Ki lesz a következő hozzászóló ?

senki600

Egy vasútbarát
1-1 volt, és én most se néztem, gyalogoltam, utána mentem harcolni apának a macskáival, meg is lettem karmolva
jöjjön aki nem nézte azt a sz*r focit
 

senki600

Egy vasútbarát
04.09. Kaposvár
IC vonat indul a Keletibe, az egyik kedvenc gépemmel. A V43 1011 (431 011) egy igazi igénytelen lény. A '80-as évek beli nagyjavítása óta csak helyi javításai voltak neki, de mindig elment, és vonat alatt nem lett szolgálatképtelen. Az utóbbi nem tudom mennyi időben Dombóvárt erősíti, ők meg mindenből kihozzák a legjobbat. Januári állapotok szerint nagyon zajos gép volt, és a forgóváza miatt is le volt korlátozva. Január végén utaztam vele, gyorsulni nagyon tud, és akkori 80-as gépként nem is verte el a személy után egyből induló IC-t se. Február körül leállt, majd áprilisban ez volt az első vonata, állítólag forgóvázcsere volt, gyakorlatilag meg ahogy láttam nem új az a talp. Előbb említettem, hogy a 80-as években volt főjavításon, megnyugtatlak titeket, a forgóvázak azóta cserélve voltak, festve utoljára meg 2008-ban, de az akkoriban Dombóváron festett villanymozdonyok mind fakók már, mint a szintén dombóvári zenész 067 és a 073 is. Vasúton az utóbbi időben megszokott, hogy azon gépeket, amik nagyon alacsony pályaszámúak, végárlámpa nélküliek, azokat addig futtatják, míg el nem fogy a forgóvázuk vagy nem baleseteznek (újabban alacsony pályaszámú végzárlámpás gépeket is leállítottak, ilyen a 022, 023, 025 triumvirátus, vagy a végzár nélküliek közt a 016 (történetét leírtam már), illetve szerintem a 074 is). Ezen gép is erre a sorsra jutna, ám januárban belső infók alapján ez a gép megmenekül, vagy hagyományos, vagy retro festésben, de ez legyen a jövő zenéje. Ha ezt a gépet látjátok élőben, ne szörnyülködjetek, szeressétek, több ilyen, ennyire rózsaszín gép nincs, ez a festés el van találva, ha választani kéne a 379 már elrohadó festése és ez között, ez nyerne.
Csirke vagy bárki gyere
 

Csatolmányok

  • 20210409_161337_edited.jpeg
    20210409_161337_edited.jpeg
    5,5 MB · Megtekintések: 3

Lacx

2x
Speed győztes 2022
ha már vonatok:
204102860_234631744833945_2394547254336046311_n.jpg

legyen senki a következő
 

senki600

Egy vasútbarát
Ezt a képet már annyiszor láttam, hogy ezzel engem már nem lehet meghatni, így hozok egy szolgálatképtelenségről képet, egy már előre legyártott szöveggel.
2020.07.03-án szerettem volna hazamenni Balatonfenyvesről Kapostüskevárig (Kaposvártól az első megálló Fonyód felé). Várom a drága Fürdőst a 418 126-tal (azóta megszűnt ez a vonat, de visszatért más formában, egyenlőre hétvégén, majd megpróbálom felvenni), ami meg is jött pontosan. Fonyódon felszedtük a siófoki részt (azóta nincs Pécs-Siófok közvetlen kocsi se), majd maximum pár perc késéssel indultunk, amit hamar behoztunk. Indulunk Somogyvárról, felmászunk Osztopán felé, majd egyszer csak lassulunk, majd a Csörgő megáll Osztopán bejárati előjelzőjénél, amin szabad jelzés volt. Pár utas nem örült neki, hogy állunk az erdő közepén, nem is sejtették, hogy lesz még rosszabb. Egyszer csak megmoccanunk kb 15 perc késéssel, bevánszorgunk Osztopán átmenőjére, majd kapjuk az infót, hogy a gép szolgálatképtelenné vált, segélygépet kapunk. Sokan nem örültek neki, valahol jogosan is. Hosszas várakozás után kapok 1 Messenger üzenetet, hogy Somogyjádnál jár a dácsia, ami előtte a malomban tolatott. Kb 60 perc világmegváltó tiszta levegő után begurul a dácsia, ráakasztották a nehéz személyvonatot, fékpróba aztán indult is tovább. Somogyjád utánig éppen hogy felértünk az emelkedőn, bár egy csörgőt, 2 BDbh-t (mint a Bhv, csak van rajta poggyász rész, 16 kerékpár szállítható, kérésre holnap egy ilyen kocsit körbelövök ha tudok), és 3 halbit (a jó kis ex NDK-s kocsik, amiket a népek utálnak) felhúzni úgy, hogy mindegyik kocsi tele volt utassal és biciklivel, nem volt egyszerű, de Várda előtt már lejtett a pálya, egészen Kaposvárig, így nem volt már szenvedés a menet. 21 órakor megérkezett Kapostüskevárra, ahol leszálltam, felvettem a menetet, és hazamentem (úgy küldenék videót de ahogy néztem a rendszer nem engedi). Egy a lényeg: ezen a napon ez a rész volt a legjobb, de úgy őszintén, kivéve, hogy a család minden tagja hívott minden 5. percben, hogy mit merészelek lerohadni a semmi közepén (szó szerint, a falu 2km hegynek fel).
Jöjjön az, aki még nem ment el ebédelni, vagy aki már jót ebédelt
 

Csatolmányok

  • 20200703_193158.jpg
    20200703_193158.jpg
    2,8 MB · Megtekintések: 2

Benjamni20

Active Member
Bingó. A kaland is megvan, bár még nehezem esik összekombinálni a szettet más darabokkal :D
A következő már lezárta a focis kalandot.
 

senki600

Egy vasútbarát
Válaszolnék később is, de korán kelek, valamint ez okból írnék hajnalba is, de akkor meg ki kell rabolnom a pékárus pultot, 4l ivóvízzel és pár liter tisztítósvízzel, egy lakatkulccsal, feltöltött, de net nélküli telefonnal elmenjek a törzshelyre takarítani, ahonnan hoznék képet, de helyszín nélkül, még elég érintetlen, maradhatna így még, így is van olyan rész már, amit kiraboltak belőle, és nem a szép papírok, amiről képet is mutatnék, ha nem olyan lenne (az az izzadós vagy milyen szmájli helye ez :)).
Szóval jöjjön aki Benji néven fut
 

senki600

Egy vasútbarát
Most fáradt vagyok mesélni, de egy rövidet összedobok, Fonyódról, tegnapról.
Család kényszerít, hogy menjek velük, de én kocsival se akartam menni, meg alapból se. Mondom nekik én a pálya mellett leszek, de nem, ezt nem engedik, azt harcoltam ki, hogy az érkező Csörgő meglegyen (meglett, majd szerepel), de az csak 1 volt, előtte volt 2 ilyen mozdonyos (neve: Traxx) vonat, de utána volt a kedvenc Szilim (V43 1011/431 011) és egy szép Gigant (képet nem is küldtem róla, de pótolom, amúgy a V63 017/630 017 (Celldömölk pajzsos) volt). Tesóm pancsikolt, én mindenkit elküldtem a f*szba, aztán mentünk vissza a forró szar járgányába (folyton és mindenki előtt szidom a kocsiját), erre hallom mi a rák jön az állomás felől, erre eszembe jut, ez a kanizsai IC, így gyors meglőttem ezt is. Utlok pancsikolni, utálom a Balatont, utálom azt a helyet, ahol kényszerből vagyok, utálom azt a helyet, ahol kényszerből kell lennem, de kb tőle 5 méterre ott fut a nyár legfontosabb vasútvonala, rajta a különlegességek, így ezt a napot sztornóznám.
Jöjjön egy tag, aki ma már kiizzadt, akár a semmitől is, mint most én
 

Csatolmányok

  • 20210620_174025_015.jpg
    20210620_174025_015.jpg
    5,1 MB · Megtekintések: 4
Fent