Kocsma

Kruikov

Az Admirális
Hát nézd.
Ez a nagyobb világokon (V1, Eldo, Florida) úgy működik, ahogy én láttam, hogyha kicsit is kompetens a játékos (vagy éppen szól, hogy heló, fejlődni szeretnék) , kap a feneke alá annyi segítséget, hogy pikk pakk 130-140 körülire felugrik.
Onnantól kezdve pedig akármelyik PvP szegmensben versenyképes lehet, mivel amint megérik erre, a szintje alapján, jellemző módon cuccokkal is ki van segítve.

Ezért is ajánlom a régi szerókat mindenkinek.
Többnyire összeszokottak a csapatok, segítenek is, 99%-ban rendes, segítőkész játékosok.
Szerintem ennél több nem kell :).
Ha pedig a pontok miatt van a cidri, a cuccok annyi pontot adnak, hogy igazából ez elenyésző.
Harcok szempontjából nem az fog dönteni, hogy van-e plusz 2k éped, vagy 100 irányításod, párbajnál pedig ezek a pontok csakis a high-end kategóriában számítanak. (bár az RNG miatt gyakran ott sem)

Viszont annál mindenképpen jobb deal, mint évente kezdeni egy új karaktert, mert időközben kidöglött a világ a szétfullozott, rögözött, pénzelt karakter alól.
Ha nincs ellenfél, haver, cimbora, minek játszani? :)
Többségében ez igaz is. Azonban 3 érv mindenképp az új világ mellett szól (még ha azok nem is oly ütősek):
I. Elsőként elérni bármit kezdőként gyakorlatilag csak egy új világon lehetséges.
II. A ranglistákon elért helyezések. Ha valaki szeretne valamiben első lenni, akkor annak szintén új váligán érdemes próbálkoznia.
III. Nem mindenki szereti, ha "alá tolják" a cuccokat, inkább saját érőből érne el dolgokat. Viszont emiatt a régebbi világokon egyértelműen hátrányba kerül.

Tudom, hogy nem a legerősebb érvek, de helytállóak, és ezek miatt én ragaszkodnék ahhoz, hogy mindenkinek adassék meg a lehetőség évente (vagy akár 2 évente), hogy új lehetőséget kapjon, új szerveren, egyenlő esélyekkel indulva.
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Többségében ez igaz is. Azonban 3 érv mindenképp az új világ mellett szól (még ha azok nem is oly ütősek):
I. Elsőként elérni bármit kezdőként gyakorlatilag csak egy új világon lehetséges.
II. A ranglistákon elért helyezések. Ha valaki szeretne valamiben első lenni, akkor annak szintén új váligán érdemes próbálkoznia.
III. Nem mindenki szereti, ha "alá tolják" a cuccokat, inkább saját érőből érne el dolgokat. Viszont emiatt a régebbi világokon egyértelműen hátrányba kerül.

Tudom, hogy nem a legerősebb érvek, de helytállóak, és ezek miatt én ragaszkodnék ahhoz, hogy mindenkinek adassék meg a lehetőség évente (vagy akár 2 évente), hogy új lehetőséget kapjon, új szerveren, egyenlő esélyekkel indulva.

Ez szép és jó, de annak mi értelme van, hogy max. 1 évig tart a buli? :)
Ha önerőről van szó, azt a régi világon is összehozhatod.
Ha nagyon ranglistáskodni szeretnél, szerintem van ráció egy szép helyezésre.
Ez az elsőként dolog meg.. Egy-egy sárga üzenet miatt kétlem, hogy jó deal lenne.
De figyu, ha neked így jó, akkor nekem is :D
 

krcsirke

el pollo diablo
hm.. a párbaj beállítása oly módon, h ha le is megy, egyik fél sem veszt / kap nyereményt, nincs KO, stb..

Pénzt azért veszítsen, nem nyírnám ki a párbajt, de KO nem lenne eszmélet vesztés formában, vagy ha igen, akkor 1 hétre növelném KO időtartamát. Szokásos kötelező 24 óra maradna persze.

Miért? 150-es szinten nem lehet munkést verni? :D

Nincs az a veszély hogy egy 150-es leverje 30-40-50 szintkülönbségű ponttal és ruhabónusszal. 100-ig könnyű eljutni ma már bárkinek. Egyébként jogosan lehetne 150. szinten is munkást verni, de mivel ez kimondottan fejlődésre orientált világ lenne, sokan nem párbajpontozással vagy párbajos szett beszerzéssel foglalkoznának, így könnyű célpontok lennének.
 

Tekergő

Member
Amúgy az új világ addig jó, amíg sok új emberrel ismerkedhetsz meg. Amit az ember rájön, hogy ugyanaz a kb 100 ember van fent (némelyik 5-6 karakterrel) az egész elveszíti a varázsát. A játék menet meg minden szerveren ugyanaz.
Ha az új szerverek valamiben mások lennének, mint a régiek (legyen az bármi, ami a szerver sajátossága lenne) akkor látnám értelmét, hogy évente nyitnak újat.
Gondolok itt olyanra, hogy a 2023-ban megnyitó szerveren aktiválva van 1000% plusz tp minden munkánál, a 2024-ben megnyitó új szerveren mindenki kap örökös karakter bónuszt... és a többi. Valami egyedi olyan pluszt kapna az épen legújabb szerver, ami a többi szerverre nem igaz és ami a következő évben nyitó új szerveren biztos, hogy nem lesz. Ez változatossá tenné a játékot, és egy-egy szerver, akkor is érdekes maradhatna a játékosoknak, ha épp nem az a legújabb szerver.
Persze ennek is vannak korlátai, esetleges negatív hatása és gondolom beláthatatlan következményei a rögvásárlásra, plusz soha egyetlen világot sem lehetne összevonni. Így az egész elméletben is megbukott. Biztosak lehetünk benne, hogy ilyen soha nem lesz.
Viszont a minden évben új szerver és minden szerveren éppen elegendő rög értékesítése egy jól bevált módszer, melynek gyakorlata hosszú évekre nyúlik vissza.
További jó részvételt! (Együttérzéseteket kérlek hozzászólásban fejezzétek ki.)
 

Kruikov

Az Admirális
Amúgy az új világ addig jó, amíg sok új emberrel ismerkedhetsz meg. Amit az ember rájön, hogy ugyanaz a kb 100 ember van fent (némelyik 5-6 karakterrel) az egész elveszíti a varázsát. A játék menet meg minden szerveren ugyanaz.
Ha az új szerverek valamiben mások lennének, mint a régiek (legyen az bármi, ami a szerver sajátossága lenne) akkor látnám értelmét, hogy évente nyitnak újat.
Gondolok itt olyanra, hogy a 2023-ban megnyitó szerveren aktiválva van 1000% plusz tp minden munkánál, a 2024-ben megnyitó új szerveren mindenki kap örökös karakter bónuszt... és a többi. Valami egyedi olyan pluszt kapna az épen legújabb szerver, ami a többi szerverre nem igaz és ami a következő évben nyitó új szerveren biztos, hogy nem lesz. Ez változatossá tenné a játékot, és egy-egy szerver, akkor is érdekes maradhatna a játékosoknak, ha épp nem az a legújabb szerver.
Persze ennek is vannak korlátai, esetleges negatív hatása és gondolom beláthatatlan következményei a rögvásárlásra, plusz soha egyetlen világot sem lehetne összevonni. Így az egész elméletben is megbukott. Biztosak lehetünk benne, hogy ilyen soha nem lesz.
Viszont a minden évben új szerver és minden szerveren éppen elegendő rög értékesítése egy jól bevált módszer, melynek gyakorlata hosszú évekre nyúlik vissza.
További jó részvételt! (Együttérzéseteket kérlek hozzászólásban fejezzétek ki.)
Van benne fantázia. És igen, a probléma az lenne ,hogy nem lehetne akkor összevonni, vagy legalább is nem lenne igazságos. De én azért támogatom az új szerókat, mert mindenki megérdemel egy esélyt. Hogy egyenlőként indulhasson.
 

Kruikov

Az Admirális
bocs, h csak ezt emelem ki a mondatodból, de amióta van lehetőség rögöt venni, azóta nincs olyan, h "egyenlő esély".. :)
Minden más körülmény változatlansága mellett értettem. Persze, nem lesz teljes esélyegyenlőség, de nyilván hátrányban van az, aki 1-es szintről indul, amikor egy csomóan már 150-esek, tele minden cuccal meg pénzzel. De valóban jó meglátás. :)
 
Fent