Továbbítva Párbajszint Rework

A játékosok egyre inkább úgy gondolják, hogy a fejlesztők nem gondolják komolyan a párbajszint problémát. Sok párbajosnak nincs kedve mindig új világon karaktereket kezdeni azért ,hogy legyen ellenfele. Ezért inkább abbahagyják a játékot, mert elhagyva érzik magukat az emberek.

Probléma: https://prnt.sc/lovqt8
Kép származási helye: El Dorado, eléggé aktív világ.
Párbajszint 376 amikor a kép készült. 376 párbajszintről kb. 269 egészen 450-es ellenfél kihívható. Órákig két ellenfél volt csak kihívható, majd órákig csak egy.

Jelenleg ott tart a kedvenc vadnyugati játékunk ,hogy a nagy párbajszint nem dicsőség már hanem a lehető legnagyobb hátrány a játékban. Bünteti a játék azokat akik aktívan játszanak.
Fontos lenne ,ha egy vadnyugatos játékban a vadnyugat lényegét meg tudjuk élni, a párbajt. Ha a párbaj többé ilyen módon üzemel, akkor nincs a játéknak értelme. Abbahagyjuk, ahogy rengetegen abbahagyták akik feljutottak 450 szintre.

Gyors megoldás: 450 Helyett maximális párbajszint a 300 legyen.
Így nem érjük el a munkásokat, de 200 szint felett már úgy is csak párbajosok vannak. Így a párbajosok egymást fixen elérik.


A játékosok nem szeretnének évekig várni még erre az apró javításra, gyors és hatásos megoldást szeretnénk, mert így nem tudunk érdemben játszani.

Mi lövöldözni jöttünk a vadnyugatra nem kapálni. :)
Köszönöm.
 

DeletedUser17853

Vendég
Támogatom! Lehet elgondolkoznék rajta hogy megéri párbajos karaktert indítani (nem kaszt, beállítottság szerint :) ), bár én úgy variálnék a számokkal hogy aki eléri a 150-es szintet(=150-es párbajszint), azt már a lehető legmagasabb párbajszintű játékos is elérje. 150-es szinten azért már kiüthetnek 3 naponta legrosszabb esetben. :)
 

Adam.d666

Member
Én a párbajszint eltörlésére voksolnék és a játékosok szintje alapján lehetne kihívni xy mértékben fel és lefele (pl. egy 100. szintű játékos párbajozhatna 80-120 szintű játékosokkal)! :) Ez a mostani rendszer határozottan rossz!
 

krcsirke

el pollo diablo
Én a párbajszint eltörlésére voksolnék és a játékosok szintje alapján lehetne kihívni xy mértékben fel és lefele (pl. egy 100. szintű játékos párbajozhatna 80-120 szintű játékosokkal)! :) Ez a mostani rendszer határozottan rossz!

Ha nincs legalább 300as párbajszint, akkor a tp szempontból nem lenne vonzó a párbaj, aki meg nem a tpért párbajozott, az eddig is 10% motin tolta. Maga a 300as párbajszint még elég hogy a templomhoz képest vonzó legyen a párbaj tp szempontból.

Ha viszont nem akarnak variálni a párbajszintes dolgon, akkor a párbajszintcsökkentő Yagé főzethez ne kelljen 450-es párbajszint, hanem mondjuk 300-as. Elméletben ezt könnyebb megoldani és aki akarna 450es maradni, annak továbbra is ott a lehetőség.
 
Ha nincs legalább 300as párbajszint, akkor a tp szempontból nem lenne vonzó a párbaj, aki meg nem a tpért párbajozott, az eddig is 10% motin tolta. Maga a 300as párbajszint még elég hogy a templomhoz képest vonzó legyen a párbaj tp szempontból.

Ha viszont nem akarnak variálni a párbajszintes dolgon, akkor a párbajszintcsökkentő Yagé főzethez ne kelljen 450-es párbajszint, hanem mondjuk 300-as. Elméletben ezt könnyebb megoldani és aki akarna 450es maradni, annak továbbra is ott a lehetőség.

A párbajosokat akiket ismerek egyikük sem a tapasztalat miatt párbajozik, hanem mert élvezik.

A Yagéra nem is gondoltam, de szerintem ez elég jó ötlet amit mondasz.
 

Adam.d666

Member
Ha nincs legalább 300as párbajszint, akkor a tp szempontból nem lenne vonzó a párbaj, aki meg nem a tpért párbajozott, az eddig is 10% motin tolta. Maga a 300as párbajszint még elég hogy a templomhoz képest vonzó legyen a párbaj tp szempontból.

Személy szerint én sem a TP-ért megyek, de még csak nem is 10%-os motiváción. Egyszerűen 1-2-3 hét melózás után kedvet kapok hozzá és 1-2 napon keresztül a 100 energiapontomat elverve harcolgatok magamnak a néhány kihívható ellenféllel, akik épp nem erődöznek/alszanak. :D Engem az elején néhány szemtelen párbaj"hős" és a pénz motivált (pénzt pedig magasabb pb szinten már nem nagyon lehet farmolni senkitől).
 
Beszéltem több világon emberekkel, nem volt olyan akinek ne lenne problémája ezzel a párbajszint rendszerrel. Iowán már 260 körül nincs kit kihívni, szóval súlyosabb a probléma mint gondoltam.

Legtöbb ötlet az volt ,hogy csökkentség globálisan a maximális elérhető párbajszintet. Gyorsítsák a párbajszint zuhanásán sokkal-sokkal jobban. + Nagyon sokan a Yagén változtatnának még. (Yagén változtatni a legkönnyebb jelenleg.)

Továbbítva lesz ez a javaslat a megfelelő emberekhez? Jót tenne már egy gyors megoldás a TW Közösségének, nem tudunk örökké várni valami érdemi fejlesztésre ez ügyben.
 

DeletedUser17053

Vendég
Én Iowán 269es pb szinttel az egész szerón jó ha 6-8 játékost elérek/elérnék,amennyiben mindenki kint lenne(nem aludna vagy nem lenne épp ko-ban. Sokszor előfordul hogy 1 vagy 1 sincs aki támadható :(
Szóval az újabb világokon szerintem a 300as is sok.
Én javasolnám a sokkal de sokkal gyorsabb pb szint csökkenést,vagy drágább Yagé,de lehessen akárhanyas szinttől használni,így levihető lenne sok pénzért a pb szint akár 150re is. (Természetesen max addig amekkora szintű vagy)
Így a kisebb pb-sek is jobban fejlődnének ha egyszer-egyszer elkapnak 1 nagyhalat, meg persze több lenne az ellenfél is, izgibb a játék ;)

Mindenesetre támogatok bármi ilyennemű ötletet :)
 

DeletedUser14268

Vendég
Már közel 5 hónapja lett ez az ötlet megírva. Hol van a várt változtatás? Nekem úgy tűnik nem foglalkozik a játék fejlesztője a játékosok véleményével, különben már változott volna a párbajszint. Július eleje óta erődharcos pontozásom van, mert nem lehet párbajozni úgy mint fél évtizeddel ezelőtt, eleget vártunk már. A párbaj már azzal ellett rontva, hogy csökken annak a párbajszintje akit sokszor legyőznek és nyerni nem nyer. Aki sokat akar párbajozni, annak el kell előtte veszítenie 1000 párbajt, hogy lecsökkenjen odáig a párbajszintje, hogy legyen elég kihívható ellenfél, ez teljes mértékben kitolás az aktív játékosokkal.
A Vadnyugatnak elsősorban a párbajról kellene szólnia, nem arról hogy egész nap megy a 1 órás munkabeállítás vagy templomépítés, mert nincs kihívható ellenfél azon a 5-6 emberen kívül akit még ellehet érni, majd aztán jön a panaszlevél, hogy miért hívom ki egy nap 3-4-szer is, aztán elege lesz és törli magát, és csupán 1 olyan óra a 24 órából amikor kb 150 ember összegyűl és erődözik egyet. Aztán ismét kihalt 23 órán keresztül a játék.
 
2 hónap alatt 12-t csökkent a pb. szintem. Célom legalább a 200-as lenne, várhatok még 180 szintcsökkenést. Ki lehet számolni ,hogy az úgy mennyi idő lesz. Kb. 2 év és párbajozhatok újra. :D
 

DeletedUser17845

Vendég
Akkor hajrá. Pontozz full ellenállásra, veresd el magad azzal, aki csak szembe jön, és láss csodát, 2 nap alatt 60 szintet csökkentesz, ha elég kitartó vagy.
Ezek után tudom, rontja a ranglistán lévő statisztikádat. Pfuhh... nagy cucc, legalább tudod még élvezni kicsit a játékot. :)
 
Fent