Költözés - kibeszélő

DeletedUser8956

Vendég
Szükséges lépés, csak az nem mindegy, hogyan lépik meg.. mert azért még van 3-4 aktív régi világ (v1 elvileg, v2 mindenképp) és az igazi régi kemény mag játékosállomány szerintem 2-3 öreg világon minimum játszik.. :)
És hány világra lehet majd átvinni? Csak egyre vagy többre?

Őket most hogy fogja érinteni ez a frissítés? hátrány vagy előny lesz, hogy több nagy karijuk van szétszórva?
Nem hiszem hogy mondjuk azzal jól járna az inno ha ki kell dobni 2-3 karaktert a költözés miatt :s
 

DeletedUser

Vendég
Nem lepődnék meg, ha rögért lehetne majd átvinni a karaktert...

Nem értem ebben hol látsz kiskaput, mindenesetre az elejétől fogva mondjuk, hogy ingyenes lesz az áthelyezés, nem tudom miért olyan nehéz ezt megérteni.

...
de ezzel a lépéssel a régóta játszó, hűséges játékosok szívnak.

A régóta játszó hűséges játékosok egész sora törölt már, vagy akart törölni, mert megunta az aktuális világot, amin játszik. Örülünk, hogy több világon egyszerre játszol, és tényleg, ennek az egésznek valószínűleg te leszel az áldozata, de ne felejtsd el, hogy nincs mindenkinek ideje több karaktert futtatni.

És hány világra lehet majd átvinni? Csak egyre vagy többre?

Őket most hogy fogja érinteni ez a frissítés? hátrány vagy előny lesz, hogy több nagy karijuk van szétszórva?
Nem hiszem hogy mondjuk azzal jól járna az inno ha ki kell dobni 2-3 karaktert a költözés miatt :s

Nyilván egy karaktert egy világról csak egy világra lehet átvinni, nem értem miért érné meg bárkinek is sokszorosítani a karaktereit.. :)
A kérdés második felét nem értem, mit szeretnél?
 

DeletedUser

Vendég
SHK:

Azok az úgy nevezett szükséges áldozatok, az innot meg ne féltsd szerintem, van elég bevétele így is.

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy mondjuk alacsony a létszám a szerveren, költöznek páran, de még nem zár be a szerver, akkor én esetleg meddig tudom húzni a karim költöztetését?
 

DeletedUser8956

Vendég
Nyilván egy karaktert egy világról csak egy világra lehet átvinni, nem értem miért érné meg bárkinek is sokszorosítani a karaktereit.. :)
A kérdés második felét nem értem, mit szeretnél?

Úgy értem, hogy csak pl világ1-re lesz lehetőség átvinni, vagy világ1re és kettőre, vagy mondjuk lesz 4 választható világ?

A kérdés második fele pedig:

Például van van három karaktered, 3 különböző névről (egyik neve A, másiké B, harmadiké C) A mondjuk V1en, B v2n, C v3on van.

Gondolom ezeket nem lehet majd egy világra áthozni, hanem szétszórva kell hagyni 3 világon. De ha csak 2 választható lesz akkor 1 karakter törlésre van ítélve, nem? Vagy lesz lehetőség azokat is menteni, erre voltam kíváncsi :)
 

DeletedUser

Vendég
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy mondjuk alacsony a létszám a szerveren, költöznek páran, de még nem zár be a szerver, akkor én esetleg meddig tudom húzni a karim költöztetését?

Akár mikor úgy dönthetsz, hogy elköltözöl, ez teljesen rád van bízva. Nyilván ha túlságosan kiürül egy világ, akkor be fogjuk jelenteni, hogy az adott világ x időn belül bezár, azaz még x napod lesz rá, hogy elköltözz, ha el akarsz. De szerintem ne rohanjunk ennyire előre, mert egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ilyen valaha is lesz.. :)

Úgy értem, hogy csak pl világ1-re lesz lehetőség átvinni, vagy világ1re és kettőre, vagy mondjuk lesz 4 választható világ?

A tervek szerint több választható világ lesz majd.

Gondolom ezeket nem lehet majd egy világra áthozni, hanem szétszórva kell hagyni 3 világon. De ha csak 2 választható lesz akkor 1 karakter törlésre van ítélve, nem? Vagy lesz lehetőség azokat is menteni, erre voltam kíváncsi :)

Köszi, bocs az értetlenségért :) Egy világra természetesen nem vihetsz majd több karaktert, hiszen onnantól az multizásnak számít, ami a szabályzat szerint tilos. Mivel több lehetőség is lesz a költözésre te választhatod meg, hogy melyik karakteredet hova pakolod át, így ha csak 3-4 karaktered van, és mind a Világ 2 és 8 között, akkor megúszhatod törlés nélkül is.
 

DeletedUser

Vendég
Ezzel az egésszel csak az lesz a gond, hogy lesznek világok amik ki fognak halni mint pl v4 ahol most is alig van több játékos mint 2000 - az inaktívok....
Remélem, hogy pl dakotárol vagy coloradorol vagy egyéb csökkentett munkaidős szerverről nem lehet áthozni normál 2h szerverre.
Vagy olyan ahol lehet venni képesség és tulajdonságpontot átviszi a karakterét más világra ahol ez a funkció nem elérhető.
Illetve ha indul egy új szerver nem lehet majd átvinni rá a karakter mert semmi értelme nem lenne akkor az új világnak...


Lehet, hogy ezeket már említette más is előttem nem olvastam el, csak az alap ötletet ezért elnézést kérek.

További szép napot! :)
 

pistike18

Ai gonplei ste odon.
én ezzel a dologgal egyszerüen nem értek egyet V2 azon szerverek közé tartozik amely nem offult el V2-ön kezdtem és ott is maradok nem szeretnék mutogatni de az összes szerver közül egyedül a V6 halt meg mert ott nem tudtak megoldást taláni jó mondjuk én már csak a szerver halála után érkeztem a szeróra így sok mindent nem tudhatok
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Vendég
Ezzel az egésszel csak az lesz a gond, hogy lesznek világok amik ki fognak halni mint pl v4 ahol most is alig van több játékos mint 2000 - az inaktívok....

Á-á..Nem "ezzel csak az lesz a gond", hanem ez okozza a gondot:D.A költözéses ötletnek a kiváltó okai a néptelen világok, nem a következményei.Az egyenes vonzata lesz, hogy a legkevésbé életképes szerverek megszűnnek majd létezni, de ez valahol így is van rendjén.
Évekkel ezelőtt itt, ezen a fórumon kérdeztem meg, hány évig fut majd egy világ, és mi lesz utána vele?Akkor azt a választ kaptam, hogy talán 3 év, és vélhetően restartolnak.A 3 év jó pár világ esetében már megvolt, nincs benne semmi rendellenes, hogy egynéhány közülük eltűnik a virtuális süllyesztőben.
 

DeletedUser309

Vendég
Szerintem meg teljesen új világ kellene ahova lehet költözni, mert így v1-esek hatalmas előnybe vannak. Kezdjen mindenki tiszta lappal 1 szűz világon és jóval kevesebb vita lesz.
 

DeletedUser

Vendég
Én valószínűsítem hogy lesz egy bejelentés hogy V1, V2, V3 és V4 stb. megszűnik x idő múlva, aki szeretné a karakterét megőrizni az kérje az átmentést... Így az inaktívak, vakációsok szépen törlődnek... (egyértelműen szervercsökkentés a célja a lépésnek, ami meg is érthető)
Ha jól emlékszem valami olyasmit írtak, hogy olyan világba lehet költözni majd, aminek a prémium beállításai egyeznek, de az biztos, hogy az itteni fősupportos fogja majd kitalálni az utakat. Mondjuk 2 órásról szerintem nem illene átmenni az 1 órásba. Meg aztán mi bajod a 2 órával? Az igazi kuriózum. :laugh:
Kétlem, hogy ez lenne... tekintve, hogy v3-on v2-n és v1-en is több aktív ember van mint v6-on, tehát kicsit inkorrekt lenne, ha így csinálnák.
Egyébkent semmi keresnivalód itt menj vissza bétára!:p
 

DeletedUser

Vendég
Nem vicc, véleményem szerint a gyűjtő a tárgyakat gyűjti, nem a jelentéseket. Ráadásul a jelentésekkel az a gond, hogy túl sok adat társul hozzájuk, aminek az átvitele csak tovább nehezítené az amúgy is ijesztő folyamatot.



Egyik világot sem szeretnénk halálra ítélni, a V1-et meg különösen nem, de nyilván nem tudjuk befolyásolni, hogy kinek melyik játékmód tetszik. Volt szavazás a munkaidő rövidítéséről a régi világokon, akkor ezt a többség leszavazta. Azóta is győzködnek engem 2-3 hetente, hogy legyen megint szavazás, hátha most sikerül..

Azzal a szavazással az volt a probléma(szerintem), hogy közvetlenül azután tettétek be amikor elindult az első prémiumos világ(arizóna). Én például azt hittem hogy ez egyenlő lenne azzal, hogy majd a 2 órás világon tudnak rögét terméjket venni, vagy épp képességet... Mert ugye nemigazán örültem, hogy ilyen előnyökre tehettek szert azok akik pénzért játszanak...
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem meg teljesen új világ kellene ahova lehet költözni, mert így v1-esek hatalmas előnybe vannak. Kezdjen mindenki tiszta lappal 1 szűz világon és jóval kevesebb vita lesz.

Van benne valami, nekik kész szövetségi rendszereik, erődjeik és városaik vannak.A többieknek ezt mind meg kell teremteni.De az is lehet, hogy ez teremt majd igazán kiélezett versenyhelyzetet.
 

DeletedUser

Vendég
A jelenlegi tervek szerint van(nak) olyan világ(ok), AHONNAN nem lesz mód költözni, vagy még a legújabb szerverek is elhagyhatóak lesznek?

A megoldás egyébként talán azok számára a legkevésbé jó alternatíva, akik több régi világon is játszanak.(Különösen, ha ezek egyike alapból a V1..)
Esetükben ez a változás a további játéklehetőségek beszűkülését jelenti,hisz a V1-en kívül az összes szerveren fokozott csökkenés várható, így minden "haldokló" világ tovább veszít majd az amúgy sem acélos vonzerejéből.Fokozottan igaz ez akkor, ha a "krém" a távozás mellett dönt, a megcsappant szövetségek, húzóemberek híján behalnak.Vagyis lehet, hogy nem cél a szerverek megszüntetése, de alighanem elkerülhetetlen okozat.
Mindamellett a döntés kétségkívül jó és időszerű, de lehet racionálisabb lenne eleve pár szervert "halálra ítélni", és a v1 mellett még egyet, esetleg kettőt életben hagyni.

Ami a munkaidőt illeti, én pártoltam a két órát, és a mai napig fenntartom, hogy automatizálást nem használó, kevés gépidővel rendelkező játékosnak ez a legjobb formáció.Viszont az ismételhető napi kalandok/ismételhető kocsmai kalandok bekerülésével/számának gyarapodásával a 2 óra valóban egyre kevésbé "versenyképes".

Ha a jelenlegi, terv marad, akkor a játékosok ítélik halálra saját elhagyott szervereiket... Ha nem lesznek húzóemberek előbb utóbb a szövetségi vezetők írnak majd egy körlevelet, hogy aki továbbra is szeretne a társaságban maradni annak el kell költözni, mert sajnos az adott világon már nem tudnak mit tenni.
Szerintem ez sokkal jobb megoldás mint esetlegesen bezárni mondjuk a legkevesebb játékossal rendelkező szervert, hisz lehet kevesebb játékos van, de azok összetartóbbak.

én ezzel a dologgal egyszerüen nem értek egyet V2 azon szerverek közé tartozik amely nem offult el V2-ön kezdtem és ott is maradok nem szeretnék mutogatni de az összes szerver közül egyedül a V6 halt meg mert ott nem tudtak megoldást taláni jó mondjuk én már csak a szerver halála után érkeztem a szeróra így sok mindent nem tudhatok

Nem csak egy választható világ lesz. Lesz V1, az új világ és valószínűnek tartom, hogy v2 és v3 is választható lesz mert ezeken játszok és számomra úgy tűnt meg tudták őrizni az aktivitásukat...

Van benne valami, nekik kész szövetségi rendszereik, erődjeik és városaik vannak.A többieknek ezt mind meg kell teremteni.De az is lehet, hogy ez teremt majd igazán kiélezett versenyhelyzetet.

Ettől nem igazán kell félni, szerintem ha a komplett Swarm(amikor még játszottam ők voltak v8-on) átköltözne v8-ról v1-re akkor nem okozna nekik gondot pár erőd megszerzése...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Nos eddig ahogy végig olvastan nem láttam, hogy bárki is írta volna, pedig első elképzelés szerint azt hittem úgylesz, hogy első körben bármelyik világ választható lenne... így megindulna a verseny a játékosokért. Tehát pl. v6 az a világ aminek nem hiszem hogy sok esélye lenne a túlélésre, így onnan gondolom majd megindul a népvándorlás... És szépen lassan a többi szerverről is mert, pl. az új világra szerintem elég sok 120-as fog elköltözni új kihívást keresve... Szerintem a párbajosok 90% ott fog kikötni, hisz mint wolf is és robko is szokta emlegetni, a világok teljesen erődharcra vannak beállva, a párbajosok elfogytak. Az új világon gondolom sokan közülük mérnék össze a tudásukat. (gondolom azért kérdezte wolf a párbaj tp-t mert fontolgatja a költözést)
 

DeletedUser

Vendég
Ha játszok V1-en, akkor más karakterrel nem költözhetek át oda?
 

DeletedUser

Vendég
Awe.
A témával kapcsolatban lenne kérdésem .
Jómagam 8 világon fenn vagyok.
Feltételezzük hogy 1 vagy 2 olyan világra lehet majd költözni ahol már eddig is aktívan vagyok.Vagy törlök a megmaradó világon és költöztetek,vagy nem költözök és az ottani karakterem az összes cuccával,kötvényével,ruháival,felhasznált rögjével, eltünik a világgal 1-ütt?A válasz után folytatom az eszmefuttatást.
 

DeletedUser

Vendég
Ha játszok V1-en, akkor más karakterrel nem költözhetek át oda?

Csak abban az esetben mehetsz másik karaktereddel a V1-re, ha az ottani karakteredet már törölted.


Awe.
A témával kapcsolatban lenne kérdésem .
Jómagam 8 világon fenn vagyok.
Feltételezzük hogy 1 vagy 2 olyan világra lehet majd költözni ahol már eddig is aktívan vagyok.Vagy törlök a megmaradó világon és költöztetek,vagy nem költözök és az ottani karakterem az összes cuccával,kötvényével,ruháival,felhasznált rögjével, eltünik a világgal 1-ütt?A válasz után folytatom az eszmefuttatást.

A jelenlegi állás szerint nem biztos, hogy törölni fogják a többi világot. Amennyiben erre sor kerül, úgy szerintem eltűnnek az általad említett dolgok.
 

DeletedUser

Vendég
Tehát ebből következően eltünnek azok a dolgok is amit rögért/forintért szereztem be?
 

DeletedUser

Vendég
Az 1 órás világokról is el kell majd költözni?Vagy Az Arizona,Buffalo,Colorado,Dakota megmarad és azokra is lehet költözni?
 

DeletedUser14658

Vendég
70.000 játékos van a 12 világban, és ha figyelembe vesszük, hogy sokan több világban is játszanak, akkor valahol 20-30 ezer körül lehet a west-tel foglalkozó emberek száma.... ez a fő gond
Nincsenek adataim, csak emlékeim: 2 évvel ezelőtt -úgy rémlik- 160.000 játékos volt az akkori 6-7 világban, és volt olyan világ, ahol 40-50 ezren játszottak. Az újítások folyamatosan jöttek, és ezek döntő többsége érdekesebbé tette a játékot, ezért nem értem, hogy miért csökkent le ennyire a játszók száma. Talán reklámra kellett volna több hangsúlyt helyezni, hogy folyamatosan pótlódjanak a lemorzsolódott emberek. De sajnos ezen túl vagyunk, ha most reklámoznának ezerrel, az csak az új világokban jelentene plusz játékosokat, a régieket kevésbé élesztené fel. Ezért valóban nincs más megoldás, mint az összevonások.

Persze ez sem jó megoldás, de nincs jobb. Vannak világok, ahol a nagy szövetségek sem mindig töltenek meg erődharcban még egy kis erődöt sem. Ez így nem jó. De az összevonásokkal újabb karakterek vesznek el, és az sem jó.

Kíváncsian várom, hogy mi lesz a végső megoldás a dologra.
 
Fent