik ingyen egyet, akinek ez meg nem tetszik az fogja be a száját, s örvendjen mert talán a teljes gringos ember pont neked eladja majd a tárgyat. Akinek teljes gringója van és ezt az eventet megnyeri tudod mit fog csinálni? Eladja egy haverjának, nem neked. Ki lehetett volna úgy is osztani, hogy mindenkinek egyenlő esélye legyen, de a rögösök sírtak, szóval nekik kell adni. Haldoklik a játék, az ilyen megnyilvánulások meg eventek pedig egyáltalán nem segítenek és egyre inkább rájövök, hogy jól teszem, hogy nem járok fel csak pár naponta.

Majd akkor magyarázzál kisfiam, ha te fizeted Hamburgban a medencés irodát!!44!!
 

Rickie Ross

Active Member
Szerintem a legjobb megoldás az lenne, ha előállnátok a nagyérdeműnek egy ötlettel és a részleteket rábízzátok a játékosokra - akik kommentben elküldhetik az ötleteiket és mondjuk egy szavazás alapján (like vagy akármi) döntenének el, hogy mely részletek/szabályok/jutalmak lesznek belefoglalva egy-egy játékba/eventbe.

Az már régóta nyilvánvaló a legtöbb játékosnak, hogy az eventjeitekre többnyire ráférne egy kiadós rework, nem igazán jön át a koncepciótok. Így talán nem kapnátok annyi kritikát és elégedettebbek lennének a játékosok.

Természetesen mindig akadnak emberek, akiknek valami nem fog tetszeni, azonban ha a játékosok által tanácsolt részletek valamely része bekerül, úgy jóval kisebb lesz a kommentcunami és nagyobb az elégedettség.
 

krisz1212

Active Member
Múltkor beszélgettem egy kő rögös játékossal, aki azt sérelmezte, hogy a Gringo azért nem fair, mert nem lehet rögért megszerezni, neki nincs ideje speed szerverekre.

Nos most ő is lehetőséget kap ilyen formán.

Nem neked címezve hanem a teljes közösségnek:

Roppant elszomorító, amikor egy ilyen lehetőség van, hogy több gringót osztunk ki, mint 2-3 év alatt összesen, akkor már előre zúgolódtok. Ha prémmel lehet érvényesülni jobban az a baj, ha rögért nem megszerezhető egy item, az sem jó. Ha neked nincs esélyed megszerezni, örülj neki hogy más örülni fog. Majd lesz olyan is amikor te fogsz nyerni és a többiek nehezményezik, hogy nem volt fair.

Ha egy gringo öves nyeri, könnyen lehet hogy neki teljes a szettje, vagy jó pár milla ingame valutáért eladja lehet pont neked, amit most fog nyerni.
Pont az érvelésedben benne is van a gond, hogy hirdetve van egy olyan játék, ami az alapvetően eléggé szegényes játékosállomány (pláne nyár végén) bizonyos részét érinti csak... Aki rögözik igen van előnye termékszedés, akár a Úniós erődharcosok stb, de egy versenyre, ami arra kéne, hogy ösztönözze a játékosokat, hogy picit élvezzék a játékot, nem biztos, hogy a legjobb megoldás a játékosállomány aktivitásának növelésére egy ilyen, csak ha rögöt vettél akkor van esélyed játékra.

"Ha neked nincs esélyed megszerezni, örülj neki hogy más örülni fog" - De ha alapvetően a játék unalmas, semmi változás, és jönne valami új miért örüljek annak, hogy a játékosok 1% kap valami eventet, amit a többi csak nézhet és tovább punnyadhat? (Másik része a magyar mentalitás ellentéte ez a kijelentésed :D )

Régóta tart a huzavona a karakter reworkokról, eventekről, pb/erőd reworkről, amit tudtok jól, hogy igérgetések mennek a fejlesztői oldalról, és a játékosok megunták és abbahagyták vagy nem figyelnek a játékra már mert unalmas, és ezt a kis különlegességet is, amit adnátok ki is fejtitek, hogy ez az alapkoncepció, hogy csak egy bizonyos réteg nyerhet. Mit vártok, mi lesz a reakció?

"vagy jó pár milla ingame valutáért eladja lehet pont neked, amit most fog nyerni. " - Nem muszáj ingame valutának lennie, tudunk pár példáról azon kivül is :)
 
Fent