Kibeszélő Első Magyar Erődharc Bajnokság

  • Minden harcra 20:30-as kezdéssel várjuk az érintett csapatokat.
  • Az első 12 harc során a csapatok pontokat gyűjtenek a teljesítményüknek megfelelően. (Az ezt követő harckon már nem lehetséges pontot szerezni.)
  • Ezt követően a csapatvezetők kiválaszthatják, hogy miként szeretnének részt venni az elődöntőben, a csapatuk által gyűjtött pontok alapján, az alábbi sorrendben:
    • 2. helyezett: Kiválaszthatja, hogy támadó, vagy védő szerepben vesz részt az elődöntőn
    • 1. helyezett: Kiválaszthatja, hogy támadó, vagy védő szerepben vesz részt az elődöntőn VAGY a második helyezett ellen áll ki.
    • 3. helyezett: Kiválaszthatja, hogy támadó, vagy védő szerepben vesz részt az elődöntőn VAGY melyik csapat ellen áll ki.
    • 4. helyezett: Értelemszerűen a megmaradt szerepben kell részt venni az elődöntőn.
  • A döntő és a harmadik helyért folytatott harc előtt szintén a csapatvezetők választhatják ki, hogy miként szeretnének részt venni az elődöntőben, a gyűjtött pontok alapján.
  • Az elődöntős harcok nyertesei továbbjutnak a döntőbe, ahol megmérkőzhetnek egymással az első illetve a második helyezésért.
  • Az elődöntős harcok vesztesei megmérkőznek egymással a harmadik helyezésért.

Tehát, az első 12 harc után minden csapatnak lesz valamennyi pontja.
Az idézetben szereplő sorrendnek megfelelően minden csapat (kivéve a 4.) választ valamit, majd ennek megfelelően március 27-én lemennek az elődöntők.
Az idézet 4. pontja mire vonatkozik, ha a 3-ban már tárgyalva volt az elődöntő?

A bronzmeccsre és a döntőre pedig ugyanaz a választási sorrend lesz érvényes, mint amit a 3. pontban látunk? Tehát a kvalifikációs időszakban 2. helyezett csapat dönthet arról legelőször (akár a bronzmeccsen van, akár a döntőben), hogy támadni vagy védeni szeretne?
Itt már nyilván nincs értelme az 1. és 3. helyezetteknek megadni a csapatválasztás jogát.

Szerkesztés:
Vagy csak elírás történt és a 4. pont már a bronzmeccsre és döntőre vonatkozik, méghozzá úgy, hogy az a csapat választ támadás/védekezés között, akinek több pontja van, mint az ellenfelének?

Szerkesztés 2:
Milyen szempontok lesznek figyelembe véve a sorrend megállapításakor pontegyenlőség esetén?
 
Utoljára szerkesztve:

-titan-

a negativitásom határtalan
Ez a 60 aranyrög, hát elég vicces.
Egy több mint 1 hétig tartó versenyen a főnyeremény 1 tábla csoki? :D (ha a legnagyobb csomaggal számolom akkor maximum egy snickers)
Nem számítottam nagy nyereményre, én nem is a nyeremény miatt játszik az ember, hisz mint tudjuk: nem a részvétel hanem a fontos!
De ez a 60 rög nevetséges, tényleg.
Inkább akkor valami ritka/ritkább tárgyat adnátok amit amúgy nem lehet minden nap beszerezni. Annak legalább többen örülnének és nagyobb kedvvel jönnének harcolni az emberek.
De lehet, hogy én látom rosszul.
 

Aston*

Well-Known Member
Ha belefér döntő és bronzmeccs is külön napokra, akkor egyértelműen úgy kéne eldönteni (akár mindkettőt), hogy mindkét csapat véd és támad megint. A győztest döntetlen esetén pedik a és a túlélők száma szerint ítélhetjük meg. Kérlek titeket ne egy meccsen dőljön el ez a fakupa, mert azt mindennap eljátszuk este amúgy is.
 

Klar

Community Manager
Ex-Csapattag
Ez a 60 aranyrög, hát elég vicces.
Egy több mint 1 hétig tartó versenyen a főnyeremény 1 tábla csoki? :D (ha a legnagyobb csomaggal számolom akkor maximum egy snickers)
Nem számítottam nagy nyereményre, én nem is a nyeremény miatt játszik az ember, hisz mint tudjuk: nem a részvétel hanem a fontos!
De ez a 60 rög nevetséges, tényleg.
Inkább akkor valami ritka/ritkább tárgyat adnátok amit amúgy nem lehet minden nap beszerezni. Annak legalább többen örülnének és nagyobb kedvvel jönnének harcolni az emberek.
De lehet, hogy én látom rosszul.
Pont ezért adunk valamilyen ritka tárgyat, amely nem más mint egy csak erre az eseményre elkészített érem.:D Ennél egyedibb csapatjutalom nem lesz, hiszen ez még senkinek sincs és a csapat tagjain kívül nem is lesz. Egyértelműen ez a tárgy a húzóerő, a többi csak "körítés".

Továbbá még csak bele sem kell feszülni a játékba, hiszen minden tárgy, buff, szint alapból rendelkezésre fog állni mindenkinek. Konkrétan csak a harcokra kell elmenni. Nyilván minél többen vannak egy csapaton belül annál kevesebb lehet az egy főre eső jutalom. ;)
 

.XelioX.

Game Master
The West Csapat
Game Master
Pont ezért adunk valamilyen ritka tárgyat, amely nem más mint egy csak erre az eseményre elkészített érem.:D Ennél egyedibb csapatjutalom nem lesz, hiszen ez még senkinek sincs és a csapat tagjain kívül nem is lesz. Egyértelműen ez a tárgy a húzóerő, a többi csak "körítés".

Továbbá még csak bele sem kell feszülni a játékba, hiszen minden tárgy, buff, szint alapból rendelkezésre fog állni mindenkinek. Konkrétan csak a harcokra kell elmenni. Nyilván minél többen vannak egy csapaton belül annál kevesebb lehet az egy főre eső jutalom. ;)

Az érem milyen bónuszokat fog adni?
Ha 200 irit meg 200 célzást, boldog leszek.
 

-titan-

a negativitásom határtalan
Addig álljál féllábon xeli xD
Pont ezért adunk valamilyen ritka tárgyat, amely nem más mint egy csak erre az eseményre elkészített érem.:D Ennél egyedibb csapatjutalom nem lesz, hiszen ez még senkinek sincs és a csapat tagjain kívül nem is lesz. Egyértelműen ez a tárgy a húzóerő, a többi csak "körítés".

Továbbá még csak bele sem kell feszülni a játékba, hiszen minden tárgy, buff, szint alapból rendelkezésre fog állni mindenkinek. Konkrétan csak a harcokra kell elmenni. Nyilván minél többen vannak egy csapaton belül annál kevesebb lehet az egy főre eső jutalom. ;)
Igen értem, az érem ritkaság csak nem jó semmire. Egy olyan tárgy ami "értéktelen" nem fogja megmozgatni a játékosbázisnak az egészét, csak egy kis résézt.
Ha a jutalom hasznos, értékes, ritka, egyedi akkor sokkal jobban küzdenének érte az emberek és sokkal több embert érdekelne.
a 60 röggel az a baj, hogy pont egy kalap kakit sem ér. Akkor inkább már legyen csak a medál.
btw 60 rög az első de a második 80 köti? :D :D :D hát fura, lehet a két számot meg kéne cserélni
 

Lacx

2x
Speed győztes 2022
ha valami hasznos és ritka tárgyat adnának az már nem lenne többé ritka. jó hogy nem gringo szett kell minden csapattagnak. értékét veszítené, már így is sok van a fegyószettekből, azután már csak egy átlagos tárgy lenne...
 

Mandarinrece

Veteran Member
Ex-Csapattag
Tehát, az első 12 harc után minden csapatnak lesz valamennyi pontja.
Az idézetben szereplő sorrendnek megfelelően minden csapat (kivéve a 4.) választ valamit, majd ennek megfelelően március 27-én lemennek az elődöntők.
Az idézet 4. pontja mire vonatkozik, ha a 3-ban már tárgyalva volt az elődöntő?

A bronzmeccsre és a döntőre pedig ugyanaz a választási sorrend lesz érvényes, mint amit a 3. pontban látunk? Tehát a kvalifikációs időszakban 2. helyezett csapat dönthet arról legelőször (akár a bronzmeccsen van, akár a döntőben), hogy támadni vagy védeni szeretne?
Itt már nyilván nincs értelme az 1. és 3. helyezetteknek megadni a csapatválasztás jogát.

Szerkesztés:
Vagy csak elírás történt és a 4. pont már a bronzmeccsre és döntőre vonatkozik, méghozzá úgy, hogy az a csapat választ támadás/védekezés között, akinek több pontja van, mint az ellenfelének?

Szerkesztés 2:
Milyen szempontok lesznek figyelembe véve a sorrend megállapításakor pontegyenlőség esetén?

Valóban elírtam, ugyanis elődöntő helyett harcot kellett volna írnom.

A pontegyenlőség kérdése is teljesen jogos, az sajnos lemaradt. Pontegyenlőség vagy döntetlen harc esetén (kivéve az első 12 harcot), a túlélők számát fogjuk megvizsgálni. Ha pedig továbbra is fennáll a kérdés, akkor plusz harcot fogunk rendezni, ahol újra megmérkőznek az adott csapatok egymással.

Köszönöm a felvetést, javítottam illetve hozzáadtam a leíráshoz a kérdéses részt.
 
Utoljára szerkesztve:

Kanyim

Veteran Member
Ezt aláírom hogy 50 embernek nem lehet extra hasznos tárgyat adni.. pláne hogy az az 50 ember 1 világról jön, így azon a világon felborulna az egyensúly..

De azért pl egy szerencse sütit még adhatnátok a győzteseknek.. hátha kifognak valami ritkaságot belőle ;)
 

Kanyim

Veteran Member
Valóban elírtam, ugyanis elődöntő helyett harcot kellett volna írnom.

A pontegyenlőség kérdése is teljesen jogos, az sajnos lemaradt. Pontegyenlőség vagy döntetlen harc esetén (kivéve az első 12 harcot), elsősorban az fog dönteni, hogy melyik csapat végez előbb a harccal. Amennyiben ez sem döntené el, a túlélők számát fogjuk megvizsgálni. Ha pedig még mindig fennáll a kérdés, akkor plusz harcot fogunk rendezni, ahol újra megmérkőznek a csapatok egymással.

Köszönöm a felvetést, javítottam illetve hozzáadtam a leíráshoz a kérdéses részt.

Gondolom megemlítem hogy a sport világban pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredményt is szokták nézni. Pl ha az egyik csapat a másik csapatot kilövi míg a másik harcukon döntetlenezik vele, de a végén mégis ugyanannyi ponttal áll a csoportban akkor lehetne hogy csak az egymás elleni eredményt nézzük.
 

Mandarinrece

Veteran Member
Ex-Csapattag
Teljesen jó ötlet, kár, hogy nem nekem jutott eszembe. :P

A következő résszel egészítettem ki a tegnapi bejelentőt:

Pontegyenlőség esetén
  • Amennyiben a pontszerzéses szakasz után pontegyenlőség állna fenn, a szóban forgó csapatok egymással vívott két harcot fogjuk összehasonlítani, és az alapján további pontokat adunk a gyűjtött pontokhoz a következő szempontok alapján:
    • nyertes harc - 1 pont
    • nyertes harc kilövéssel - 2 pont
    • több találat - 1 pont
    • több sebzés - 1 pont
    • több kitérés - 1 pont
    • több kilövés - 1 pont
 
Teljesen jó ötlet, kár, hogy nem nekem jutott eszembe. :P

A következő résszel egészítettem ki a tegnapi bejelentőt:

Pontegyenlőség esetén
  • Amennyiben a pontszerzéses szakasz után pontegyenlőség állna fenn, a szóban forgó csapatok egymással vívott két harcot fogjuk összehasonlítani, és az alapján további pontokat adunk a gyűjtött pontokhoz a következő szempontok alapján:
    • nyertes harc - 1 pont
    • nyertes harc kilövéssel - 2 pont
    • több találat - 1 pont
    • több sebzés - 1 pont
    • több kitérés - 1 pont
    • több kilövés - 1 pont

Már elnézést, de szeretnék megint belekötni :D
Tehát ezeket a plusz pontokat nem adjátok hozzá a 12 meccses szakaszban szerzett pontokhoz, ugye?
Ha így lenne, akkor ez befolyásolhatná a bronzmeccses/döntős választását a csapatoknak.
 

Mandarinrece

Veteran Member
Ex-Csapattag
De, ez a terv. Mivel a pontok a választás sorrendjét adják meg. Ha pontegyenlőség áll fenn, előfordulhatna olyan, hogy egyszerre két csapat választhatna oldalt. Ha pedig mindkét csapat ugyan azt az oldalt válassza, kinek adunk igazat?

Azonban ehhez csak akkor nyúlunk, ha lesznek csapatok akik ugyan annyi pontot gyűjtöttek. Ellenkező esetben egy szép dísz lesz a bejelentésben.
 
De, ez a terv. Mivel a pontok a választás sorrendjét adják meg. Ha pontegyenlőség áll fenn, előfordulhatna olyan, hogy egyszerre két csapat választhatna oldalt. Ha pedig mindkét csapat ugyan azt az oldalt válassza, kinek adunk igazat?

Azonban ehhez csak akkor nyúlunk, ha lesznek csapatok akik ugyan annyi pontot gyűjtöttek. Ellenkező esetben egy szép dísz lesz a bejelentésben.
Persze, elég kicsi a valószínűsége ennek, de azért érdekelt, mert így ha mondjuk 2 csapat lenne megosztva a 2. helyen, akkor ezzel a pontozási szabállyal valamelyik (vagy potenciálisan mindkettő) megelőzheti az első helyezettet.
 

baldo

West piñataja
A nyereményekkel kapcsolatban még valami kis apró morzsát kaphatnánk szerény véleményem szerint.
Akár valami ládát, akár valami kis apróságot pluszba aminél van minimális esély nagyot szakítani belőle de nem mind az 50 ember fixen nagyot szakítana belőle
 

Mandarinrece

Veteran Member
Ex-Csapattag
A jutalmakat illetően így is a plafont súroljuk mindenből. Ugyanis van egy keret, ami a rendelkezésünkre áll, azonban azt nem léphetjük túl. Lenne még pár apróbb dolog, amit tudnánk adni, de 50 emberre leosztva azt az eredményt kapnánk, hogy ketten vagy hárman kaptok egy jutalmat. :D
 

Mandarinrece

Veteran Member
Ex-Csapattag
Persze, elég kicsi a valószínűsége ennek, de azért érdekelt, mert így ha mondjuk 2 csapat lenne megosztva a 2. helyen, akkor ezzel a pontozási szabállyal valamelyik (vagy potenciálisan mindkettő) megelőzheti az első helyezettet.

Módosítottam 0,1 illetve 0,2 pontra az értékeket, így csak egymással szemben keletkezhet plusz pont, ami módosíthatja a sorrendet. :)
 
Fent