Kibeszélő Karakterek, felszerelések és minden egyéb - HFBC#1

Klar

Community Manager
Ex-Csapattag
Kedves Játékosok,

A címhez híven, ehhez a témához a karakterekkel és a felszerelésekkel összefüggő gondolatokat várjuk. Részesüljön-e mindenki egy kezdőcsomagban, mely tartalmazza a 150-es szint eléréséhez szükséges tapasztalat italokat? Minden csapattag kapja-e meg a tank és az iris ruhákat? Kapjanak-e külön védekező és támadó szettet a játékosok? Lehessen-e buffokat vásárolni dollárért az UP boltban vagy legyen a csapatra bízva a receptek megkeresése? Engedélyezett legyen-e lepárbajozni az ellenfeleket?

Nagy aktivitást remél,
A The West Csapata
:pifpaf: :boone:
 

krcsirke

el pollo diablo
Ruházat:

Mivel valószínűleg piacolásra kerülnének a cuccok, így azt javasolom, ha szettek kiosztásra is kerülnének, akkor minden szettből rögtön egy fejlesztett változat legyen, így megelőzve a piacolást velük. Szerintem több szettet is ki lehetne osztani, hogy tényleg ne ez az elem döntsön, hanem inkább a taktika.

Kezdőcsomag, buffok:

Alapjáraton szerintem lehessen buffokat vásárolni, illetve a legjobb erődharcra szánt buffokat is valamilyen formában elérhetővé tenném (akár kezdőcsomagban) amelyiket mesterség gyárt. Lötyik szintén mehetnek bele, 150es szint szerintem alap. Viszont ha lehetséges, akkor kezdő csomagba tennék még egy munkára való szettet, ha netalán valaki kalandozni akarna pár extra pontért.

Párbaj:

Szerintem felesleges dolog lenne a párbajozási lehetőség, így részemről nem látok értelmét.
 

Kasza1987

Veteran Member
Miután szerintem el kellene kerülni a katona párbajos stílust így csak bolti cuccokból lehessen válogatni, de minden minden ruha,fegyver elérhető legyen,
Prémium funkciók közül a karakter bónusz letiltva.
Szerver beállítások, sebesség, pénz tapasztalat stb jó sok legyen.
A szövetséges rendszerek tiltva legyenek. (ha ez megoldható)
Piac tiltva, átutalás tiltva, párbaj tiltva.
Egy város 50 főből álljon
A szerver nyitott legyen vagy 3 hétig és szabadon lehessen csatlakozni a szerverhez.
A 4. héten lezárni a szervert egy hét felkészülés. Lezárni a városokat.
Az alatt jelentkeznek a városok akik meg akarnak mérettetni egymással.
Utána már lehet másolni az erődharc bajnokságot. Azonban napi egy erődharccal kis erődben, Kb 3 nappal később pedig visszavágó, hogy tudjanak a játékosok alakítani a felhozatalon. (bár ez létszámtól függ)

Röviden ennyi lenne első körben a meglátásom.
Revere szett, halász szett rajongói, tp potitik és újrakezdés itala és kb 20 millió dollár mindenkinek, a bolti cuccok fejlesztéshez.
 

Johnny Fox

Member
Sziasztok!

Ruházat:
Ruhával kapcsolatban több ötletem is van ez első az hogy mindeki olyan ruhát kérhesen ami a potozásához megfelelö lenne , igen ez egy kicsit erős lehet az elején, a második az hogy szintenként kapni a ruhákat.

Játékos szintje:
Szerintem hogy el kerüljük a fejlödést meg ilyenek mindeki 150-es szinten indulna egyenlő esélyekel. (Igy biztos hogy a taktikusabb és jobban együtt mozgobb csapat gyözne.)

Buffok:
Mindeki annyi darabot kapna ami a szerver végéig fixen kibirná.
 
Utoljára szerkesztve:

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Én ezt úgy látom, hogy sokkal egyszerűbb lenne egy legenerált linket létrehozni, mely tartalmaz egy kezdőcsomagot az eseményszerveren. Ez magában foglalna pár bölcsesség italt, medálokat, buffokat, és persze a felszereléseket.

Plusz, a bolti cuccok ellen szól az is, hogy csak, mondok egy tárgyat, az 5-ös karabély 15 millió, és akkor még a többi tárgyról szó sem esett.

Felszerelések szempontjából, egy cortinát, egy murrit, egy kapitányt, egy wilsont, és halászt+revét tartok reálisnak, vagy ezt a két szettet a szerverbónuszokkal kiváltani.

Ugyanakkor fontos lenne tiltani a városon kívüli kereskedelmet, valamint jó lenne összehozni azt, amit az előző speedeken is: ne lehessen kilépni az adott városból, valamint az eseményen csakis úgy lehessen részt venni, hogy várostagok vagyunk.

A párbajok szempontjából pedig, én nem tiltanám, akinek van affinitása, ideje, nyugodtan, nem nagyon kavarhat be egyik oldalnak sem.

Plusz, én kötelezővé tenném a harcok feltöltését westfortsra, mivel így elejét lehetne venni az esetleges pushingnak is.
Itt gondolok arra, hogy esetleg az egyik csapatnak már nincs esélye dobogós helyre, és pontokhoz juttat egy olyan csapatot, akiknek pedig még van, sztem nem kell jobban részletezni.
 

jaklee

Veteran Member
Kis ötletelés.

Mivel maga az erődharc nem 15 mp-ről szól, hanem a szervezettségről és az esti harcokon megfelelő taktikáról:
  • 15 mp kiiktatása:
    • a recepteket odaadnám csapatvezetőknek
    • Pénz-bónusz nem lenne (vagy ha lehetséges, csökkentve, az eredeti 10%-a)
    • Hasonló a tárgy-találás értékével
  • Buffok:
    • 2-3 harcra lenne elég
    • Shopban nem megvásárolhatóak - vagy csak kötiért
    • Mindenki gyártsa magának :)
  • Prém:
    • Tiltva: karakter, magasabb jövedelem
    • Marad: automatizálás, magasabb sebesség, több energia
  • Kalandor hasznosságának növelése:
    • Kalandor bónusz:
      • terméktalálás +2000%
      • Ha bolti szettek lesznek csak: tárgy találás +500%
    • Többi karakter
      • terméktalálás bónusza: eredeti 20%-a
      • Ha bolti szettek lesznek csak: tárgy találás az eredeti +20%-a
  • Párbajt engedélyezném
  • Felszerelés (nem tudom melyik az izgalmasabb):
    • Csak-bolti: Csapatvezető kapna 5 milliárd $-t, és szétosztja majd csapaton belül. Így nem kell egyesével mindenkinek osztogatni.
    • Event-szett: amit fentebb már írtak páran. Valami nem op, erősségben hasonló 2-3 harcos szett + melós szett
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Kis ötletelés.

Mivel maga az erődharc nem 15 mp-ről szól, hanem a szervezettségről és az esti harcokon megfelelő taktikáról:
  • 15 mp kiiktatása:
    • a recepteket odaadnám csapatvezetőknek
    • Pénz-bónusz nem lenne (vagy ha lehetséges, csökkentve, az eredeti 10%-a)
    • Hasonló a tárgy-találás értékével
  • Buffok:
    • 2-3 harcra lenne elég
    • Shopban nem megvásárolhatóak - vagy csak kötiért
    • Mindenki gyártsa magának :)
  • Prém:
    • Tiltva: karakter, magasabb jövedelem
    • Marad: automatizálás, magasabb sebesség, több energia
  • Kalandor hasznosságának növelése:
    • Kalandor bónusz:
      • terméktalálás +2000%
      • Ha bolti szettek lesznek csak: tárgy találás +500%
    • Többi karakter
      • terméktalálás bónusza: eredeti 20%-a
      • Ha bolti szettek lesznek csak: tárgy találás az eredeti +20%-a
  • Párbajt engedélyezném
  • Felszerelés (nem tudom melyik az izgalmasabb):
    • Csak-bolti: Csapatvezető kapna 5 milliárd $-t, és szétosztja majd csapaton belül. Így nem kell egyesével mindenkinek osztogatni.
    • Event-szett: amit fentebb már írtak páran. Valami nem op, erősségben hasonló 2-3 harcos szett + melós szett

Én a legoptimálisabbnak azt tartanám, ha elég lenne hetente 2x 3x ,mikor harc van, feljönni előtte egy órával, játszani egyet, aztán mindenki menne a maga dolgára. A több napos grind szerintem is káros hatással lenne az eseményre.
 

Kasza1987

Veteran Member
Én ezt úgy látom, hogy sokkal egyszerűbb lenne egy legenerált linket létrehozni, mely tartalmaz egy kezdőcsomagot az eseményszerveren. Ez magában foglalna pár bölcsesség italt, medálokat, buffokat, és persze a felszereléseket.

Plusz, a bolti cuccok ellen szól az is, hogy csak, mondok egy tárgyat, az 5-ös karabély 15 millió, és akkor még a többi tárgyról szó sem esett.

Felszerelések szempontjából, egy cortinát, egy murrit, egy kapitányt, egy wilsont, és halászt+revét tartok reálisnak, vagy ezt a két szettet a szerverbónuszokkal kiváltani.

Ugyanakkor fontos lenne tiltani a városon kívüli kereskedelmet, valamint jó lenne összehozni azt, amit az előző speedeken is: ne lehessen kilépni az adott városból, valamint az eseményen csakis úgy lehessen részt venni, hogy várostagok vagyunk.

A párbajok szempontjából pedig, én nem tiltanám, akinek van affinitása, ideje, nyugodtan, nem nagyon kavarhat be egyik oldalnak sem.

Plusz, én kötelezővé tenném a harcok feltöltését westfortsra, mivel így elejét lehetne venni az esetleges pushingnak is.
Itt gondolok arra, hogy esetleg az egyik csapatnak már nincs esélye dobogós helyre, és pontokhoz juttat egy olyan csapatot, akiknek pedig még van, sztem nem kell jobban részletezni.

Pont a cortina kapitányi murri lenne megint egy harcon vagy 20 tank 20 párbajos néhány kalandor. Ezt kellene kiküszöbölni, hogy változatos legyen a harc.
Ilyen harcok voltak 2020 erődharc bajnokságon. Kb az a csapat nyert akinek többször kriteltek a párbajosok. A bolti cuccok írod, hogy 15 milla egy balos, nem nehéz szerver beállításba beállítani, hogy 1000% több pénzt lehessen kapni munkáknál. Nem lennének olyan játékosok akik csak azért lépnek be, hogy átadják a cuccot másoknak, mert mindenki meg tudja venni. Meg szerintem arra senki se kíváncsi, hogy milyen ügyesen tudnak cserélgetni a tankok, hogy védjék a párbajosokat.

de kb a teljes 2020-as bajnokság ilyen volt.
 

pesmartin

Well-Known Member
Sziasztok!

Javaslatom:
Mivel ennek a szervernek csak a harc a lényege,így semmi másra ne kelljen gondolni.
Mindenki startoljon 150-es szinten,azonos képesség pontokkal,plusz képesség pontok csak kalanddal legyenek szerezhetőek.
Buffokat lehessen megvásárolni a shopban $-ért és kötvényért.(Gondolok itt a rejtett bomba,Amulett és társaira is)
Felszerelések CSAK bolti cuccok lehessenek, amik NEM fejleszthetőek,ezáltal a városokban kerüljön minden minden felszerelés.
Prémium funkciók aktív,rögért megvásárolható.
Párbaj tilos,elvégre erődharcos szerver.
Piac és Átutalás tiltva.
Szerver beállításnál növeljétek a sebesség és a pénz bónuszt,a többi felesleges.
A kalandor kaszt képességet változtassák meg erődharcra alkalmasnak.
 

Tekergő

Member
Részesüljön mindenki egy kezdőcsomagban, mely tartalmazza a 150-es szint eléréséhez szükséges tapasztalat italokat, 2 db Wild West Chilit, 2 db Az újrakezdés italát, 4 szettet:

Bob Dalton szett
Black Bart szett
Deadwood Dick szett
Pat Desmond szett

Várost ne lehessen elhagyni. Egy csapatba tartozó játékosok tudjanak kereskedni egymással. Párbaj legyen letiltva. Lehessen buffokat vásárolni dollárért és/vagy kötvényért az UP boltban.
.-..-.-.-.-.-.--.-.--.-..--.-.---.-.---.--.--.--.-.---.--.-----.-...--.---.-.-.---.-.--.-.---.--.--.-.---.-...--.-.-.--.-.-.-.-.-.--.---.--.-

Másik lehetőség, mindenki kapjon kezdő csomagban:
150-es szint eléréséhez szükséges tapasztalat italokat, 20 db Wild West Chilit, 7 db Az újrakezdés italát,
5 teljes szettet: Cortina szett, Uniós szett, Nyári szellemek szett, Kapitány szett, Phoebe szett.
(Ha ezek közül bármelyik bekerül, akkor a karakter bónusz legyen letiltva)
Várost ne lehessen elhagyni. Kereskedelem és párbaj legyen letiltva. Prémium: csak automatizálás és magasabb sebesség vásárolható.
 

nikolaus74

Member
150.szint,1 tank vagy 1 íriszes szett,receptek,szerintem alap,ha nem, akkor hosszú felkészülési idő kell és arra megyel az idő és azon dől egy harc,hogy ki talál előbb egy receptet meg.Kalandok,MPI lesz?Mert abból is lehet buffokat,pénzt,pontokat szerezni.
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Pont a cortina kapitányi murri lenne megint egy harcon vagy 20 tank 20 párbajos néhány kalandor. Ezt kellene kiküszöbölni, hogy változatos legyen a harc.
Ilyen harcok voltak 2020 erődharc bajnokságon. Kb az a csapat nyert akinek többször kriteltek a párbajosok. A bolti cuccok írod, hogy 15 milla egy balos, nem nehéz szerver beállításba beállítani, hogy 1000% több pénzt lehessen kapni munkáknál. Nem lennének olyan játékosok akik csak azért lépnek be, hogy átadják a cuccot másoknak, mert mindenki meg tudja venni. Meg szerintem arra senki se kíváncsi, hogy milyen ügyesen tudnak cserélgetni a tankok, hogy védjék a párbajosokat.

de kb a teljes 2020-as bajnokság ilyen volt.

A balos 15 guriga, a több item felrángatása szintén komoly összeg.
Szerintem senki sem szeretne alsó hangon egy hetet itt ülni és grindolni a dollárt, ez az egész esemény kárára vállna szerintem.
A változatosságról annyit, hogy azért van ez a két típus, a tank, és az iris, mert ezek leghatékonyabb megoldások, melyekről egyik csapat sem fog lemondani a változatosság kedvéért, mert az a másikkal szemben hátrányba kerül.

Azt a fajta változatosságot, amit te szeretnél, nem egy eseményszerveren kell összerakni, hanem a fejlesztők szobájában, mivel ha változnának a képletek, melyek a harchoz szükségesek, változna az is, hogy mire éri és mire nem éri meg pontozni az erődharcok tekintetében.
 

Bumburnyák

Member
(Valóban, a túl hosszú felkészülés agyon ütheti a harc, a speed szerver élvezetét. )

Az én véleményem:
Minden prémium kilőve.
Rög nincs.
Semmilyen szett nincs.
Piac nincs. (Az sem lenne rossz, ha csak az alap fekete (GM) városokban lehetne megvenni bármi komoly ruhát, lovat, fegyvert is.)
Sebesség és jövedelem alaposan megnövelve. Ha komoly harcokat akarunk, akkor a tp is. (Vagy tényleg lehetne 150-el kezdeni.)
Párbajozni nem lehet.

Ebből jönne az izgalom: számít, hogyan pontozok, és milyen ruhát veszek meg. Nem a rögös, meg jó szettes nyer.
 

Kanyim

Veteran Member
Véleményem szerint ez egy erődharcos szerver. Akkor arról is szóljon. Ne ilyen felkészülés, pénz gyűjtés, recept találás, buff gyártás szervezés... aki ennyire bele akar majd mélyedni annak ott az erődharc világbajnokság (aminek szintén a hosszúra nyúlt felkészülés a legnagyobb rákfenéje)

Semmiféleképpen sem szabad itt is egy több hetes elnyújtott előkészületet csinálni. Hogy így úgy még terméket szedjenek, buffot gyártsanak, cuccokat fejlesszenek.. Valamint most 1 hét felkészülés barátságos harcokkal... most hány hónapra tervezitek ezt ?
Gondoljatok arra hogy ha túl sok időt és melóra akarjátok rávenni az embereket egy speed szeróért akkor azalatt kb kihalnak a rendes világok.
Vagy valamelyik szerveren az egyik oldal komolyan veszi ezt, a másik oldal nem is indul rajta vagy csak néhány emberével, vagy idő előtt ráun és menne vissza a rendes világára harcolni. Nagyon könnyen kihalhatnak ezalatt a harcok a rendes világokon.

Szóval nem kell itt túl sok időt tölteni és farmolni meg előkészülösködni. 1-1 védés támadás felkészülésnek és mehet a móka.

Ne legyenek buffok mert csak bekavarnak hisz ha valaki nem tököl velük akkor már hátrányban van... tehát tökölni kéne vele de az meg sok kötelező idő. (és ha valakiknél nincs elég farmolni akaró karakter akkor hátrányba kerül és feladja az egészet)
ne legyenek karakter prémiumok.
ne legyen tárgyfejlesztés (minek túlbonyolítani.. jojo lehetne hogy összehozunk néhány előszór lövő szuperlövésznek specko felszerelést..de én az egészet kihagynám most)


Mi van ha egyik oldal csak harcolni és ökörködni akar ? Másik meg vérkomolyan venné és erődharcos világbajnokságot akar tolni...
Simán lesznek így is összemorcogások.. néhány vereség és már beindul egy összetákolt csapatnál a széthúzás. Féltávra már sanszosan lesz olyan csapat aki inkább visszakoncentrál a megszokott világára. (hisz az összes speed-n a végére már csak a győzelemre esélyesek lépnek be)

Szóval poénnak venni, élvezni, de nem elhúzni és relative gyorsan lezavarni. Ne kelljen sokat itt lenni a harcokon kívül.. és ne is túl sok harc legyen mert akkor a végére elfogy a mezőny és azalatt a rendes világos harcok is elszaródnak.
 

egyeske

Active Member
Sziasztok , Jó ötletnek tartom a kezdőcsomagokat persze csakis erődharcos cuccokra gondolok és esetleg a receptekre ,amit rögtön az elején megkaphatnánk. Azt hiszem az hogy valaki másik városba szeretne idővel költözni azt ne tiltsák .
 

Whisky Joe

Member
A kalandor nem nulla, csak nem jutalmazza megfelelően a játék.
Illetve nem is haszontalan.

Kalandorok nélkül nem lehet hatékonyan zászlózni, blokkolni, ami azért szerintem igen fontos :D
Bakker, de csúf vagy Xeliox, és nagyon megokosodtál! :D Nagyon örülök annak hogy jól boldogulsz a kalandorral, ennek ellenére továbbra is kifogásolom a kalandor karakter lepontozását. Mert voltak azért szebb idők is!
 
Utoljára szerkesztve:
Fent