Költözési kérdőív

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

.RandomHero.

Veteran Member
Ehhez érdemes a játékosszámokat is tanulmányozni, az "innos stat" alapján:
https://www.the-west.de/?page=register&mode=choose_world
https://www.the-west.com.pt/?page=register&mode=choose_world

És a magyar: https://www.the-west.hu/?page=register&mode=choose_world

Sajnos túl jól állunk ebben a statisztikában...
nem hinném, hogy ez hiteles.. lépj be hawaiira, ranglista utolsó helyezettje 620.
vagy ez mit számol? sorból kivett, inaktivitás miatt törlődő accountokat is beleszámítja?
 

DeletedUser17653

Vendég
Én elkezdtem kántálni hawaiin, hogy akinek nem kell az ottani karaktere, az törölje magát, max karácsonykor. Ha meg van a karin cucc, pakolják le egy spancinak aki nagy, aztán majd átmegy.

És most lehet hogy egy féreg vagyok ez miatt, viszont ott áll 200 eventes karakter + 80 kis szintű, a fele nem játszik ott, a másik fele meg letojja az egészet.

Szóval ha van hawaiin eventes karid, és nem kell, karácsonyi event után legkésőbb pakold le kérlek egy 150 körüli spancinak, irjatok róla jegyzetet és törölj onnan. Átvisszük mindenkinek a holmiját, de jó lenne 200 főt eltűntetni
 

DeletedUser17700

Vendég
Ehhez érdemes a játékosszámokat is tanulmányozni, az "innos stat" alapján:
https://www.the-west.de/?page=register&mode=choose_world
https://www.the-west.com.pt/?page=register&mode=choose_world

És a magyar: https://www.the-west.hu/?page=register&mode=choose_world

Sajnos túl jól állunk ebben a statisztikában...

Ezt senki se hiszi el. Menj fel Iowára, ahol ezen statok alapján közel 10 ezer játéos van. Ranglista alapján 658 játékos van. Hogy ebből mennyi aktív, stb, szépen árulkodnak az erődharc részvétel: tegnap, az event utolsó napján, 19 védő állt 14 támadóval szemben. Nézheted ugyanakkor a chat aktivitást is, a kocsmákon felszólaló emberek számát, illetve annak is 75 százaléka arról szól, hogy pénzt vagy felszerelést vinne gyakorlatilag bármely más világra.
 

DeletedUser17653

Vendég
Ezt senki se hiszi el. Menj fel Iowára, ahol ezen statok alapján közel 10 ezer játéos van. Ranglista alapján 658 játékos van. Hogy ebből mennyi aktív, stb, szépen árulkodnak az erődharc részvétel: tegnap, az event utolsó napján, 19 védő állt 14 támadóval szemben. Nézheted ugyanakkor a chat aktivitást is, a kocsmákon felszólaló emberek számát, illetve annak is 75 százaléka arról szól, hogy pénzt vagy felszerelést vinne gyakorlatilag bármely más világra.

Ugyan ez van nálunk is, 14 vs 13 volt az erődharcunk (és még aznak megegyeztünk, hogy belső semmitmondó harcokon kívül nem igazán csinálnánk mást), freeden kívül senki nem ír a chatre, és ő is csak azért, mert pénzt vinne el onnan.

Ja, és van egy csomó inaktívunk, törlődő karakterek, vakációznak, xeli ki van zárva stb stb. Meg gyakorlatilag 50 fő 20-as szint környékén van semmi cuccokkal.
 

DeletedUser17700

Vendég
Az a baj, hogy nem tudom eldönteni, akar-e az Inno ezzel valamit kezdeni.

Egyszerű lenne egy kérdőívet összeállítani, azt az egyik frissítéssel betolni, 3-4 kérdés, nem több, mindenki aki belép ki kell töltse. De ez se feltétlen kéne szerintem, mert az Inno minden statisztikát, mozgást, minden inputot lát, tehát megvizsgálhatnák tökéletesen kérdőív nélkül is, hogy hányadán van, pontosabban, szerintem tudják hogy hányadán van.

Hasonlóképp, ha ez a fórumtopic fontos lenne számukra, akkor nem várnák, amíg 2000 ember egyetért ezzel itt fórumon, mert az is mindenki számára nyilvánvaló, aki tapasztaltabb a westben, hogy a fórumot nem használja jóformán senki. Vannak a bejelentések (azok is néha megkésettnek érzem: pl. az októberfestes cuccok eladhatóságát az októberfest lejárta után kellett volna bejelenteni, hogy melyik frissítéssel, s az mikorra várható), illetve vannak különböző nyereményjátékok, amik egész vagányak, és érzékelhető aktivitás a játékosok részéről e téren (pl. főzőverseny). Az más tál tészta, hogy a zsűrizés egy rangsorolásból áll, magyarázat, kritika 0, de amíg adnak és nem vesznek, nem lesz felszólaló e téren sem. Ez az a topic, ami sokszázszorosan túlszárnyalta az elmúlt 1-2 évben az összes többi topicot bejegyzések, különböző emberek felszólalása, stb terén. Ha tényleg fontos lenne számukra, hogy erre a kérdésre: legyen-e költözés, ez-e a közösség óhaja, egy szimpla kérdőívvel a játékban megoldható lenne, 1 kérdéssel, mint anno megkérdezték, hogy szeretnénk-e Awe-s harcokat, igen-nem válaszlehetőséggel. Nem kerülne semmibe, s akkor mindenki szavazhatna, aki belép.

Röviden, nem látom a szándékot sajnos, pedig megannyi eszköz adott és lehetne használni.

Elnézést kérek továbbá, ha megsértettem volna bármely tisztviselőt az Inno csapatából, a szándék egy építő kritika megfogalmazása volt, nem ócsárolás, mert az nem vezet soha jóra.
 

DeletedUser17653

Vendég
Ha tényleg fontos lenne számukra, hogy erre a kérdésre: legyen-e költözés, ez-e a közösség óhaja, egy szimpla kérdőívvel a játékban megoldható lenne, 1 kérdéssel, mint anno megkérdezték, hogy szeretnénk-e Awe-s harcokat, igen-nem válaszlehetőséggel. Nem kerülne semmibe, s akkor mindenki szavazhatna, aki belép.

Igazából ennyi lenne a megoldás. Meg még mindig nem azon van a hangsúly, hogy azonnal költözzünk (azon is igazából), de egy bejelentkezésnél felugró ablak kellene. Komolyan mondom, megcsináltam volna már ha lenne rá lehetőségem, és akkor nem lenne kérdés többé a dolog.

Az, hogy 2000 játékost ide felzavarjak, az kb egyenértékű a lehetetlenséggel, főleg mert nem is tudják mi folyik itt(meg egyébként mondtam már, 5 világon vagyok fent 5 különböző néven, szóval szerintem az a 2000 fő se releváns annyira) . Az, hogy ennyien írtunk, számomra már nyereség, mivel legalább van fogalmuk arról odafent, hogy az aktív közösség akarja ezt a helyi változtatást.

A röghasználatra meg mondtam már, hogy én hajlandó lennék 3x annyit is költeni egy eventes egyedi fegyverszettre mint eddig, rajtam kívül 6 játékost tudok mondani akik hasonlóan vélekednek, s konkrétan ez a 6 játékos halott világokon játszik csak. Szerintem a cég jobban járna, ha nem egy kotyogós kávéfőző áráért hoznánk el az eventes cuccokat, hanem mondjuk egy automata kávégép áráért, ami full extrás, és még az ember száját is körbenyalja. Megannyi pozitív érveimet soroltam fel, ami a játékosoknak is jó, meg a cégnek is jó, nem hiszem el hogy nem lehet ezeket figyelembe venni.

A nemleges válaszokkal a 3 nagyobb világot hagyjuk az árok partjára sodródni, egy költözéssel meg 99%-os eséllyel eldo és florida is újra erőre kapna..
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser17845

Vendég
Kedves syntex!

Remélem erre a kérdésemre itt érdemi egyenes választ kapok. Megmondanád nekünk, hogy miért nem képesek az ezzel foglalkozó emberek végre készíteni egy egyszerű belépéskor felugró kérdőívet a költözésről végre? Nem olyan nagy meló, hiszen amikor az Awesomia harcokról volt kérdőív, arra sem nagyon kellett eget rengetően sokat várakozni. A fórumot kb. nem használja senki, csak a régi Játékosok viszonylag....
Egyedüli értelme a nyereményjátékok topicnak van, hiszen arra látható megmozdulás. Azon kívül évek óta nem jött ennyi reakció együtt véve az összes többi topicra, mint erre. Ez úgy érzem jelent valamit.
Minden Inno Games videóban az hangzik el más-más formában, hogy figyelembe veszitek minden Játékos(ok) véleményét, elképzelését. Nos, szerintem sok Társam érez úgy mint én, hogy ez is csak egy nagyon jó reklám szöveg és nincs semmi háttér mögötte.
Félre ne érts, nem kérünk hosszú oldalakon kifejtett beszédet. Egy egyszerű kérdésre szeretnénk csak választ kapni. Szeretnétek-e, hogy a játéknak legyen jövője, mert akkor itt lenne az ideje cselekedni is érte. Mi szeretnénk (hiszen rengetegen a játék mellett nőttünk fel/hihetetlen sok időt áldoztunk rá/számos barátság született a hosszú évek alatt), de ez érdekében egyedül az olyan emberek tehetnek mint te. Nem világ megváltást szeretnénk, csak hogy lehessen végre költözni és lássunk valami gesztust, hogy tényleg foglalkozik valaki a véleményünkkel.

Köszönöm a választ.
George

Ui.: Tudjuk jól, hogy van ennél a játéknál jobb/szebb/érdekesebb de ha már valamivel 5-8 éve foglalkozik az ember, az egy picit akaratlanul is a részévé válik és rossz látni, hogy leszálló ágon van, mivel látszólag senkit sem érdekel a fenti körökben, hogy mi lesz vele.
 

Syntex

Veteran Member
Ex-Csapattag
Sziasztok!
Nagyon fontos számunkra a visszajelzésetek, viszont a visszajelzés magában nem jelenti hogy minden kérést meg is tudnánk valósítani. Ezt soha nem is ígértük, mivel sajnos lehetetlen olyan döntést hozni amely mindenkinek megfelel, és minden kérését megvalósítani.
A költözés a világ lezárási folyamata, a felkészülés erre és az esély arra hogy a játékosok átvihessék a karakterüket egy másik világra. Természetesen megértjük, hogy néhányan szeretnétek sokkal hamarabb elköltözni a erődharcok érdeklődésének hiánya és szerveren csökkenő aktív játékosállomány miatt, ugyanakkor kérlek ne felejtsük el hogy rengeteg különböző igénnyel rendelkező személy van, RPG kedvelő játékosok, akik szeretik a küldetéseket, párbajokat és kalandokat. Ezen játékosok igényeit is figyelembe kell venni. Az összes világot folyamatosan figyeljük, és amikor a játékos aktivitás jelentősen sok szinten csökken, a migrációt aktiválni fogjuk. Ugyanakkor kérlek értsétek meg, hogy nem akarjuk a világot lezárni addig amíg vannak játszani kívánó játékosok a szerveren. Mint ahogy többen már írták is, a költözés aktiválásával a szerver élete felborul, szövetségek és társaságok hullanak szét, ezt pedig nem szeretnénk, amíg valójában nem marad más megoldás. Természetesen a visszajelzésetek továbbra is fontos nekünk, és örömmel továbbítom a központnak minden észrevételetek és kérésetek, de kérlek vegyétek figyelembe, hogy nem ígérhetjük meg a költözés aktiválását, amíg ezt a rendelkezésünkre álló adatok nem teszik szükségessé.
 

DeletedUser17653

Vendég
a szerver élete felborul, szövetségek és társaságok hullanak szét, ezt pedig nem szeretnénk, amíg valójában nem marad más megoldás.
Továbbá itt jegyezném meg, hogy hawaiin 2 éve nincs a West Unite szövetségnek hivatalos vezetője elmondásuk szerint, a másik szövetség vezetője én vagyok, a többinek meg 2.5 éve nincs vezetője. :D :D
 

DeletedUser16267

Vendég
Ez rendben van Syntex, nem is kérünk rajtatot számon semmit, mert nem ti tehettek arról, hogy gyakorlatilag semmi se valósul meg. Azt is meg lehet érteni, hogy nem lehet akármikor aktiválni a migrációt pont amiatt a dolgok miatt, amiket mondtál, meg gondolom az Inno-nak is bele kell egyeznie hogy megnyissatok valahol egy költözési útvonalat, nem csak a ti döntéseteken múlik.

Viszont ti csak a szerveren lévő aktív/inaktív játékosokat látjátok, a véleményüket nem feltétlen ismeritek. Ha van 500 ember egy szerveren és ez még nem elég ok a bezárásra/költözésre, akkor az viszont igen, ha mind az 500 menni akar. Gondolom ezért vetette fel a kérdőíves ötletet George, amiből tényleg megismernétek a játékosok véleményét. Mondjuk lenne 2-3 hét kitölteni.

Fogtok-e ezzel kapcsolatban kérdőívet csinálni? Ha nem, miért nem? (Azt hogy tudnátok, azt tudjuk - pl. Awesomia harc)
Ezek után még mindig nem vagytok kötelezve semmire, de legalább megtudjuk az aktív játékosok véleményét, amit továbbíthattok az Innonak is. Semmi vesztenivaló nincs, legfeljebb nem történik semmi.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Mr. T.

THE DEVIL
Ez rendben van Syntex, nem is kérünk rajtatot számon semmit, mert nem ti tehettek arról, hogy gyakorlatilag semmi se valósul meg. Azt is meg lehet érteni, hogy nem lehet akármikor aktiválni a migrációt pont amiatt a dolgok miatt, amiket mondtál, meg gondolom az Inno-nak is bele kell egyeznie hogy megnyissatok valahol egy költözési útvonalat, nem csak a ti döntéseteken múlik.

Viszont ti csak a szerveren lévő aktív/inaktív játékosokat látjátok, a véleményüket nem feltétlen ismeritek. Ha van 500 ember egy szerveren és ez még nem elég ok a bezárásra/költözésre, akkor az viszont igen, ha mind az 500 menni akar. Gondolom ezért vetette fel a kérdőíves ötletet George, amiből tényleg megismernétek a játékosok véleményét. Mondjuk lenne 2-3 hét kitölteni.

Fogtok-e ezzel kapcsolatban kérdőívet csinálni? Ha nem, miért nem? (Azt hogy tudnátok, azt tudjuk - pl. Awesomia harc)
Ezek után még mindig nem vagytok kötelezve semmire, de legalább megtudjuk az aktív játékosok véleményét, amit továbbíthattok az Innonak is. Semmi vesztenivaló nincs, legfeljebb nem történik semmi.

Ha jól veszem ki Syntex szavaiból ( és remélem, h nem ), akkor nincs értelme csinálni ilyen kérdést, mert nem lesz változtatás. Se így, se úgy.
Persze, próbálkozni lehet, továbbítva lesz, de ugyanúgy semmi sem fog történni..
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent