Továbbítva MPI kalandok

Klar

Community Manager
Ex-Csapattag
A javaslataitokat továbbítottuk a fejlesztők felé, remélhetőleg meg is fognak valósulni. Viszont azt kizártnak tartom, hogy minimális informatikai tudással pár óra alatt tökéletesen bele lehetne implementálni ezeket. Főleg ha tapasztalattal sem rendelkezik az illető. Nem kötekedni szeretnék, vagy kukacoskodni de egy ilyen összetettségű böngészős játékot nem lehet csak úgy összepakolgatni.
 

DeletedUser17653

Vendég
A javaslataitokat továbbítottuk a fejlesztők felé, remélhetőleg meg is fognak valósulni. Viszont azt kizártnak tartom, hogy minimális informatikai tudással pár óra alatt tökéletesen bele lehetne implementálni ezeket. Főleg ha tapasztalattal sem rendelkezik az illető. Nem kötekedni szeretnék, vagy kukacoskodni de egy ilyen összetettségű böngészős játékot nem lehet csak úgy összepakolgatni.
Nyilván a scripteket sem az teszi össze akinek halovány lila fingja sincs az egészhez, mert a C valamely formáját már látta az élete során. Viszont, azon script írók, programozók, webfejlesztők akik ezzel a játékkal foglalkoznak, és minden alkalommal frissítgetik az már megírt dolgaikat, illetve (tetszik nem tetszik) új funkciókat, vagy a meglévő elavult rendszereket felfrissítik valami újjal (ami ráadásul működik is!), hobbiból csinálják, még ha nem is pár óra alatt, hanem kell egy hét rá... de ingyen, és mert miért ne.

Ezért írtam, hogy ha nincs kapacitás megcsinálni ezeket, akkor megcsinálják ingyen a játékosok. Nem ez lenne az első eset, hogy egy cégnek a community segítene fejlesztésben, s nem is ez lesz az utolsó. Egyszerre lehetne jóval hatékonyabban működni, meg hamar elterjedne hogy ez info-friendly játék, és mindenki boldog lenne, hogy nem a szakadék mélyéről akarunk összekukázni friss embereket, hanem mondjuk épp mászunk kifele picit s úgy kiáltunk segítségért. Ott van béta fórum is, egyik magyar játékos belökte azt az erődös képletet pár napja, ami megoldaná a hp balance problémáját, s még működik is, méghozzá azon az elven ahogy kigondolták.

A játék meg nem összetett, ha valaki picit is érti mi miért és hogyan van megírva. Viszont most nem is egy teljes renoválásról van szó, hanem funkció frissítésről, ami 1 elem a sok közül, azt meg az összes modder, meg titokban bujkáló programozó hajlandó lenne segíteni fejleszteni.
 

DeletedUser17063

Vendég
Nyilván a scripteket sem az teszi össze akinek halovány lila fingja sincs az egészhez, mert a C valamely formáját már látta az élete során. Viszont, azon script írók, programozók, webfejlesztők akik ezzel a játékkal foglalkoznak, és minden alkalommal frissítgetik az már megírt dolgaikat, illetve (tetszik nem tetszik) új funkciókat, vagy a meglévő elavult rendszereket felfrissítik valami újjal (ami ráadásul működik is!), hobbiból csinálják, még ha nem is pár óra alatt, hanem kell egy hét rá... de ingyen, és mert miért ne.

Ezért írtam, hogy ha nincs kapacitás megcsinálni ezeket, akkor megcsinálják ingyen a játékosok. Nem ez lenne az első eset, hogy egy cégnek a community segítene fejlesztésben, s nem is ez lesz az utolsó. Egyszerre lehetne jóval hatékonyabban működni, meg hamar elterjedne hogy ez info-friendly játék, és mindenki boldog lenne, hogy nem a szakadék mélyéről akarunk összekukázni friss embereket, hanem mondjuk épp mászunk kifele picit s úgy kiáltunk segítségért. Ott van béta fórum is, egyik magyar játékos belökte azt az erődös képletet pár napja, ami megoldaná a hp balance problémáját, s még működik is, méghozzá azon az elven ahogy kigondolták.

A játék meg nem összetett, ha valaki picit is érti mi miért és hogyan van megírva. Viszont most nem is egy teljes renoválásról van szó, hanem funkció frissítésről, ami 1 elem a sok közül, azt meg az összes modder, meg titokban bujkáló programozó hajlandó lenne segíteni fejleszteni.


Az írassuk meg ingyen az egész játékot :D én jobban díjjaznám ha kikerülne a teljes west forrás kód és indíthatnának az ilyenek P szervereket, mint anno metin2ből. :D
 

boba

Member
Na erről beszéltem:
MPI Camper
Köszönjük Puha Toll! és társai, WT, Ady1 ...
Ne mondjátok, hogy ez a játékmód így rendben van!

És az sincs rendben, hogy az kapja a büntit, aki ezen felhúzza magát, ők meg röhögnek a markukba, jelentgeztnek. Talán a szabályzatot is felül lehetne vizsgálni, mert egy hulladék már évek óta, de ez legyen már egy külön topic.
 

boba

Member
Nem azt írtam, hogy szabálytalan, hanem, hogy nem jó a rendszer. Írmék más jelzőt is, csak tartok a kizárástól. ;)
Meg van egy olyan is, hogy fair play. Lehet egyeseknek ez a kifejezés ismeretlen. A fentebbi posztban írtam, hogy az új játékosok két perc alatt mennek mást játszani, ha így fogadják őket.
 

Puha Toll

Member
Mi volt a bajod kaari? :) Kaptatok 28 pontot, tudtad mi lesz a játék végkimenetele, ki is léphettél volna... arról pedig nem én tehetek, hogy mozdulni sem tudtál (Hidd el én is járok még most is hasonló cipőben) :) Legtöbb nagyobb szintű játékost nem érdekelnek a vetarán pontok, hanem KO-ra mennek, mivel van ott is egy rangsor. Sajna ha ezt nem tudod feldolgozni az a te problémád :) További szép napot! :)
 

DeletedUser17653

Vendég
Ez nem campelés, hogy megölnek téged, de mint mondtam, semmit nem lehet ezzel kezdeni. Megszokod, elviseled, vagy nem mégy mpi-re. Érdekes módon legalább 20 embert ismerek lobotomián aki napi szinten mpi-zik, és nem panaszkodik még akkor sem, ha szanaszét gyepálják a fejét és 0 pontot kap.

És elég fair az, ha nem 35-5 a végeredményetek az ellen javára, hanem kaptok 28 pontot, amiből meg veteránpontotok lesz. Vagy, vegyél rögöt, és elgyepálod puhát egy jó cuccal.
 

DeletedUser17653

Vendég
Szeretnék változtatást elérni a játékmódban. Balance.
Az nem lesz mostanában, mini event, nagy event, hibajavítás, új erődharcos képlet sebzésre amit megcsináltak, de ki kell találni egy másikat stb stb. 5 éven belül megvalósul, talán.

Ps: amugy meg ha most azonnal is szeretnéd, ahogy a közösség 80%-a is, akkor is max a javaslatot fogják továbbítani, amit már megtettek pár napja, meg azelőtt vagy 470 millió alkalommal, meg ugyan ezt megcsinálták legalább 8 régióban. S idézve Leonest béta fórumról, újra: "Nagyobb változtatásokban ne gondolkodjatok, max kisebb hibajavításokon, egyszerűbb, könnyen megvalósítható újításokra lesz lehetőség. "
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent