Archivált Párbaj Bajszossal.

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Összefoglaló
A lényeg, hogy lehessen egy olyan lehetőség is a játékunkban, hogy a felszerelés eszközök menüjének jobb felső sarkában a bajszos utazó kereskedővel párbajozhassunk.

Jelenlegi állapot
Most csupán vételárért lehetséges hozzájutni, ahhoz, amit árul és párbajról szó sem eshet.

Leírás
Miért is ne? Elvégre a vadnyugaton az utazó kereskedőkre is rá járt a rúd a hétköznapokban. Még talán egy programozással meg is lehetne valósítani és, amit, még hozzá lehetne rakni, hogy a párbaj jutalmaként egy ajándékként olyan felszerelést kaphatnánk ingyenesen, amit épp árul a kereskedő. Mindent meg lehet manapság csinálni csak ki kell találni a "hogyan"t.

Visszaélések megelőzése
Vissza lehet élni azzal, hogy párbajozunk a jó öreg bajszossal?! Úgy vélem nem. Esetleg, ha mégis lehetne korlátozni, hogy napjában csak annyiszor lehessen párbajozni vele, amennyi árut kínál. + 5 energiapontba kerülne egy párbaj, úgy, mintha csak egy npc-vel párbajoznánk. Talán megoldható!

Vázlatrajzok
Ki kéne csak bővíteni a kereskedőnek a felületét egyetlen gombbal a jobb oldalon és, ha rávinnénk az egeret rajt lenne a gombon egy írás, miszerint:

"Párbaj a kereskedővel!"

Ekkor kattintás után megjelenne egy újabb ablak, ami, már a párbajt meg a párbaj végén a jutalmat mutatná, mint mikor húsvéti eventkor kapunk valamit a banditától és minthogy, úgy működne, akárcsak egy npc párbaj a kereskedő is kitudna ütni, de 72 órás védelmet nem adna ő sem!

Érvelés
Azt hiszem kiveséztem a főbb érveket, de annyit, még talán érdemes lenne hozzá tenni, hogy megnőne a szerepe azon játékosok játékának is, akik párbajra pontozva nem tudnak utazó kereskedelmet, mint munkát végezni továbbá, akinek nincs pénze egy számára fontos árucikkre, annak napjában 8-szor, de legyen meg neki az esélye. Előre lendítené a játékot? Mi az, hogy! Mindenki tolongana a kereskedőnknél? Hát, most magamból kiindulva alig nézek rá mit is kínál nem is tudom miért, de, ha tudnám, hogy akár párbajjal is szerezhetnék a táskámba némi értéket, akkor nyilván többször kattintok a kereskedő ikonjára és talán a játék is más felé haladna, mint ami felé tart. Élvezetesebb lenne szinte minden, azt hiszem visszaidézne egy cseppet a régi westből, noha ilyen lehetőség, még ott sem volt... Na, de ha tetszik az ötletem: Ne habozz, Támogass MOST ! :cool::bajusz:

...A bajszos párbajért! ;)

Nyilatkozat
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen/Nem
Az ötlet szerepel a korábban javasolt ötletek listáján? Igen/Nem

:no: Nem tetszik?
Találj ki jobbat!
 

S.Cruz

Well-Known Member
Ha naponta mind a 8 cuccot meg lehetne szerezni tőle a szerintem sok mert nagyobb szinten már 10k+ eladásival rendelkező cuccokat is dobál és ha ebből 3-at megszerzel pl. már 30k amit munkával se hoz össze minden nap az ember.

Viszont ha úgy lenne mint ahogy a húsvéti eventen, hogy 8 óránként lehetett ütni az szerintem életképesebb lenne.

Esetleg még egy rangsort belevinni, hogy legtöbbször legyőzte/legtöbbször legyőzte sorozatba vagy valami hasonló kis lista mint eventeken és ha elérsz egy bizonyos számot kapsz egy képességpontot vagy egyéb hasznos tárgyakat.
 

DeletedUser17014

Vendég
Támogatom. Nekem is voltmár olyan hogy kellett egy tárgy ami volt a Utazó Kereskedőnél de pénzem meg nem volt. Ennek van értelme és hasznos is. De aszerintem ez a nyolc órás határ nem jó. Kevesebb lenne jó 6 vagy 4 órás etapok lehetnének. De mindenképp jó lenne!
 

DeletedUser17448

Vendég
Kövezzetek meg, de én nem támogatom.

Egyrészt ennyi erővel a városok boltjait is ki lehetne rabolni, mert az is olyan vadnyugatos. Másrészt akkor mi értelme lenne a dollároknak a játékban, ha egyre több és több dolgot ingyen lehetne megszerezni? Az utazó kereskedő már így is egy kedvezményes dolog a napi ajánlataival, hiszen a városi boltokban (kivéve a sajátot) többszörös áron lehet megvenni a ruhákat, míg az utazó kereskedőnél normál áron, továbbá a piacnak is csökkenne a jelentősége, mert a jobb vagy ritkább ruhákat nehezebb lenne eladni, ha ingyen is könnyen megszerezhetné az ember.

Félreértés ne essék, én sem vagyok az a játékos, akinek mindig rengetek pénz van a számláján, és 100-200 ezres üzleteket bonyolít a piacon naponta, nekem is sokszor a pénz gátat szab a vásárlókedvnek, de az nem javítana a játékélményen, ha az amúgy egyszerűen megoldható dolgok is már a semmiért elérhetővé válnak.

Annyit még hozzátennék, hogy így a kereskedelemre pontozás is értelmetlenebbé válna, hiszen a kerisek által talált ruhák, fegyverek és minden más az utazó kereskedőtől ingyen megszerezhető lenne, így azoknak adja jogosulatlan előnyt, akik más szempontok alapján pontoztak (pl. párbajhoz).
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent