Mr. & Mrs. 2 kibeszélője

Syntex

Veteran Member
Ex-Csapattag
Ma 1 órát töltöttem el azzal, hogy ellenőrizzem tankönyvekbe hogy a feladat helyes-e és igen, teljesen helyes, mivel a logika szabályai szerint ha egy állítás fele hamis, akkor az egész állítás hamis. Úgy döntöttünk, hogy legyünk kedvesek és könnyítünk rajta, azzal hogy elég 1 helyes válasz is, de úgy látszik ez a megoldás sem jó. :) Úgy érzem ebben a helyzetben mi már kevesek vagyunk segíteni.
 

Shadow Bandit

Veteran Member
Ma 1 órát töltöttem el azzal, hogy ellenőrizzem tankönyvekbe hogy a feladat helyes-e és igen, teljesen helyes, mivel a logika szabályai szerint ha egy állítás fele hamis, akkor az egész állítás hamis. Úgy döntöttünk, hogy legyünk kedvesek és könnyítünk rajta, azzal hogy elég 1 helyes válasz is, de úgy látszik ez a megoldás sem jó. :) Úgy érzem ebben a helyzetben mi már kevesek vagyunk segíteni.
Sajnos ez ilyen... de ha ti kevesek vagytok megoldani akkor ki az aki megoldja ?
Mindíg van megoldás! :)
 

Kenneth G

Kroki-fan
Utánakutattam a feladatnak, mert valóban van egy ilyen, csak át lett írva.
Nyilván nem fogom leírni a megoldást (amit így is lehet tudni, így tök mindegy), de akit érdekel, a forrást megadhatom, hogy melyik könyvből van.
 

döme.

Active Member
Tiszteletem !

Már elnézést, de inkorrektnek tartom a változtatást !

Attól hogy valakinek nem megy, már meg kell változtatni ??? Nem kérem, adott 1 feladat - adott pontozással, nem értem mi a probléma. A vezetőség nem ad olyan feladatot amire nincs megoldás. Nem rinyálni kell, gondolkodni. (elnézést, akinek nem inge... )

Mi tegnap 21:11-kor kaptunk a nyomdásztól választ a megoldásunkra, ami "helyes" volt. (Mind 3 kérdésre) Gondolom rajtunk kívül még többeknek is sikerült.
Erre 21:28-kor "kiírják a változást. (Mire fel ?)
Tudtommal 1 versenyen vagyunk, adott a feladat, adott a megoldás, adott a pontozás, nem a Dévényi Tibi bácsinál vagyunk hogy ez "nehéz, nem megy és könnyítést kérünk", NEM !
Ez inkorrekt a 3 jó válaszadókkal szemben... :(
Akkor én is kérjem azt ha, 1 jó válaszra 20 pont jár akkor 3 jóra 60 pont járjon ??? NEM !

Kérném az eredeti pontozás visszaállítását, nem csináljon már a vezetőség se..ett a szájából. (Elnézést, de nekem ebből a variálásból ez jön le)

3 kérdés, 3 jó válasz 20 pont, ha nem megy akkor 0 pont.

Tisztelettel, d.
 

Deleted User - 645708

Vendég
Ma 1 órát töltöttem el azzal, hogy ellenőrizzem tankönyvekbe hogy a feladat helyes-e és igen, teljesen helyes, mivel a logika szabályai szerint ha egy állítás fele hamis, akkor az egész állítás hamis. Úgy döntöttünk, hogy legyünk kedvesek és könnyítünk rajta, azzal hogy elég 1 helyes válasz is, de úgy látszik ez a megoldás sem jó. :) Úgy érzem ebben a helyzetben mi már kevesek vagyunk segíteni.

Akkor lenne igazad ha a feladat így lett volna kiírva:
2. Egy másik alkalommal Mary csak a Grizzlyvel találkozott, aki a következőt állította:
Tegnap hazudtam és holnapután megint hazudni fogok.
Milyen nap találkoztak?

De így lett kiírva:
2. Egy másik alkalommal Mary csak a Grizzlyvel találkozott, aki a következőket állította:
a) Tegnap hazudtam.
b) Holnapután megint hazudni fogok.
Milyen nap találkoztak?

Tehát KÉT KÜLÖN állítást tett.

Az meg hogy egy hibásan kiírt feladatra azt mondjátok, hogy többeknek túl nehéznek bizonyult és ezzel kb lehülyézitek a játékosokat már kezd mindennek a teteje lenni...
 

LDuck

Veteran Member
Ma 1 órát töltöttem el azzal, hogy ellenőrizzem tankönyvekbe hogy a feladat helyes-e és igen, teljesen helyes, mivel a logika szabályai szerint ha egy állítás fele hamis, akkor az egész állítás hamis. Úgy döntöttünk, hogy legyünk kedvesek és könnyítünk rajta, azzal hogy elég 1 helyes válasz is, de úgy látszik ez a megoldás sem jó. :) Úgy érzem ebben a helyzetben mi már kevesek vagyunk segíteni.
Öhm, ezt most nagyon-nagyon-nagyon nem értem. Mi az, hogy ha a fele hamis, akkor a másik fele is hamis? Úgy érted, hogy van az a meg a b állítás.Amelyik napra az egyiket rá lehet húzni, akkor a másik állítás már nem is számít? Azt nyugodtan kifelejthetjük? Mintha ott sem lenne? Mert akkor minek van? Leírom ide is nyilvánosan, amit írtunk.

Elsőre megírtam, hogy a 2-es kérdésre nincs megoldás, nincs ilyen nap (csak ez a vitatott, az 1-es és 3-as jó). Erre azt a választ kaptam, hogy ez nem megfelelő, gondolkodjak még. Tehát levezetem...

A 2-es feladat hibásan van van kiírva vagy hibás a megoldás levezetése.
Egyik opció, hogy nem holnap, hanem 3 nap múlva (avagy holnapután után) kéne, hogy legyen. Ezen esetben hétfő a megfejtés, levezethető.
A másik opció ezen szöveget tartalmazza, de a neten is megtalálható levezetés (ami rossz) szerint hétfőnek kéne lennie DE

- hétfő: „a” állítás OK, „b” nem OK, mert igaz de hazudnia kéne ma
- kedd: „a” állítás nem OK, mert igaz de hazudnia kéne ma
- szerda: „a” állítás nem OK, mert igaz de hazudnia kéne ma
-csütörtök nem lehet, mert most is és 2 nappal később is igazat kéne mondania, tehát „b” állítás hamis.
-péntek-szombat-vasárnap nem lehet, mert igazat mond, így „a” állítás hamis

A két állítás külön van, nem egy mondatban, nem lehet rá azt mondani, hogy mivel az egyikben hazudik, így már okés a hétfő. Ha így lenne, akkor a 3-asra is lehetne a hétfő a megoldás, mivel pontosan ugyan az, csak másik napot jelöl a B állítás.
Vagy lehetne a 2-esre a kedd vagy szerda is megoldás, mivel akkor meg a B állítás a hamis, és ezen logika alapján ráhúzható, hogy mivel az egyikben hazudott, így hazudott (a 3-as kérdésre pedig így a szerda is megoldás)


Összefoglalva a feladat nem nehéz, nem nehézséget okoz megoldani, hanem vagy hibás, vagy egyszerűen rossz helyről lett másolva, és nem lett átgondolva :)
 

Kenneth G

Kroki-fan
Itt van az eredeti feladat, nem hibás, egyébként van egy könyv róla, ahol szintén megtalálható ez.
Szimplán az egész hülyeség, úgy, ahogy van.
Egyébként ahol találtam, benne vannak a megoldások is, a másodiknak valóban van megoldása, és ezalatt nem azt értem, hogy nincs megoldása. Pasnak és LDucknak tehát igaza van.
 
Utoljára szerkesztve:

Shadow Bandit

Veteran Member
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy mennyire valószínű az, hogy a nyeremények változtatva lesznek ?
Szeretném, ha a 2. helyezett is kapna egy régi avatart, és a 3.-4.-5. helyezett is kapna valamivel többet, nagynak érzem a különbséget, pedig lehet hogy pontokban egy kevés fog dönteni... mindannyiunknak sok ... rengeteg .... vagy annál is több ideje van benne. Persze nem akarok hálátlannak tűnni, vagy olyannak aki nagyra vágyó. ( Mindezt a nyertesektől teljesen független írom, de talán lenne még egy utolsó hajrá és bíztatás azoknak akiknek nincs annyira sok pontja, vagy feladta volna a játékot. )
A válaszokat előre is köszönöm! :)
Üdvözlettel, Shadow Bandit
 

Lazapepus

Member
AZ UTOLSÓ SPEED
kicsit nagyon unalmasra sikerült ezért kellene egy kis fejlesztés !
1. speed indulásnál első 25 szintig ne legyen akkora tp hozam 15mpihez legyen 3-5 tp küzdjünk meg azért a játékért!
2.ne legyen benne EVENT semilyen eventes cuccot ne használhasson senki csak azt használja ami a városban kapható!
3. legalább 4 emberes legyen egy város.
4.szövetség mentes!
5.Feladatok gyűjtés 2 napos elég ne tartson egy hétig!
6.erődharc legyen minden nap ne kelljen könyörögni hogy valaki hívja ki!
7.Az ingyenes rög segítség tartson 1 hétig mindegyik haszon tartó utána vegye meg minden játékos ha szeretne haladni!
8.Piaci kereskedelem receptek és termékeket lehessen vásárolni minden más tiltott legyen!
9.speed lehetne egyik párbajos másik speed erődharcos
10. MOZI lehetne 12 óránként hosszu idő a 24 óra

egyenlőre ennyi jutott az eszembe ! lehet hozzá írni bármit bárkinek van ötlete!
 

DeletedUser16937

Vendég
Az új feladat kiírása pontban 7-kor 8-kor stb. történjen! Itt ülsz 2 órát és aztán meg közlik hogy később írják ki...nem jó!
Akinek a pérja csődöt mondott rakjátok össze olyannal aki szeretne játszani de az övé is csődöt mondott....
 

Shadow Bandit

Veteran Member
Sziasztok !

Valamelyik kék esetleg válaszolna a fenti kérdésekre ? :) Előre is köszönöm !

Szeretném közölni veletek, hogy aki szeretne velem beszélgetni vagy játszani továbbra is, az megtalálhat majd Kentucky , Hawaii szervereken, illtetve a következő versenyen. :)
Szép estét!

Shadow Bandit
 
Fent