Florida dumaláda

Lacx

2x
Speed győztes 2022
Yess, balhé egy totálisan valós és rendben lezajlott vétel-eladásról a semmiért. Imádom :D

Amugy csak szólok, hogy Jhonny 2-3 óra elteltével is megvette a pénzcserés motyóm, és én előre odaadtam neki a lóvét. Sőt, a slussz poén, nem vagyok vele még havi egyszeri beszélgető viszonyban sem.

Aki meg megveszi a zapata szettet 400k helyett 1.6 millióért, vessen magának és a hülyeségének keresztet. Ez nem csalás, csak ti gondoljátok annak. Ez az üzlet, röviden és tömören.
Pár napja csak panaszkodnom kellett, hogy kihalt a fórum, erre rögtön itt egy veszekedés :D
 

DeletedUser17653

Vendég
Ezek szerint félreértetted a dolgot.
Ismertetném még egyszer, hogy bár egy túlárazott, lehúzás jellegű adás-vétel történt, mégsem azzal van a problémám. Sajnos sok ilyen történik, de ahogy láthattad sohasem írtam ilyenek miatt, ahogy más sem.
A fő probléma itt az, hogy az engedélyem nélkül hivatkozott rám (valószínűleg az üzlet megvalósulásának elősegítése érdekében), hogy ezzel a hazugságával jobb helyzetbe kerüljön.
Leleményesség.
 
VIGYÁZAT! Újabb csalóra bukkantunk!

JhonnyBeretta más játékos nevét hazug módon felhasználva csalt ki többszörös árat egy ruhaszettért Floridán!

Azt hazudta egy másik játékosnak, hogy én küldtem hozzá a dologgal, aki ezt jóhiszeműen elhitte, és kifizette volna még a kért 1,3 milliós összeget is, konkrétan egy Zapata ruhaszettért. Itt nem ért véget a hazugság, mivel "pont" az alkudozásnál "más" is ajánlatot tett, így ezzel a hazugsággal végül 1,6 milliót csalt ki.
A trükkös hazugságokkal kicsalt pénzt esze ágában sincs visszaadni, helyette további hazugságokat gyárt.
Információim szerint előszeretettel próbál másokat lehúzni 3-9x-es árakon különböző hazugságok közepette, és még pénzcseréket is így "intéz" újabban Louisiana felé.

Vigyázzatok vele! Ha valaki egy másik játékosra hivatkozva keres titeket, mindig ellenőrizzétek vissza!

A beszélgetések rögzítve lettek, így egyértelmű bizonyítékok állnak rendelkezésre.
Jó de hol vannak az egyértelmű bizonyítékok?
Feljövök fórumra és valaki mindig hisztizik.. Kár, hogy nem eldón játszotok ott darabokra lennétek szedve ilyen hiszti leműveléséért.
Még engem hívnak toxicnak, de állandóan egymást rágalmazzátok, meg próbáljátok besározni.
 

Syntex

Veteran Member
Ex-Csapattag
Floodolásért lehet jelenteni? Miért kell minden helyre bemásolni? De most komolyan.... Mint egy ovis akinek elvették a homokozólapátját.

Igen lehet, és összevonásra kerültek a topicok és a dupla posztok törlésre kerültek.

Ezek szerint félreértetted a dolgot.
Ismertetném még egyszer, hogy bár egy túlárazott, lehúzás jellegű adás-vétel történt, mégsem azzal van a problémám. Sajnos sok ilyen történik, de ahogy láthattad sohasem írtam ilyenek miatt, ahogy más sem.
A fő probléma itt az, hogy az engedélyem nélkül hivatkozott rám (valószínűleg az üzlet megvalósulásának elősegítése érdekében), hogy ezzel a hazugságával jobb helyzetbe kerüljön.

Mindenki saját felelősségére kereskedik. Ahogy nézem a vásárló nem lett kényszerítve az üzletre. Mindenki annyiért adja a termékeket amennyiért akarja. Az más kérdés, hogy megfogják-e venni. Ha valaki mégis úgy dönt megveszi sokkal drágábban, mint az eredeti értéke, akkor az a saját döntése. Nem gondolom, hogy bárki megvenne drágábban bármit, csak azért mert egy ismerősére hivatkozik az eladó. Én ha tudom, hogy valamit a másik boltban 2x olcsóbban kapok meg, akkor se fogom ebben boltban megvenni, hogy xy ezt a boltot ajánlja - vagy ha mégis, az csakis az én saját döntésem és felelősségem. Lehet utólag rájövök, nem a legjobb üzlet volt, de a hibákból tudunk tanulni és a jövőben bölcsebb döntéseket hozni. Ha pedig valaki rossz döntést hozott, akkor ezt el kell fogadni, és nem ily módon viselkedni - főleg ha te nem is vagy érintett az ügyben. Továbbra is hangsúlyozom, ha egy ismeretlen hivatkozik egy barátomra, előbb a barátomat kérdezem meg, hogy valóban ismerik-e egymást. A kis gyereknek is azt tanítják meg, hogy ne nyisson ajtót idegennek, ha azt mondják, hogy a szülei küldték, hanem előbb hívja fel inkább a szülőt, vagy használjanak egy kódot, amit az illetőnek tudnia kell a szülőktől, ha valóban ők küldték.

Szeretném, ha ezt a vitát lezárnánk, és főleg jó lenne, ha nem spammelnénk tele a fórumot ugyanazzal az üzenettel.
 

Aviendha

Active Member
Egyik uzenetben kikered magadnak hogy en miert allitom hogy szidod oket, erre most nezd meg miket irsz. Magadat cafolod :)
Figyu, ezt képes 2 sorral egymás alatt is megtenni, két egymást követő mondatában. Iszonyat hosszan bírja leírni a semmit. Már fáj a szemem az olvasásától, pedig nekem nem gond 4-500 oldalt 2 nap alatt :D

Amúgy valami félelmetes amit itt leművel. Szapul mindenkit. Ő az aki úton útfélen belém köt. Ő az, aki hazugságokat terjeszt, majd utána megpróbálja elmagyarázni, hogy az miért is nem hazugság. De bárki, aki picit is képes gondolkodásra, használni a fejét nem, nem veszi be a fellengzős dumáit. Szerintem tanulta valahol, hogy ha ilyen hosszan ír, akkor már azt is elfelejti az olvasó hogy fiú vagy lány, és neki ad igazat már csak azért is, hogy abbahagyja :D
 

JhonnyBeretta

Active Member
Igen lehet, és összevonásra kerültek a topicok és a dupla posztok törlésre kerültek.



Mindenki saját felelősségére kereskedik. Ahogy nézem a vásárló nem lett kényszerítve az üzletre. Mindenki annyiért adja a termékeket amennyiért akarja. Az más kérdés, hogy megfogják-e venni. Ha valaki mégis úgy dönt megveszi sokkal drágábban, mint az eredeti értéke, akkor az a saját döntése. Nem gondolom, hogy bárki megvenne drágábban bármit, csak azért mert egy ismerősére hivatkozik az eladó. Én ha tudom, hogy valamit a másik boltban 2x olcsóbban kapok meg, akkor se fogom ebben boltban megvenni, hogy xy ezt a boltot ajánlja - vagy ha mégis, az csakis az én saját döntésem és felelősségem. Lehet utólag rájövök, nem a legjobb üzlet volt, de a hibákból tudunk tanulni és a jövőben bölcsebb döntéseket hozni. Ha pedig valaki rossz döntést hozott, akkor ezt el kell fogadni, és nem ily módon viselkedni - főleg ha te nem is vagy érintett az ügyben. Továbbra is hangsúlyozom, ha egy ismeretlen hivatkozik egy barátomra, előbb a barátomat kérdezem meg, hogy valóban ismerik-e egymást. A kis gyereknek is azt tanítják meg, hogy ne nyisson ajtót idegennek, ha azt mondják, hogy a szülei küldték, hanem előbb hívja fel inkább a szülőt, vagy használjanak egy kódot, amit az illetőnek tudnia kell a szülőktől, ha valóban ők küldték.

Szeretném, ha ezt a vitát lezárnánk, és főleg jó lenne, ha nem spammelnénk tele a fórumot ugyanazzal az üzenettel.

Ez korrekt köszönöm Syntex!
Viszont továbbra is érdekel, hogy Robi milyen szankcióban fog részesülni az alaptalan vádaskodás és rágalmazás miatt. Ugyanis a profilján még mindig szerepel, hogy "információi szerint világok közötti cserékben csalok".

Üdv.,
JB
 

Aviendha

Active Member
Amúgy a csúcs, hogy kiragad 1-2 szót, mondatrészt, és azt hangoztatja még fél év múlva is mindenhol. Szerintem külön listát vezet ezekről, hogy megfelelő időben bedobhassa. Pl amit tőlem emleget, az sem úgy történt. Már akkor is mondtam neki hogy hazudik, nem azt mondtam, de csakazérétis még most is elmondja, amikor épp valaki mást szid egy teljesen más dolog miatt. És akkor még én kötök bele mindenhol :D Lehet szerelmes belém? :oops::eek:
Tovább hangoztatja, hogy én "hiszti" miatt adtam neki árulóit. Pedig nem. Erre azóta is hisztizik ezen. Vagy neki szabad?
 

Robert117

Legendary player (Retired)
Igen lehet, és összevonásra kerültek a topicok és a dupla posztok törlésre kerültek.



Mindenki saját felelősségére kereskedik. Ahogy nézem a vásárló nem lett kényszerítve az üzletre. Mindenki annyiért adja a termékeket amennyiért akarja. Az más kérdés, hogy megfogják-e venni. Ha valaki mégis úgy dönt megveszi sokkal drágábban, mint az eredeti értéke, akkor az a saját döntése. Nem gondolom, hogy bárki megvenne drágábban bármit, csak azért mert egy ismerősére hivatkozik az eladó. Én ha tudom, hogy valamit a másik boltban 2x olcsóbban kapok meg, akkor se fogom ebben boltban megvenni, hogy xy ezt a boltot ajánlja - vagy ha mégis, az csakis az én saját döntésem és felelősségem. Lehet utólag rájövök, nem a legjobb üzlet volt, de a hibákból tudunk tanulni és a jövőben bölcsebb döntéseket hozni. Ha pedig valaki rossz döntést hozott, akkor ezt el kell fogadni, és nem ily módon viselkedni - főleg ha te nem is vagy érintett az ügyben. Továbbra is hangsúlyozom, ha egy ismeretlen hivatkozik egy barátomra, előbb a barátomat kérdezem meg, hogy valóban ismerik-e egymást. A kis gyereknek is azt tanítják meg, hogy ne nyisson ajtót idegennek, ha azt mondják, hogy a szülei küldték, hanem előbb hívja fel inkább a szülőt, vagy használjanak egy kódot, amit az illetőnek tudnia kell a szülőktől, ha valóban ők küldték.

Szeretném, ha ezt a vitát lezárnánk, és főleg jó lenne, ha nem spammelnénk tele a fórumot ugyanazzal az üzenettel.

Tiszteletben tartom, és bár nehéz nem reagálni sem a trollkodásra, sem mások fröcsögő mocskolódására, lezárom a válaszokat ezekre. Ezt meghagyom azoknak akik nem ütik meg a szintet, és akiknek a becsülete elbírja azt, ha valaki visszaél egy másik játékos nevével, haszonszerzés céljából.
Nekem ez a dolog átütötte az ingerküszöböt, ilyen hazugságokhoz nem asszisztálok, szóval természetes volt, hogy szót emelek ez ügyben, ha már így bele lettem keverve. A kezdetektől fogva a nyílt, egyértelműen korrekt játékot és üzleti folyamatokat képviselem, és habár sokszor ez nekem több veszteséget okoz, mint szeretném, ezt továbbra is így fogom intézni, ahogy ezt a velem üzletelők már megszokhatták.
Ezt a szituációt tapasztalva én is óvatosságra inteném a játékostársaimat, hogy az ilyen helyzeteket elkerüljék.
Úgyis vannak még, akik szeretnék folytatni a veszekedést, hagyom őket érvényesülni, hadd éljék ki itt magukat.
 
Fent