Tisztázzuk a kiváló eredmény esélyét

Benjamni20

Active Member
Sziasztok,
S. Cruzhoz hasonlóan, én annak esélyére vagyok kíváncsi, hogy a kiváló eredmény tárgy előállításánal milyen eséllyel történik meg. Azt tudjuk, hogy 10% körüli érték, de ha elég sokat gyártunk, pontosan fogjuk tudni az átlagot. Szintén, az is érdekel, hogy ha egyenként gyárt le valamit az ember, az átlagban több tárgyat-e ad, mint az egy kattintással való gyártás.
Az egyetlen megkötés, hogy a gyártás előtt szorosan (legalább egy órával) ne imádkozzunk (játékban :P).


Egyébként minden eredményt a következőképpen jegyzek majd fel:
Gyártott tárgy | egyben / egyenként | ha egyenként, hány kört gyártottál (ellenkező esetben húzd ki) | ha egyben, hányat gyártottál (ellenkező esetben húzd ki) | hány darab esett
Példa:
Bőrszíj | egyben/ egyenként | ha egyenként, hány kört gyártottál (ellenkező esetben húzd ki) | 50 | 53
Bőrszíj |
egyben/ egyenként | ha egy kattintással, hányat gyártottál (ellenkező esetben húzd ki) | 50 kör | 57

Szerk.: Csak hogy tisztázzuk, az egyben alatt azt értem, hogy több tárgyat állítunk be gyártásra, és egy kattintással készül el a gyártás. Az egyenként alatt azt értem, hogy egyesével gyártjuk le azt (lehetőleg ne túl gyorsan, mert kizár pár percre a rendszer!). Egybenre példa:

egyben.png
Akinek van kedve, csatlakozzon!
 
Utoljára szerkesztve:

Benjamni20

Active Member
Kezdem én mai gyártásokkal:

Cserzett bőr (istállómester) | egyben/egyenként | 50 kör | 56 db
Cserzett bőr (istállómester) | egyben
/egyenként | 50 | 57 db
Cserzett bőr (istállómester) | egyben
/egyenként | 50 | 53 db
 

Benjamni20

Active Member
Hálózsák (istállómester) | egyben/egyenként | 34 | 35 db (1 kiváló)
Kulacs (istállómester) | egyben/egyenként | 56 | 60 db (4 kiváló)
Bőrszíj (istállómester) | egyben/egyenként | 80 | 87 db (7 kiváló)
Cserzett bőr (istállómester) | egyben/egyenként | 73 | 80 db (7 kiváló)
Bőrszíj (istállómester) | egyben/egyenként | 90| 98 db (8 kiváló)
Cserzett bőr (istállómester) | egyben/egyenként | 27| 28 db (1 kiváló)
Kulacs (istállómester) | egyben/egyenként | 60 | 66 db (6 kiváló)
Bőrszíj (istállómester) | egyben/egyenként | 71 | 76 db (5 kiváló)
Cserzett bőr (istállómester) | egyben/egyenként | 100 | 112 db (12 kiváló)
 

Benjamni20

Active Member
Cserzett bőr (istállómester) | egyben/egyenként | 107| 115 db (8 kiváló)
Bőrszíj (istállómester) | egyben/egyenként | 115 | 135 db (20 kiváló)
Kulacs (istállómester) | egyben/egyenként | 110 | 119 db (9 kiváló)

Eddigi egyben stat: 1223 gyártásból 1342 termék, tehát 119 kiváló termék esett, ez 110%. Értsd: ahány terméket beállítasz, annak 1.1x-esével számolj (adj hozzá +10%-ot). ÁTLAGBAN 50 esetében 55-nek kellene esnie (5 kiváló termékkel) az eddigi számok alapján. Ha félreszámoltam a százalékot, sikítsatok.
Szerk.: a szórás 103%-tól (+3% kiváló esett) 117%-ig terjedt (+17% kiváló esett).
 

Benjamni20

Active Member
Sziasztok, ezzel még tartozok. Időközben akadt egy bátor önkéntes, @Old Bear Hunter, aki idejéből jócskán áldozva (ezúton is köszönöm!) csaknem 3300 gyártást csinált meg egyenként. Így az összesített statisztika a következőképpen alakul:

Ha egyben gyártjuk a dolgokat, akkor 10.63% kiváló tárgyat kapunk. 1213 legyártásából 1342 tárgy esett, tehát 129 kiváló eredmény született.
Ha egyenként gyártjuk a dolgokat, akkor 10.05% kiváló tárgyat kapunk. 3374 gyártásból 3713 tárgy esett, tehát 339 kiváló eredmény született.

Feltételezésem, hogy minél nagyobb adathalamazzal dolgozunk, annál közelebb jutunk mindkét esetben ÁTLAGBAN a 10%-hoz. Így én a 10%-ot használnám a továbbiakban.

Csatolom az adatokat:
gyartas_stat.PNG
 

Benjamni20

Active Member
Akkor nincs különbség?
Lényegében nincs. Ha lenne még kétezer egyben gyártásunk (és egálba kerülne az egyben-egyenként), akkor szerintem oda jutnánk el, hogy még közelebb kerülne a 10%-hoz az érték mindkét esetben. Ha fordítva csináljuk meg, (az egyenként gyártás utolsó sorait elvesszük, hogy ugyanannyi legyen, mint az egyben), akkkor az egyben gyártás ad több százalékot (kb. 1% különbség van a javára). Ez viszont elhanyagolható (szerk.: mivel az a jobb, ha minél több adatunk van).
Hogy megértsük milyen kis különbségről beszélünk: az a fél-egy százalék különbség ezer tárgy esetében +5-10 kiváló eredményt ad. Elhanyagolhatóan kevés (szerintem).
 
Utoljára szerkesztve:

krcsirke

el pollo diablo
Most akkor jöhet egy nagyobb kísérlet. Kideríteni mire jó az ima. :D

Pedig egyszerű. Imádkoztunk mi már jobb ládanyitásokért, jobb cuccok kerüljenek be a szabóhoz, jobban térjünk erődökön, beadja a harmadik kulcsot, szánkót kapjunk egy eredményben, találjunk jobb cuccokat munka közben, egyesek csak 5 pontot kapjanak ne 10et, illetve hasonló megannyi indok.
Válasz a sorok közt, de ha itt nem találod olvasd el a spoilert.
Ha tudnánk az igazi választ, miben lenne másabb a mostani játékos életünk?
 
Fent