Kérdések és válaszok

Old Mustáros Kéz

Veteran Member
Sikeresen letöröltem egy csoportos telegramot. Aminek én voltam annak idején az indítója. Meg volt nyitva szerencsére, de nem engedte, hogy hozzáadjam magam vagy válaszoljak rá. Hogy tudok újra a tagja lenni?
Szükségem van Rájuk és nekik is rám!
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Ez a megnyert MPI ugye csak valami viccccc a Ringo kalandban ? Már eleve az MPI-n való részvétel is olyan mintha húskloffolóval vernék az érzékenyebb testrészeimet de hogy még mindig kerül be olyan kaland amiben megnyertet kérnek.................

Felháborító! Ez veszélyes! Nem is értem...
Láttam olyan kalandot, ahol megnyert erődharc(!) kell, de még olyan kalandot is találtam, ahol párbajban(!) kell nyerni!
Számomra érthetetlen miért is várnak el bármiféle teljesítményt, mikor sokkal kényelmesebb lenne az elfogadás után egyből lezárni az összes kalandot. Időt szánni rá, plusz még felszerelést cserélni, nem is hiszem el, hogyan várhatnak el bármiféle gondolkodást... Ráadásul, hogy egy játékban még más játékosokkal együtt is kell csinálni dolgokat, ez már tényleg több a soknál! Vicccccccccccccccccccc!! :mad: (Az meg már csak hab a tortán, hogy az előző 3 lottó húzáson csak 2x volt telitalálatom! Hogy semmi sem úgy történik az életben, ahogy én megálmodom magamnak... Hogy lehet ez?!)
üdv, Író Nia és SZAbó TÍRA
 

Mr. T.

THE DEVIL
Felháborító! Ez veszélyes! Nem is értem...
Láttam olyan kalandot, ahol megnyert erődharc(!) kell, de még olyan kalandot is találtam, ahol párbajban(!) kell nyerni!
Számomra érthetetlen miért is várnak el bármiféle teljesítményt, mikor sokkal kényelmesebb lenne az elfogadás után egyből lezárni az összes kalandot. Időt szánni rá, plusz még felszerelést cserélni, nem is hiszem el, hogyan várhatnak el bármiféle gondolkodást... Ráadásul, hogy egy játékban még más játékosokkal együtt is kell csinálni dolgokat, ez már tényleg több a soknál! Vicccccccccccccccccccc!! :mad: (Az meg már csak hab a tortán, hogy az előző 3 lottó húzáson csak 2x volt telitalálatom! Hogy semmi sem úgy történik az életben, ahogy én megálmodom magamnak... Hogy lehet ez?!)
üdv, Író Nia és SZAbó TÍRA

Ez a hozzászólás felesleges feszültségkeltés, provokáció. Szép dolog az irónia, de ez itt nem az.

Nem azon van a hangsúly, h mi kell hozzá vagy h gondolkodni kell, hanem h olyan feltételek legyenek megadva, amit tudsz is teljesíteni.
Az általad leírtakhoz:
- párbaj: nincs kifogásom ellene, bár kalandorként nem párbajos a karakterem. Szerencsére az adott fő szerveremen vannak nálam gyengébbek is, de ez nem mindenkinél adott.. szóval, ha lehet, akkor legyen már ez a feladat inkább a párbajhősöknek kitalálva..
- erődharc: nem egy szerveren csak az AWE-s harcok vannak.. megnyert kell? S hogyan, ha nem tudom, h mi kell az erődharcon, milyen felszerelés, stb? Oké, olvassak, tudom :) De ha a szerverem kihalt, nem tudok erődöt kihívni és mást se érdekel, akkor mit csináljak?
- MPI: van kb 20-30 aktív játékos ( vagy több, vagy kevesebb, passz ), akik gyakorlottabbak. Nekik menni fog. Mindenki más, ha bejelentkezik, akkor elég kicsi eséllyel fog részt is venni rajta, mert a gyakorlott ember nem fog együtt játszani vele. Több hozzászólásba is elhangzott már, h át kellene az egészet alakítani, akár szinttől/tapasztalattól/bármitől függővé.. történt valami? semmi.. még többen utálják és inkább hagyják ezen kalandokat..

Nem arról szól ez az egész, h ne akarnának az emberek megdolgozni a "nyereményért", hanem arról, h ha elvárnak valamit, akkor figyeljenek arra is, h milyen igények merülnek fel az adott résszel kapcsolatban. Biztos vagyok benne, h ha egy kicsit is változtatnának egyes játékelemeken, akkor sokkal több játékos maradna a játékban és fedezné fel a lehetőségeket.
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Ez a hozzászólás felesleges feszültségkeltés, provokáció. Szép dolog az irónia, de ez itt nem az.

Nem azon van a hangsúly, h mi kell hozzá vagy h gondolkodni kell, hanem h olyan feltételek legyenek megadva, amit tudsz is teljesíteni.
Az általad leírtakhoz:
- párbaj: nincs kifogásom ellene, bár kalandorként nem párbajos a karakterem. Szerencsére az adott fő szerveremen vannak nálam gyengébbek is, de ez nem mindenkinél adott.. szóval, ha lehet, akkor legyen már ez a feladat inkább a párbajhősöknek kitalálva..
- erődharc: nem egy szerveren csak az AWE-s harcok vannak.. megnyert kell? S hogyan, ha nem tudom, h mi kell az erődharcon, milyen felszerelés, stb? Oké, olvassak, tudom :) De ha a szerverem kihalt, nem tudok erődöt kihívni és mást se érdekel, akkor mit csináljak?
- MPI: van kb 20-30 aktív játékos ( vagy több, vagy kevesebb, passz ), akik gyakorlottabbak. Nekik menni fog. Mindenki más, ha bejelentkezik, akkor elég kicsi eséllyel fog részt is venni rajta, mert a gyakorlott ember nem fog együtt játszani vele. Több hozzászólásba is elhangzott már, h át kellene az egészet alakítani, akár szinttől/tapasztalattól/bármitől függővé.. történt valami? semmi.. még többen utálják és inkább hagyják ezen kalandokat..

Nem arról szól ez az egész, h ne akarnának az emberek megdolgozni a "nyereményért", hanem arról, h ha elvárnak valamit, akkor figyeljenek arra is, h milyen igények merülnek fel az adott résszel kapcsolatban. Biztos vagyok benne, h ha egy kicsit is változtatnának egyes játékelemeken, akkor sokkal több játékos maradna a játékban és fedezné fel a lehetőségeket.

A hozzászólásom nem feszültségkeltés és provokáció, hanem az efféle siránkozás és panaszkodás jelenségére adott vélemény. Felesleges ilyen értelmezést belemagyaráznod, mikor egy abszurd kérdésre adott hozzáillő válasz. Tartalmi szempontból persze pont azt a hangnemet üti meg, mint amit a kérdés is. Azt gondolom a felvetett "ésszerű" dologgal kapcsolatos kérdésre, egy ahhoz méltó válasz.

A kifogásaidhoz:
-Párbaj a vadnyugat része, kaszttól függetlenül, kalandor is párbajozhat, de még a munkás is, sőt erődharcra sem csak katona járhat. Bizony a játék része, ami szerencsére kellően bele is van építve, hiszen minden mindennel összefügg, így lesz egy kerek egész. Rossz gondolat, hogy a párbajhoz kapcsolódó feladatokat csak a párbajos kasztú játékosok használhatják. (Főleg azt tekintve, hogy aki párbajjal szimpatizál leginkább katona kasztot választ, mert azon a téren az működik a legjobban.)
-Senki nem mondta, hogy számodra fontos karakterrel kihalt szerveren kell játszani. El kell onnan mozdítani, segíteni, gyorsítani a költözések folyamatát. Hiszen ezek a világok nem csak erődharcok, piac terén nem működnek, de jóval kisebb aktív játékközösségekkel is rendelkeznek, és ez bizony kihatással van a játék szinte összes területére. Mi a megoldás? Megfelelő világot kell választani, és azt az álláspontot képviselni, hogy kevesebb, de jobb világok kellenek, mert látjuk mi van ha a mennyiségen van a hangsúly. Persze erről úgyis az Inno dönt, de talán egy egységes kiállás talán célt tud érni a játékosok felől.
-Az MPI ugyanúgy a játék része, mint a munkák, a párbajok, szakma, vagy az erődharcok. Nem lehet és nem is szabad kihagyni a kalandsorokból ezt a területet sem. Abban viszont egyetértek, hogy át kellene dolgozni, és jóval több van benne, mint amit jelenleg MPI alatt értünk. De ettől függetlenül nem szabad kirekeszteni az MPI-t a játékmenetből.
 

Mr. T.

THE DEVIL
A kifogásaidhoz:

Nem volt kifogás. Csupán pár, a játékhoz kapcsolódó játékmenetre adott vélemény.

- párbaj: nem rossz gondolat, csak te nem értesz vele egyet.. attól, h másnak ez problémásabb még nem biztos, h attól rossz.. tudomásom szerint ezt is jó pár alkalommal átalakították már, tehát semmi akadálya sincs, h más is reformálva legyen..
- erődharc: senki sem mondta, h számomra fontos karakterrel nem lehetek kihalt világon.. miért én menjek át másik világra, ha nekem ott- és azokkal jó, akikkel vagyok? miért nem lehet változtatni 1-2 beállításon, h másoknak is jó legyen?
Egységes kiállás? Inno felé? Ugyan. Mióta volt itt normális összevonás? Hawaii mióta "könyörög", h lehessen költözni onnan? Amíg az Inno (pénzügyi) érdeke az új szerverek megnyitásában van, addig nem lesz ebből semmi. Sőt, később sem.
- MPI: a játékmenetből nem rekeszteném ki, csak az átdolgozásig a kalandokból. ennyi. Aki akar vele játszani, az csinálja. De ne legyen rákényszerítve azokra is, akik nem értenek hozzá/gyakorlatlanok/ki vannak nézve és utálva, ha nem úgy lépnek, ahogy az MPIISTENCSÁSZÁROK ( bocs Erick144 ) elvárnák..

Abba már bele sem megyek, h egy valódi vadnyugaton szerintem sosem volt MPI.. :)
 

Old Mustáros Kéz

Veteran Member
- erődharc: nem egy szerveren csak az AWE-s harcok vannak.. megnyert kell? S hogyan, ha nem tudom, h mi kell az erődharcon, milyen felszerelés, stb? Oké, olvassak, tudom :) De ha a szerverem kihalt, nem tudok erődöt kihívni és mást se érdekel, akkor mit csináljak?
- MPI: van kb 20-30 aktív játékos ( vagy több, vagy kevesebb, passz ), akik gyakorlottabbak. Nekik menni fog. Mindenki más, ha bejelentkezik, akkor elég kicsi eséllyel fog részt is venni rajta, mert a gyakorlott ember nem fog együtt játszani vele. Több hozzászólásba is elhangzott már, h át kellene az egészet alakítani, akár szinttől/tapasztalattól/bármitől függővé.. történt valami? semmi.. még többen utálják és inkább hagyják ezen kalandokat..
Kihívsz egy erődöt, 1500$, kilépsz a városból és kezdés előtt beállsz oda, ahol többen vannak, megvan a győztes harc. Innentől kezdve üres kifogás, hogy ez nehéz.
Mpi. Nem egyedül nyeri az ember az mpit, évek óta nem lépek ki szerintem, nem egy játékostársamnak "szállítottam győzelmet". Ami hazugság, mert egyedül nem lehet nyerni, ha nincs valaki, aki menjek kocsmára, vagy bankra, meg van lőve bárki, hiába "MPIISTENCSÁSZÁR". Lehet, hogy nem elsőre lesz meg, de 4-5 menetből lehet nyertes kalandot kihozni, ami kevesebb, mint 1 óra. Elég sok harc több ennél, szóval megint csak hiszti-hiszti-hiszti.
Ha győztes párbajokat kérhet kaland, akkor mpit is. Keris, iris, épés pontozásaim vannak, mégis meg tudom oldani, ha szeretném. Ráadásul ott ha kiütnek, akkor 24 óra KO, tehetetlen vagyok 1 napig. MPI-ben annyiszor üthetnek ki, ahányszor akarnak! :)
 

Robert117

Legendary player (Retired)
- párbaj: nem rossz gondolat, csak te nem értesz vele egyet.. attól, h másnak ez problémásabb még nem biztos, h attól rossz.. tudomásom szerint ezt is jó pár alkalommal átalakították már, tehát semmi akadálya sincs, h más is reformálva legyen..
- erődharc: senki sem mondta, h számomra fontos karakterrel nem lehetek kihalt világon.. miért én menjek át másik világra, ha nekem ott- és azokkal jó, akikkel vagyok? miért nem lehet változtatni 1-2 beállításon, h másoknak is jó legyen?
Egységes kiállás? Inno felé? Ugyan. Mióta volt itt normális összevonás? Hawaii mióta "könyörög", h lehessen költözni onnan? Amíg az Inno (pénzügyi) érdeke az új szerverek megnyitásában van, addig nem lesz ebből semmi. Sőt, később sem.
- MPI: a játékmenetből nem rekeszteném ki, csak az átdolgozásig a kalandokból. ennyi. Aki akar vele játszani, az csinálja. De ne legyen rákényszerítve azokra is, akik nem értenek hozzá/gyakorlatlanok/ki vannak nézve és utálva, ha nem úgy lépnek, ahogy az MPIISTENCSÁSZÁROK ( bocs Erick144 ) elvárnák..

Abba már bele sem megyek, h egy valódi vadnyugaton szerintem sosem volt MPI.. :)

Old Mustáros Kéz megelőzött a válasszal, és nem is látok kivetnivalót az álláspontjában.
Viszont ha már nekem szegezted a bejegyzést, csak reagálok én is:

-A párbaj részednél jól látod, hogy nem értek vele egyet, de szerintem rossz állásponton vagy, ha lekorlátoznád a játék területeit adott kasztokhoz. Minden játékosnak joga van a játék bármely részét használni, kaszttól függetlenül, senkitől nem szabad elvenni a játék egyetlen területét sem, hiszen így kerek az egész.
-Az erődharc részedhez csak annyit, hogy minden világnak megvannak az előnyei és a hátrányai is. Ha inkább kihalt világon szeretnél játszani, a te döntésed, megvannak az előnyei, és a hátrányai is, pro és kontra kell mérlegelni. Persze értem, hogy te CSAK az előnyöket "kérnéd", csakhogy ez nem így működik.
-Az MPI-vel kapcsolatos részedre még hozzátenném, hogy attól hogy neked a játék ezen területe nem szimpatikus, nem fogják kivenni a kalandokból. A játék összes része beletartozik a teljes játékmenetbe, és az Inno mindenkinek teljes értékű játékot ad. Persze mindenkinek vannak olyan részek, amelyek kevésbé, míg más részek jobban tetszenek. Téveszme elvárni azt, hogy 1-1 játékrészt -annak jelenlegi állapotától függetlenül- rekesszenek ki a kalandokból. Ennyi erővel aki meg nem szereti az erődharcot, majd mondja, ugyanígy; Aki akar vele játszani, az csinálja. De ne legyen rákényszerítve azokra is, akik nem értenek hozzá/gyakorlatlanok/ki vannak nézve és utálva, ha nem úgy lépnek, ahogy az "ERŐDHARCISTENCSÁSZÁROK" elvárnák. Annyit tudnék hozzáfűzni, hogy mindenki tapasztalatlanként kezdi a párbajt, erődharcot, MPI-t is. Zavar, hogy ki vagy nézve és utálva, ha rosszul teljesítesz egy csapatban? Több megoldás is van! Tanulj, fejlődj, erősödj, olvass utána, szerelkezz jobban, csináld jobban. De ha nem szeretnél rá még ennyi időt meg figyelmet se szánni, akkor meg viseld el az ilyen megjegyzéseket, hiszen a Support és más játékosok nem véletlenül dolgoznak sokat(értsd: rengeteget) Wikin és más információforrások létrehozásán, és adják a tippeket a játékosoknak, hogy pár perc utánanézéssel már komplex tudástárral legyél felruházva. Rád van bízva, veszed-e a fáradtságot, de ha nem tanulsz meg írni, ne csodálkozz, ha írástudatlannak neveznek.

Ami pedig majdnem kimaradt: A vadnyugaton nem csak erődharc és párbajok voltak, hanem kisebb csapatok egymás elleni harcai is, ami itt az MPI-t jelenti. De ha már ott tartunk a vadnyugaton nem volt például évente húsvéti tojásgyűjtő event sem. Jól látod, hogy a játék nem teljesen egyezik a korabeli vadnyugattal, hiszen nem is egy élethű szimulátornak van szánva, az csupán a játék témáját adja, ami köré felépül az, amit mi The West alatt értünk.
 
Utoljára szerkesztve:
Fent