Archivált El Dorado megmentése vagy bukása! :(

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
Sziasztok! :(

Sok gondolaton vagyok túl, mire idáig eljutottam és nyilván, még szükségem is van további ötletekre, de a helyzet az, hogy bajban vagyunk... Méghozzá El Dorado szerverén. Ha nem akarjuk, hogy rövid időn belül elrettentő példával éljen a szerver, akkor most jött el az idő, hogy vagy egy nagyon erős erősítést kérjek én a szövetségem oldalára vagy más megoldás felé kell folyamodnom.

Röviden leírom a kialakult helyzetet: Szóval több kínkeserves hónap(?) még talán évet is meg merem kockáztatni a szavaimmal, persze voltak fellángolások is, de az mellékes, szóval, míg Florida dőzsöl a harcosok, játékosok létszámát tekintve addig El dorado szenved, nem is akárhogyan. Hosszú ideje csak a mi csapatunk szenved vereséget, alig vagyunk erődökben és még sorolhatnám is a bajokat.

A javaslatom az lenne, hogy az volna a legkézenfekvőbb megoldás, ha megnyitnának egy átjárót világ 1-ről is, -de ebben az esetben csak- Eldóra (hozzáteszem ezt, már a kín mondatja velem és nem is gondoltam, már teljesen át, de egy szó mint száz szörnyűek az állapotok) tisztában vagyok vele, hogy ez sokaktól függhet, de jelen esetben ezt látom jobb megoldásnak, különben, ha sokáig, így pang a szerver, haldoklik, már lassan, ahhoz közelít, mint ami az abcd világokon folyik (semmi), akkor kezdhetnek a fejlesztők azon gondolkodni, hogy mikor engedélyezik a költözést Eldóról egyéb szerver(ek)re...

Ami valljuk be nagyon nem kéne... (még) de lehet már se, csak most a cél az lenne, hogy valamiféleképpen felpörgessük az életet a szerveren, hogy tényleg ne jusson a régi szerverek sorsára...

Szóval, aki kedvet érez magában sok szeretettel várjuk ám El Dorado-ra IS... és tartsátok észben, hogy a fejlesztők miért két világot hagytak a költözésre: Hogy a főkarik mellett a mellékkarik se vesszenek a vélhetően távoli jövőben...

Ja és igen, még valami! Írhattam volna ezt az egészet az "Ötletek/javaslatok (új)" topicba is, de azért döntöttem emellett, hogy ide várok bármilyen további javaslatot is, ami El dorado megmentését szolgálja...

Köszönettel az építő jellegű kommentekért:

Krisztoph :(

Aki online eldón az tudja miért írtam most, és tudja mit akarok ezzel kifejezni. Tudja minden eldorado-i, hogy mi zajlik a szerveren épp... Egy igen hosszú ideig tartó háború totális mészárlása. Aki meg csak offlinekodni jár fel eldóra most biztos csak azt írná, hogy "oldjátok meg" de higyjétek el, nem kívánom senkinek se azt az érzést, mikor a szemed láttára ölik le csapattársaidat... de persze azért is írtam ide, mert én képtelen vagyok csakúgy tétlenül nézni: Ezt! például...

/A floridaiaktól pedig elnézést kérek, nem irigykedésből írtam azt amit csak kicsit igazságtalan volt, hogy szinte mindenki floridát választotta a főkarakterének költözési útvonalul. Még egyszer elnézést!!!/

Szóval El doradora igyekezzünk egy minél humánusabb megoldást találni. Például az is megfelelő lenne (nekem) hogy ezentúl csak eldora lehessen költözni és a korábbi floridát kivenni a lehetőségek közül, így talán, még menthető lenne a menteni való.

Köszönöm a figyelmet!

:oops:
 

Old Mustáros Kéz

Veteran Member
[QUOTE="Krisztoph, post: 247090, member: 10214"

A javaslatom az lenne, hogy az volna a legkézenfekvőbb megoldás, ha megnyitnának egy átjárót világ 1-ről is, -de ebben az esetben csak- Eldóra (hozzáteszem ezt, már a kín mondatja velem és nem is gondoltam, már teljesen át, de egy szó mint száz szörnyűek az állapotok) tisztában vagyok vele, hogy ez sokaktól függhet, de jelen esetben ezt látom jobb megoldásnak, különben, ha sokáig, így pang a szerver, haldoklik, már lassan, ahhoz közelít, mint ami az abcd világokon folyik (semmi), akkor kezdhetnek a fejlesztők azon gondolkodni, hogy mikor engedélyezik a költözést Eldóról egyéb szerver(ek)re...
[/QUOTE]


Nem támogatom, inkább Eldoról-V1re költözzenek az emberek :) illetve a-b-c-d világról is lehetne v1-e-f-ra költözni, necsak buffalóról!
Részemről ennyi :)
Old
 

Krisztoph Snow

Író
The West Csapat
Game Master
Wiki szerkesztő
Like Master
[QUOTE="Krisztoph, post: 247090, member: 10214"

A javaslatom az lenne, hogy az volna a legkézenfekvőbb megoldás, ha megnyitnának egy átjárót világ 1-ről is, -de ebben az esetben csak- Eldóra (hozzáteszem ezt, már a kín mondatja velem és nem is gondoltam, már teljesen át, de egy szó mint száz szörnyűek az állapotok) tisztában vagyok vele, hogy ez sokaktól függhet, de jelen esetben ezt látom jobb megoldásnak, különben, ha sokáig, így pang a szerver, haldoklik, már lassan, ahhoz közelít, mint ami az abcd világokon folyik (semmi), akkor kezdhetnek a fejlesztők azon gondolkodni, hogy mikor engedélyezik a költözést Eldóról egyéb szerver(ek)re...


Nem támogatom, inkább Eldoról-V1re költözzenek az emberek :) illetve a-b-c-d világról is lehetne v1-e-f-ra költözni, necsak buffalóról!
Részemről ennyi :)
Old


Ha eldóról lehetne költözni az régen rossz lenne, mert eldó halálát, végjátékát jelentené... :(

Egyéb megoldásokat sajnos nem látok csak, ami általam lett le írva, talán, még hogy abcd világokról csak eldóra lehessen költözni, ahogy ezt korábban is írtam Esetleg, még v1-et tudnám elképzelni eldó mellett, de rizikós, a sok floridai költöző példája végett.
 

DeletedUser17614

Vendég
Én igaz, hogy nem játszom eldon, de szerintem felül kéne emelkedned azon a gondolaton, hogy mindenképp eldonak kell virágozni. Szerintem hosszútávon a legjobb megoldás az lenne, ha A-B-C-D világokat, v1et és eldot összevonnák, bármilyen költözéssel... Ha mindenki v1re megy, akkor oda, ha mindenki eldora, akkor oda, de sajna ez így nem fenntartható. Valamint néha úgy érzem, hogy Geo és Hawaii is elért arra a szintre, hogy bekapcsolódjon lassan a nagy szerverekhez, s talán merész húzás lenne, de szerintem a legjobb az lenne, ha ki lenne választva egy világ (pl. Hawaii) és a west közösségből mindenki oda költözne (A-D, v1, eldo, geo). Így kapnánk egy második floridát, ha még nem erősebbet...
 

Kanyim

Veteran Member
Sajnálom ami Eldon történt. Időközönként ránézek az ottani állapotokra (mint minden még aktív világéra) és tényleg nem a legrózsásabb.

A javaslatom az lenne, hogy az volna a legkézenfekvőbb megoldás, ha megnyitnának egy átjárót világ 1-ről is, -de ebben az esetben csak- Eldóra ..... de jelen esetben ezt látom jobb megoldásnak, különben, ha sokáig, így pang a szerver, haldoklik, már lassan, ahhoz közelít, mint ami az abcd világokon folyik (semmi), akkor kezdhetnek a fejlesztők azon gondolkodni, hogy mikor engedélyezik a költözést Eldóról egyéb szerver(ek)re...Ami valljuk be nagyon nem kéne... (még) de lehet már se, csak most a cél az lenne, hogy valamiféleképpen felpörgessük az életet a szerveren, hogy tényleg ne jusson a régi szerverek sorsára...

Az a gond ezzel hogy az inno aszerint gondolkozik hogy melyik világ az aktívabb és azt tölti még jobban fel. Anno sem az ABCD világokat mentette meg... Ilyen téren egy V1-Eldo összevetésből egyértelmű melyik jönne ki győztesen, azaz ha lenne bármiféle költözés az nem Eldo irányába lenne megnyitva...
Másrészt ha meg is valósulna úgy ahogy gondolod, lényegében V1 gyengítése árán kellene feléleszteni Eldot, holott ott is akadozik sokszor a létszám, tutira visszaesnének kicsi erődre. Ennek az ottaniak sem örülnének, másrészt inno se lépne meg ilyet. Meg amúgy is ha bárki ránéz V1 és Eldo palettájára kétlem hogy sok játékos csábulna át....

Például az is megfelelő lenne (nekem) hogy ezentúl csak eldora lehessen költözni és a korábbi floridát kivenni a lehetőségek közül, így talán, még menthető lenne a menteni való.

Ezzel az a gond hogy nem túl sok aktív játékos maradt már ezeken a világokon. (mint fő karakter), másrészt ezt nem lehetne egyből meglépni, hiszen a játékosok most abban a tudatban vannak hogy bármikor költözhetnek, mindig vannak előre bejelentések a változásokról. Amint bejelentenék hogy 2 hét múlvától már csak Eldora lehet költözni, még egy utolsó hullám elindulna gyorsan Florira.
(az meg hogy bejelentés nélkül átállítani..sok ember aki XX időpontban akart florira érkezni a régi barátaihoz és most nem csatlakozhat hozzájuk..hát nem repesne az örömtől)


Szóval, aki kedvet érez magában sok szeretettel várjuk ám El Dorado-ra IS... és tartsátok észben, hogy a fejlesztők miért két világot hagytak a költözésre: Hogy a főkarik mellett a mellékkarik se vesszenek a vélhetően távoli jövőben...

Ez tény és való. Nekem is van Eldon karakterem (mint mindenütt). De te is írod hogy mellék karik. A legtöbb játékos 1 csapathoz kötődik, 1 harcon vesz részt. Azaz ez a nagy probléma hogy a mellék karikkal sokra nem mentek sajna :( Persze vannak akik szimultán minden este 3-4 világon harcolnak. (csak sajna a legtöbbjük ennek hála mindenütt fáziskéséssel lép, emiatt korán hal, morcosak rájuk az irányítok..stb.. de ez már egy másik történet.. ő nélkülük seholse lehetne kicsinél nagyobb harcot folytatni)


Megoldást jót sajna én se tudok. Az alap dolgokkal már próbálkoztatok ?
- Felvenni a kapcsolatot a túloldallal és jelezni hogy baj van, segítség kell. Nekik is érdekük hogy ne omoljatok teljesen össze. Lehet úgy segíteni hogy lebeszélt harcok vannak (azaz pl megmondják hogy ma balról mennek, ti is úgy jelöltetitek az offokat..stb).
- Ha brutális az erőkülönbség akkor meg átcsoportosítás kell. Megbeszélni hogy egy független város hívja a harcokat (tehát ide kell valaki aki lerangoz minden este) így tőlük tudnak emberek mellétek állni a harcokra. (kilépés, hozzátok átállás nélkül) Mai világban 4-5 épés tank már megváltoztathatja az erőviszonyokat. (mi amikor kellett 2x is hónapokon át így működtünk florin)
- Ha ez sem működik, nem kivitelezhető akkor fel kell tenni a kezet és beismerni a vereséget, hogy vége van, újraosztás kell. Ilyenkor már a világ sorsa a tét, nem szabad szövi érdekeket nézni meg hogy juj én őt nem csípem. A maradék erőket kb egálosra el kell tudni osztani. (V1-n is most egy közepesen erős város állt át a másik oldalra, florin nekünk volt olyan évünk hogy 3 különféle város-szövi is harcolt a mi oldalunkon XX ideig)

Csak sajnos ilyen esetek nem szoktak működni. Régebbi világokon már olyan mély sebek, érzelmek vannak hogy sokan nem hajlandóak XX emberrel (és ezáltal várossal) egy oldalon harcolni.


Költözés terén meg jelenleg 3 fő erő góc van:
-Flori
- V1
- Iowa (bár csak Jacksonville megnyitásáig, utána elsorvad)

Inno helyében én egy 4. erős pólust akarnék még kialakítani, azaz eldo-geo-hawai világokat egybe vonnám össze. Nevet nem mondok, amelyik a legerősebb abba kell terelni a másik kettőt.
(viszont abból kiindulva hogy ABCD világok milyen állapotokban voltak amikor beindult a költözés...ez még odébb van)
 

krcsirke

el pollo diablo
- Felvenni a kapcsolatot a túloldallal és jelezni hogy baj van, segítség kell. Nekik is érdekük hogy ne omoljatok teljesen össze. Lehet úgy segíteni hogy lebeszélt harcok vannak (azaz pl megmondják hogy ma balról mennek, ti is úgy jelöltetitek az offokat..stb).
- Ha brutális az erőkülönbség akkor meg átcsoportosítás kell. Megbeszélni hogy egy független város hívja a harcokat (tehát ide kell valaki aki lerangoz minden este) így tőlük tudnak emberek mellétek állni a harcokra. (kilépés, hozzátok átállás nélkül) Mai világban 4-5 épés tank már megváltoztathatja az erőviszonyokat. (mi amikor kellett 2x is hónapokon át így működtünk florin)
- Ha ez sem működik, nem kivitelezhető akkor fel kell tenni a kezet és beismerni a vereséget, hogy vége van, újraosztás kell. Ilyenkor már a világ sorsa a tét, nem szabad szövi érdekeket nézni meg hogy juj én őt nem csípem. A maradék erőket kb egálosra el kell tudni osztani. (V1-n is most egy közepesen erős város állt át a másik oldalra, florin nekünk volt olyan évünk hogy 3 különféle város-szövi is harcolt a mi oldalunkon XX ideig)

Első nem működik létszám hiányában.
Második javaslatból 3-4 ötlet lett alkotva, túloldal nem lépett vagy válaszolt.
Harmadik javaslat is megvolt, az előbbi 3-4 ötlettel, de senki se akar onnan átjönni.
Kiserődnyi erő maradt kb az egyik oldalon, kénytelen leszünk azokat hívni, ők majd egyszer rádöbbenek, hogy 80 főjüket osszák be 42 helyre...
 

DeletedUser17053

Vendég
Jacksonville? :O Ezt honnan tudod?

Amúgy én az Eldo-Geo-Hawaii összefűzésben annyi hibát látok, hogy Eldo már régóta megy (nem tudom mikor nyílt) és annyi idő alatt több pontot tudott összeszedni ismételhető kalandokból,mint egy Hawaiis mondjuk és így nagy előnye lenne szerintem. :)
De tény hogy lassan kéne újabb költözködés szervezése...
 

DeletedUser15763

Vendég
Arizona-Florida között sztem több év telt el. Őshonosokra 30-40 tulival többet nyomok és vagy 100 képességpontot rájuk verek.
Régen sokat számított, de manapság már nem. Mégpedig a tuning miatt (szettek). Egy őshonos is versenyképes a költözővel, ha szépen a kötelező tuningokat behúzza. Úgyhogy a mai napjainkat nézem, a játékot nézem, nem számít túl sokat vásárolt és a kalandok által szerezhető pontok mennyisége. Sokkal inkább a szettek, tuningok és tud használni az eszedet hozzá, hogy miként tudod előnyre fordítani a szetteket másokkal szemben, vagy miként tudod magad alatt a legjobb pénz-tp-termékeket kifacsarni belőlük.
 

DeletedUser17614

Vendég
Szerintem nem az a legnagyobb kérdés, hogy mit kéne tenni, hanem az, hogy Inno mit enged meg nekünk :D
Uly jól mondja, ha rendesen tunningolod magad, akkor akár 100 pontot is be lehet húzni, de ha egy közepes tunningot csinálsz, akkor is beszélhetünk 30-40 pontról... Persze ezeket ki is kell tudni használni.
A legjobb megoldás az lenne, ha Eldo-Geo-Hawaii össze lenne vonva, s akkor kapnánk egy erős szervert, ami még Floridát is túlszárnyalhatná (az még talán engem is érdekelne :D).
Olyan kérdésem lenne nekem, hogy az itteni supp mennyire kap szabad kezet az ilyen ügyekben? (költözési útvonalak, hasonló)
 

DeletedUser17053

Vendég
Igazatok van a tuningolással kapcsolatban, engem nem zavarna az összevonás, bár Geo annyira most nem vészes szerintem (kis erődökben jól megvagyunk) tudom ez nem a legjobb de az erők is jól el vannak osztva :) Nincs olyan nap hogy tudnám harc előtt ki fog nyerni tutira...
 

krcsirke

el pollo diablo
Statisztikák, rögfogyasztás, aktív játékosok száma, ezeket biztos lássák a központból, illetve hogy változnak ezek. Lényeg viszont jó lenne valamit tenni ebben az ügyben, ha már másik oldaltól nem várhatunk semmit, kénytelen leszünk rájuk hagyni teljesen a harcokat, majd nyomják egymás ellen kiserődben.
Új világ sajnos/végre (megfelelő rész, kinek mi) mindig lesz, idén is várható, szerintem tavasz környékén kaphatunk egyet, ha nagyon ráakarnak optimizálni a rögfogyásra.
Azután már várható a költözési útvonalak felülvizsgálata.
 

Kanyim

Veteran Member
Harmadik javaslat is megvolt, az előbbi 3-4 ötlettel, de senki se akar onnan átjönni.
Kiserődnyi erő maradt kb az egyik oldalon, kénytelen leszünk azokat hívni, ők majd egyszer rádöbbenek, hogy 80 főjüket osszák be 42 helyre...

Ha ők nem érzik át a dolog súlyosságát akkor meg kell velük értetni hogy nektek nem pálya hogy 50 vs 80 védést nyomattok. Működjenek együtt a kigondolásban vagy ti kicsit fogtok hívni. 80 emberrel ugyebár nem opció nekik a kis erőd, szóval akkor már jobban fognak együtt működni. (ha nem akkor tényleg kicsit kell hívni azt csókolom)

Amúgy az sajnos tényleg nagy hátrány hogy ahogy hallom eléggé elmérgesedett néhány ember között ott a dolog és emiatt nem lelni embert aki átállna. Meg hát nem szívesen szakadna ki a közegükből.

Ha nem akarnak kiválni, akkor is legalább a harcokra át kell jönnie 10 embernek vagy bedobjátok a türcsit. (helyettük egy független várostól hívjatok erődöt. Így ők tudnak osztódni úgy ahogy az arányokhoz kell. Ne rinyáljanak hogy ezt-azt nem szeretem. Amikor ilyen volt florin én elmagyaráztam a népnek mi a szitu és önkénteseket keresek 1-1 hetes váltott turnusokra. Első hetekre teli lett a vándor csapat, utána meg kijelöltem embereket. Én magam is több héten át ellen oldalán harcoltam. (külön jó poén volt közben ahogy a szövi chaten beszéltük hogy engem vadásznak a társaim :D )
 

Kanyim

Veteran Member
Statisztikák, rögfogyasztás, aktív játékosok száma, ezeket biztos lássák a központból, illetve hogy változnak ezek.
Új világ sajnos/végre (megfelelő rész, kinek mi) mindig lesz, idén is várható, szerintem tavasz környékén kaphatunk egyet, ha nagyon ráakarnak optimizálni a rögfogyásra.
Azután már várható a költözési útvonalak felülvizsgálata.

Utobbi 3 világ tavasszal indult, tehát az idei is akkorra várható.
Azt majd nagyon megérzi iowa, valamint a kevésbé erős világokon is érzékelhető lesz, mert sokan a jobb reményében megindulnak.
A bibi hogy ha a statisztikákat nézik azt fogják mondani hogy eldo-geo-hawai még simán jobb állapotban van mint az egész west játék világainak jó része. Amíg rendes kis erődök mennek (sőt eldon ugyebár kicsire visszaváltás sem következett még be) kétlem hogy kinyírnák bármelyiket is. (egy költözési útvonal megnyitása a világ végét jelenti)
Szerintem addig nem várható hogy kimondják egy világ halálos ítéletét amíg a költözés előtti ABCD világok színvonalára nem esik.



/A floridaiaktól pedig elnézést kérek, nem irigykedésből írtam azt amit csak kicsit igazságtalan volt, hogy szinte mindenki floridát választotta a főkarakterének költözési útvonalul./

Erősebb volt anno mint eldo, valamint jobb kapcsolatokat ápoltunk néhány régi világos szövetséggel. Alapból szivárogtak ide emberek, az egyik aris szövetség több játékosának volt itt karaktere, a colos lod sokakat ismert a floridai lodból.. őket követte a colos rivális szövijük... utána meg már annyira elbillent a 2 világ közötti mérleg hogy nem volt kérdés hova érdemes költözni.

Halkan megjegyzem hogy a játékossal teli világoknak is megvan néha a maguk baja. Tudom hogy más színvonalú hiba és a tiétek jóval komolyabb, de pl florin egyre erőteljesebb egy csoport hangja akik kis erődre akarnak váltani....... (ez persze nem opció mert 100-100 főt ki tud állítani mind a 2 tábor)
 

hofitomi

Nemcsak harmonikázik,lőni is tud.
Ha már költözés. Egy kérdés azóta foglalkoztat. V1-ről miért nem lehetett költözni? illetve lehetett 4 napig Dakotára és onnan tovább. Ha már lehetett akkor miért csak négy napig,ami alatt lehetetlen volt a régi karit eltüntetni a v1-est meg elindítani. Nesze semmi fogd meg jól. Tényleg érdekelne ,miért így volt. Másik floridai erődharc, ne irigyeld őket,most nem ott vannak a legjobb harcok ;)
 

DeletedUser17614

Vendég
Szerintem is visszaestek a floridai harcok, de én ezt annak tudom be, hogy a legtöbb játékos onnan volt a vb-n, s eléggé kimerítette őket. Van olyan ismerősöm, aki el se néz most néhány hónapig erődre, mert ott volt vb-n, s kicsit sok volt neki már az :)
Én se vagyok mostanában olyan aktív erődharcokon, valószínűleg ez is közre játszik... Reméljük ez a kedvtelenség, fásultság csak néhány hónapig fog tartani :)
 

DeletedUser17614

Vendég
Nekem egy olyan javaslatom lenne, hogy meg kéne nyitni a költözködési útvonalat Eldoról Florida és V1 felé.
Florida most a legerősebb szerver, azt senki se tagadhatja, bár mostanában kicsit felhígult, de hiszem, hogy ez csak átmeneti állapot (ilyen mindig van). V1 pedig most kezdett el ismét erősebbé válni, erődharcok terén mindenképp... A költözés megoldaná a kilógó harmadik fél (Eldo) problémáját. Jelenleg nem egy meghatározó szerver, vagy nem olyan mértékben, mint az előbb említett kettő.
Ha Eldoról jönnének az emberek Floridára, akkor egy még erősebb szerver jönne létre, ez magától értetődő. Ha valakinek esetleg van már ott húzó karaktere, mert tudok olyanokról, akkor viszont V1-re költözhetne, ami szintén egy kiváló dolog, mert az a szerver is csak még erősebb lenne.
Egyetlen hátránya ennek, hogy eltűnik Eldo, s azok, akik V1-en, Flon és Eldon is komolyan nyomják kisebb bajba kerülnének talán. Ez esetben áldozatot kell hozni, vagy beolvasztod 1-1 karakteredet a másikba, vagy megvárod, amíg új útvonal jön majd Eldora. Azért írom ezt, mert szerintem ez a hátulütő nem írintene olyan sok embert, mint a megoldás Eldo kihaltságára.

Nekem ez az a megoldás a legésszerűbb, vagy amelyiket már fent leírtam, Hawaii-Geo-Eldo(esetleg V1) összevonása.
 

DeletedUser17665

Vendég
Sok jó ötlet születik, de a dolog nem rajtunk múlik. Egyelőre lehetőség nincs egy új költözési útvonal kialakítására.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent