Javaslatok a fórummal kapcsolatban

DeletedUser3632

Vendég
hát igen, a 4.0al sokkal könyebb, pl fieldset addont hozzá és oda be a neveket

addig meg, hát nem is tudom
ha valaki összegezi és linkeli az is jó

legalábbis rontani nem ront egy-egy téma és ha nem is javaslat de megoldató

pl. Eddigi ötletek a ...-al kapcsolatban
1-2 hsz kihagyás összegezni és oda mindenki ötletelne vagy képeket rakna, te meg kiemeled a témát

látom már van is ilyen, akkor stornó
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
hát igen, a 4.0al sokkal könyebb, pl fieldset addont hozzá és oda be a neveket

addig meg, hát nem is tudom
ha valaki összegezi és linkeli az is jó

legalábbis rontani nem ront egy-egy téma és ha nem is javaslat de megoldató

pl. Eddigi ötletek a ...-al kapcsolatban
1-2 hsz kihagyás összegezni és oda mindenki ötletelne vagy képeket rakna, te meg kiemeled a témát

látom már van is ilyen, akkor stornó

Az erődharc reform ketjatekos magánbiznisze, ő viszi. :)
 

DeletedUser2847

Vendég
Ha nem is magánbiznisz, de lényegében saját készítés... csak nem haladok :P
Először nekem is laccy féle dolog jutott eszembe, lenne egy javaslatok fórum, benne a különböző témák, esetleg egy egyéb kategória is, ahova az újfajta dolgok, nagyobb témát nem kapó, de azért még lehet rajta fejleszteni témák kerülnek, nyílván azok már nem kerülnek nagy kidolgozásra.
Jelenleg két lehetőség van:
  1. Új nagyrészleg (mint The-West fórumok, Közösségi fórumok, Világ fórumok) Javaslatok néven. Ezen belül az Erődharcok, Párbajok stb. S ezeken belül 2-3 nagyrészleg. Javaslatok (ide lehet beküldeni), Ötletelés (ide miután átnéztétek a javaslatokat átrakjátok, s lehet kommentálni), Szavazás alatt (amennyiben szükséges, nincs sok negatív komment stb.) Elfogadott/elutasított ötletek...
    Persze össze lehet vonni, ki lehet hagyni, stb.
  2. A javaslatok témában lennének az alfórumok, s címkézve lennének, hogy éppen ötletelés időszak, szavazás időszak, vagy már elfogadva/elutasítva vannak.
Mindkettő esetben lenne egy téma amiben összegyűjtődik az ötlet, az esetleges összemosásokkal (nyílván ehhez kell egy vállalkozó szellemű, pártatlan játékos :D) leírja, nyílván a karakterszámlimit miatt feltölti valahova (akár lehetne erre külön google fiókot csinálni, s ott megosztani az összeset, néhány ember kphatna szerkesztői jogot (amennyiben van ilyen lehetőség) a többiek csak olvashatják). A téma kiemelt lenne, esetleg meg lehetne próbálni, hogy abban a témában még kisebb javaslatokat tegyenek, pl. "szerintem a pajzsoknál nem kéne erődharcbuffokat alkalmazni", amit két ötletből gyúrt össze valaki a pajzsokból és az erődharcbuffokból. De persze az ottani támogatom hszeket, meg nem indokolt hszeket törölni kell, mert oda még annyira feleslegesek mint a mostaniakba.
 

DeletedUser

Vendég
Ha nem is magánbiznisz, de lényegében saját készítés... csak nem haladok :P
Először nekem is laccy féle dolog jutott eszembe, lenne egy javaslatok fórum, benne a különböző témák, esetleg egy egyéb kategória is, ahova az újfajta dolgok, nagyobb témát nem kapó, de azért még lehet rajta fejleszteni témák kerülnek, nyílván azok már nem kerülnek nagy kidolgozásra.
Jelenleg két lehetőség van:
  1. Új nagyrészleg (mint The-West fórumok, Közösségi fórumok, Világ fórumok) Javaslatok néven. Ezen belül az Erődharcok, Párbajok stb. S ezeken belül 2-3 nagyrészleg. Javaslatok (ide lehet beküldeni), Ötletelés (ide miután átnéztétek a javaslatokat átrakjátok, s lehet kommentálni), Szavazás alatt (amennyiben szükséges, nincs sok negatív komment stb.) Elfogadott/elutasított ötletek...
    Persze össze lehet vonni, ki lehet hagyni, stb.
  2. A javaslatok témában lennének az alfórumok, s címkézve lennének, hogy éppen ötletelés időszak, szavazás időszak, vagy már elfogadva/elutasítva vannak.
Mindkettő esetben lenne egy téma amiben összegyűjtődik az ötlet, az esetleges összemosásokkal (nyílván ehhez kell egy vállalkozó szellemű, pártatlan játékos :D) leírja, nyílván a karakterszámlimit miatt feltölti valahova (akár lehetne erre külön google fiókot csinálni, s ott megosztani az összeset, néhány ember kphatna szerkesztői jogot (amennyiben van ilyen lehetőség) a többiek csak olvashatják). A téma kiemelt lenne, esetleg meg lehetne próbálni, hogy abban a témában még kisebb javaslatokat tegyenek, pl. "szerintem a pajzsoknál nem kéne erődharcbuffokat alkalmazni", amit két ötletből gyúrt össze valaki a pajzsokból és az erődharcbuffokból. De persze az ottani támogatom hszeket, meg nem indokolt hszeket törölni kell, mert oda még annyira feleslegesek mint a mostaniakba.

Ez nekem teljesen tetszik, majd az egész oldalt kankalin figyelmébe ajánlom.
 

DeletedUser

Vendég
Az egyes ötlet megfogott, azt továbbítottam kankalinnak. Az összefoglaló topikos kiegészítést még hagyjuk. Nekem biztos nem lesz rá időm, és ha te nem vállalod el (de elvállalod, ugye?), akkor arra is jelentkezőt kell keresni. + van vele egy kis macera is, mert az úgy nem igazán jó, ha a kategóriákon belül van a javaslatok - ötletbörze - elfogadott-elutasított ötik. Inkább a javaslatok - ötletbörze - elfogadott-elutasított ötiken belül lennének a kategóriák. Tudom, hogy nagyobb meló, de szerintem így logikusabb.
 

DeletedUser2847

Vendég
Az is megoldás, most hogy melyik az értelmesebb, az egyrészt mindenkinek saját vélemény, nekem az hogy mindkettőnek van előnye és hátránya. Úgy csináljátok meg ahogy akarjátok, én csak ötletelek :D

Hát hogy mennyire lesz időm azt még nem tudom. Biztos fogok tudni rááldozni, de ha pár ember még jelentkezik az nem nagy probléma :D Ha most van 5 altéma, akkor azt egy embernek nehéz végigcsinálni. Jelentkezőkeresésnek meg szerintem elég annyi, hogy egyik témában (leginkább összefoglalótéma) kiírjátok, hogy önkéntes jelentkezőket kerestek, aki érez elég elhivatottságot, úgy érzi képes rendes mondatokat írni, s van kevés ideje amit erre rá tud szánni, az jelentkezzen. A súgófejlesztés is önkéntes alapon megy, most talán ez is működne.

S hogy nagyobb meló? Legfejebb nektek lesz nagyobb meló, a dolgozóknak csak fogni kell a linkeket, berakni a kezdőhszbe, aztán átolvasni, s beleilleszteni az eddigiekbe. Nyílván az első lépések lesznek nehezek, főleg a mostani sok-sok ötlettel. Utána meg kell találni a megfelelő helyet, a szövegbeli kisebb változtatásokkal, vagy ctrl C - V alappal beilleszteni a szöveget. Persze amelyik többre is vonatkozik, azt már kicsit nehezebb, de csak elhivatottság kell :)
 

DeletedUser3632

Vendég
Egy témát vállalnék, lassacskán meglenne
Asszem a párbajt, szerintem arra kellenek új ötletek főként.
És/vagy a térképes ötleteket. Bár az óriási meló

Hát nem kell külső oldal, mondjuk amúgy sem nézné vagy kapná meg senki. Esetleg a kép limitet feloldani.
De ki lehet hagyni vagy 3 darab helytartó posztot és azt szerkeszteni.

És hogy senki se sírjon hogy az ötlete nincs összefoglalóban, pár sorban lehetne kommentálni
pl. "Ez az ötlet a többségnek azért nem tetszik mert irrealisztikus és nincs szimmetria benne"

Talán egy sablon nem ártana, de egy összefoglalót még nem tudnék elképzelni sablonra szűkítve, szóval inkább írd ki hogy ki kap engedély ilyen topicokra (nyilván aki tud helyesen írni és fogalmazni és nem elfogult)
 

DeletedUser

Vendég
OKay, ha vannak emberek, akkor mehet az a dolog is. Nagy meló, csak kankalinnak, mivel neki kell létrehoznia a fórumokat, a topikokat meg majd én szelektálom.
7 kategóriát találtam ki, karakter - város, épület - grafika, térkép - párbaj - erődharc - mesterség - egyéb.
Kankalin rábólintott, majd lesz. ;)
Az összefoglaló topikot most írom neki, jókat találtok ki.
Egyéb?
 

DeletedUser2847

Vendég
Megfelelnek, esetleg egy 8. csoportnak a lovak - utazás témakör is bekerülne, vele együtt a vonat, a hajózás, a lovakhoz tartozó összes ötlet... amiből ugye sok volt... egyébként szerintem jók lesznek.
 

DeletedUser3632

Vendég
meg egy vegyes és egy fura ötletek :D

mert ilyen is van, sőt általában minden fórumon a sehová nem illő kategória a legjellemzőbb xD

és még valami: nem is ötleteknek nevezném hanem problémáknak
pl "unalmas a párbaj" -ha sokan így gondolják, elkezdenek ötletelni
ennek a problémának egy elemét próbálják "megoldani" pl "túl egyszerű" - akkor bonyolultabb elemeket javasolnak
inkább erre vannak variánsok amik ismétlődnek az ötletekben szóval ezt kellene talán kategorizálni, bár fogalmam sincs hogyan
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Nem olvastam el ezt a "sok", hsz-t lehet, hogy már írtátok.

Nem tudom mennyire megvalósítható, szerintem jó dolog lenne a saját topikok moderálása.
Nem túl nagy jog, csak arra gondoltam, jó lenne, ha az általunk nyitott topicokban törölni lehetne bármennyi hsz-t. Semmi más.


Milyen?
 

DeletedUser13596

Vendég
Nem olvastam el ezt a "sok", hsz-t lehet, hogy már írtátok.

Nem tudom mennyire megvalósítható, szerintem jó dolog lenne a saját topikok moderálása.
Nem túl nagy jog, csak arra gondoltam, jó lenne, ha az általunk nyitott topicokban törölni lehetne bármennyi hsz-t. Semmi más.


Milyen?

Jó ötlet ,de ezért vannak a modik.
 

DeletedUser

Vendég
Nohátakkó.

- legyen olyan smiley-kínálatunk mint a .net-en.
- lehessen képet szúrni az aláírásba
- a Közösségi fórumokon belül külön rész a játékoknak, a Dumaládában meg csak a 'beszélgetős' topikok maradjanak. Pipa
- 1.27 kibeszélő helyett egy 1.29 kibeszélő. Pipa
 

DeletedUser

Vendég
Lenne még egy javaslatom:


Lehessen színeket készíteni mint a Painton:D.Ott vannak a főszínek és ha rálépsz arra az Színek definiálása és ott keverheted a színt.És ott legyen az a 10 fehér négyzet ott lehet használni a színt(pl. formázni szöveget stb.).

És ezek a beállítások legyenek:

-Árnyalat
-Telítettség
-Fényerő
-Kék
-Zöld
-Vörös

[SPOIL]Többet nem árulok el hiszen tudjátok mire gondolok:)[/SPOIL]

KIZÁRT, hogy ez megvalósítható lenne js-ben. Ha igen, igennagy php tudás kéne hozzá :D
amúgy szerintem felesleges lenne.
 

DeletedUser

Vendég
A bbcode szín . nem js se nem php. Sima rgb-vel megadható

Hát igen, tudhattam volna, de pc egy komplett színkeresőre gondolt.

Egyébként szerintem jó lenne, ha egy kategóriát is olvasottá lehetne tenni, ha belementünk pl ezt
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser2847

Vendég
Hát igen, tudhattam volna, de pc egy komplett színkeresőre gondolt.

Egyébként szerintem jó lenne, ha egy kategóriát is olvasottá lehetne tenni, ha belementünk pl ezt

Hát igen... elég nehéz a mostani olvasottsági dolog... elolvasom a témát, de még mindíg olvasatlan a kategória... vissza kell menni, s csak utána mutatja hogy elolvastam... Tehát vagy azt amit kovacsa javasol, vagy esetleg megváltoztatni a dolgokat, s ha midnen a kategóriában szereplő témát elolvastuk, ha kimegyek is a főoldalra jelezze elolvasottnak, meg ez néha engem idegesít :D
 

DeletedUser3632

Vendég
vagy megvárjátok a 4.est :P

javaslat: nfl szmájlik :)

49ers.png

Chargers.png

Bengals.png

buccaneers.png

Bears.png


megvan a többi is persze :) ez az első öt abc sorrendben
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent