Archivált Licitlépcső

  • Témaindító DeletedUser16140
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser16140

Vendég
Üdv Mindenkinek!

Összefoglaló
Már egy ideje gondolkozom azon ,hogy mi lenne ha amikor egy tárgyat licitre kirakok beállíthatnám mennyivel licitálhatnak rá a vevők, és többnyire nem csak 1$-onként haladna fölfele az ára.

Jelenlegi Állapot
Jelenleg minden tárgyra ami kint van licitáláson 1$-al többet is bárki rátehet, vagy ha gondolja többet is.

Leírás
Az ötletem az volna ,hogy amikor az eladó kirak licitálásra vagy azonnal elvihető ár mellett licitálásra is egy tárgyat, akkor legyen egy olyan opció amivel beállíthat egy úgynevezett licitlépcsőt, aminek segítségével szabályozhatja azt ,hogy a következő licitálónak minimum mennyivel kell többet rátennie a tárgyra. Szerintem az lenne az ideális ha lehetne különböző mennyiségű licitlépcsőket beállítani ezekre a számokra gondoltam(5$,10$,25$,50$,100$,250$,500$,1000$,2500$,5000$,10000$,20000$,50000$,100000$,250000$,500000$,1000000$). A licitlépcső mennyiségét egy aukciónál ugyanúgy kiírná mint a tárgy más adatait. A piaci díj növekedhetne a licitlépcső mennyiségével arányosan. Ha lenne azonnal elvihető ár és amellett licitálás is, ha a licit eléri az azonnal elvihető árat afölé már nem lehetne licitálni aki elérte licittel a ,,villámárat" az megnyerte az árverést övé a tárgy. Ha bekerülne a licitlépcső szerintem csak a licitlépcsőben meghatározott árral lehetne többet rátenni se többet, se kevesebbet. Ebből következik ,hogyha van villámár is a licit mellé akkor a villámárnak muszáj lenne a licitlépcső többszörösének lennie, tehát 10,000$-os licitlépcső esetén nem lehetne 15,000$ a villámár ha a licitálás 8000-ről indult mert így nem lehetne rárakni a következő licitet. a Licitálás induló ára továbbra is teljesen szabadon választható lehetne de ezt is úgy kell beállítani ,hogy amennyiben van villámár is akkor a megadott induló ár és licitlépcsővel pontosan ellehessen érni a villámárat és ne lehessen túllépni, vagy ne maradjon alul a licit a villámárhoz képest mert nem lehet többet rárakni. Amennyiben a licitnél nem lenne villámár úgy az induló ár és a licitlépcső semennyire sem lenne megkötve(viszont a licitlépcsőt fentebb írt számok közül lehetne csak kiválasztani természetesen). Az induló ár viszont 1-∞-ig terjedhetne(mint eddig is). Továbbá lehetne választani ,hogy az egész világ láthassa az aukciót, csak szövetségen belül,csak városon belül, vagy csupán a barátok között lenne elérhető.

Visszaélések megelőzése
Nem hinném ,hogy ezzel vissza lehet élni.

Vázlatrajzok
Nincsenek.

Érvelés
Szerintem ez jobbá tenné a piacot, ezáltal a játékot is 1-1 értékes tárgyból meglepően sok pénzt ki lehetne hozni, vagy egy átlagos tárgyat is olcsón meglehetne szerezni.

Nyilatkozat
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen/Nem
Az ötlet szerepel a korábban javasolt ötletek listáján? Igen/Nem
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

NeverendingRoad

Well-Known Member
Igen, az alapötlet jó.

Igazából ez a 'licit barátoknak' dolgot feleslegesnek tartom, nyilván olcsóbban adok nekik mindent, ha nem ingyen... szóval az tényleg nem kell szerintem, viszont maga ez a 'minimum licit' dolog több játékban és fórumon is remekül működik.

Kicsit kiábrándító, hogy nagyon jó cuccok szinte csak úgy kelnek el, hogy az utolsó pillanatban éppen ki vagy gépnél és kinek az 1-10-15$-os plusz licitjét fogadja el a rendszer, de ha hozzá lehetne tenni egy olyan pontot, hogy 'minimum overbid' (segítsetek, magyarul nem jut eszembe...), akkor máris igazán licitszerű lenne.
 

DeletedUser10643

Vendég
Támogatom az ötletet. Ha ezt bevezetnék akkor az aukciók érdekesebbek lennének és nem csak a szerencse döntene... :rolleyes:

Azt szerintem még át kéne gondolni, hogy pontosan hova rakjuk ezt az opciót a tárgy felkínálási ablakán belül. Így is elég sok minden van már ott.;)
 

DeletedUser

Vendég
ezzel az ötlettel akár a holland árverést is be lehetne hozni
ha kell majd készítek valamit, csak most nincs kedvem :D
én támogatom
 

DeletedUser16140

Vendég
Köszönöm a támogatásokat!
Nagyon jól esnek, ha esetleg valakinek van valami amivel kiegészítené, vagy szimplán nem tetszik neki az ötlet(ez esetben indokolja meg ,hogy mi a baj vele) kritikákat is fogadok ,de lehetőleg építő jellegűeket.
 

DeletedUser

Vendég
Támogatom. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ennyi erővel, akkor már védett (vagy rejtett) licit is legyen.

Aki járt már már aukciós portálon az tudja miről beszélek. (Pl:vatera)
 

DeletedUser

Vendég
Ennyi erővel, akkor már védett (vagy rejtett) licit is legyen.

Aki járt már már aukciós portálon az tudja miről beszélek. (Pl:vatera)

ez se lenne rossz
lehetne zárt aukció is, amikor felteszi valaki az árut, és a licitálók valamennyit ráajánlanak egy x idő belül, és ha lejárt az idő, a legmagasabb licitáló ember megnyeri az árut
 

DeletedUser

Vendég
Az ötlet jó, támogatom :)

Esetleg azt lehetne még behozni ami elég sok aukciós oldalon megvan, hogy utolsó perces licitek esetén 5 perccel meghosszabbodik az aukció (=nincs utolsó mp-s lecsapás).
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem teljesen felesleges. Ha valamire sokan licitálnak akkor most is elszállhat az ára. Olyankor senki nem fog 1-1 dolcsikkal növelni, hanem pakol egy nagyobbat.


Akkor már inkább egy max licit értéket lehetne a licitálóknak beállítaniuk mint a normális licites oldalakon. amig el nem érik a max licitedet a rendszer automatikusan rátesz 1-et a Tiedből...
 

DeletedUser15808

Vendég
Igen, az alapötlet jó.

Igazából ez a 'licit barátoknak' dolgot feleslegesnek tartom, nyilván olcsóbban adok nekik mindent, ha nem ingyen... szóval az tényleg nem kell szerintem, viszont maga ez a 'minimum licit' dolog több játékban és fórumon is remekül működik.

Kicsit kiábrándító, hogy nagyon jó cuccok szinte csak úgy kelnek el, hogy az utolsó pillanatban éppen ki vagy gépnél és kinek az 1-10-15$-os plusz licitjét fogadja el a rendszer, de ha hozzá lehetne tenni egy olyan pontot, hogy 'minimum overbid' (segítsetek, magyarul nem jut eszembe...), akkor máris igazán licitszerű lenne.

A licit barátoknak dolog azért nem ártana, mivel nem egy olyan szemét játékos van, aki ellopja a cuccot a haverunk elől, ami olykor-olykor idegesítő lehet :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent