Költözés - kibeszélő

DeletedUser

Vendég
Látom meg lettem szólítva. :D Utána meg majdnem ugyanazt írtad mint én. :P
Ma néztem meg a létszámokat és hát volt 1-2 meglepetés, most a V1et tuti nem írnám, hiszen elvileg az a legnépesebb a régiek közül. Viszont ez a párszáz ez elég érdekesen hangzik, már ha csak abból a tapasztalatból indulok ki, hogy elég sok elfekvő kari volt a világokon, akkor itt soha nem lesz lesz bezárás...
Másrészt aki kicsit is akar kraftolni, és természetesen nem hátszéllel csinálja, az nem a 2 órás V1re megy rezervátumozni, hanem az új 1 órásba, sőt, azt kell hogy mondjam hogy mindenféleképpen ide éri meg menni, így a V1-et is halálra fogjátok ítélni...
 

DeletedUser13044

Vendég
Látom meg lettem szólítva. :D Utána meg majdnem ugyanazt írtad mint én. :P
Ma néztem meg a létszámokat és hát volt 1-2 meglepetés, most a V1et tuti nem írnám, hiszen elvileg az a legnépesebb a régiek közül. Viszont ez a párszáz ez elég érdekesen hangzik, már ha csak abból a tapasztalatból indulok ki, hogy elég sok elfekvő kari volt a világokon, akkor itt soha nem lesz lesz bezárás...
Másrészt aki kicsit is akar kraftolni, és természetesen nem hátszéllel csinálja, az nem a 2 órás V1re megy rezervátumozni, hanem az új 1 órásba, sőt, azt kell hogy mondjam hogy mindenféleképpen ide éri meg menni, így a V1-et is halálra fogjátok ítélni...

Nem nagyon ismerek olyan kraftoló "mestereket" akik elmenne gyűjteni terméket maguknak.
 

DeletedUser13096

Vendég
Hát én is megszenvedtem sok termékkel, például a kancsókkal, ami elengedhetetlen a szakácsnak kis szinten. :D
 

DeletedUser1798

Vendég
Üdv Harcosok!

Szeretném Kankalint megszólítani egy kérdéssel:):)
Érdekes, hogy sokan költöznének régi világról újra, viszont engem érdekelne a fordítottja :)

Pl. ha Arizónáról szeretnék vinni karit V1-V2-V3-ra? Arizónán vásárolható volt Tuli és Képesség pont. Ezeket a tuningolt karikat is cakk-pakk át tudom majd pakolni mondjuk V1-re úgy hogy a vásárolt pontjaim megmaradnak?
 

DeletedUser

Vendég
Pl. ha Arizónáról szeretnék vinni karit V1-V2-V3-ra? Arizónán vásárolható volt Tuli és Képesség pont. Ezeket a tuningolt karikat is cakk-pakk át tudom majd pakolni mondjuk V1-re úgy hogy a vásárolt pontjaim megmaradnak?

Tudtommal ezt csak abban az esetben lehet, ha úgy van beállítva útvonal. A pontjaid azok megmaradnak.
 

DeletedUser

Vendég
Nem nagyon ismerek olyan kraftoló "mestereket" akik elmenne gyűjteni terméket maguknak.

Hm, én az eddig elhasználtak kb. 70%-át gyűjtöttem, köztük elég sok kiskalapácsot, kb. 20% lehet a kapott cucc, 10% a piacról (bétán magas az ár, aysak meg skót {meg csóró} :P).
Nem néztem utána, de igencsak esélyes hogy a kovács használja a legtöbbet a kalapácsból, ezért említetted azt. Namármost a kerítésjavítás felejtős, viszont a palánk nagyon kellemes nekik, főként mert mindegyik termékére szüksége lesz valamikor, ezért a kovács mielőbb kezdjen el palánkozni. Rengeteg sarló kell az órásmester szerszámaihoz, nem csak az az 1 amit látsz, hanem az a 3 is ami a kengyelhez kell, amit igaz nem ő gyárt, de ugye ha nincs egy inasa, akkor vagy drágán kell megvennie (már ha sikerül rávennie valakit, hogy azt gyártson), vagy begyűjti és legyártatja egy istállóssal.
 

DeletedUser8504

Vendég
hát én még nem láttam olyat aki saját magának keresett kiskalapácsot órákon keresztül :D

hogy én is offoljak kicsit... az hogy nem láttál, hát elég furcsa... honnan látnád hogy a kraftosok mit csinálnak? nyomonköveted őket a térképen?
mert én speciel lassan 2 hete nulla motivációval gyüjtöm a követ. elötte ugyanigy jött össze 200db gyapot. senki nem segítedd, de nem is kértem segítséget.
másrészt mit gondolsz, akkor ki a kraft mester? aki kiirja a profiljára hogy mik kellenek neki kb ingyen? és várja hogy az ölébe hulljon? hát nagy tévedés :) az olyanokat nem nevezném "mesternek" akik nem dolgoznak meg érte.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
mondd légyszi, hogy ez csak vicc. A gyűjtőket megölitek ezzel :S

Nem vicc, véleményem szerint a gyűjtő a tárgyakat gyűjti, nem a jelentéseket. Ráadásul a jelentésekkel az a gond, hogy túl sok adat társul hozzájuk, aminek az átvitele csak tovább nehezítené az amúgy is ijesztő folyamatot.

Másrészt aki kicsit is akar kraftolni, és természetesen nem hátszéllel csinálja, az nem a 2 órás V1re megy rezervátumozni, hanem az új 1 órásba, sőt, azt kell hogy mondjam hogy mindenféleképpen ide éri meg menni, így a V1-et is halálra fogjátok ítélni...

Egyik világot sem szeretnénk halálra ítélni, a V1-et meg különösen nem, de nyilván nem tudjuk befolyásolni, hogy kinek melyik játékmód tetszik. Volt szavazás a munkaidő rövidítéséről a régi világokon, akkor ezt a többség leszavazta. Azóta is győzködnek engem 2-3 hetente, hogy legyen megint szavazás, hátha most sikerül..
 

DeletedUser11373

Vendég
Sziasztok.

nekem is lenne kérdésem. Szó volt itt róla, hogy sok mindent át lehet vinni, és sokat nem. Ami az Én esetemben leg kézenfekvőbb: Mi a helyzet a párbaj tp-vel?
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok.

nekem is lenne kérdésem. Szó volt itt róla, hogy sok mindent át lehet vinni, és sokat nem. Ami az Én esetemben leg kézenfekvőbb: Mi a helyzet a párbaj tp-vel?

Szia!

A karaktered minden adata átkerül, a nyert, vesztett párbajok és a párbaj TP is. Voltaképpen csak a leveleid és a jelentéseid törlődnek, na meg a városod, és ami hozzá tartozik.
 

DeletedUser11373

Vendég
Szia!

A karaktered minden adata átkerül, a nyert, vesztett párbajok és a párbaj TP is. Voltaképpen csak a leveleid és a jelentéseid törlődnek, na meg a városod, és ami hozzá tartozik.

Köszi.


Az üzeneted túl rövid. Kérjük írjál többet az üzenetbe, legalább 10 karaktert.
 

DeletedUser

Vendég
A jelenlegi tervek szerint van(nak) olyan világ(ok), AHONNAN nem lesz mód költözni, vagy még a legújabb szerverek is elhagyhatóak lesznek?

A megoldás egyébként talán azok számára a legkevésbé jó alternatíva, akik több régi világon is játszanak.(Különösen, ha ezek egyike alapból a V1..)
Esetükben ez a változás a további játéklehetőségek beszűkülését jelenti,hisz a V1-en kívül az összes szerveren fokozott csökkenés várható, így minden "haldokló" világ tovább veszít majd az amúgy sem acélos vonzerejéből.Fokozottan igaz ez akkor, ha a "krém" a távozás mellett dönt, a megcsappant szövetségek, húzóemberek híján behalnak.Vagyis lehet, hogy nem cél a szerverek megszüntetése, de alighanem elkerülhetetlen okozat.
Mindamellett a döntés kétségkívül jó és időszerű, de lehet racionálisabb lenne eleve pár szervert "halálra ítélni", és a v1 mellett még egyet, esetleg kettőt életben hagyni.

Ami a munkaidőt illeti, én pártoltam a két órát, és a mai napig fenntartom, hogy automatizálást nem használó, kevés gépidővel rendelkező játékosnak ez a legjobb formáció.Viszont az ismételhető napi kalandok/ismételhető kocsmai kalandok bekerülésével/számának gyarapodásával a 2 óra valóban egyre kevésbé "versenyképes".
 

DeletedUser12366

Vendég
kicsit sem támogatom :mad:
Előnyre tehet szert szinte bárki.Jól van ahogy most van.
 

DeletedUser

Vendég
kicsit sem támogatom :mad:
Előnyre tehet szert szinte bárki.Jól van ahogy most van.

Ez nem támogatom vagy nem támogatom kérdése :D Ez valószínűleg bevezetésre kerül majd, akár akarod akár nem. Szükség van rá több szempontból is, és objektív oka nem is nagyon van talán, hogy miért ne tegye meg ezt a lépést a cég.
Egyébként milyen előnyre gondoltál?
 

DeletedUser1539

Vendég
karik szünnek meg...

Sziasztok.
Több világon játszom..- más-más karikkal..- van, ahol munkás, kalandor, de van erődharcos és párbajozó katonám is...- s párbajos.
Ha megszünnek a világok, ahol ezek vannak..- pl. sokan átköltöznek a másikba, a húzóemberek, csapat, város..- nem tudom ezeket átvinni- mert ott a másik világban a karakterem.
Viszont így elveszik a játékélmény..- s igen, inno is veszít..- mert ott nem használok több rögöt...
Tudom, sok a szerver..- s 2009-ben sok új szervert indítottak..
de ezzel a lépéssel a régóta játszó, hűséges játékosok szívnak.
Nem számít bele- mert már eldöntött tény a költözés, max. a hogyan-ról lehet szólni..- csak jelzem, h. a több világban játszókat így hátrány éri.
 

kopoltyu

Active Member
Halihó

Érdekes lehet, de az biztos, hogy rengeteg kiskaput nyit meg...
Nem lepődnék meg, ha rögért lehetne majd átvinni a karaktert...


Kíváncsian várom mi sül ki belőle..
 
Fent