Továbbítva Piac-projekt: A lopások elleni hatékony fellépés, és a tisztességes játékosok támogatása

Milyen lépést várnátok el, ha valaki levesz a piacról MÁS JÁTÉKOS NEVÉRE kitett dolgot?

  • Maximum Support általi segítség a kárrendezésben (a tolvaj kérlelése)

    Szavazatok: 0 0,0%

  • Összes szavazó
    64
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Robert117

Legendary player (Retired)
Kedves Játékosok és Support-csapat!

A játékosok többsége már megelégelte, hogy az évek során rengeteg lopás történt a piacon. Azt gondolná az ember, hogy minimum a névre kitett dolgok más általi ellopása után lesz bármiféle következmény, de jelenleg semmi ilyen nincs. Bár a vadnyugaton vagyunk, de a korrekt játékhoz, konkrét játékosok egymás közötti kereskedésének kell lehetőséget adni, és ennek a körülményeit védeni. (Téveszme azt gondolni, hogy a "lépkedjetek át egymás városaiba/szövetségeibe, várjátok le a városba lépés időbeni tiltásait, és megoldjátok úgy" verzió működőképes. Egyrészt sosem tudjuk, hogy lopni fog valaki, és azt se hogy ki elől kell védeni az adott dolgot, másrészt órákat várni a be-, majd visszalépésnél manapság már nem opció. Elég csak az erődharcra gondolni, ha beregisztráltál várhatsz még tovább. Ennél ma már játékosbarátabb verziót ILLENE teremteni.)

Sajnos olyanra nincs lehetőség, hogy valaki úgy tegyen piacra valamit, hogy csak egy általa konkrétan megjelölt másik játékos láthassa, a többieknek meg se jelenjen vagy éppen csak ne tudjanak rá ajánlatot tenni.
Évek óta hiányosság, hogy a szabályzatból kikerült -az addig immel-ámmal betartatott- lopásra vonatkozó rész, és a Support szinte nulla kontrollal rendelkezik, esélyt sem adva a tisztességes játékosok megvédésére.

Bizonyára nektek is ismerős például szapeti32 neve, aki V1-en és Floridán, meg lehet máshol is, serényen károsítja meg a játékostársait, már hosszú évek óta.
Íme egy kiragadott részlet, amiben megismerhetitek: "mert én PÉNZT adtam az áruért" KÉP1
Gondolom sokatok találkozott már vele, vagy éppen tanúja volt egy aktuális lopásának. De rajta kívül sok más -hozzá képest szerencsére kevésbé jelentős- tolvaj van, akiket bizony féken kellene tartani, de minimum szankcionálni.
Nyilván ő a mai napig azt vallja, hogy nem lopás amit csinál, és a lelkiismeret, valamint a megbánás halvány jelét sem tanúsítja, kártérítésről meg ne is reménykedjetek. Természetesen ha elviszel valamit, ami nem a tied (hiszen más játékos nevére volt kitéve, neki szólt az ajánlat), az lopás! Ennek a cselekménynek pedig kell, hogy következménye legyen!

Ez az én személyes álláspontom, és úgy vettem észre, hogy más játékosok is hasonló értékrenddel gondolkodnak a témában.
A szavazás célja, hogy a játékostársadalom minél nagyobb része véleményt tudjon nyilvánítani, ötletelést kezdeményezzen, és végre megoldja ezt a problémát!

A szavazás nyilvános, 2 opciót is lehet választani! Köszönöm, ha részt veszel benne, és tudatod az álláspontod (bármelyik lehetőséget is választottad)!
 
Utoljára szerkesztve:

Ghost of Red James

Well-Known Member
Javasolnám annak a lehetőségét is, hogy a piacon lehetőség legyen meghatározott személy nevére kitenni tárgyat, tárgyakat oly módon, hogy azt csak és kizárólag a címzett láthassa. Ezzel kiküszöbölhető lenne a lopás, illetve nem kellene a Support csapatot terhelni a "honorálásokkal".
 

DeletedUser17653

Vendég
Olyan javaslatot tegyetek amit házon belül meg tudunk oldani a mélységesen megtisztelt support csapattal. Ötletből már be lett küldve annyi, hogy szuezi-csatornát lehetne vele rekeszteni, és azóta se történt semmi.
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Olyan javaslatot tegyetek amit házon belül meg tudunk oldani a mélységesen megtisztelt support csapattal. Ötletből már be lett küldve annyi, hogy szuezi-csatornát lehetne vele rekeszteni, és azóta se történt semmi.

Elsődleges cél a konkrét javaslathoz, hogy megismerjük a játékosok minél nagyobb részének véleményét, hogy tudjuk melyik irányba érdemes egyáltalán elindulni. A kidolgozott megoldás csak ezután fog következni, amiben már a Support-Csapatnak is lenne némi dolga. Remélem ennyi támogatás fog még tőlük jönni a dologban. Ha ez sikerül végül, akkor nagy hiányosság lesz pótolva.
 

DeletedUser17653

Vendég
Elsődleges cél a konkrét javaslathoz, hogy megismerjük a játékosok minél nagyobb részének véleményét, hogy tudjuk melyik irányba érdemes egyáltalán elindulni. A kidolgozott megoldás csak ezután fog következni, amiben már a Support-Csapatnak is lenne némi dolga. Remélem ennyi támogatás fog még tőlük jönni a dologban. Ha ez sikerül végül, akkor nagy hiányosság lesz pótolva.
Jol van, csak mondtam, hogy lehetőleg a végső megoldás ne olyan legyen amit még a központnak is el kell fogadnia, mert abból 100000% hogy semmi nem lesz. Mint ahogyan az ötletek megvalósítása 99.9998%-a érdeklődés hiányában elmaradtak
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Mint El Doradó demokratiukusan megválasztott Kormányzója szeretnék véleményt nyilvánítani az ügy/ügyek felett. Sza Péter nevű felhasználó El Doradot is rongálja bűnös tetteivel. Évek óta. Természetesen S.Cruz rendőrbíró rajta van az ügyön és mindig elcsípi. Sajnos a világunk politikusai és polgárai már kérték a support istenek segítségét, de eddig semmi nem történt. Értetlenül állunk az ügy elött. El Doradón életfogytig k.o.-t ítéltettünk a bűnösnek.
 

Sanbor

Member
Szintet, mesterséget lefelezni és örökös kitiltás a piacról !!!

A piacról való kitiltás megoldása hasonló módon kell hogy történjen, mint a multizásért való kizárás (semmivel nem problémásabb a supportnak !!!)
 

Annarose

Active Member
A legjobb az lenne, ha megoldható lenne, hogy a piacon lehetőség legyen meghatározott személy nevére kitenni tárgyat, tárgyakat oly módon, hogy azt csak és kizárólag a címzett láthassa. De ha ez nem, akkor legyen lehetőség a tolvajt jelenteni a supportnak és minimum fél évre eltíltani a játéktól.
 

DeletedUser17653

Vendég
Akkor nem szűrted le a lényeget. Itt nem a személyen van a hangsúly, hanem azon, amit csináltak vele. Ergo vevők valamilyen szinten a dologra.

A szöveg felülete a lőtéri kutyát sem érdekli, az meg pláne nem, hogy aktív account nélkül is tudok róla. Ami mögötte van, na az érdekes. Nincs mit.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Daddy Bear

Member
Sziasztok.
Mivel ritkán fórumozok, lemaradtam kicsit - ezt a közösségi kezdeményezést magam is elterveztem pedig. Engem háromszor lopott meg, ebből egy igazán érzékeny volt, mert rengeteg cuccot nyúlt le, amit gyártatni tettem ki. (A negyediket nem említem, az afféle kísérlet volt pár hete, de fényesen bevált, mert megvette hamar, amit direkt más nevére tettem ki, elég csábító áron.)
A Support felé részletesen kifejtettem az álláspontom, nem is egy alkalommal. Azt hiszem, ha elég markáns a mostani kezdeményezés melletti kiállás (pl. elegendően lennénk), akkor nehezebben lehet elsiklani a javaslataink felett.
Szapeti cinikus, de az érvelésében (..."Vadnyugat") van bőven hiba. A Vadnyugaton ugyanis nem fejpénz (így három nap háborítatlanság) hanem kötél (és korlátlan idejű hanyattfekvés, szerencsés esetben hat láb mélyen) járt ilyesmiért. Másrészt -és ez a fontosabb- ha már közösségi játékról van szó, akkor a becsület és a gátlástalanság között valahol muszáj éles határt kijelölni. Természetesen ez alapvetően személyes morális tartás kérdése; meg is ette a fene, ha csak kikényszeríteni lehet valakiből. De ezzel a mostani játék nem áll annyira rosszul, személyes tapasztalataim alapján a lopás meglehetősen ritka (az intenzív piaci forgalommal összevetve mindenképp). Nem volna jó, ha elharapódzna. Erre pedig a Supportnak is tekintettel kell lennie.
Személy szerint a "karhatalommal való kártalanítást" látom a már felvetődött javaslatok közül a legcélszerűbbnek, bár ez akár sok munkát is jelenthet az adminoknak. Másodsorban a hosszabb (nem pár napos) kizárást, ennek szintén lehet visszatartó ereje - súlyos visszaesőként pedig a véglegest, amit pl. azok kapnak, akik "hülye" jelzővel illetik játékostársaikat. (Elvégre a Vadnyugaton sem beszéltek a bácsik ennyire csúnyán... :) )
 

Klar

Community Manager
Ex-Csapattag
Kedves Játékosok,

Köszönjük, hogy kifejeztétek a véleményeteket a témával kapcsolatban. Elhiszem, hogy nagyon frusztráló és zavaró tud lenni, amikor egy ilyen eset következik be. A visszajelzéseiteket továbbítom a Központ munkatársainak és további ilyen esetek elkerülése érdekében igyekszem azon lenni, hogy megvalósuljon egy olyan piac opció, mint amit Ti (és Én is) szeretnétek, csak egy adott játékos láthassa az ajánlatot.

Azonban más játékosok büntetésének az ügye nem beszélhető ki (még ha itt nem is konkrétan erről, de érintve van) ezért a topicot zárolom. 64 játékos szavazott ezzel kapcsolatban, valamint hozzászólásokat is írtatok ezzel kapcsolatban. "Elegendően" írtátok le a véleményeteket ahhoz, hogy képviselni tudjam.

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek!
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent