EB és tippjáték

DeletedUser

Vendég
Szerintem nem derűlátó, csak nem szabad átesni a ló túloldalára. Reálisan látja a dolgot szvsz.
 

Cherrug

Well-Known Member
Ne legyél már ennyire derűlátó,ez nem papíralapú játék...!!
Lassan el lehetne ismerni,hogy van annyi ebben a válogatottban,hogy ezzel a hozzáállással,kitartással,küzdéssel végigmenetelhet a döntőig is!

Egy csapásra nem leszünk azért top csapat, rengeteget kell még fejlődnünk (főleg passzolás és labdatartás terén). Természetesen szurkolunk tovább, de tényleg nem kellene átesni a ló túlsó oldalára, reálisan értékelve már az óriási dolog, amit ezen a három meccsen mutattak, szerintem nem sokan számítottak erre. Innentől minden meccs ajándék, én úgy látom. De bízzunk benne, hogy minél tovább bírják erőnléttel meg szerencsével. :) Már több korábbi fikázótól hallottam, hogy teljesen le voltak döbbenve a mutatott játék és a lelkesedés miatt. Volt aki szerint utolsóként 0 rúgott góllal esünk ki, olyan jó volt a képébe röhögni. :laugh:
 

DeletedUser14678

Vendég
Egy csapásra nem leszünk azért top csapat, rengeteget kell még fejlődnünk (főleg passzolás és labdatartás terén). Természetesen szurkolunk tovább, de tényleg nem kellene átesni a ló túlsó oldalára, reálisan értékelve már az óriási dolog, amit ezen a három meccsen mutattak, szerintem nem sokan számítottak erre. Innentől minden meccs ajándék, én úgy látom. De bízzunk benne, hogy minél tovább bírják erőnléttel meg szerencsével. :) Már több korábbi fikázótól hallottam, hogy teljesen le voltak döbbenve a mutatott játék és a lelkesedés miatt. Volt aki szerint utolsóként 0 rúgott góllal esünk ki, olyan jó volt a képébe röhögni. :laugh:

Nem is olyan rég, még azoknak mondták, hogy ne essenek át a ló túloldalára akik szerint kijutunk az EB-re, aztán azoknak akik szerint biztosan szerzünk 3 pontot, majd azoknak akik szerint tovább is jutunk.
Továbbjutottunk, első helyen.
Érdekes dolgok ezek azért. :)
Hajrá Magyarok!!!
 

Cherrug

Well-Known Member
Nem is olyan rég, még azoknak mondták, hogy ne essenek át a ló túloldalára akik szerint kijutunk az EB-re, aztán azoknak akik szerint biztosan szerzünk 3 pontot, majd azoknak akik szerint tovább is jutunk.
Továbbjutottunk, első helyen.
Érdekes dolgok ezek azért. :)
Hajrá Magyarok!!!

Azért ezek között van egy kis különbség, nyilván nehezebb továbbjutni egy nyolcaddöntőből, mint kijutni (mert előbbi nem lehetne az utóbbi nélkül). És mivel 44 éve nem voltunk ki, így lehet nehezen ítélünk meg bizonyos helyzeteket. :D
 

DeletedUser14678

Vendég
Azért ezek között van egy kis különbség, nyilván nehezebb továbbjutni egy nyolcaddöntőből, mint kijutni (mert előbbi nem lehetne az utóbbi nélkül). És mivel 44 éve nem voltunk ki, így lehet nehezen ítélünk meg bizonyos helyzeteket. :D

Nem biztos, nem volt egyszerű kijutni sem és van úgy hogy aztán könnyebb továbbmenni egy nyolcaddöntőből is, sok ilyet láttam már. Sőt, láthatóan az EB csoportból is könnyebb volt továbbmenni mint a selejtezőcsoportból.
Van egy kis különbség, de ahogy haladunk előrébb, az a különbség mindig csökken. Az igazi különbség a hit, a motiváció, az önbizalom, aminek hiánya jellemezte az elmúlt évtizedeket, ezt bárki észrevehette. Egyik csapat sem tökéletes, mindenkinek lehet még hova fejlődnie, egyáltalán nem játszunk alárendelt szerepet, nagyon sok múlik persze a szerencsén is már.
Kishitűen nem lehet a pályára menni mind1 ki mennyi tudással rendelkezik, természetesen egy egészséges mennyiségű alázattal fűszerezve.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser16980

Vendég
Szép napot mindenkinek!

Az EB tippjátékban nem lehet döntetlent tippelni. Miért nem?
Kérem szépen, ezt jó volna ha kijavítanák, hogy lehessen döntetlent tippelni az egyenes kieséses szakaszban is. - A tegnapi meccsekre ezt, sajnos, nem tudtam megtenni - A sportfogadások szabályai mindig a rendes játékidőre, labdarúgásban a 90 percre vonatkoznak.
Persze, nyilván benne lehet az is abban, hogy eddig nincsen hasonló észrevétel, hogy "Ajándék lónak ne nézd a fogát."

A tippelésről tájékoztató felületen ez szerepel:

"A játék célja
A feladatod az, hogy megtippeld, ki fog győzni az egyes meccseken."

Egy labdarúgó mérkőzés márpedig 90 percig tart (s plusz az a két-három perc, amit a játékvezető még a mérkőzés végét jelző hármassípszó elé engedélyezhet).
Ez az általános és elfogadott szokás, szabály mindenhol, ahol foci eredményekre tippelni lehet. Pl. a Német Szövetségi köztársaságban is.
("A Német Szövetségi Köztársaság törvényei kizárólagos érvényűek.")

Bízom benne, hogy üzentem eljut a tippjáték készítőihez is, hogy megfontolhassák a változtatást és azáltal emelhessék a játék színvonalát.

További szép napot, Hajrá Magyarország!!! :)
üdv:

Zőld Martzi
 

Kanyim

Veteran Member
A kieséses szakaszban simán csak továbbjutóra kell tippelni, ami nem kicsi segítség a játékosoknak. Hiszen csak 2 verzió közül kell választani, nincs ott a döntetlen lehetősége. Amúgy a legtöbb tippelgetős játékban a kieséses szakaszban ezt a módszert alkalmazzák...
 

Kanyim

Veteran Member
A tegnapi meccseken Lengyelország és Wales tippem bejött, csak hát minden volt az 2 győzelem csak sima nem :D

Az eddigi 3 meccset látva a felső ágon minden létjogosultságunk megvan és nem lógunk ki a mezőnyből... pech hogy a felső ág talán legerősebb csapatával (Balgium) játszunk egyből... ha valahogy legyűrnénk őket akkor Wales ellen már könnyebb lenne, aztán elődöntőben meg portugálokkal ismételnénk.
(mondjuk reálisan nézve az alsó ágról fog kikerülni a végső győztes)
 

Cherrug

Well-Known Member
aztán elődöntőben meg portugálokkal ismételnénk.

Amilyen játékot produkálnak a portugálok, nem érdemelnék meg a lengyelek elleni továbbjutást. Ma estére meg szerintem Belgium győzelmére kéne tippelnem, mert mostanában mindig sikerül a vesztesre tennem, hátha folytatódik a széria. :D
 

DeletedUser11118

Vendég
Amilyen játékot produkálnak a portugálok, nem érdemelnék meg a lengyelek elleni továbbjutást.


Mert a lengyelek lenyűgöznek a játékukkal, minden tippem a lengyeleken volt, de esküszöm már svájcnak drukkoltam hogy jusson tovább :)
 

Cherrug

Well-Known Member
Mert a lengyelek lenyűgöznek a játékukkal, minden tippem a lengyeleken volt, de esküszöm már svájcnak drukkoltam hogy jusson tovább :)

Ők se nyűgöztek le, de a portugáloknál ez a 3 döntetlenes továbbjutás, 0 kapuralövéses nyolcaddöntő nehogy már elődöntőt érjen. Na meg lengyel-magyar meccset is szeretnék nézni. :D
 

Kanyim

Veteran Member
Ma az a kérdés hogy hogy játszanak a belgák.. ahogy pl a svédek ellen, vagy jól... utóbbi esetben nincs sok sanszunk, de ha még mindig nem találják a ritmust akkor lehet keresnivalónk.. Legjobb egy portugálok elleni forgatókönyv lenne, azaz hogy mindig mi vezetünk és nekik kell jönniük.. Akkor lesz hatalmas baj, ha hátrányba kerülünk, mert amikor igazán elkezdünk kitámadni szétkontráznak minket és bekapjuk a következő gólokat.
Én a hosszabbítástól is félek, mert oks hogy így meg úgy felkészültünk.. akkor is 12 nap alatt a 4. éles meccs és a portugálok ellen is látszott a végén hogy elkészültünk az erőnkkel...
Szóval nyerjünk nyugisan 1-0-ra azt mehet a karnevál :)
 

DeletedUser15763

Vendég
Szerintem van némi esélyünk.
Horvát-Portugál, Észak Ír-Wales meccsekből indulok ki...
Walesiek, horvátok csoport meccseken taroltak, míg a kiesésbe nem annyira, magyarul, a belgák is beleeshetnek ebbe a csapdába. Nincsenek annyira jó formába, és nem érzem bennük a csapategységet, és az edző sem a legjobb náluk. Nah meg a külföldi portálokat, nyilatkozatokat olvasva, durvábban lenéznek jelenleg minket a belgák, mint a norvégok/osztrákok/portugálok tették. Szóval ebből kiindulva lehet esélyünk, nem lesznek feltüzelve, úgy, mintha Olaszországgal játszanának a belgák, nah meg a mieink valszeg 200%ba játszanak újra, mert tudják, h innentől nincs semmi veszteni valójuk.
Hajrá magyarok! :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Cherrug

Well-Known Member
A 2. félidei játék nekem tetszett, még akkor is ha látszott hogy kissé már el voltunk fáradva fejben így az Eb végére. Sajnos a jobb csapat jutott tovább, de a végeredmény túlzás, egy gólt pedig mindenképpen megérdemeltünk volna.

Van még mit fejlődni, de nagyot küzdöttünk, és így is felejthetetlen élményt szerzett a csapat szerintem sok tízezer embernek, reméljük a vb-selejtezőkön folytatódik a jó játékunk. :)
 

DeletedUser11118

Vendég
Én meg pont leszarom, hogy 4-0 lett, aki látta meccset nem foglalkozik ezzel. Így ki lehet kapni akár ennyire is, behoztunk +1 csatárt, majd 2-0-nál még egyet, végre nem őriztük az 1-0-t vagy 2-0-t, és mentek a végsőkig. Egy ilyen válogatottat lehet szeretni, nekem pont ez hiányzott az elmúlt évtizedekben, hogy lehet látni a szemükben az akarást, arról nem beszélve, hogy játékban hatalmasat fejlődött a csapat.

Úgyhogy le a kalappal a CSAPAT előtt
 

Kanyim

Veteran Member
Az első percekben látszott hogy a belgák pörögnek és komolyan veszik a meccset. Sajna a korai bekapott gólt nem sikerült elkerülni. Ha kicsit mákosabbak, jobban koncentrálnak és Király nem így véd, akkor már az első félidőben eldöntik a mérkőzést.
Becsülettel próbálkoztunk és hajtottunk a második félidőben, de látszott hogy életveszélyesek a belga kontrák és csoda hogy olyan sokáig megúsztuk újabb gól nélkül. Amikor már nagyon kitámadtunk, plusz még el is fáradtunk (és emiatt nem is tudtunk úgy visszazárni) akkor meg megszórtak a végére.
1 gólt megérdemeltünk volna mi is, de ma sajna gólokkal jobb volt a másik csapat.

Le a kalappal a csapat előtt, hatalmas meccseket vívtak és hősként jöhetnek haza !

Sajna jó napot fogtak ki a belgák, 2-3 húzásból úgy kerültek helyzetbe hogy csak na.
Itt sajna a csoportokkal pechünk volt. Ha csoportelsőként ír, svájc, szlovák és hasonló csapatot kaptunk volna akkor egész más a meccs, de ma a belgák mellett a francia-német páros is gólokkal vert volna minket. Sajna beigazolódott, hogy azért egy jó napot kifogó top csapat (még) kicsit más szint.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser8016

Vendég
Sziasztok!

Azt hiszem minden magyar ember számára felejthetetlen volt ez a 2 hét. 1 évvel ezelőtt ilyenkor szerinte senki sem gondolta volna, azt ami végül történt. 22 éves vagyok, soha sem láttam ezelőtt még magyar focicsapatot nagy világeseményem, s nagyon örülök hogy ez végül megadatott nekem. Végtelenül büszke vagyok a csapatra. Csoda volt mikor a norvégokat oda-vissza meg tudtuk verni, s itthon tudtunk ünnepelni, utólag mennyivel szebb volt ez így mintha a szerencsésen alakult Izland-Török és Lett-Kazah meccsel mentünk volna tovább a tv előtt. Az, hogy kijutottunk már óriási élmény volt számomra, s ezek után amit az Eb-n műveltünk, az számomra felér az EB megnyerésével is. Fantasztikusak a szurkolóink is, a srácok is és az edzői stáb. Dárdai Pali a megváltó, aki elindította ezt a csapatot a siker útján, s Storck kapitány ezt fantasztikusan vitte, s egészen biztos vagyok abban hogy viszi még tovább. A játékosok mögött pedig kőkemény munka van, s amitől én igazán bajnoknak gondolom őket, az az, hogy elképesztő mély lelki gödörből voltak képesek felkapaszkodni, s ettől ők igazi bajnokok. Örülök hogyha úgy alakul, akkor majd én is tudok mesélni a jövőben az unokáknak arról, hogy mekkora csoda is történt 2015-16-ban :)

Igaz, ami igaz én csak a tv képernyők előtt követtem és követem a srácokat, de lélekben ott voltam velük a stadionban, akárcsak minden egyes magyar ember aki izgult értük. Elképesztően büszke az egész ország rájuk! :)

Hajrá Magyarország, az éjjel soha nem érhet és nem is ér véget! :)
 

DeletedUser15763

Vendég
Anglia vs Izland. 1:2.
1 hét alatt Anglia duplán brexittelt. :whistle:
 

Kanyim

Veteran Member
Azért franciák a 2. félidőben már jól játszottak. Persze attól még nem tartom őket német-olasz szintűnek. Sztem aki azt a párharcot nyeri, az onnan már az eb-t is behúzhatja.
 
Fent