Archivált Játékötletelés a speed világra

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser17478

Vendég
Sziasztok!

Örömmel láttuk, hogy a speed világon zajló játékunk sokatoknál sikert aratott. :) Ezt a szervert rövidebb időszakokra megnyithatjuk, így várjuk a javaslataitokat/ötleteiteket. Legyen közös a tollunk, amivel megrajzolunk egy újabb játékot. :cool:

a The West csapata
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Szia!

Egy új gyors világnak a speed szerveren elég sokan örülnének, köztük én is. :oops: Meg, hát kb. 3 éve nem is volt, már ott gyors világ. Továbbá a gonzarlis szett is vár a jövő további nyerteseire. Vagy régi a régi játékokat inkább ne javasoljuk? :)
 

DeletedUser17383

Vendég
Hali!

A speed szett folytatása fölösleges, már akkor amikor indult az első speed szerver egy eléggé középszerű szettnek ígérkezett, azóta eltelt pár ünnep és...kétlem sokakat megmozgatna. Az ötlet maga, hogy egy speed szerver győzelmi lánc eredményezzen egy szettet, igenis jó, meg ötletes, viszont oda véleményem szerint valami nagyon űber dolgot kellene ajánlani, hogy valaki/k akár 5-10 speed szerver folyamatos megnyerését célozzák meg, másképpen nem éri meg összeszedni. De legalább a speciális cím az mozgathat néhány embert...én azóta viselem és sokan írtak már, hogy milyen király hogy egyedi címem van (az akkori többi nyertes már nem játszik tudtom szerint).
Amire én igényt látnék az egy ténylegesen SPEED, azaz gyorsított szerver, ami limitált ideig él, lehetőleg rövidek legyenek...2 hét, max 1 hónap...és legyen egy bizonyos cél amiért küzdünk. Legtisztább lenne bizonyos eredményeket elérni, de itt is válogatni kell ám, mert saját bőrömön tapasztaltam már, hogy ahol csak lehet, ott mindenki csalni fog. Ergó párbajos eredmények kilőve. De például lehetne erődharcra ráállni. Találatok száma, sebzés, térés, KO-kat összesíteni mondjuk 1 hónapi harcokból, azt díjazni, bár aki kicsit is jártas az erődharcokban az tudja, hogy annyira random az egész, hogy hihetetlen, szóval a győztesek itt nem könyvelhetnek el semmilyen "legjobb, best" címeket, mert az erődharcos teljesítmény nem reprodukálható. Ha 2 hét múlva indulna egy új, 99%-ban másképp végeznének az emberek dobogón...Ja és ami fontos, ha megoldható...ne induljon minden szerver 0-ról. Nem tudom van-e lehetőség rá, de az erődharc VB-hez hasonlót képzeltem el. A saját karaktereddel nevezel és vihetsz 3 szettet mondjuk. Erődharcról kb ennyi jutott eszembe.
Párbajos beállítottságú szervert is indíthattok, szintén a fennebbi módszerrel (bár itt nem olyan lényeges, a mostani is jó volt), azaz vihess ruhákat magaddal, de valami igazságosabb célért kelljen küzdeni mint sem párbajTP lista. A múltkori speed közben is javasoltam már, hogy ha már a játék része egy vereség esetén a - párbajTP, akkor számolódjon ez is, mert nem reális, hogy úgy nyersz, hogy igazából a mezőny 70%-a megver. Párbaj terén mást nem tudok javasolni, mert minden kikerülhető, semmi sem lenne igazságos, a kérdés inkább már csak az, hogy akarunk-e egyáltalán igazságos versenyeket ;)
Eredmények terén ami például beugrott az egy gyűjtők szettje elérése vagy építős eredmények elérése (pl verseny az 1.000.000 építési pontért). Amit jó volna megoldani, ha lehet...Ne legyenek párbajok például egy építős világon. Mert úgy amúgy semmi értelme...aki a célért hajt, annak nincs ideje ilyenekkel foglalkozni, de mindig ott vannak a "fun" playerek akik csak bele akarják ütni az orrukat a versenyzők dolgába. Mielőtt bárki megkérdezné, hogy "hát s miért ne mehetnék fel csak úgy játszani", arra azt válaszolnám, hogy legyen esetleg 1 állandó jellegű (bár ezt kétlem megengedi az Inno) szerver ahol mindenki kiélheti beteges vágyait, és ahol verseny zajlik, ott versenyezzünk, amennyire csak lehet tisztán.
Véleményem szerint, ha valami szabály nem beállítható, attól még írásban le lehet szögezni...Be nem tartók meg repülhetnek a szerverről, majd kijózanodnak a következőre.

Web
 

DeletedUser17479

Vendég
ami nehezen megy...
A magyar support nem tud új szettet, felszerelést, eredményt beletenni a játékba..
A játékosok klónozása (magasabb szint+ felszerelés) csak egyesével lehetséges ami sok játékosnál eszméletlen nagy munka. Erről tudnának mesélni akik az erődharc vb-re másolták a karaktereket.
Sajnos ezért nem tudtunk indítani erődharcos játékot, pedig szerintem egész jól ki lett dolgozva 1-2 javaslat és ott volt Pas ötlete is.
Ne tudom mit hoz a jövő, de az erődös vonalon gondlokozunk erőteljesen...
 

Kanyim

Veteran Member
Awesomiát én is támogatom. Mi florin nagyon szerettük és bármikor örömmel látjuk az adminokat heti 1-2 mókás harcra :D
Azt nem tudom hogy a haldokló világokon (ahol már nincsenek is harcok) mennyi értelme lenne, de a többi világon minimális egyeztetés után szinte biztos hogy bekerülnének a fő harcok körforgásába.

Speed világon meg nehéz ötletet adni.. Az látható hogy vannak emberek akiket érdekel, de az is jól látható hogy ez nem egy túl magas szám... a helyezettek után azért igen hamar nagy szakadékok következtek...

Egy erődharcos lenne jó, de hát arra ténylegesen ott volt a nemzetközi, máshogy, másféleképpen meg eléggé nehézkes lenne megoldani.. (nem várható el társaságoktól hogy mindenki elfejlődjön egy szintig és utána mehessenek a szervezett harcok.. meg ezzel ráadásul a rendes világok létszámait gyilkolnánk)

Szóval szerintem a speed egyéni versengések szintjén játszódik.. ott meg már volt teljesítmény pontos, valamint most egy tp és párbajos..

Esetleg egy kieséses párbajost tudnék még elképzelni.. pl adnak 2 talán 3 hetet mindenkinek hogy fejlődjön és felszerelkezzen, és utána induljon a párbajos kavalkád. Akit kiütöttek az kiesik és törlődik a karaktere. Az utolsónak maradó játékosokat jutalmazzák. (a városok hoteljeit le kell rombolni, mert különben sokan oda menekülnének, aki nincs városban az egyből törlődik..stb)
 

DeletedUser15763

Vendég
Legtöbb teljesítmény pont.
Legtöbb KO. Legtöbb nyert párbaj.
Legtöbb munka cselekvés.
Legtöbb kaland teljesítés.
Legtöbb mesterség termékgyártás. Erre gondolva: http://prntscr.com/ey56wa.
Legmagasabb várospontszám, építés során.
Erődharcba top1 KO lövő / Top sebző / TOP Térő.
Legtöbb nyert NPC párbaj.
Legelső, aki eléri a szakma csúcsát, azaz 600as szint, és lezárta a lovag fényes páncélban c kalandsort.
Aki először teljesíti az 1.000 ismételhető kalandot. (Strucc)
Aki leghamarabb zárja le, mind a 9 főtörténetet.
Aki leghamarabb éri el erődharc során az 5KO-t. (Egyéni jutalomként tudnám elképzelni.)
És stb... most hirtelen ennyi jutott eszembe.
 

DeletedUser15763

Vendég
Awesomiát én is támogatom. Mi florin nagyon szerettük és bármikor örömmel látjuk az adminokat heti 1-2 mókás harcra :D
Azt nem tudom hogy a haldokló világokon (ahol már nincsenek is harcok) mennyi értelme lenne, de a többi világon minimális egyeztetés után szinte biztos hogy bekerülnének a fő harcok körforgásába.

Speed világon meg nehéz ötletet adni.. Az látható hogy vannak emberek akiket érdekel, de az is jól látható hogy ez nem egy túl magas szám... a helyezettek után azért igen hamar nagy szakadékok következtek...

Egy erődharcos lenne jó, de hát arra ténylegesen ott volt a nemzetközi, máshogy, másféleképpen meg eléggé nehézkes lenne megoldani.. (nem várható el társaságoktól hogy mindenki elfejlődjön egy szintig és utána mehessenek a szervezett harcok.. meg ezzel ráadásul a rendes világok létszámait gyilkolnánk)

Szóval szerintem a speed egyéni versengések szintjén játszódik.. ott meg már volt teljesítmény pontos, valamint most egy tp és párbajos..

Esetleg egy kieséses párbajost tudnék még elképzelni.. pl adnak 2 talán 3 hetet mindenkinek hogy fejlődjön és felszerelkezzen, és utána induljon a párbajos kavalkád. Akit kiütöttek az kiesik és törlődik a karaktere. Az utolsónak maradó játékosokat jutalmazzák. (a városok hoteljeit le kell rombolni, mert különben sokan oda menekülnének, aki nincs városban az egyből törlődik..stb)

Ha lesz Awesomia, mindenképp nyárára kell betenni, mert akkor van pangás a játékba. Oktoberfesttől, Húsvétig eléggé aktívak a közösségek erődharcok terén, magyarul telt házak elérhetőek, jó szervezői munkákkal, míg nyáron szenvedés lesz, és az fogja eldönteni a következő Oktoberfesttől Húsvétig a szerverek sorsait. Szóval mindenképp jó lenne, ha a Függetlenségi event előtt vagy után, vagy akár 2-3 hónapon át lehetőség lenne az Awesomias harcokra, mert egyszerűen több játékost itt lehet tartani ezzel, és az Őszt nem viselik meg újra a szerverek, a játékos hiányt.
 

DeletedUser17479

Vendég
Ha lesz Awesomia, mindenképp nyárára kell betenni, mert akkor van pangás a játékba. Oktoberfesttől, Húsvétig eléggé aktívak a közösségek erődharcok terén, magyarul telt házak elérhetőek, jó szervezői munkákkal, míg nyáron szenvedés lesz, és az fogja eldönteni a következő Oktoberfesttől Húsvétig a szerverek sorsait. Szóval mindenképp jó lenne, ha a Függetlenségi event előtt vagy után, vagy akár 2-3 hónapon át lehetőség lenne az Awesomias harcokra, mert egyszerűen több játékost itt lehet tartani ezzel, és az Őszt nem viselik meg újra a szerverek, a játékos hiányt.
nyáron az adminok is inaktívabbak :P
 

Kanyim

Veteran Member
Én is tavasz vége-nyárra emlékszem.. meg most nem kellene minden világon nyomatniuk az adminoknak. Van 4 világ ahol kb értelmetlen lenne bevezetni az awesomiás harcokat. A többinél meg kell kérdezni-beszélni a harcokat szervező szövetségeket hogy örülnének e neki. (anno hallottam hogy volt olyan világ ahol nem örültek ennek és nem támogatták)
 

Kanyim

Veteran Member
Legtöbb teljesítmény pont.
Legtöbb KO. Legtöbb nyert párbaj.
Legtöbb munka cselekvés.
Legtöbb kaland teljesítés.
Legtöbb mesterség termékgyártás. Erre gondolva: http://prntscr.com/ey56wa.
Legmagasabb várospontszám, építés során.
Erődharcba top1 KO lövő / Top sebző / TOP Térő.
Legtöbb nyert NPC párbaj.
Legelső, aki eléri a szakma csúcsát, azaz 600as szint, és lezárta a lovag fényes páncélban c kalandsort.
Aki először teljesíti az 1.000 ismételhető kalandot. (Strucc)
Aki leghamarabb zárja le, mind a 9 főtörténetet.
Aki leghamarabb éri el erődharc során az 5KO-t. (Egyéni jutalomként tudnám elképzelni.)
És stb... most hirtelen ennyi jutott eszembe.


Ezekkel az a gond hogy a többsége az nem kimondottan egy közösségi esemény és nem sok embert mozgatna meg. Legtöbb munka-cselekvés ugyebár ismét csak egy kattintgatásos művészet és kb azok nyernék akik a legutóbbi TP-t is. A 9 főtörténetes jónak tűnik, de igazából az is egy TP vadászatos, hisz kb az nyeri aki a leghamarabb eléri azokat a szinteket hogy csinálhassa a kalandokat. A mesterségest az nyerné aki befűzne a rendes világon rengeteg beszerzőt hogy hozzák neki a nyersiket amiket ő legyárt. Az erődharcossal az a gond hogy igazi harcok itt nem nagyon alakulnak ki, mert annyi embert nem mozgat meg, de az is biztos hogy legkésőbb a felénél kihalnának a harcok mert nem sokan asszisztálnának néhány top iris/tank győzelméhez. A legmagasabb várospontszámnál akkor 1 (talán max 5) főre kellene korlátozni a városokat.. vagy egy egész várost akarnánk díjazni ? (meg sokan a vezető városba költöznének át, hisz ott a legbiztosabb a győzelem) A legtöbb kaland viszont tetszik. Azt a legjobban én egy sprintként képzelném el.. hogy pl 1 hónap helyett csak 2 hetes legyen.. és akkor ténylegesen meg kell előre tervezni hogy melyik kalandokat és milyen sorrendben akarom megcsinálni, hol vannak átfedések amikkel egyszerre több kalandban haladhatok.. ahogy nő az esemény hosszúsága, úgy csökken a tervezés jelentősége.
 

DeletedUser17383

Vendég
Legtöbb teljesítmény pont.
Legtöbb KO. Legtöbb nyert párbaj.
Legtöbb munka cselekvés.
Legtöbb kaland teljesítés.
Legtöbb mesterség termékgyártás. Erre gondolva: http://prntscr.com/ey56wa.
Legmagasabb várospontszám, építés során.
Erődharcba top1 KO lövő / Top sebző / TOP Térő.
Legtöbb nyert NPC párbaj.
Legelső, aki eléri a szakma csúcsát, azaz 600as szint, és lezárta a lovag fényes páncélban c kalandsort.
Aki először teljesíti az 1.000 ismételhető kalandot. (Strucc)
Aki leghamarabb zárja le, mind a 9 főtörténetet.
Aki leghamarabb éri el erődharc során az 5KO-t. (Egyéni jutalomként tudnám elképzelni.)
És stb... most hirtelen ennyi jutott eszembe.
Ebből a legtöbb KO és legtöbb nyert párbaj nem jó ötlet, csak ha kiszűrik azt a 95 párbajt a 100-ból amit a mezőny 90%-a lebeszélve szerzett.
A többi mind kivitelezhető, esetleg azokat lehetne még ejteni, ahol túl nagy befolyása lenne a "segítőknek", akik csak azért regisztrálnak, hogy valakit segítsenek. Nincs ezzel sem gond, de szerintem élvezetesebb az olyan, ahol magára van utalva az ember, mint pl az NPC párbajos dolog ,vagy az építések.
 

DeletedUser15763

Vendég
Nézegettem az eredményeket, amik elérhetőek, s azok alapján írogattam, ha már mindenki csendbe van. Én felmenni úgy se fogok, akár milyen speed szerver jön be. :)

Lenne még1 ötlet:
Aki a leggyorsabban zárja le az 1.000 napi feladatot. (nem a struccos verzió)
 

DeletedUser15763

Vendég
Én is tavasz vége-nyárra emlékszem.. meg most nem kellene minden világon nyomatniuk az adminoknak. Van 4 világ ahol kb értelmetlen lenne bevezetni az awesomiás harcokat. A többinél meg kell kérdezni-beszélni a harcokat szervező szövetségeket hogy örülnének e neki. (anno hallottam hogy volt olyan világ ahol nem örültek ennek és nem támogatták)

Május ucso két hetétől Aug 1ig lehetne tolni, és aki nyaral, mert legtöbben, tisztelet a kivételnek Augusztusba nyaral. Mindig abba a hónapba láttam tömegnyomort mindenhol. :D
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Sziasztok!

Örömmel ... megrajzolunk egy újabb játékot. :cool:

a The West csapata

Magyar supportnál is tervbe kerül egy magyar edzőtáborszerver nyitása? Fel tudtam nézni német szerverre és egész jó eventbónusz van a szerveren.


Német barátaink feltuningolják magukat, hogy idén nyerjenek :D
Egyébként a mostani nehezebb lett, mindenki tanult a hibáiból, nehezebb lesz a döntőig elmenni mint az előzőn, de ha jó csapatot szervezünk akkor menni fog.

https://forum.the-west.de/index.php...9.1277705836.1502093508-1086749527.1491632773

Mi ez az "edzőtábor" dolog a németen, ha szabad kérdezni ?:rolleyes:

Tud valaki németül??? :eek:

Hallo együtt! A belátható jövőben második Fort Fight vb kerül sor. Itt képviselői csapatok ismét versenyezni minden nyelvi változatban egy esemény szerver egymás ellen, és harcolni a bajnokságot. Az első már lezajlott késő 2015-ben szervezett ellenére szervezési nehézségek remek szórakozást nyújt minden résztvevő, mert egy ilyen nagy és izgalmas harcok, mivel ritkán van még a Nyugat. Sajnos, a csapat a mi nyelvi verzió kiválasztódik már az elődöntőben, és meg kellett elégednie a harmadik sor végén; Világbajnok volt a lengyel csapat. Ez természetesen nem akarunk ülni velünk - itt az ideje a bosszú!

A pontos részleteket Fort Fight világbajnokság és regisztrálni erre fogja követni augusztus közepén részeként hivatalos bejelentést. Mivel a bajnokság még a tervezési szakaszban, nem tudjuk, hogy be semmilyen konkrét részleteket. Minden szükséges információ kerül be időben, de természetesen. De mielőtt ugrik az alkalmazás és a szervezeti apró örömök, szeretnénk, hogy minden játékos a német nyelvű változat, a lehetőséget, hogy részt vegyenek egy teljesen nem kötelező edzőtáborban.



Örömmel Miért ne lehetne megrajzolni (a Speeden) egy magyar edzőtáboros felkészítő kurzust, ha lesz bajnokság, hogy mi magyarok is bemelegítsünk a harcokhoz? :) :) :)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser15763

Vendég
Örömmel Miért ne lehetne megrajzolni (a Speeden) egy magyar edzőtáboros felkészítő kurzust, ha lesz bajnokság, hogy mi magyarok is bemelegítsünk a harcokhoz? :) :) :)

Ahhoz atkellene masolni a 150-es karaktereket mellette a kivalasztott szettet, szerintem a magyar oldalrol erre nincs lehetoseg, a klonozasra. Pici karakterekkel meg ertelmetlen az egesz, ott a lehetoseg akkor a tobbi szerveren gyakorolni...
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent