Ki lesz a következő hozzászóló ?

senki600

Egy vasútbarát
Nem csinálom a feladatot, és ha jönnél, szólt előre nekem is, hiába nem én vagyok a góré, de a tagok helyett is tag vagyok, mégha nem is fizetős tag
Gyere bárki
 

senki600

Egy vasútbarát
Úgy emlékeztem írtam választ, de lehet nem ment át, vagy törlődött, vagy szimplán én vagyok a buta. Na mindegy, nyaralni se megyek, de az utolsó Csörgő/Hörgős győri vonatra igen, bár nem saját ötletem volt, kérésre indulok.
Jöjjön aki már fázik
 

senki600

Egy vasútbarát
Ez a topic még él? :eek:
Talán a legélőbb játszóteres topic, bár a tagok se írnak már ide, @krcsirke elvtárssal kettesbe meg azért nehéz, főleg ha a rendszer csúnya és nem küldi el az írott választ se.

Pár napja, hogy 11 éve létrehoztam:D
Boldogságos szülinapot utólag is. (aug 26 volt egyébként, ma meg 29-e van)

Hiszek benne, hogy most egy olyan ír, aki az elmúlt időszakban nem nagyon
 

krcsirke

el pollo diablo
Tegnap nem írtam, remélem beleszámítok az időszakba.

Maga a topicba leheltünk lelket, próbáljuk életben tartani, meg kikapcsolódásnak se rossz mikor van időm belesek ide, így hasonló emberkét várok, aki szintén néha benéz ide!
 

krcsirke

el pollo diablo
Néha fáradt vagyok, illetve elfoglalt, majd egyszer elmondom miért, de az évek kérdése akár. Suli milyen amúgy? Jöjjön akinek ma(elsején) kezdődött az idei tanév!
 

senki600

Egy vasútbarát
Eddig se csinálunk sokmindent, bár az új kezdők eléggé rosszak, de ha részletezném akkor innen kivágnának.
Gyere aki szeretnél
 

krcsirke

el pollo diablo
Lényeg leírtad rosszak :D Lehet fognak belőlük lemorzsolódni, ahogy szokásos.

Jöjjön aki élvezi a mai jó időt!
 

krcsirke

el pollo diablo
Mit kérsz? Egy szokásos csirkét? Máris itt :D

Én örülök a jó időnek, igaz releváns kinek mi a jó, lényeg kabát még nem kell és nem is sülök meg.

Gyere @senki600, hozhatnál már pár képet!
 

senki600

Egy vasútbarát
Egy anno felénk járó, de ma békéscsabai Babával jelentkezek.
2021.08.21-én kedves barátom által az év egy utolsó kirándulásra mentünk, ami nem más volt, mint a (Kaposvár-)Budapest-Békéscsaba-Újszeged-->Szeged-Bp(-Kaposvár) volt. Hajnali indulás, éjszakai érkezés és még egy-két finomság. Képem Szeged nagyállomáson készült, élén a tavaly novemberig dombóvári M41/418 (2)126 volt egy 'csabai személlyel, háttérben egy kiskunfélegyházi kirohanós, a V43/431 (1)332 és szerelvénye állt. Iskola, távoktatás, az átcsoportosítás, a gép novembertől januárig tartó javítása miatt utoljára szeptemberben lett lefotózva, amikor még senki nem tudta, hogy lesz a nagy változás, és a Dunántúlra ezt a selejtérett rendszert hozzák, ami abból áll, hogy a Pécs-Szombathely vonatok vonatonként min 30 percet, a nyári Kaposvár-Győr vonatok (főleg napközben, a 8:17-essel kezdve, egészen a felfelé 16:17-kor induló, lefelé a 21:44-kor érkező vonatig) 20-150(!) (tegnap "csak" az a vonat, ami 17:46-kor kellett volna érkezni az beért 20:24-kor, 138 perces késéssel, az eggyel utána lévő is "csak" 120 percet késett, ami Pécsre ért volna 21-kor), a Baja-Székesfehérvár vonatok legalább nem késnek, de cserében az ott jelen formában jó, kár, hogy Komáromig bővítenék. De vissza a széphez: Eme géppel sok szép emlékem van, olyan is ami nem lehetne, de tavaly még vígan simogattam a Jolánkát (ezt a nevet adták ennek a gépnek, magának a sorozatnak a neve Csörgő) amikor csak megláttam. Amióta lent dolgozik délen, azóta sajnos nem Ő a legélesebb kés a fiókban: havonta jelent szolgálatképtelenséget, és a tél folyamán még ki is gyulladt szegény, tehát nem a saját, még vastag és újszerű forgóváza van alatta, hanem egy olyan, ami több évig nem mozgott, és nem is tudom mennyire vastag, talán látszik is a képen a mássága. A gép gyengesége, ami valószínűleg a látható baj okozója, hogy egy egyedi motor van benne, ami ugyan megegyezik a többivel, de ugyanakkor mégsem. Felénk a napi 222+körüljárás+tárolóba mozgás művelettel simán megvolt, de lehet, hogy az ottani több menése használja el jobban a Kicsit. De ettől függetlenül jó volt végre látni az egyik kedvencemet, 11 hónap elteltével.
Gyere akinek tetszett vagy nem tetszett a mese, ha meg kérdés van, vagy új képet vársz, akkor is
 

Csatolmányok

  • 20210821_160302.jpg
    20210821_160302.jpg
    3,2 MB · Megtekintések: 3

krcsirke

el pollo diablo
Csörgőt mindennap látok, vele utaztam a legtöbbet, egyedül talán a Bzmot (abból is az InterPici) van versenyben vele utazási szám tekintetében :D

Jöhet a következő kép! (Remélem InterPiciztél már!)
 

senki600

Egy vasútbarát
Sajnos nem még, de idei tervekben benne van, bár a valóság felülírja a szerelvényfordulót
Képet majd otthonról hozok, nem szenvedek vele telóról
Ha 15-ig nem jön más, akkor gyere Senki
 

senki600

Egy vasútbarát
Tegnap elmaradt a kép, késő délelőttől estig nem volt net, és éjjel már aludni akartam, de most pótolom.
Szerda reggelt írunk, a suliidő alatt nem szokásos "menjek hajnalba suliba" eseményem történt (alap iskolai időben pénteki hazaút, vasárnapi költözés, és csütörtöki délután haza, este a másik haza menetek vannak, de most úgy alakult, hogy kedd haza és szerda vissza. A hajnalom a szokásos teendőkben telt majd 5.30 után leindultam a nap első hosszabb gyaloglására. Lent az állomáson sok dolog a várakozás alatt nem volt, pár percet beszélgettem a nappalos forgalmistával (nem azzal, aki a zöld tárcsával indít, bár az is forgalmista, de nem rá gondolok), majd felszálltam a vonatomra. Ezen a reggelen a pontos összeállítás a kocsikkal együtt: V43 1066/431 066 (Szili)+V63 008/630 008 (Gigant)+84-55 704 Bydee (Halberstadti/Halbi)+21-91 104 Bmz (CAF). Egy nagyjából 22 perces út után leszálltam, lefotóztam a vonógépet, illetve a hidegen közlekedőt is, a képen utóbbi látszódik. A képhez nem nyúltam, így ki tud rajzolódni az éppen történő napkelte is, illetve a 3. vágányon álló személyvonat, amin átjön a reggeli fénysugár is. A kép ugyan nem adja vissza, de a valóságban szebb volt, elgyönyörködtem volna benne, csak még volt vissza nekem egy 20 perces séta a kb 7 fokban, valamint egy reggeli is várt engem a menzán.
Tervezetten legközelebb 22-én fogok ismét utazni ugyanezen vonattal, talán akkor is kifogok valami érdekes összeállítást, gépek szempontjából vagy egy különlegesebb V43-ast (1001, 1011), vagy egy V63-ast (akár a 004-et is, ami most fog engedélyt kapni), vagy egy ritkább gépet, esetleg szintén duplás összeállítást.
Ha tetszett vagy nem tetszett a mese, akkor reagálhatsz, ha kérdés van keress bátran.
Most már tényleg jöhet valaki más
 

Csatolmányok

  • 20210908_064842.jpg
    20210908_064842.jpg
    2,3 MB · Megtekintések: 3

krcsirke

el pollo diablo
Hiányzik a like gomb, kedves kis történet egy jó képpel :) Remélem jól bírod az időt, nem tudom fűtés szempontból a koleszodat, jöjjön aki kevésbé fázós!
 

krcsirke

el pollo diablo
Tehát a szokásos, úgy fűtenek mintha mindenki nyitott ablaknál aludna, ismerős :D

Jöjjön aki nemrég szedte be a napi bónuszt!
 
Fent